Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Muzzi Ozcan @Muzziozcan 21m21 minutes ago
If I wanted I would not give the hints on the moves ! But I know what it's like to be a fan ! I think the best is just to stop hinting ! GDL

GDL?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 120.07.2015, 00:02

lays

Już tam skąpił. Schneiderlin 25mln wart nie jest, a bez sensu jest wywalać tyle hajsu na kogoś, kto będzie tylko rotacją dla Coquelina. Umówmy się, Papcio to raczej osoba z klasą, więc po takim niesamowitym wejśćiu Francisa i jego dobrej formie nie posadziłby go na ławie. A średnio mi się widzi 25mln na rezerwie.

A Vidal sam przekreślił szanse na transfer do AFC po tym jak się rozwalił.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 23:59

Negocjacje w sprawie Juliana Draxlera wchodzą w decydującą fazę.

Juventus jest gotowy na poważne rozmowy z Schalke 04 Gelsenkirchen na temat reprezentanta Niemiec. Włodarze mistrzów Włoch postanowili błyskawicznie zająć się poszukiwaniem następcy Arturo Vidala i cel jest tylko jeden - pozyskać 21-letniego pomocnika za wszelką cenę.

Podczas gdy Bayern Monachium odmówił negocjacji w sprawie Mario Götzego, "Stara Dama" przygotowuje ofertę za Draxlera. W dalszym ciągu szczegóły propozycji nie są znane; Wiadomo jednak, że "Bianconeri" w żadnym wypadku nie uruchomią klauzuli wykupu w kontrakcie zawodnika (45 milionów euro).

Wydaje się także, że Juventus nie bierze pod uwagę wypożyczenia piłkarza z opcją wykupu. Dopiero w ciągu kolejnych godzin dowiemy się, na jaką wysokość opiewać będzie pierwsza oferta za utalentowanego Niemca.

Dan_Crowley komentarzy: 131319.07.2015, 23:40

Ox oficjalnie przyznał, ze chciałby znów grać z Nicklasem Bendtnerem. Mielibysmy kapitalnego napastnika!

Shogun666 komentarzy: 43019.07.2015, 23:39

Lepiej, żeby Flamini odszedł. Już wole tam grać Wilszerem czy kim innym niż tym rzadziakiem.

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 23:32

Szczerze to bede zaskoczony jesli Flamini odejdzie i bardzo mi sie to spodoba.

To oznacza, że Wenger sprowadzi na pewno kogos na pozycje DM.

Arteta juz zaczyna okres z kontuzjami, a samym Coqiem nie pociagniemy.

Pytanie kogo wyciagnie Wenger? Chcial Sznederle i Vidala, ale troche skapil kasa i ich nie ma, ale trudno. Zobaczymy :)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 519.07.2015, 23:19

"Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci" - po dzisiejszej burzy właśnie taki komunikat zaczął mi się wyświetlać. Na dodatek co chwilę internet się wyłącza i działa ponownie, kiedy zrobię "Napraw" w połączeniu sieciowym. Miał ktoś z Was taki problem?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 22:54

jakiś agent, który pisze na twitterze informacje na temat transferów zespołów, które ponoć później się sprawdzaja

news na k.com

tam jest napisane ze w ciągu 48h ma sie wyjaśnić sytuacja Flaminiego, który ponoć już jest dogadany z Galatą

amadi00 komentarzy: 25819.07.2015, 22:49

KingOLoyal
Skąd wiesz że to chodzi o Flaminiego ? :)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 22:48

tylko każdy spodziewał się transferu do klubu

a kto to pisał o jakimś transferze za 40-60 mln

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 22:32

KOL
myślę jednak, że Flamini jest odpowiednio doceniany za osiągnięcia. Zaebał nam co najmniej 6-10 punktów

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 22:24

w sumie się zgadza. Wielka bomba, duże wzmocnienie jak nas opuści i co najbardziej przykre niedoceniany

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 22:21

KOL

To ten transfer sezonu o którym wspominał Ozcan :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.07.2015, 22:18

Teraz*

Tera zobaczyłem, że Nikolić dwie bramki strzelił. Coś czuję, że to kandydat do korony króla strzelców.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 22:14

Muzzi Ozcan @Muzziozcan 3 min.3 minuty temu Zobacz tłumaczenie
I will be updating the situation on Tuesday evening ....

wypowiedz na temat Flaminiego

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.07.2015, 22:11

Jestem fanem minimalizmu w strojach. Im prościej tym lepiej.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 22:07

Newcastle ma identycznie, jak dla mnie porażka

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 22:06

Zobaczcie inne koszulki, Newcastle chyba też ma taki pasek z tyłu na dupie

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 22:04

tak samo między nogawkami jest dodany taki pasek odpowiednio czerwony/złoty... po uj....

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.07.2015, 22:00

maciekbe
Kolejny raz muszę zadać pytanie - po co? Tak jak z bluzą bramkarską. Jakby nie można zrobić do końca w jednolitym kolorze.

Kowalczyk11 komentarzy: 325319.07.2015, 21:59