Arsenal wygrywa po karnych i zdobywa Tarczę Wspólnoty!

Arsenal wygrywa po karnych i zdobywa Tarczę Wspólnoty! 06.08.2023, 20:49, Dawid Wieczorek 880 komentarzy

Arsenal udanie rozpoczął zmagania w kampanii 2023/24. Podopieczni Mikela Artety po rzutach karnych pokonali zespół Manchesteru City i sięgnęli po pierwsze trofeum w tym sezonie. Mimo że spotkanie przez zdecydowaną jego część nie porywało swoim tempem, zawodnicy na murawie zrekompensowali wszystko w końcówce, wprawiając w ekstazę kibiców Arsenalu. Bramka wyrównująca dla Kanonierów padła bowiem dopiero w 11. minucie doliczonego czasu gry, za sprawą strzału rozpaczy Leandro Trossarda, który przy ogromnym szczęściu i pomocy zawodników City, znalazł drogę do siatki. W serii jedenastek piłkarze Artety byli już bezbłędni.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Timber - Partey, Rice, Odegaard - Saka, Martinelli, Havertz.

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Holding, Kiwior, Tomiyasu, Smith Rowe, Vieira, Nketiah, Trossard.

Manchester City: Ortega - Walker, Dias, Stones, Akanji - Rodri, Silva, Kovacič - Grealish, Alvarez, Haaland.

Ławka rezerwowych: Ederson, Laporte, Gomez, Lewis, McAtee, Phillips, De Bruyne, Foden, Palmer.

Spotkanie to od samego początku nie stało na najwyższym poziomie. Jak zazwyczaj bywa, mecz o Tarczę Wspólnoty przypomina zwykle jeden z pojedynków podczas przedsezonowych tournee i dziś było podobnie. Niski pressing z obu stron, wzajemne wyczekiwanie na ruch przeciwnika oraz bardzo wolne konstruowanie ataków - tak po krótce można opisać przebieg pierwszej części gry. Trzeba jednak przyznać, że Arsenal dobrze wyglądał na tle podopiecznych Guardioli, z czym w ostatnich meczach obu tych drużyn bywało różnie.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Obaj trenerzy w jej trakcie postanowili dokonać nieco zmian, co ostatecznie przyniosło nam bramki w tym spotkaniu. Pep Guardiola swoimi roszadami sprawił, iż jego piłkarze narobili nieco zamieszania w defensywie Arsenalu, zaś Mikel Arteta postanowił w 76. minucie zmienić świetnie dysponowanego dzisiaj Jurriena Timbera, co było fatalne w skutkach. Już po minucie po wejściu na boisko Kierana Tierneya, zawodnicy City zdobyli gola po akcji lewą stroną obrony Arsenalu, którą wcześniej zabezpieczał wspomniany Holender. Cole Palmer świetnie zmylił Szkota i technicznym strzałem lewą stopą zdobył przepiękną bramkę, a nic do powiedzenia przy tym strzale nie mógł mieć Aaron Ramsdale.

Golkiper Arsenalu był też bez wątpienia jednym z bohaterów tego meczu. W 82. minucie w świetnym stylu obronił strzał Phila Fodena, który miał niemal stuprocentową sytuację, a już minutę później, po rzucie rożnym, nie dał się zaskoczyć strzałem w swój krótki róg.

The Gunners w pewnym momencie tego spotkania sprawiali wrażenie, że nie zależy im na wyrównaniu wyniku tego pojedynku i byli bardzo statyczni w swojej grze. Być może taki właśnie był cel Mikela Artety, gdyż praktycznie w ostatniej akcji meczu, Kanonierom udało się wyrównać. Świetną piłkę z rzutu rożnego posłał Bukayo Saka, lecz pierwotnie poradzili z nią sobie defensorzy City. Futbolówka wróciła jednak pod nogi 21-letniego Anglika, który oddał ją do Trossarda. Ten szybkim zwodem wpadł w pole karne mistrza Anglii i oddał strzał rozpaczy, który szczęśliwie dla piłkarzy Arsenalu odbił się od nogi Manuela Akanjiego i kompletnie zmylił Ortegę i piłka wpadła do siatki.

Seria jedenastek to już pokaz siły mentalnej podopiecznych Mikela Artety. Kanonierzy byli bezbłędni, a pewnie swoje jedenastki wykorzystali: Martin Odegaard, Leandro Trossard, Bukayo Saka oraz Fabio Vieira. Po drugiej stronie wyglądało to o wiele gorzej, gdyż The Citizens zepsuli dwa rzuty karne. Kevin de Bruyne z całej siły trafił w poprzeczkę, zaś strzał Rodriego został wybroniony przez Aarona Ramsdale'a. Arsenal wygrał serię rzutów karnych 4:1.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 22:55

Szczerze to nawet brakuje mi w piłce takich spotkań po skończonym gwizdku i siedziałby taki jeden z drugim co mieli konflikt podczas meczu i człowiek czasami by posłuchał co sobie powiedzą. Szkoda że ten mainstreamowy sport jest taki nudny i zamknięty otoczkowo po ostatnich gwizdkach.

Garfield_pl komentarzy: 3650808.08.2023, 22:55

@drewniane_krzeslo napisał: "Jesus jest kontuzjowany, Nketiah wiadomo i zostajemy ewentualnie z opcją Trossarda z przodu. W pełni się z Tobą zgadzam, że Sprzedaż w tym momencie Balo to strzał w kolano."
Przyjdzie jeszcze co najmniej 1 zawodnik,a może i 2 ;) ba nie zdziwi mnie ruch WHU po Eddiego pod koniec okienka;) i bierzemy Kane'a na złość kurskim xD

Er4s komentarzy: 472108.08.2023, 22:54

@Marekbzdyra23:
Neymar i „przyszłość” :D jego przyszłość jest w Al Arabii albo MLS, żaden poważny projekt europejski już go nie przyjmie, No ewentualnie nadzieja w United bo to by było w ich starym dobrym stylu roz****c sobie szatnie rozwydrzonym przeżytkiem a Hojlund podobno okażem zdrowia nie będzie.

drewniane_krzeslo komentarzy: 283208.08.2023, 22:49

@BizoNxd6 napisał: "Według mnie sprzedaż Baloguna to niesamowita głupota, ale jeśli ktoś wybuli ponad 40 to nikt płakać po chłopie nie będzie, ogarnąłbym w umowie opcje wykupu. Nie bądźmy ciołkami w sprzedawaniu zawodników jak zawsze..."

Jesus jest kontuzjowany, Nketiah wiadomo i zostajemy ewentualnie z opcją Trossarda z przodu. W pełni się z Tobą zgadzam, że Sprzedaż w tym momencie Balo to strzał w kolano.

Dziadyga komentarzy: 990908.08.2023, 22:43

Muły to standardowo z fartem,grają akurat z wilkami,gościa zwolnili 3 dni przed sezonem,muly wygrają 2-0/3 i się ogłoszą,że idą na mistrza :D

BizoNxd6 komentarzy: 306408.08.2023, 22:42

Według mnie sprzedaż Baloguna to niesamowita głupota, ale jeśli ktoś wybuli ponad 40 to nikt płakać po chłopie nie będzie, ogarnąłbym w umowie opcje wykupu. Nie bądźmy ciołkami w sprzedawaniu zawodników jak zawsze...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 22:42

Władze La liga by pobudzić zainteresowanie chcą wprowadzić zasadę by trenerzy 2 ekip rozmawiali ze sobą jednocześnie podczas wywiadu z dziennikarzem.

Trochę przypomina mi to Vibe freak fightu by doszło do sporów. :)

Sprytne Tebas.

BizoNxd6 komentarzy: 306408.08.2023, 22:40

Jesus musi sobie przypomnieć jak wykańczać akcje, bo potem tym względem Eddie go zjada, ma dużo większego nosa i powinien grać od początku wraz z Trossardem.

wajktor1998 komentarzy: 173308.08.2023, 22:39

@Garfield_pl: 2 miesiace przerwy, a ci 3 dni przed sezonem trenera zmieniaja xD

Mastec30 komentarzy: 857208.08.2023, 22:38

@wajktor1998 napisał: "Widzieliscie wgl ze w czerwcu Romano dal info, ze Raya jest bliski dogadania kontraktu z Tottenhamem, ale kluby sie nie dogadaly bo Brentford chcial 40mln funtow, a my go bierzemy za okolo 30mln xd"

No Tottenham mega sfrajerzyl przy tym transferze. Raya chciał tam przejść tylko Spurs oferowali coś koło 20 i nie chcieli więcej. Wycofali się i wzięli tego Vicario. A prawda jest taka że dorzuciliby parę milionów i mieliby Raye. Bo my też płaciliśmy chyba poniżej tych 30

BizoNxd6 komentarzy: 306408.08.2023, 22:36

Co jak co panowie, ale okienko mamy mistrzowskie, nie możemy narzekać

Garfield_pl komentarzy: 3650808.08.2023, 22:27

Official: it’s over between Wolves and Julen Lopetegui as they reached an agreement to part ways #WWFC

wajktor1998 komentarzy: 173308.08.2023, 22:24

Lopetegui odszedl z Wolves, szybko xd

sWinny komentarzy: 832908.08.2023, 22:24

Jeszcze parę lat temu zazdrościlem Barcelonie ich drużyny. Messi & Xavi & Iniesta plus zawsze genialny napastnik i jeszcze cała otoczka. Drużyna bez żadnych kompleksów, idąca zawsze po swoje. A tutaj mija parę lat i wydaje się, że ich drużyna jest w małej rozsypce. Myślę, że aktualnie w dwu meczu z nami nie byłoby czego zbierać po fcb.

Marekbzdyra23 komentarzy: 2908.08.2023, 22:14

Manchester United, Liverpool, Arsenal i Chelsea - w którymś z tych zespołów chciałby w przyszłości zagrać Neymar Mam nadzieje ze nie w Arsenalu ale chciałbym go zobaczyc w PL..

enrique komentarzy: 2047408.08.2023, 22:12

@grzegorz1211: Przecież wiem, na forach Barcelony nabijają się że wygląda jak przybijał piątkę z piłkarzami Totków.

wajktor1998 komentarzy: 173308.08.2023, 22:11

Widzieliscie wgl ze w czerwcu Romano dal info, ze Raya jest bliski dogadania kontraktu z Tottenhamem, ale kluby sie nie dogadaly bo Brentford chcial 40mln funtow, a my go bierzemy za okolo 30mln xd

grzegorz1211 komentarzy: 1045608.08.2023, 22:10

@enrique: Przecież on po piłke poszedł

Garfield_pl komentarzy: 3650808.08.2023, 22:08

David Raya will complete medical tests as new Arsenal player in 24/48h — as documents are being prepared

Deal sealed earlier this afternoon, it’s done.

enrique komentarzy: 2047408.08.2023, 22:08

Kapitan Barcelony, Sergi Roberto, celebrował gola straconego przez swój zespół z piłkarzami Tottenhamu, co za typ xD xD xD

https://twitter.com/porroblaugrana/status/1688988095931129857?s=20

Adamarsenal1 komentarzy: 367508.08.2023, 22:07

David Raya will complete medical tests as new Arsenal player in 24/48h — as documents are being prepared

Deal sealed earlier this afternoon, it’s done.

enrique komentarzy: 2047408.08.2023, 22:02

16-letni Yamine Laval rozgrywa dziś absolutnie rewelacyjny mecz. No ale znając życie to w lidze od Xaviego nawet minuty nie dostanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 22:00

Totty w ostatnie 3 minuty 2 gole w plecy.

Nawet w pucharze Gampera mają wieczna klątwę.

Wikitiki713 komentarzy: 3608.08.2023, 21:59

Jest liga FPL kanonierów na ten sezon? Ma ktoś kodzik?

kylo100 komentarzy: 387308.08.2023, 21:58

@krzykus1990: Bramka 16 latka.

krzykus1990 komentarzy: 557108.08.2023, 21:57

Uff Barca ratuje swój honor, a ja krzesło xD

polishbrigadesx komentarzy: 1061208.08.2023, 21:56

Te 2:1 to nie jest dobry wynik patrząc jak ciężko się gra Polskim zespołom na Cyprze.

gregory3213 komentarzy: 103208.08.2023, 21:54

niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

Koroniarz komentarzy: 1063108.08.2023, 21:53

Kurła już 2:1 ale bramka życia

kylo100 komentarzy: 387308.08.2023, 21:47

https://pl.canalplus.com/blog/artykuly/sport/premier-league/angielska-premier-league-powraca-ogladaj-nowy-sezon-w-canal

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 21:45

@kylo100 napisał: "@RIVALDO700: Rok temu Kopenhaga z Borussią i City zremisowała."

No to o RIP

kylo100 komentarzy: 387308.08.2023, 21:38

@RIVALDO700: Rok temu Kopenhaga z Borussią i City zremisowała.

GunnersFan9 komentarzy: 8769 newsów: 808.08.2023, 21:38

@kamo99111 napisał: "Pany... pytanko. Ile kosztuje bilet na mecz na Emirates? I jak najlepiej załatwiać? Przez fanklub pl?"
Odezwij się do mnie na priv, to Ci podeślę namiary.

grzegorz1211 komentarzy: 1045608.08.2023, 21:37

Mudryk dostał w Chelsea nr 10 XD

polishbrigadesx komentarzy: 1061208.08.2023, 21:37

@RIVALDO700: na Spartę tak na Kopenhagę wątpię.

kamo99111 komentarzy: 772408.08.2023, 21:36

Pany... pytanko. Ile kosztuje bilet na mecz na Emirates? I jak najlepiej załatwiać? Przez fanklub pl?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 21:32

Raków starczy na Spartę/Kopenhage?

Jest tu jakiś ekspert eklapy?

krzykus1990 komentarzy: 557108.08.2023, 21:32

@RIVALDO700 napisał: "No fajnie. Ja przyznam szczerze że od zawsze miałem wylane na LE więc Arsenalu w Europie nie widziałem już wieki. Mnie obchodzi tylko LM z rozgrywek europejskich."
Zgadzam się i popieram w 100% !

henry1996 komentarzy: 143608.08.2023, 21:31

@MadMax14: jak wygra i odpadnie w 4 to grupa le, jesli przegra dwumecz z arisem, a nastepnie 4 runde el do le to wtedy faza grupowa intertoto

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 21:30

Będzie ostatnia runda!!!!

Lamoreaux komentarzy: 370808.08.2023, 21:30

@kaziu874 napisał: "Okienko się skończy i się przerzuci na saudyjczycy.com żeby pisać jaki to kiedyś był kryzys 9 bo grali Saleh Al-Shehri czy inny Najif Hazzazi, a teraz jest Benzema i Mane."

Jeśli chodzi o saudyjskie dziewiątki to dla mnie numerem jeden wszech czasów był Arabin Nab-Yerdalaj. Z racji jednak tego tego, że pochodził z bardzo religijnej i zamkniętej sunnickiej społeczności - charydżytów, to większość bramek strzelał na polu, gdzie wypasał kozy.
To taka anegdota tylko na temat saudyjskiej ligi

#SaudiProLeague
#JogaKozzito

polishbrigadesx komentarzy: 1061208.08.2023, 21:30

Raków widzę elegancko jak na razie jeszcze tak z jedna bramka by się przydała dla pewności.

Fabri4 komentarzy: 10174 newsów: 5008.08.2023, 21:29

Brawo Raków!

Gorrann komentarzy: 215008.08.2023, 21:29

Kocham dawanie 10 plusów. Jak kiedyś kupię lepszy telefon to dam 20 nim przestanie liczyć

sWinny komentarzy: 832908.08.2023, 21:27

Ale ten cebula to fajny grajek. Niesamowity drybling ma, spokojnie do reprezentacji powinien się łapać na zmiennika

GunnersFan9 komentarzy: 8769 newsów: 808.08.2023, 21:27

Skanowanie MRI Rasmusa Hajlunda wykazało w jego plecach ognisko reakcji stresowej. To może być początek złamań stresowych a więc jest mało prawdopodobne, aby ze względów ostrożności mógł przez jakiś czas grać dwa razy w tygodniu.

Kupili typa za 70 milionów z kontuzją pleców xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 21:22

@ArsenalChampion: czekam obecnie na rozwój ligi Arabskiej i to będzie mój nr 3.

Mizzou komentarzy: 605308.08.2023, 21:22

Kane odszedł, a Tottenham na drodze, żeby wygrać kolejne trofeum, a mówią, że sobie nie poradzą bez niego.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.08.2023, 21:19

@ArsenalChampion: Nie. Ja dużo ogarniam ale tylko rzeczy które mnie obchodzą. Po tym jak już się czuje spełniony a prywatnie poziom dla mnie piłki spadł na ryj.

Obecnie śledzę tylko PL i LM.

Kiedyś tego było więcej ale obecnie inne ligi są zbyt słabe bym poświęcał im czas.

ArsenalChampion komentarzy: 883408.08.2023, 21:17

@RIVALDO700 napisał: "A totty gdzie grają żeby spotkać Raków, bo tak jak pisałem wcześniej ja śledzę tylko LM i tych innych rozgrywek w ogóle nie śledzę.

Ta liga konfederacji to już w ogóle dla mnie czarna magia."

No bo ty jesteś taki niedzielny kibic i mało co ogarniasz

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady