Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2!

Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2! 09.10.2022, 18:33, Łukasz Wandzel 1259 komentarzy

Za nami szlagier 10. kolejki Premier League, czyli starcie Arsenalu z Liverpoolem. Spotkania między tymi drużynami zwykle generują wiele goli i nie inaczej było tym razem. Kanonierzy pokonali The Reds 3-2 po szalonym meczu. Był to kolejny test dla podopiecznych Mikela Artety przeciwko rywalom z big six i najwyższą notę można przyznać londyńczykom za mentalność, ponieważ gospodarze w tym pojedynku aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i wraz z ostatnim gwizdkiem świętowali zwycięstwo.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka (90+4' Fabio Vieira), Odegaard (82' Tierney), Martinelli – Jesus (90+1' Nketiah)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69' Konate), van Dijk, Tsimikas – Henderson, Thiago – Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Diaz (42' Firmino) – Nunez

Mecz błyskawicznie ułożył się dla Arsenalu. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania tuż przed upłnięciem 1. minuty. William Saliba odzyskał piłkę na własnej połowie, co rozpoczęło akcję bramkową. Prawą stroną podbiegł Bukayo Saka, podał do Martina Odegaarda, a kapitan Arsenalu świetnym prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Gabrielowi Martinellemu. Brazylijczyk pokonał Alissona, będąc już w polu karnym.

W pierwszej połowie Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce. i kontruował akcje w ataku pozycyjnym. Natomiast Arsenal oczekiwał na kontry. Po przechwyceniu futbolówki chciał jak najszybciej przedostać się pod szesnastkę rywali. Taki obraz gry utrzymywał się przez kilkadziesiąt minut, lecz brakowało groźnych okazji dla jednej i drugiej strony.

Po ponad półgodzinie gry Liverpool wyrównał. Długa piłka od Trenta Alexandra-Arnolda uruchomiła Luisa Diaza, który poradził sobie z Gabrielem Magalhaesem i asystował przy trafieniu Darwina Nuneza. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć na tego gola jeszcze przed przerwą i klamrą zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu przeprowadzili zabójczy kontratak, w którym stoickim spokojem popisał się Gabriel Martinelli. Brazylijczyk mając na przeciwko siebie Jordana Hendersona, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę, który trafił dla Kanonierów do szatni.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że bliżej do podwyższenia wyniku przez gospodarzy, niż do bramki wyrównującej dla gości. Jednak to Liverpool po raz drugi doprowadził do remisu. Diogo Jota zagrał piłkę za linię obrony, a między Salibą a Gabrielem w tempo dobiegł do niej Roberto Firmino i strzałem po ziemi na długi słupek pokonał Aarona Ramsdale'a.

Około 60. minuty na murawie doszło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał Gabriel Jesus. Napastnik Arsenalu padł na ziemię po tym, został uderzony przez Kostasa Tsimikasa. Na szczęście po dłuższej przerwie Brazylijczyk doszedł do siebie i kontynuował grę. Mniej więcej od tego momentu też gospodarze ponownie ruszyli do przodu i przeprowadzili natarcie w szesnastce przyjezdnych.

Przez parę chwil w polu karnym Alissona panował totalny chaos, co w końcu skończyło się faulem Thiago na Gabrielu Jesusie. Sędzie podyktował dla Arsenalu rzut karny, którego wykonawcą był Bukayo Saka. Anglik 76. minucie pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Liverpoolu. Ostatni kwadrans wraz z doliczonym czasem gry był dla kibiców Arsenalu emocjonalnym rollercoasterem, choć największy zryw The Reds zaliczyli zaraz po straconej bramce oraz w ostatnich sekundach meczu.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kwiatinho komentarzy: 1313209.10.2022, 22:55

Mam nadzieję że tak doświadczony właściciel jak Stan wyczuje w tym sezonie okazję i już w styczniu puści kilka przelewów za nowych grajków.

Jeśli skończymy sezon w Top4 (czego jeszcze nie przesądzam) to nasze okienko będzie grube

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2022, 22:55

@mar12301: a jak to działa?

mar12301 komentarzy: 2315309.10.2022, 22:53

@danielosik: można, ja tak już kilka razy płaciłem. Spoko opcja

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2022, 22:53

Ma ktoś allegro pay może? Chciałbym coś wziąć i spłacać w ratach, można tak?

kwiatinho komentarzy: 1313209.10.2022, 22:52

@trempa napisał: "Od tygodni wszyscy mu tłuką do głowy, żeby więcej strzelał, zamiast zawsze szukać kogoś z drużyny, to chłop posłuchał :)

P.S. jakim cudem Liverpool zrobił 4 razy zmiany zawodników? Myślałem, że można max graczy w max 3 turach. Coś się zmieniło?"

Nic się nie zmieniło. Podczas jednej zmiany weszło dwóch piłkarzy i przy kolejnych po jednym.

Rozumiem że Odegaard strzelał ale jak?! To było podanie do bramkarza. Aj szkoda..... Zawsze chce się więcej

TlicTlac komentarzy: 602509.10.2022, 22:51

@TlicTlac:

*dla przeciwnika

Gofer999 komentarzy: 1473109.10.2022, 22:51

Widzieliście jakim strzałem Draymond poczęstował Poola? :D

rafal1990 komentarzy: 39709.10.2022, 22:50

Aż żal że nie mam viaplay tylko Canal Plus i nie obejrzałem sobie meczyku ale kurna to jest w końcu to pobić klopów zgarnąć 3 punkty i pokazać że z united to był wypadek przy pracy

TlicTlac komentarzy: 602509.10.2022, 22:48

@Marzag napisał: "Moim zdaniem jeśli zawodnik tak macha łokciami to powinien się liczyć z tym, że jeśli zrobi komuś krzywdę to powinien się liczyć z żółtą lub czerwoną kartką, do walki ciałem nie służą łokcie tylko barki i korpus."

Na czerwoną według mnie to nie było, a VAR nie może rozpatrywać żółtej kartki; mieli sporo czasu żeby obejrzeć to zdarzenie (Jesus) leżał i nie zdecydowali się na czerwo. A czy to słusznie czy nie (że nie rozpatrują sytuacji na żółte kartki), to już inny temat, tutaj akurat mieli sporo czasu, bo przerwa w grze, ale w innym przypadku?

Sytuacja według mnie jest praktycznie nie do zauważenia przez arbitra, na sto procent głównego, nie wiem jak z liniowym; jeszcze ten Ode co tam leżał nie pomagał w ocenie sytuacji (z kamery nad boiskiem przecież wyglądało to początkowo jakby Ode sfaulował Jesusa leżąc).

To, że był faul, niesportowe zagranie, temu nie przeczę;
piszę jedynie, że mnóstwo takich sytuacji jest nie do wychwycenia przez sędziów, zdarzają się też 50/50, interpretacje.
Tak samo jakieś stykówki w środku boiska, walka o piłkę - raz sędzia zagwiżdże, raz nie, bo tutaj trzymał za koszulkę 5s, a tam tylko 2s.

Nie da się napisać 100procentowo jasnych/klarownych przepisów.
Ja na przykład nigdy nie będę zwolennikiem zapisu takiego jak: każda ręka w polu karnym = karny/przewinienie; bo doprowadziłoby to do takich sytuacji, że taka nabita ręka, jak ta dzisiaj Gabriela byłaby na równi traktowana jak Suareza z pamiętnego meczu z Ghaną.

Poza tym takie sytuacje nie są tylko w piłce nożnej (w piłce ręcznej czy koszykówce też sędziowie często nie widzą fauli czy nawet oczywistych błędów typu kroki) i osobiście w 95% przypadków, nawet teraz w meczu Arsenalu z Liverpoolem nie rozumiem narzekań kibiców na jakiekolwiek sytuacje z tego meczu, bo wszystkie były na spokojnie do zaakceptowania (to co mnie zdziwiło jedynie to brak żółtka dla Hendersona i Xhaki); kibice Liverpoolu widzą głównie niesprawiedliwość w ocenie karnego czy tym faulu Martinellego na TAA, czy też ręce Gabriela; a kibice Arsenalu przy tych 2 faulach Tsimikasa.

@ A to Twoje pisanie o tych łokciach i innych miałoby dla mnie większy sens i może bym się z Wami nawet zgodził, gdyby nie te wszechobecne symulacje i próby wydłużenia czasu. Jakby piłkarze nie symulowali - to tak, także chciałbym za takie zachowania żółte kartki czy gwizdanie fauli; ale niestety symulacje są powszechne (i nie są zazwyczaj karane);

a sędzia musi określić czy tam rzeczywiście był kontakt, czy dany zawodnik nie chce po prostu zarobić żółtej kartki na przeciwniku, czy nie chce zyskać czasu na przerwaniu gry;

VAR nie jest rozwiązaniem: bo dodatkowe przerwy w grze, możliwe niejednoznaczne sytuacje, interpretacje czy to zasługiwałoby na odgwizdanie faulu, wlepienie żółtej itp.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 509.10.2022, 22:48

Kiedy gramy mecz z City?

Reucik komentarzy: 93709.10.2022, 22:47

Najgorsze jest to, że Partey jest głównym elementem układanki, a niestety chłop mocno podatny na kontuzje i ta jego sprawa jeszcze. Sambi z kolei nie ten poziom, trzeba by sprowadzić jakiegoś defensywnego z dobrym rozprowadzaniem piły, wtedy byłby spokój

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12309.10.2022, 22:43

@kwiatinho napisał: "Poza tym prosiło się tam o zagranie na prawo między obrońców do Saki."

Paul77 komentarzy: 989909.10.2022, 22:43

Jak już krytykować to.... Gabriel... Ten grający w obronie. Coś się z chłopem nie dobrego dzieje. Kolejny już chyba czwarty mecz że sadzi volty. Do niedawna bardzo pewny punkt środka obrony, a obecnie nie ma meczu bez poważnego błędu po którym jest zagrożenie że padnie gol, albo pada....

ksowa90 komentarzy: 147209.10.2022, 22:43

@Marcinafc93: ciekawe pod jakim kątem?

KingHenry komentarzy: 8509.10.2022, 22:41

@kwiatinho: Amazon powinien kręcic wlasnie drugi sezon o Arsenalu. Myślę ze byłby to jeden z najlepszych dokumentów sportowych. w koncu wstajemy z kolan po latach bycia w cieniu. Nigdy sie tak nie jarałem tym zespołem jak teraz. Dwa dodatkowe okienka i bedziemy mieli rowniez pake na ławce, tylko tego nam brakuje do bicia sie o najwyzsze cele na wielu frontach.

bobslej22 komentarzy: 836109.10.2022, 22:40

Wiecie co. Powiem wam że my jako kobicie to jednak mamy więcej kultury. Ja za każdym razem po przegranej a wiele ich było zLiverpoolem mojemu kumplowi jakieś gratki z dużym bólem serca słałem . Oczywiście cisza od niego. Drugi kumpel przed meczem mówił że Tottenham i te inne ogórki to nic w porównaniu z testem za tydzień ( ten dzisiejszy mecz) ja do niego że wszystko się może zdarzyć ale trzeba być obiektywnym i przyznać że Arsenal gra bardzo dobrze i to się przypadek że jest na czele tabeli. Co dziś po meczu? Cisza . Fajnie, taka ciszę chyba polubię. Oby jak najwięcej takich momentów .

Embix komentarzy: 200709.10.2022, 22:39

@Mastec30 napisał: "Być może Tomiyasu zagrał na LO dzisiaj bo jest w tak dobrej formie, że nie można dłużej go trzymać na ławce a White cały czas nie daje powodów do zmiany :D a tak serio to wydaje mi się, że raczej jest to jednorazowa akcja pod konkretnego rywala. Tierney jest dobrym zawodnikiem i nie ma co u umniejszać. Dobrze się dzisiaj pokazał z ławki, wcześniej mecze też zagrał na niezłym poziomie. Tak naprawdę od początku jego kariery w tym klubie jego głównym minusem to były kontuzje. Jak już dochodził do formy to poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Nie jest to może jakiś mega top ligi ale bardzo solidny gracz i nie mam wątpliwości, że będzie rywalizował z Zina"
Z Tomiyasu masz jedną pewność jak i na LO czy PO go wystawiasz. Że będzie dobrze bronić. Może do przodu wiele nie da ale zabezpieczy i nie ma autostrady. W środku mógłby łapać sporo kartek

Rynkos7 komentarzy: 688109.10.2022, 22:36

@kwiatinho napisał: "Amazon pospieszył się z kreceniem serialu All or Nothing o jeden sezon"

Arteta swoje najlepsze pomysły zostawił na czas gdy nie będzie już kamer Amazonu w szatni i teraz są tego efekty. Nam było dane obejrzeć tylko to jak pajacuje z żarówką przed meczem :D

kwiatinho komentarzy: 1313209.10.2022, 22:34

Jak już jesteśmy w tej euforii po trudnym tygodniu to mały kamyczek do ogródka chłopaków.... Jak Odegaard mógł zmarnować taką patelnie w drugiej połowie? Mógł zabić ten mecz. Mógł i powinien.

Poza tym prosiło się tam o zagranie na prawo między obrońców do Saki.

Gdyby zaliczył dwie takie asysty w jednym meczu i to przeciwko Liverpoolowi to od jutra wołali by na niego
Martin DE Odegaard

bobslej22 komentarzy: 836109.10.2022, 22:34

Dosyć długo kibicuje i powiem wam że tak dumny z gry dawno nie byłem. Kurde ten zespół na serio się nie cacka w tańcu . Arteta kontynuuj to !

psok20 komentarzy: 3209.10.2022, 22:34

@damianARSENAL: obstawiaj tak dalej jesli masz taki fart

Paul77 komentarzy: 989909.10.2022, 22:34

Ponoć Van Dijk to jeden z najlepszych środkowych obrońców w Europie, to w takim razie gdzie umieścić Salibe?

wojtoraczi komentarzy: 36009.10.2022, 22:34

wojtoraczi komentarzy: 36009.10.2022, 22:33

Znaleźli Salaha. Ukrywał się skubany cały mecz, ale już jest cały i zdrowy w autokarze do Looserpoolu. Tomiyasu nie mógł już go dłużej trzymać w kieszeni;)))

Pires9999 komentarzy: 118409.10.2022, 22:29

@adias: niewiem jaka amatorką uciekł spod krycia pobiegł i tyle obrońcy jest ciężko odwróconemu...

fabregas1987 komentarzy: 2582409.10.2022, 22:23

Fajnie jakby Klopp zmotywował swoich zawodników po porażce i w następnej kolejce urwaliby chociaż remis z City, aczkolwiek jakoś tego nie widzę

Slaviola komentarzy: 1237709.10.2022, 22:21

Dzyń dzyń

Dzyń dzyń

- Halo? Arsenal, czy to Ty?

Dziadyga komentarzy: 837509.10.2022, 22:21

@DanteZZ napisał: "Dzięki Arsenal za piękny prezent urodzinowy :)"

Mi zrobili cały tydzień prezenty,wszystkie wygrane 3 mecze w pięknym stylu w tygodniu urodzinowym :D czyli od 1 paź do dziś.

volter1985_pl komentarzy: 27309.10.2022, 22:21

@kwiatinho: może drugi sezon będzie :-D

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 109.10.2022, 22:20

Mirror donosi, że FA przygląda się incydentowi, który skłonił sędziego Michaela Olivera do porozmawiania z Jürgenem Kloppem oraz Mikelem Artetą. Chodzi o wymianę zdań między Hendersonem, a Gabrielem. Federacja jest w stałym kontakcie z ekipą sędziowską.

Sknerusy

damianARSENAL komentarzy: 855709.10.2022, 22:18

Ja przed meczem z Tottkami i Live obstawiałem ze zdobędziemy 1 punkt. Świetnie się zaskoczyłem.

Paul77 komentarzy: 989909.10.2022, 22:17

@Marcinafc93: życzę Artecie by miał przed każdym meczem ból głowy jeśli chodzi o obsadę każdej pozycji

Chyba miejscy Arsenalu po tylu kolejkach pokazuje że to jednak nie przypadek... Tym bardziej że na plakaty wysłali Tottenham i Liverpool.

DanteZZ komentarzy: 116909.10.2022, 22:17

Dzięki Arsenal za piękny prezent urodzinowy :)

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.10.2022, 22:11

@TlicTlac napisał: "Ja nawet na powtórce miałem problem z doszukaniem się faulu, na początku to w ogóle wyglądało to tak, jakby Ode sfaulował Jesusa."

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 109.10.2022, 22:07

@Trequartista: 9 nad United*

Rynkos7 komentarzy: 688109.10.2022, 22:06

@Trequartista napisał: "Przecież mamy raptem 6 i 4 punkty przewagi nad nimi, będąc zespołem o 2 klasy lepszym"

To rzeczywiście musi być szok dla Ciebie po 9 kolejkach xD

jurasmolas44 komentarzy: 184909.10.2022, 22:02

@Dziadyga: z innej kamery elegancko widać czystą rąsie

Trequartista komentarzy: 536609.10.2022, 22:01

@bigMick:
Ja bym się nie chwalił, że Was gniotło prime Stoke City przez ostatnie 15 minut. No ten mecz faktycznie wygrany zasłużenie, jeśli weźmiemy pod uwagę błąd sędziego, ale reszta uciułanych punktów przez kury i maniury często była mocno naciągana.

TlicTlac komentarzy: 602509.10.2022, 21:58

Jestem mega ciekaw meczu United z Newcastle w następnej kolejce.

Newcastle przegrało do tej pory jedynie z Liverpoolem 1-2 po golu w 98 minucie,
zapowiada się świetne spotkanie, które trochę więcej powie o aspiracjach obu drużyn.

Dzulian komentarzy: 258609.10.2022, 21:56

@Trequartista: Muły wypadają do końca miesiąca z peletonu.

Newcastle
Tottenham
Chelsea
West Ham

bigMick komentarzy: 108509.10.2022, 21:56

@Trequartista
męczące jest takie gadanie xdd Oglądałeś wgl mecz United teraz? Przecież everton grał jak Prime Stoke City z dodatkiem pomocy sędziego

Trequartista komentarzy: 536609.10.2022, 21:55

Niesamowite jest to, ile United i Tottenham mają farta w tym sezonie. Przecież mamy raptem 6 i 4 punkty przewagi nad nimi, będąc zespołem o 2 klasy lepszym

bizooon komentarzy: 698209.10.2022, 21:50

@kwiatinho: nie. Dzięki temu mamy kibiców wiecej a fani na stadionie kochaką Xhakę. I teraz kamery nie przeszkadzają w waznym sezonie. Był w punkt nakręcony

bizooon komentarzy: 698209.10.2022, 21:48

Onana musisz takie w bramkę

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 109.10.2022, 21:48

@GunnersFan9 napisał: "Zastanawia mnie czemu przy akcji na 1-1 mimo że Darwin był na spalonym sędzia nie uniósł chorągiewki. Piłka była kierowana w strefę, gdzie znajdował sie Urugwajczyk."
Bo nie dotknął wtedy piłki, gdy piłka do niego dotarła podanie później już nie był na spalonym.

Simao12 komentarzy: 775209.10.2022, 21:47

@GunnersFan9: jakieś nowe zasady słyszę, nie brał czynnego udziału w akcji.

kwiatinho komentarzy: 1313209.10.2022, 21:47