Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2!

Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2! 09.10.2022, 18:33, Łukasz Wandzel 1259 komentarzy

Za nami szlagier 10. kolejki Premier League, czyli starcie Arsenalu z Liverpoolem. Spotkania między tymi drużynami zwykle generują wiele goli i nie inaczej było tym razem. Kanonierzy pokonali The Reds 3-2 po szalonym meczu. Był to kolejny test dla podopiecznych Mikela Artety przeciwko rywalom z big six i najwyższą notę można przyznać londyńczykom za mentalność, ponieważ gospodarze w tym pojedynku aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i wraz z ostatnim gwizdkiem świętowali zwycięstwo.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka (90+4' Fabio Vieira), Odegaard (82' Tierney), Martinelli – Jesus (90+1' Nketiah)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69' Konate), van Dijk, Tsimikas – Henderson, Thiago – Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Diaz (42' Firmino) – Nunez

Mecz błyskawicznie ułożył się dla Arsenalu. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania tuż przed upłnięciem 1. minuty. William Saliba odzyskał piłkę na własnej połowie, co rozpoczęło akcję bramkową. Prawą stroną podbiegł Bukayo Saka, podał do Martina Odegaarda, a kapitan Arsenalu świetnym prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Gabrielowi Martinellemu. Brazylijczyk pokonał Alissona, będąc już w polu karnym.

W pierwszej połowie Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce. i kontruował akcje w ataku pozycyjnym. Natomiast Arsenal oczekiwał na kontry. Po przechwyceniu futbolówki chciał jak najszybciej przedostać się pod szesnastkę rywali. Taki obraz gry utrzymywał się przez kilkadziesiąt minut, lecz brakowało groźnych okazji dla jednej i drugiej strony.

Po ponad półgodzinie gry Liverpool wyrównał. Długa piłka od Trenta Alexandra-Arnolda uruchomiła Luisa Diaza, który poradził sobie z Gabrielem Magalhaesem i asystował przy trafieniu Darwina Nuneza. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć na tego gola jeszcze przed przerwą i klamrą zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu przeprowadzili zabójczy kontratak, w którym stoickim spokojem popisał się Gabriel Martinelli. Brazylijczyk mając na przeciwko siebie Jordana Hendersona, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę, który trafił dla Kanonierów do szatni.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że bliżej do podwyższenia wyniku przez gospodarzy, niż do bramki wyrównującej dla gości. Jednak to Liverpool po raz drugi doprowadził do remisu. Diogo Jota zagrał piłkę za linię obrony, a między Salibą a Gabrielem w tempo dobiegł do niej Roberto Firmino i strzałem po ziemi na długi słupek pokonał Aarona Ramsdale'a.

Około 60. minuty na murawie doszło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał Gabriel Jesus. Napastnik Arsenalu padł na ziemię po tym, został uderzony przez Kostasa Tsimikasa. Na szczęście po dłuższej przerwie Brazylijczyk doszedł do siebie i kontynuował grę. Mniej więcej od tego momentu też gospodarze ponownie ruszyli do przodu i przeprowadzili natarcie w szesnastce przyjezdnych.

Przez parę chwil w polu karnym Alissona panował totalny chaos, co w końcu skończyło się faulem Thiago na Gabrielu Jesusie. Sędzie podyktował dla Arsenalu rzut karny, którego wykonawcą był Bukayo Saka. Anglik 76. minucie pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Liverpoolu. Ostatni kwadrans wraz z doliczonym czasem gry był dla kibiców Arsenalu emocjonalnym rollercoasterem, choć największy zryw The Reds zaliczyli zaraz po straconej bramce oraz w ostatnich sekundach meczu.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kwiatinho komentarzy: 1313110.10.2022, 09:13

Firma Google prowadzi rozmowy z Tottenhamem w sprawie nabycia praw do nazwy stadionu londyńskiego klubu.

- The Athletic

Nawet by nazwa pasowała

g 00 gle

00 to ilość wygranych trofeów przez Kane'a i kolegów

krzykus1990 komentarzy: 521410.10.2022, 09:11

Są gdzieś oceny po meczu Arsenal Liverpool?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 09:09

W zimę na bank przyjdzie jakiś kocur do pomocy. Bardzo dobrze w sumie że Arteta nie kupował średniaków typu Guedes (którego też chciałem) tylko żeby zapchać kadrę, a potem męczyć się z nimi tyle czasu. Na razie dajemy sobie świetnie radę i żeby ta forma się utrzymała do tej zimy

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 09:06

@D14: zazdroszczę, moje marzenie polecieć kiedyś...

kwiatinho komentarzy: 1313110.10.2022, 09:06

Odkąd Mikel objął stery Arsenalu to piłkarze U21 zdobyli 54 bramki. To więcej o 22 gole niż w następnej drużynie w tym zestawieniu

@johnnycage1909: kontuzja mięśniowa

johnnycage1909 komentarzy: 107710.10.2022, 09:03

Ktos mi powie dlaczego Zina byl poza skladem?

D14 komentarzy: 436610.10.2022, 09:02

Jeszcze nie wróciłem z meczu, z Live, a już mam bileciki na PSV i na Brighton bookuje.. czuję się jak scout ;D wkręciłem się w te mecze niesamowicie. Za każdym razem, gdy pomysle o wydanych $$, spektakl mi to wynagradza i wychodze na plusie, także fantastico =D

kwiatinho komentarzy: 1313110.10.2022, 08:58

Tylko dwóch zawodników U21 zdobyło przynajmniej 10 bramek w Premier League od początku zeszłego sezonu - Saka i Martinelli.

thegunner4life komentarzy: 900610.10.2022, 08:53

@WSP:
Właśnie ten sezon będzie ciężki i dziwny ze względu na te mistrzostwa w środku. Dlatego tak ważne jest zbierać pkt ile się da w każdym meczu. Nie tylko my będziemy zmęczeni i na pewno nam to odda w późniejszej fazie.

WSP komentarzy: 180610.10.2022, 08:49

Kto by się spodziewał przed sezonem, że Liverpool będzie 10 a Arsenal 1 po 10 kolejkach? Bardziej myślałem, że będą walczyć o 1 miejsce z City, a Arsenal będzie próbował wskoczyć na 3. Obyśmy utrzymywali formę, a w zimie można by się pokusić o 1 znaczące wzmocnienie, transfer, który dodałby drużynie jeszcze pewności siebie.

Gryzek komentarzy: 379710.10.2022, 08:48

Jak pięknie jest się obudzić, spojrzeć na tabelę Premier League i zobaczyć na jej szczycie Arsenal.

thegunner4life komentarzy: 900610.10.2022, 08:42

@KingHenry:
Sezon się jeszcze nie skończył dopiero 9 kolejka, ja czekam ze świętowaniem do maja. Zbyt długo oglądam tą drużynę :D

Teraz liczy się tylko następny mecz i tak do końca i wrócimy do LM

KingHenry komentarzy: 8410.10.2022, 08:34

Po tylu latach upokorzeń ja chyba nie jestem emocjonalnie przygotowany na takie wydarzenia jak wczoraj. Pol nocy nie spałem z emocji xD

zwierz komentarzy: 160510.10.2022, 08:34

@AleksandraAngielska: Partey też już dawno skazany przez sąd twitterowy i otwarcie nazywany gwałcicielem.

damianARSENAL komentarzy: 853410.10.2022, 06:41

instagram.com/reel/CjgnjyhAsL8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Fajnie widzieć takiego Olka, wiedząc jak on i jego żona byli przywiązani do City

Elastico07 komentarzy: 1255610.10.2022, 05:08

To uczucie gdy wstajesz o 4.30 do pracy i przy porannej kawie z dumą oglądasz skrót meczu 2 razy :) Duma!

Dominik17 komentarzy: 313610.10.2022, 04:49

@Paul77: PAMIETAJ mamy łatwy terminarz xd

AleksandraAngielska komentarzy: 312 newsów: 910.10.2022, 04:37

Twitter już robi z Hendersona rasistę, chociaż nic jeszcze nie wiadomo.

Dominik17 komentarzy: 313610.10.2022, 04:14

Ale życie jest piękne , wstajesz do pracy z uśmiechem na ustach , dziękuję Mikel i przepraszam że kiedyś w ciebie zwątpiłem

Moczyknur komentarzy: 183810.10.2022, 02:10

Dziś byłem w robocie cały dzień wiec odpaliłem sobie w trasie meczyk na ViaPlay. Kończąc dniówkę pytali mnie czy jeździłem z otwartym oknem lub czy jestem przeziębiony....
Wincyj się nie drę w ciężarówce.

Dzulian komentarzy: 257410.10.2022, 01:24

@Koroniarz: To prawda że Gabriel jest najmniej pewny z defensywy. Dzisiaj Dean za tą rękę odgwizdałby karnego jak nic i miałby po części prawo. W derbach też sprokurowany karny.
Babol w meczu z Fulham.

Spróbowałbym grać:
Tomiyasu-White-Saliba-Zina

Białas i Saliba to taka elegancja w ruchach, 0 spiny. A Brazylijczyk niekiedy groźny w obu polach karnych, rywali i naszym :D

Koroniarz komentarzy: 1019310.10.2022, 01:12

Humorek dopisuje, po meczu obaliłem prawie cała 0.7 z kumpelą :) Nie wiem jak Wam ale mnie bardzo podobał się dzisiaj White, jego inteligencja i pewna gra w tym sezonie zasługuje na pochwale. Szkoda, ze Magalaesz odstaje od Saliby ale oby się wziął w garść

Lamoreaux komentarzy: 345510.10.2022, 01:11

@adias napisał: "żeby dzieci mogły swobodnie pić :D"

D14 komentarzy: 436610.10.2022, 00:29

Dobra, leżę już do spania, bania ochłonęła lekko po meczu i można się kłaść spac w dobrym humorze;D jutro obejrzę mecz z perspektywy telewizora, bo z trybun nie widziałem az tak dobrze wszystkich sytuacji, ale druga połowa kapitalna.
Co do atmosfery to widać cholernie, że The Emirates jest murem za drużyną. Po straconych bramkach kompletnie nie było nerwów tylko stadion wspierał zawodników. Przy 3:2 oczywiście eksplozja totalna.
Cóż tu wiecej mówić.. poziom na trybunach jest proporcjonalny do gry na boisku - rewelacja.

oberdiler komentarzy: 11510.10.2022, 00:24

Witam brygade, humory dopisują i tak ma być! He he
Ma ktoś link do powtórki naszego całego meczu?

Slaviola komentarzy: 1237710.10.2022, 00:22

@mar12301:

No nie no, bez przesady ;D

Pires9999 komentarzy: 118310.10.2022, 00:18

@Slaviola: dokładnie człowiek chodzi z podniesiona głową a ludzie nie wiedzą o co chodzi;D

Supertramp21 komentarzy: 64209.10.2022, 23:45

A co powiedzieć żeby wstawić White na środek a Gabriel niech sobie odpocznie jeden mecz.

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 409.10.2022, 23:44

A ja zerknąłem na przyszłych rywali i trochę parsknąłem śmiechem przez jedną ciekawą rzecz. Leeds i Soton są w fatalnej formie, ale mają jedną wspólną cechę. Leeds ostatni mecz wygrało 6 kolejek temu - 3:0 z Chelsea. Soton ostatni mecz wygrało 5 kolejek temu z.. Chelsea :D

Leeds niby nie przegrywa u siebie, ale wygrali z Chelsea i fatalnym Wolves na początku sezonu a teraz remisy z Evertonem i AV. Soton dostaje wciry z każdym jak leci.
6pkt to obowiązkek.

Tym bardziej, że w ciągu tych meczów są pojedynki takie jak City-Live, MU-Totki, MU-Chelsea. To chcąc niechcąc bezpośredni rywale w walce o top4 punkty stracą. Przykro by było tego nie wykorzystać.

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 509.10.2022, 23:38

Dinozaur Pimpuś

Spejsik komentarzy: 343209.10.2022, 23:33

@3rdpitch napisał: "Ważniejsze od samych wyników jest to ze w każdym meczu tego sezonu byliśmy lepsza drużyna"
Nie zgodzę się.
Wolałbym wygrać z United ale być w tym meczu słabszą drużyną :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028709.10.2022, 23:30

@3rdpitch: nic nie jest ważniejsze od wyników :)

3rdpitch komentarzy: 454809.10.2022, 23:28

Lamoreaux komentarzy: 345509.10.2022, 23:27

ej czemu puszki gazowanych napojów są od kilku lat takie podłużne (330ml) a nie takie grubsze jak kiedyś.

Strasznie mnie to irytuje. Znalazłem dzisiaj jakąś wiejską stację, gdzie były coca-cole w tych grubszych puszkach i nakupiłem kilkanaście :D

Kto i po co zmienił kształt puszek? Na co to komu?

SebaTGK komentarzy: 12309.10.2022, 23:04

@trempa: "Kluby zgodziły się na zmianę zasad dotyczących zawodników rezerwowych. Od przyszłego sezonu zespoły będą mogły stosować pięć zmian, które będą dokonywane trzykrotnie w trakcie meczu, z dodatkową możliwością w połowie spotkania."

Weszło

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12109.10.2022, 23:04

@kwiatinho napisał: "Nic się nie zmieniło. Podczas jednej zmiany weszło dwóch piłkarzy i przy kolejnych po jednym"

'43 x1
'46 x1
'69 x2
'81 x1

Chyba, że zmiany przeprowadzonej w przerwie nie liczą, jako że nie przerywa przebiegu meczu.

P.S. doczytałem, faktycznie 3 tury oprócz zmiany w przerwie.

Arsenalsupporters komentarzy: 62909.10.2022, 23:01

@Molas: wg mnie warto, jeżeli lubisz czytać a nie podnieca cię sam klimat dotykania ksiązki i przekładania kartek

mar12301 komentarzy: 2314009.10.2022, 23:00

Dodam że nie musi to być jedna rzecz od jednego sprzedawcy, możesz kupić kilka rzeczy od różnych sprzedawców i wszystko to mieć w jednej racie na Allegro pay.

mar12301 komentarzy: 2314009.10.2022, 22:59

@danielosik: luzik, spoko opcja jak nie chcesz od razu płacić za coś grubszego. Kupiłem tak hulajnogę elektryczną i teraz sprzęt do kompa XD

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2022, 22:57

@mar12301: oki sprawdzę dzięki wielkie

Molas komentarzy: 112409.10.2022, 22:57

Ludziska ostatnio toczyła się tu ebookowa debata i widzę, że na Amazonie w promce jest najnowszy Kindle Paperwhite za 500 zł. Czy ktoś tego używa? Warto?

mar12301 komentarzy: 2314009.10.2022, 22:57

@danielosik: dodajesz do koszyka, wybierasz opcje Allegro pay na 3 miechy (więcej to już procent płacisz więc średnio) i pierwszą ratę masz około miesiąc później. 0% w przypadku 3 miechów. Żadnych decyzji bankowych czy pie*lenia o zdolności kredytowej.

Dziadyga komentarzy: 831409.10.2022, 22:56

@kwiatinho napisał: "Jak już jesteśmy w tej euforii po trudnym tygodniu to mały kamyczek do ogródka chłopaków.... Jak Odegaard mógł zmarnować taką patelnie w drugiej połowie? Mógł zabić ten mecz. Mógł i powinien.

Poza tym prosiło się tam o zagranie na prawo między obrońców do Saki."

Minus Ode jest taki,że kiedy trzeba strzelić to nie wiadomo na jaki juch szuka podania a jak idealna wystawka się szykowała jak w dzisiejszym meczu to strzał..Ma problem z decyzyjności a w takim razie i trzeba coś z tym zrobić,bo mnie wkurza też jak się bawi i piesci ta piłkę na 16 m gdzie już dawno można było oddać strzał np.