Arsenal zdeklasowany na Anfield

Arsenal zdeklasowany na Anfield 08.02.2014, 14:49, Marcin Stefaniak 3368 komentarzy

Właściwie trudno opisać słowami to, co wydarzyło się w pierwszych 45 minutach w Liverpoolu. Kanonierzy zostali rozjechani przez walec z Anfield i po fatalnej grze już do przerwy przegrywali 0-4. Co najgorsze podopieczni Wengera nawet przez chwilę nie sprawili wrażenia kogoś, kto chce jeszcze zawalczyć przynajmniej o honor. Zawodnicy Arsenalu nie byli w stanie skompletować podania nawet do najbliższego kolegi i zostali zdeklasowani przez podopiecznych Rodgersa.

W drugiej połowie nie wyglądało to wiele lepiej, choć momentami Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i, na niewielkie pocieszenie, strzelili honorowego gola po rzucie karnym Mikela Artety.

Nie można było wyobrazić sobie gorszego początku maratonu, ale w północnym Londynie nie można długo rozpamiętywać tej porażki i już teraz trzeba myśleć o środowym spotkaniu z Manchesterem United.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud.

Liverpool: Mignolet - Flanagan, Toure, Skrtel, Cissokho - Sterling, Gerrard, Henderson, Coutinho - Suarez, Sturridge.

Już pierwsza akcja meczu ustawiła dalsze wydarzenia na boisku. Z piłką skrzydłem popędził Suarez i był faulowany przez Mertesackera. Do rzutu wolnego podszedł Steven Gerrard i bezbłędnie dośrodkował piłkę w szesnastkę. W polu karnym Wojciecha Szczęsnego najlepiej odnalazł się Martin Skrtel, który był co prawda na minimalnym spalonym, i choć oddał niedokładny strzał, wystarczyło to na pokonanie Polaka.

W 7. minucie Arsenal miał jedyną okazję do zagrożenia bramki Liverpoolu. Trudno stwierdził, że ją stworzył, bo po podaniu Jacka Wilshere'a z głębi pola to Simon Mignolet piąstkował piłkę w jednego ze swoich defensorów, ale do piłki pierwszy dopadł Martin Skrtel i wyekspediował ją poza murawę.

Napór Liverpoolu nie malał. The Reds cały czas atakowali i w 9. minucie po akcji Sturridge'a strzał oddał Flanagan, ale piłkę na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny.

Interwencja Polaka nie okazała się jednak najszczęśliwszą. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Steven Gerrard i znów posłał perfekcyjne podanie. Bohater pierwszych minut - Martin Skrtel - znów dopadł do piłki i mierzonym strzałem głową podwyższył na 2-0.

Kanonierzy widocznie byli tak oszołomieni wydarzeniami na boisku, że kompletnie zapomnieli na czym polega gra w piłkę nożną. 2 minuty później w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym chybił Daniel Sturridge.

Minutę później świetnym uderzeniem popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk oddał strzał spoza pola karnego, piłka uderzyła w słupek, a do pustej bramki nie był jej w stanie umieścić Kolo Toure.

Można było pomyśleć, że zgodnie z piłkarskim porzekadłem niewykorzystane sytuacje będą musiały się zemścić. Nic bardziej mylnego. The Reds dalej deklasowali Kanonierów i w 17. minucie podwyższyli na 3-0. Akcję po stracie Mesuta Özila rozpoczął Jordan Henderson, Anglik poholował piłkę, zagrał ją na prawą stronę do Suareza, ten odegrał ją do Raheema Sterlinga, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Arsenalu.

Napór nie ustawał, a podopieczni Wengera nie sprawiali wrażenia kogoś, kto jest w stanie przypomnieć sobie jak należy dobrze bronić własnej bramki. W 20. minucie po raz drugi fatalną stratę zaliczył Mesut Özil. Liverpoolczycy popędzili z kontrą i w sytuacji sam na sam Sturridge dokonał egzekucji i podwyższył na 4-0.

Właściwie w tym momencie sędzia mógł zakończyć pierwszą połowę. Do końca tej części spotkania podopieczni Rodgersa panowali nad wydarzeniami na boisku, a Kanonierzy wciąż próbowali skleić chociaż kilka celnych podań, niestety bez większego powodzenia. Po 3 doliczonych minutach arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Druga połowa zaczęła się dla Kanonierów równie fatalnie, jak pierwsza. Już w 52. minucie na 5-0 podwyższył Sterling, zdobywając swojego drugiego gola. Młody Anglik potrzebował dwóch strzałów, by pokonać Wojciecha Szczęsnego, ale ostatecznie dopiął swego i dobił Arsenal.

Dopiero w 58. minucie Arsenal po raz pierwszy stworzył poważniejsze zagrożenie pod bramką Simona Mignoleta. Płaski strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale Belg pewnie interweniował.

Kanonierzy choć na chwilę wybudzili się z letargu i w 61. minucie po raz kolejny natarli na bramkę Belga. Tym razem po składnej akcji strzał sprzed pola karnego oddał Jack Wilshere, ale Mignolet znowu dobrze sobie poradził.

W 60. minucie na potrójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger i wpuścił na boisko Lukasa Podolskiego, Tomasa Rosicky'ego i Kierana Gibbsa.

W 63. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk idealnie przymierzył i futbolówka zmierzała prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego, jednak Polak zdążył z interwencją.

W 69. minucie honor drużyny z północnego Londynu uratował Mikel Arteta, pewnie zamieniając jedenastkę na gola. Wcześniej w szesnastce Liverpoolu Chamberlaina faulował Gerrard.

4 minuty później Hiszpan dobrze egzekwował inny stały fragment gry - rzut wolny. Kapitan Arsenalu uderzył obok muru i był bliski pokonania Mignoleta.

Nastawiony na kontrataki Liverpool kilkakrotnie stwarzał jeszcze zagrożenie pod bramką Arsenalu. W 87. bliski skompletowania hat-tricka był Sterling, ale po raz kolejny bez zarzutu spisał się Szczęsny, skracając kąt i blokując strzał. Kilka minut później Michael Oliver zakończył męki londyńczyków w Liverpoolu.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
AfganskiMudzahedini komentarzy: 370010.02.2014, 23:08

Nowy news panie i panowie.

tomekafc95 komentarzy: 413610.02.2014, 23:07

Jak byla mowa o ciuchach itp Sa jacys fani new balance? ;)

Treq
Jak mialbym za nie dawac 220...to tez mialbym wątpliwości, dlatego jak mam tylko mozliwosc zamówienia ze stanow to biore..lecę spac, narazie:)
Ps:ja jednak bym wziął Balo...ciekawe co o nim sądzi wenger

Kowalczyk11 komentarzy: 325310.02.2014, 22:49

Było to wrzucane ?

facebook.com/photo.php?v=360537157419415

zachęcam do ogladania jeśli nie było ; )

ATID komentarzy: 115010.02.2014, 22:45

Rivaldo

Lepszy od Giroud, ale IMO nie wart więcej niż 15 mln.

matt21 komentarzy: 541410.02.2014, 22:40

trynkiewicz - koleś się cieszył, że wyjdzie to mu pornosy do celi podrzucili ;d - to jest Polska

Vendeful komentarzy: 236810.02.2014, 22:38

youtube.com/watch?v=082XKZMKKzE#t=33

aNormalny komentarzy: 348210.02.2014, 22:36

Fajnie, ze Polsat przypomnial mi o filmie 'Ksiega ocalenia'. Kiedys ogladalem i nawet mi sie spodobal.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2014, 22:35

Mexico boss Miguel Herrera has claimed that Manchester United striker Javier Hernandez is frustrated at Old Trafford/sky sports/

a do tego hernandez na prywatnym instagramie napisał "There is so much I want to say, the time will soon come "

bierzemy za 35 mln...zartowalem, dla mnie przietny grajek.

songoku95 komentarzy: 2348610.02.2014, 22:35

archie
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
nie ogarnąłem że chodzi o mój nick!

Archie90 komentarzy: 167610.02.2014, 22:31

songoku95, mi tez wybacz bo myslalem ze Twoj nick pochodzi z kreskówki DragonBall, gdzie jeden z bohaterow tak sie nazywal pomijajac liczba "95" najwyrazniej Twoj nick ma pochodzenie mitologiczne albo to przypadkowo ulozone litery

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 22:31

Rivaldo
Chyba niech on uważa...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2014, 22:30

jutro wychodzi jakis trynkiewicz, wiec mam apel z USA, uwazajcie na siebie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 22:29

qarol
Kuwa pijona, ja też jestem za. Nie rozumiem jak można nie chcieć Balo, a chcieć takiego Coste, który też jest debilem i to nawet większym od Włocha.

songoku95 komentarzy: 2348610.02.2014, 22:28

archie
wybacz, nie rozumiem :D O co chodzi :D?

Alonso komentarzy: 1282410.02.2014, 22:27

Balo nie do ogarnięcia, jak w Milanie dalej jest dzieckiem to nikt go już nie zmieni.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.02.2014, 22:27

Jeśli on się sam nie ogarnie i nic ze sobą nie zrobi to raczej nikt sobie z nim nie poradzi.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11710.02.2014, 22:26

A jaka jest pewność, że Wenger ogarnąłby Balo? IMO nie ma żadnej.

Archie90 komentarzy: 167610.02.2014, 22:25

songoku95 arju over 9000?

songoku95 komentarzy: 2348610.02.2014, 22:25

qarlo
wiesz ile Twoje zdanie się liczy?

Archie90 komentarzy: 167610.02.2014, 22:24

Qarol;, Mario potrafi zagrac dobrze ale poza Wengerem nie było by "bata" na niego, po ostatnim meczu to w ogole nie widze nikogo kto by go na boisku ogarnal, jeszcze by sie na treningach bil zreszta zespolu, chociaz moze Jap Stam by dal rade :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.02.2014, 22:22