Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem

Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem 20.05.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 1868 komentarzy

To był szalony mecz. Rozegrany w równie szalonym tempie. Kanonierzy oddali aż 28 strzałów na bramkę Sunderlandu, a mimo to nie zdołał umieścić piłki w siatce rywala. Widać było chęć, wolę walki i motywację wśród podopiecznych Arsene'a Wengera, ale niestety nie przełożyło się to na wynik. Szczelnie ustawiona defensywa Czarnych Kotów i rewelacyjna dyspozycja Pantilimona sprawiły, że Arsenal nie tylko nie wygrał tego meczu, ale równie dobrze mógł go przegrać, bo i rywal miał bardzo groźne okazje do kontrataków. Na całe szczęście na wysokości zadania stanął dzisiaj Ospina, czym zatarł złe wrażenie po meczach ze Swansea i Manchesterem United.

Trzeci mecz na Emirates Stadium i kolejny bez bramek - nienajlepsze pożegnanie się z własnymi kibicami przed finałem na Wembley. Słaba dyspozycja strzelecka nie wróży niczego dobrego w meczu z Aston Villą, dlatego przed Kanonierami jeszcze jedyna, ostatnia już szansa, by wyregulować rozregulowane celowniki i strzelić kilka bramek z West Bromem i należycie pożegnać się z fanami na własnym stadionie. Finał już tuż tuż, i mimo że akcji ofensywnych w zespole Arsenalu nie brakuje, to jednak strzelone bramki potwierdziłyby ambicje zespołu. Na pocieszenie Arsene Wenger i jego świta umocnili się na trzecim miejscu i jeżeli tylko Manchester United nie strzeli siedmiu bramek w ostatniej kolejce przy ewentualnej porażce Arsenalu, to londyńczycy mogą spać bezpiecznie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Wilshere (67. Walcott), Ramsey, Cazorla, Sanchez - Özil (82. Rosicky) - Giroud

Sunderland: Pantilimon - Jones, Coates, O'Shea, Van Aanholt - Johnson (75. Buckley), Cattermole, Larsson, Wickham (46. Rodwell) - Defoe, Graham (46. Fletcher)

Kanonierzy bardzo imponująco rozpoczęli spotkanie i już od pierwszych minut przejęli inicjatywę, spychając tym samym drużynę gości do głębokiej defensywy. Aktywny na prawej flance był zwłaszcza Hector Bellerin, który na swojej stronie był nieco osamotniony. Jack Wilshere często wymieniał się z Aaronem Ramseyem, obaj schodzili do środka, zostawiając tym samym sporo wolnego miejsca na skrzydle.

Sunderland jedyne zagrożenie stworzył sobie z rzutu wolnego, który otrzymał po faulu Ramseya na Jonesie. Sebastian Larsson, który na co dzień potrafi zrobić użytek z takich piłek, tym razem nie posłał celnego podania.

W 14. minucie Sanchez uruchomił wybiegającego z prawego skrzydła Wilshere'a, dzięki czemu ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Pantilimonem. Rumuński bramkarz jednak bardzo dobrze zainterweniował i czystym wejściem w piłkę zatrzymał szarżującego Anglika.

Kolejne minuty to ataki wyłącznie ze strony Arsenalu. Londyńczycy uzyskali przewagę w środku pola i przekładali to na akcje zaczepne, jednak nie potrafili przedrzeć się przez defensywę rywala i musieli ograniczać się do strzałów z dystansu. Swoich szans spróbowali Wilshere, Cazorla i Gibbs, a następnie Özil, jednak każda z nich była daleka od ideału.

Arsenal w dalszym ciągu dominował na boisku, ale wciąż nie potrafił zrobić z tego użytku. Ładna i składna gra pozwoliła wyłączyć przeciwnika z meczu, ale to by było na tyle. Londyńczycy wciąż strzelali, swoje próby dołożyli Giroud, Özil, a następnie Sanchez, ale Pantilimon nawet nie został zmuszony do wysiłku.

W 42. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Kanonierów, bo ładny kontratak wyprowadzili goście. Wszystko zakończyło się jednak nieudaną próbą Johnsona ponad bramką Ospiny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal remisuje z Sunderlandem 0-0.

Druga część meczu zaczęła się od dwóch zmian w ekipie Czarnych Kotów. Steven Fletcher i Jack Rodwell zastąpili na murawie Danny'ego Grahama i Connora Wickhama.

Po przerwie nieoczekiwanie inicjatywę przejęli goście, którzy pięć minut po wznowieniu gry stworzyli sobie dwie sytuacje, które mogły przynieść im bramkę. Najpierw sam na sam z Ospiną wyszedł Steven Fletcher, ale Kolumbijczyk popisał się instynktowną interwencją. Kilkadziesiąt sekund później strzelał Van Aanholt, ale były bramkarz Nicei ponownie stanął na wysokości zadania.

Kilka minut później wszystko wróciło do sytuacji z pierwszej połowy, a Arsenal ponownie zaczął atakować bramkę Pantilimona. W ciągu dwóch minut dwie sytuacje zmarnował Olivier Giroud, który najpierw nie wykorzystał podania Özila, a następnie Bellerina. Dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się rumuński bramkarz Sunderlandu.

W 58. minucie kolejne dobre dośrodkowanie wyszło spod nóg Bellerina, a tym razem Pantilimona postanowił sprawdzić Kieran Gibbs. Jego mocny strzał głową został jednak zatrzymany przez Rumuna, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie.

Upłynęła godzina meczu, a jego tempo zaczęło coraz bardziej przyśpieszać. Akcja z 60. minuty była dotychczas najbardziej szaloną, a sytuacja mogła odwrócić się jak w kalejdoskopie. Kanonierzy mogli strzelić bramkę, ale uderzenie Sancheza zostało zablokowane przez defensywę Czarnych Kotów. Ta natychmiast wznowiła grę i wyprowadziła kontratak, który pozwolił Fletcherowi w wyjściu sam na sam z Ospiną. Kolumbijczyk świetnie skrócił kąt i skutecznie zatrzymał szarżującego Szkota.

Rzut rożny dla Sunderlandu również mógł zaskoczyć londyńczyków. Dośrodkowanie Larssona idealnie odnalazło Coatesa, ale ten z kolei nie odnalazł drogi do bramki.

W 67. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Jacka Wilshere'a. W zespole Arsenalu po raz pierwszy w tym meczu mamy przyjemność oglądać prawoskrzydłowego.

Ofensywna zmiana w Arsenalu sprowokowała Sunderland do kontrataku. Świetne dośrodkowanie Van Aanholta z lewej strony boiska powinno zakończyć się bramką dla gości i pewnie by się zakończyło, gdyby w miejscu Fletchera znalazł się ktokolwiek inny. Fatalne zachowanie Szkota w polu karnym, który z najbliższej odległości strzela nad poprzeczką.

W 72. minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał nam się Walcott, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Pantilimonem, podciął nad nim piłkę, a... ta została wybita sprzed linii przez Coatesa.

W 81. minucie Tomas Rosicky zmienił na boisku Mesuta Özila, 7 minut wcześniej w zespole Sunderladu za Johnsona wszedł Buckley.

Minuty potrzebował czeski rozgrywający, by od razu wnieść powiew świeżości na boisko. Kilkadziesiąt sekund po swoim wejściu na murawę Czech przeprowadził dwójkową akcję z Walcottem, która zakończyła się strzałem Rosicky'ego obok bramki.

W końcówce meczu bardzo aktywny był Theo Walcott, który dwukrotnie nękał jeszcze Pantilimona, ale nie potrafił wygrać z nim żadnego pojedynku.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Sunderlandem i od trzech meczów nie potrafił strzelić bramki na Emirates Stadium.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.05.2015, 14:00

jak przez allegro to tylko większe sklepy typu Karen shop. jest sporo podróbek czy tzw. refurbów, czyli telefonów odnowionych, głównie z Chin. ktoś oddał na gwarancję, z jakiegoś powodu dali mu nowy telefon, a ten naprawili i wystawili jako refurbrished. generalnie takie telefony są nic nie warte, bo są po poważniejszych uszkodzeniach, czyli wyświetlacze, płyty główne. zwracaj też uwagę na koszty wysyłki i czas dostawy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.05.2015, 13:59

Heh , dobry moment na lfc.pl przeczytałem

,,Do nas to tylko jako napastnik Suarez pasuje , bo nikt inny nie okiwa czterech gosci i przebiegnie polowe boiska,,

Trauma tam trwa widzę nadal po jego odejściu , wszyscy napastnicy be teraz , tak ich Suarez rozpiescil.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 13:57

Jeśli za jakiś czas dostanę gdzieś ten telefon za ok 8 stówek to go kupię.

Co sądzicie o kupnie telefonu przez allegro?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.05.2015, 13:57

@AJR, to nie lepiej jakaś słuchawka z mocną baterią i dobrym aparatem, bez bajerów typu 4GB RAM, 8-rdzeniowe Snapdragony xD?

michalmmz komentarzy: 40023.05.2015, 13:54

Panowie kogo dać na cpt w FPL? Potrzebuję odrobić 50 punktów!

Walcott, Yaya, Sanchez, Ulloa, Aguero, Giroud

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 13:54

R700

To jest chore. Gosc wygral rok temu LM a teraz ma poleciec z posady. Pilka to nie tylko Real... Tymbardxiej gdy rywalizuje sie z aktualnie najlepssym klubem na swiecie, czyli Barca. Do wywalenia to jest Rodgers, ew. Pelle, ale jeszcze sezon powibien zostac

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.05.2015, 13:53

ja jestem tego zdania, żeby za telefon nie wydawać powyżej 700zł. wyświetlacze są dosyć małe i ciężko na nich grać w bardziej wymagające gry. lepiej zapłacić 500zł za telefon, a do gier, filmów itd. kupić tablet albo laptopa. za 700zł można mieć mocnego taba, który udźwignie wszystkie gry na Androidzie lub kupić tablet z Windowsem 8.1 za podobną kwotę i grać też w starsze gry. generalnie mi się nie podobają Androidy, bo nie są aż tak "rozwinięte" jak platforma Okienek np. GooglePlay ma mase błędów, nie można instalować zakupionych aplikacji, gier, nierzadko pojawia się error na samym końcu pobierania, jakieś cyrki z brakiem pamięci.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.05.2015, 13:50

Mi te plotki Martinez-Afc pasują lepszy niż Sanogo, który do tej pory bez gola w lidze angielskiej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 13:50

AJR
Na upartego wgrasz sobie GTA SA i bedziesz smigal :D

Do neta super. Jak juz wspomnialem dopiero mam go 3 tygodnie wiec zobaczymy co bedzie dalej. Procek robi robote w tym tel.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 13:48

danielosik
No ja dalem 800 zl i powiem szczerze troche na niego polowalem. Co ciekawe byla jedna sztuka i to sporo czekalem wiec mozna powiedziec "szczescie" Jednak warty uwagi. Nie wiem jak wyglada sprawa z LG 3 ale z tego co wiem nie jest zle.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 13:46

Kanonier204
Oczywiście, że wymagający nie jestem :D Telefon mi tylko internetu i muzyki oprócz podstawowych funkcji. Nic więcej. No chyba, że zrobić sobie zdjęcie z kimś raz na ruski rok.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.05.2015, 13:46

Gladbach - Augsburg - obie strzelą. Myślicie, że Augsburg może coś ustrzelić?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.05.2015, 13:46

K204

Nie dziwię się. Telefon pierwsza klasa widzę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.05.2015, 13:45

Jeśli Carlo poleci , to RM pod tym względem niczym się nie różni od polskich klubow, bo oprócz del bosque i mourinho reszta ma tam trudno potrenowac 2-3 lata.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 13:44