Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem

Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem 20.05.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 1868 komentarzy

To był szalony mecz. Rozegrany w równie szalonym tempie. Kanonierzy oddali aż 28 strzałów na bramkę Sunderlandu, a mimo to nie zdołał umieścić piłki w siatce rywala. Widać było chęć, wolę walki i motywację wśród podopiecznych Arsene'a Wengera, ale niestety nie przełożyło się to na wynik. Szczelnie ustawiona defensywa Czarnych Kotów i rewelacyjna dyspozycja Pantilimona sprawiły, że Arsenal nie tylko nie wygrał tego meczu, ale równie dobrze mógł go przegrać, bo i rywal miał bardzo groźne okazje do kontrataków. Na całe szczęście na wysokości zadania stanął dzisiaj Ospina, czym zatarł złe wrażenie po meczach ze Swansea i Manchesterem United.

Trzeci mecz na Emirates Stadium i kolejny bez bramek - nienajlepsze pożegnanie się z własnymi kibicami przed finałem na Wembley. Słaba dyspozycja strzelecka nie wróży niczego dobrego w meczu z Aston Villą, dlatego przed Kanonierami jeszcze jedyna, ostatnia już szansa, by wyregulować rozregulowane celowniki i strzelić kilka bramek z West Bromem i należycie pożegnać się z fanami na własnym stadionie. Finał już tuż tuż, i mimo że akcji ofensywnych w zespole Arsenalu nie brakuje, to jednak strzelone bramki potwierdziłyby ambicje zespołu. Na pocieszenie Arsene Wenger i jego świta umocnili się na trzecim miejscu i jeżeli tylko Manchester United nie strzeli siedmiu bramek w ostatniej kolejce przy ewentualnej porażce Arsenalu, to londyńczycy mogą spać bezpiecznie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Wilshere (67. Walcott), Ramsey, Cazorla, Sanchez - Özil (82. Rosicky) - Giroud

Sunderland: Pantilimon - Jones, Coates, O'Shea, Van Aanholt - Johnson (75. Buckley), Cattermole, Larsson, Wickham (46. Rodwell) - Defoe, Graham (46. Fletcher)

Kanonierzy bardzo imponująco rozpoczęli spotkanie i już od pierwszych minut przejęli inicjatywę, spychając tym samym drużynę gości do głębokiej defensywy. Aktywny na prawej flance był zwłaszcza Hector Bellerin, który na swojej stronie był nieco osamotniony. Jack Wilshere często wymieniał się z Aaronem Ramseyem, obaj schodzili do środka, zostawiając tym samym sporo wolnego miejsca na skrzydle.

Sunderland jedyne zagrożenie stworzył sobie z rzutu wolnego, który otrzymał po faulu Ramseya na Jonesie. Sebastian Larsson, który na co dzień potrafi zrobić użytek z takich piłek, tym razem nie posłał celnego podania.

W 14. minucie Sanchez uruchomił wybiegającego z prawego skrzydła Wilshere'a, dzięki czemu ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Pantilimonem. Rumuński bramkarz jednak bardzo dobrze zainterweniował i czystym wejściem w piłkę zatrzymał szarżującego Anglika.

Kolejne minuty to ataki wyłącznie ze strony Arsenalu. Londyńczycy uzyskali przewagę w środku pola i przekładali to na akcje zaczepne, jednak nie potrafili przedrzeć się przez defensywę rywala i musieli ograniczać się do strzałów z dystansu. Swoich szans spróbowali Wilshere, Cazorla i Gibbs, a następnie Özil, jednak każda z nich była daleka od ideału.

Arsenal w dalszym ciągu dominował na boisku, ale wciąż nie potrafił zrobić z tego użytku. Ładna i składna gra pozwoliła wyłączyć przeciwnika z meczu, ale to by było na tyle. Londyńczycy wciąż strzelali, swoje próby dołożyli Giroud, Özil, a następnie Sanchez, ale Pantilimon nawet nie został zmuszony do wysiłku.

W 42. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Kanonierów, bo ładny kontratak wyprowadzili goście. Wszystko zakończyło się jednak nieudaną próbą Johnsona ponad bramką Ospiny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal remisuje z Sunderlandem 0-0.

Druga część meczu zaczęła się od dwóch zmian w ekipie Czarnych Kotów. Steven Fletcher i Jack Rodwell zastąpili na murawie Danny'ego Grahama i Connora Wickhama.

Po przerwie nieoczekiwanie inicjatywę przejęli goście, którzy pięć minut po wznowieniu gry stworzyli sobie dwie sytuacje, które mogły przynieść im bramkę. Najpierw sam na sam z Ospiną wyszedł Steven Fletcher, ale Kolumbijczyk popisał się instynktowną interwencją. Kilkadziesiąt sekund później strzelał Van Aanholt, ale były bramkarz Nicei ponownie stanął na wysokości zadania.

Kilka minut później wszystko wróciło do sytuacji z pierwszej połowy, a Arsenal ponownie zaczął atakować bramkę Pantilimona. W ciągu dwóch minut dwie sytuacje zmarnował Olivier Giroud, który najpierw nie wykorzystał podania Özila, a następnie Bellerina. Dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się rumuński bramkarz Sunderlandu.

W 58. minucie kolejne dobre dośrodkowanie wyszło spod nóg Bellerina, a tym razem Pantilimona postanowił sprawdzić Kieran Gibbs. Jego mocny strzał głową został jednak zatrzymany przez Rumuna, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie.

Upłynęła godzina meczu, a jego tempo zaczęło coraz bardziej przyśpieszać. Akcja z 60. minuty była dotychczas najbardziej szaloną, a sytuacja mogła odwrócić się jak w kalejdoskopie. Kanonierzy mogli strzelić bramkę, ale uderzenie Sancheza zostało zablokowane przez defensywę Czarnych Kotów. Ta natychmiast wznowiła grę i wyprowadziła kontratak, który pozwolił Fletcherowi w wyjściu sam na sam z Ospiną. Kolumbijczyk świetnie skrócił kąt i skutecznie zatrzymał szarżującego Szkota.

Rzut rożny dla Sunderlandu również mógł zaskoczyć londyńczyków. Dośrodkowanie Larssona idealnie odnalazło Coatesa, ale ten z kolei nie odnalazł drogi do bramki.

W 67. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Jacka Wilshere'a. W zespole Arsenalu po raz pierwszy w tym meczu mamy przyjemność oglądać prawoskrzydłowego.

Ofensywna zmiana w Arsenalu sprowokowała Sunderland do kontrataku. Świetne dośrodkowanie Van Aanholta z lewej strony boiska powinno zakończyć się bramką dla gości i pewnie by się zakończyło, gdyby w miejscu Fletchera znalazł się ktokolwiek inny. Fatalne zachowanie Szkota w polu karnym, który z najbliższej odległości strzela nad poprzeczką.

W 72. minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał nam się Walcott, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Pantilimonem, podciął nad nim piłkę, a... ta została wybita sprzed linii przez Coatesa.

W 81. minucie Tomas Rosicky zmienił na boisku Mesuta Özila, 7 minut wcześniej w zespole Sunderladu za Johnsona wszedł Buckley.

Minuty potrzebował czeski rozgrywający, by od razu wnieść powiew świeżości na boisko. Kilkadziesiąt sekund po swoim wejściu na murawę Czech przeprowadził dwójkową akcję z Walcottem, która zakończyła się strzałem Rosicky'ego obok bramki.

W końcówce meczu bardzo aktywny był Theo Walcott, który dwukrotnie nękał jeszcze Pantilimona, ale nie potrafił wygrać z nim żadnego pojedynku.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Sunderlandem i od trzech meczów nie potrafił strzelić bramki na Emirates Stadium.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 23:06

Ja to chyba pojde obstawic jutro kuponik na BPL / JPL

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 23:04

arsenallord
Dzięki za te typy na KSW. Mam zamiar obstawić :D

Novazzy komentarzy: 351022.05.2015, 23:01

Można gdzieś kupić soczewki z Arsenalem?

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11722.05.2015, 23:00

A ja Benzemie mówię nie.
Bardzo szkoda, że Dybala w Juve.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 22:57

Dla zainteresowanych DMem - Telegraph podaje, że przewodzimy w wyścigu po Sznederlena.

mar12301 komentarzy: 2313722.05.2015, 22:57

TakKrzysiu

No tak, Kulesza jest fantastyczna w każdej roli, którą zagra.

Krótko. Transferem Benzemy bym się nie pogniewał.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 22:56

simpllemann@

Były poruszane sprawy związane z Benzemą i Giroud, jako reprezentantów tego samego kraju (stąd pewne obiekcje). Na ile to ma znaczenie, na ile inne sprawy - nie wiem, ale Benzema to typ zawodnika którego potrzebujemy.
Ma w dużej mierze to co Giroud, ale dodatkiem jest większa umiejętność wypracowywania sobie sytuacji bramkowych.

lays komentarzy: 3987122.05.2015, 22:53

Benzema! Brać, a tak na poważnie to raczej nie ma szans. Real musiałby kupić napastnika, a na to się narazie nie zapowiada bo kogo? Jedyny kandydat to Aguero, ale on zostanie w CIty.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 22:53

mar12301@
Mam podobnie, ostatnimi czasy jedynie Kulesza potrafi mnie przekonać do tego że nie oglądam filmu, tylko zaczynam przejmować sie prawdziwym (choć fikcyjnym) problemem.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.05.2015, 22:52

TakKrzysiu
Myślę, że Benzema byłby dobrym rozwiązaniem. Ale czy ten transfer możliwy? Mam wątpliwości.

mar12301 komentarzy: 2313722.05.2015, 22:49

TakKrzysiu

Chodzi o Sochę i M. Żmudę? No nic nie poradzę, nie trafia do mnie ich aktorstwo.

Właściwie ciężko znaleźć jakąś wybitną polską aktorkę młodego pokolenia obecnie.

qba

Musi być ogień, nie ma to tamto. :]

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 22:45

qba555@
Drugiego Terminatora? Ojojoj ty chyba dość trudne do zrealizowania. No ale byłoby lepiej niż dobrze.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 122.05.2015, 22:42

Max zniszczy, podobno pierwszy film dorównujący skali drugiego Terminatora. Lepszej rekomendacji nie ma.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 22:42

mar12301@
to chyba mamy podobny gust przypinając też sprawy aktorek ;)

mar12301 komentarzy: 2313722.05.2015, 22:41

TakKrzysiu

Jak najbardziej. Choć wolałbym Lacazette'a :p

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 22:39

Ostatnio ciągle napotykam plotki łączące nas z Benzemą. Abstrahując od fucktów bądź fikcji
- Chcielibyście?

mic_now komentarzy: 218922.05.2015, 22:37

Wkreceni 2 oglądałem ostatnio bo sie dziewczyna uparła że fajne i sama usnęła w połowie z nudów a mi się rzygać chciało od oglądania tego.

mar12301 komentarzy: 2313722.05.2015, 22:36

arsenal159

Szanuję opinie, o gustach nie mam zamiaru polemizować ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 22:34

To moja ulubiona aktorka :D

mar12301 komentarzy: 2313722.05.2015, 22:34

Ja akurat za Trzebiatowską nie przepadam (mówię teraz o grze aktorskiej), ale może kiedyś obejrzę z ciekawości. ;)

Za Sochą chyba jeszcze bardziej :P

lays komentarzy: 3987122.05.2015, 22:31

Wkreceni 2 obejrze :D Domagała dobry asior.

Obsada widze spoko :D Trzebiatowska, Socha :DDD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 22:31

mar12301
W dodatku we Wkręconych gra Marta Żmuda-Trzebiatowska, więc musiałem obejrzeć :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 22:30

Ja ostatnio w autokarze ogladalem Wkreceni i mi sie podobal a teraz druga czesc? no to spoko ;p

mar12301 komentarzy: 2313722.05.2015, 22:29

TakKrzysiu

hehe, łysa Charlize ozdobą tego filmu :D

arsenal159

Fajnie, cieszę się że jeszcze powstają dobre polskie komedie.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 22:27

mar12301@
Dobrze że mi przypomniałeś, też pójdę jutro albo w Niedzielę. Przy okazji zobaczę jak Charlize Theron się trzyma ^

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 22:25