Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem

Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem 20.05.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 1868 komentarzy

To był szalony mecz. Rozegrany w równie szalonym tempie. Kanonierzy oddali aż 28 strzałów na bramkę Sunderlandu, a mimo to nie zdołał umieścić piłki w siatce rywala. Widać było chęć, wolę walki i motywację wśród podopiecznych Arsene'a Wengera, ale niestety nie przełożyło się to na wynik. Szczelnie ustawiona defensywa Czarnych Kotów i rewelacyjna dyspozycja Pantilimona sprawiły, że Arsenal nie tylko nie wygrał tego meczu, ale równie dobrze mógł go przegrać, bo i rywal miał bardzo groźne okazje do kontrataków. Na całe szczęście na wysokości zadania stanął dzisiaj Ospina, czym zatarł złe wrażenie po meczach ze Swansea i Manchesterem United.

Trzeci mecz na Emirates Stadium i kolejny bez bramek - nienajlepsze pożegnanie się z własnymi kibicami przed finałem na Wembley. Słaba dyspozycja strzelecka nie wróży niczego dobrego w meczu z Aston Villą, dlatego przed Kanonierami jeszcze jedyna, ostatnia już szansa, by wyregulować rozregulowane celowniki i strzelić kilka bramek z West Bromem i należycie pożegnać się z fanami na własnym stadionie. Finał już tuż tuż, i mimo że akcji ofensywnych w zespole Arsenalu nie brakuje, to jednak strzelone bramki potwierdziłyby ambicje zespołu. Na pocieszenie Arsene Wenger i jego świta umocnili się na trzecim miejscu i jeżeli tylko Manchester United nie strzeli siedmiu bramek w ostatniej kolejce przy ewentualnej porażce Arsenalu, to londyńczycy mogą spać bezpiecznie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Wilshere (67. Walcott), Ramsey, Cazorla, Sanchez - Özil (82. Rosicky) - Giroud

Sunderland: Pantilimon - Jones, Coates, O'Shea, Van Aanholt - Johnson (75. Buckley), Cattermole, Larsson, Wickham (46. Rodwell) - Defoe, Graham (46. Fletcher)

Kanonierzy bardzo imponująco rozpoczęli spotkanie i już od pierwszych minut przejęli inicjatywę, spychając tym samym drużynę gości do głębokiej defensywy. Aktywny na prawej flance był zwłaszcza Hector Bellerin, który na swojej stronie był nieco osamotniony. Jack Wilshere często wymieniał się z Aaronem Ramseyem, obaj schodzili do środka, zostawiając tym samym sporo wolnego miejsca na skrzydle.

Sunderland jedyne zagrożenie stworzył sobie z rzutu wolnego, który otrzymał po faulu Ramseya na Jonesie. Sebastian Larsson, który na co dzień potrafi zrobić użytek z takich piłek, tym razem nie posłał celnego podania.

W 14. minucie Sanchez uruchomił wybiegającego z prawego skrzydła Wilshere'a, dzięki czemu ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Pantilimonem. Rumuński bramkarz jednak bardzo dobrze zainterweniował i czystym wejściem w piłkę zatrzymał szarżującego Anglika.

Kolejne minuty to ataki wyłącznie ze strony Arsenalu. Londyńczycy uzyskali przewagę w środku pola i przekładali to na akcje zaczepne, jednak nie potrafili przedrzeć się przez defensywę rywala i musieli ograniczać się do strzałów z dystansu. Swoich szans spróbowali Wilshere, Cazorla i Gibbs, a następnie Özil, jednak każda z nich była daleka od ideału.

Arsenal w dalszym ciągu dominował na boisku, ale wciąż nie potrafił zrobić z tego użytku. Ładna i składna gra pozwoliła wyłączyć przeciwnika z meczu, ale to by było na tyle. Londyńczycy wciąż strzelali, swoje próby dołożyli Giroud, Özil, a następnie Sanchez, ale Pantilimon nawet nie został zmuszony do wysiłku.

W 42. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Kanonierów, bo ładny kontratak wyprowadzili goście. Wszystko zakończyło się jednak nieudaną próbą Johnsona ponad bramką Ospiny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal remisuje z Sunderlandem 0-0.

Druga część meczu zaczęła się od dwóch zmian w ekipie Czarnych Kotów. Steven Fletcher i Jack Rodwell zastąpili na murawie Danny'ego Grahama i Connora Wickhama.

Po przerwie nieoczekiwanie inicjatywę przejęli goście, którzy pięć minut po wznowieniu gry stworzyli sobie dwie sytuacje, które mogły przynieść im bramkę. Najpierw sam na sam z Ospiną wyszedł Steven Fletcher, ale Kolumbijczyk popisał się instynktowną interwencją. Kilkadziesiąt sekund później strzelał Van Aanholt, ale były bramkarz Nicei ponownie stanął na wysokości zadania.

Kilka minut później wszystko wróciło do sytuacji z pierwszej połowy, a Arsenal ponownie zaczął atakować bramkę Pantilimona. W ciągu dwóch minut dwie sytuacje zmarnował Olivier Giroud, który najpierw nie wykorzystał podania Özila, a następnie Bellerina. Dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się rumuński bramkarz Sunderlandu.

W 58. minucie kolejne dobre dośrodkowanie wyszło spod nóg Bellerina, a tym razem Pantilimona postanowił sprawdzić Kieran Gibbs. Jego mocny strzał głową został jednak zatrzymany przez Rumuna, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie.

Upłynęła godzina meczu, a jego tempo zaczęło coraz bardziej przyśpieszać. Akcja z 60. minuty była dotychczas najbardziej szaloną, a sytuacja mogła odwrócić się jak w kalejdoskopie. Kanonierzy mogli strzelić bramkę, ale uderzenie Sancheza zostało zablokowane przez defensywę Czarnych Kotów. Ta natychmiast wznowiła grę i wyprowadziła kontratak, który pozwolił Fletcherowi w wyjściu sam na sam z Ospiną. Kolumbijczyk świetnie skrócił kąt i skutecznie zatrzymał szarżującego Szkota.

Rzut rożny dla Sunderlandu również mógł zaskoczyć londyńczyków. Dośrodkowanie Larssona idealnie odnalazło Coatesa, ale ten z kolei nie odnalazł drogi do bramki.

W 67. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Jacka Wilshere'a. W zespole Arsenalu po raz pierwszy w tym meczu mamy przyjemność oglądać prawoskrzydłowego.

Ofensywna zmiana w Arsenalu sprowokowała Sunderland do kontrataku. Świetne dośrodkowanie Van Aanholta z lewej strony boiska powinno zakończyć się bramką dla gości i pewnie by się zakończyło, gdyby w miejscu Fletchera znalazł się ktokolwiek inny. Fatalne zachowanie Szkota w polu karnym, który z najbliższej odległości strzela nad poprzeczką.

W 72. minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał nam się Walcott, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Pantilimonem, podciął nad nim piłkę, a... ta została wybita sprzed linii przez Coatesa.

W 81. minucie Tomas Rosicky zmienił na boisku Mesuta Özila, 7 minut wcześniej w zespole Sunderladu za Johnsona wszedł Buckley.

Minuty potrzebował czeski rozgrywający, by od razu wnieść powiew świeżości na boisko. Kilkadziesiąt sekund po swoim wejściu na murawę Czech przeprowadził dwójkową akcję z Walcottem, która zakończyła się strzałem Rosicky'ego obok bramki.

W końcówce meczu bardzo aktywny był Theo Walcott, który dwukrotnie nękał jeszcze Pantilimona, ale nie potrafił wygrać z nim żadnego pojedynku.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Sunderlandem i od trzech meczów nie potrafił strzelić bramki na Emirates Stadium.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.05.2015, 11:30

DawidAL
Muszę przyznać, że mnie też rozbawiła.

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 11:30

Dla mnie w tym momencie to najlepszym rozwiazaniem byłoby kupno Lacazette, inna charakterystyka niż Giroud i inna gra niż Francuz. Giroud to gra siłowa, na ściane, wrzutki. Lacazette to zupełnie inny styl gry, żyje z podań prostopadłych i gry po ziemi.

Giroud niech zostanie i kupmy Lacazette, a do tego DM.

Moje marzenie młodego pokolenia to Fekir. Tyle razy go juz obserwowalsimy, mam nadzieje, że Arsene go kupi :) Talent i to ostry. Możemy ominac gracza pokroju Hazarda, a nawet lepszego.

Rider komentarzy: 242223.05.2015, 11:30

Rosicky zostaje w Arsenalu na kolejny sezon. POTWIERDZONE INFO PRZEZ WENGERA

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.05.2015, 11:29

simpllemann

Dobra ta reklama :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 11:29

"Skoro ten Widzew nie ma wgl hajsu to po co go sztucznie utrzymywać, jeśli sam na siebie nie potrafi zarobić? Niech spadną jak najniżej i zaczną od nowa ^^"
Typowa logika, a raczej je brak, osoby, która nie czuje powiązania emocjonalnego z klubem. Gdyby Arsenalowi groził spadek z powodu braku pieniędzy też byś powiedział "niech spadną jak najniżej i zaczną od nowa"? Chociaż w twoim przypadku lepiej by pasował przykład Barcelony. Ale im to nie grozi przecież, bo ciągle robią jakieś przekręty.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 11:27

lays
Też tak sądzę. Khedira dałby także więcej siły fizycznej i wzrostu w środku pola.Z tego co mi się wydaje to prawie 10cm wyższy od francuza. Napastnik natomiast jest bardziej potrzebny, bo widać, że Giroud na początku śmigał, po kontuzji śmigał ale teraz gra za dużo i nie ma rywalizacji.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.05.2015, 11:26

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.05.2015, 11:26

Ledwo zaczęły się te plotki a już mam ich dość.

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 11:26

No i wiecej jest topowych DM niż napastników do wyciagniecia, wiec takiego DM mozna kupic zawsze w nastepnym okienku.

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 11:24

Dziś identyczne plotki o Martinezie jak przedwczoraj o Vidalu, ze niby dogadaliśmy się już co do transferu z nim.

AJR

Ja chyba wolałbym mega napastnika i khedire.

Khedira to nie jest leszcz, a jednak Coq uzupełnił w jakis sposob pozycje DM'a.

Z Dm'em i tylko dobrym napastnikiem duzo nie zyskamy bo Giroud tez jest dobry, ale nie nalezy do tej grupy top class przez swoja szybkosc i statycznosc.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 11:20

Zdecydowanie numero due.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 11:18

Wolelibyście za darmo Khedira i więcej kasy na mega napastnika czy Schneiderlin za 25 mln i jakiś dobry(ale tylko dobry) napastnik?

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 11:16

Khedira podobno o krok od Juventusu. Di Marzio pisze, że istnieje nieznaczna róznica między ofertą Juve, a wymaganiami zawodnika.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 10:47

Ja już się aż tak nie interesuje ale teraz mnie to zaciekawiło Mazur Ełk to w trzeciej lidze czy czwartej?

Dominik11 komentarzy: 2017323.05.2015, 10:40

Jackson Martinez przeniesie się do Arsenalu. Mówi się że Arsenal ma już od jakiegoś czasu wstępne porozumienie by kupić napastnika Porto, który wczorajszej nocy pożegnał się z kolegami z drużyny.
[Źródła: Portugalskie media m.in. SAPO Desporto; Sport Witness; Metro]
Southampton żąda £25m za Schneiderlina. Wenger musi się zdecydować czy jest gotowy zapłacić taką kwotę. Jeżeli tak, to transfer może dojść do skutku jak tylko skończy się sezon.
[Źródło: Daily Telegraph]
Arsenal bacznie obserwuje sytuacje Alexandre Lacazetta oraz Nabila Fekira. Kanonierzy są gotowi wydać £60m by sprowadzić ten duet do siebie.
"Sterling dołączy do Arsenalu, a w drugą stronę powędruje Theo Walcott." - taką informację miał przekazać jeden z krewnych Raheema.
[Źródło: Barry Glendenning podczas podcastu Football Weekly]
"Wiemy że jest on (Sterling - przyp.red.) Londyńczykiem oraz wiemy, że Arsene Wenger się nim interesuje.".
[Źródło: Thierry Henry]
Petr Cech oraz Morgan Schneiderlin przeniosą się do Arsenalu podczas zbliżającego się okienka.
[Źródło: Daily Star]

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 10:38

to jest osiem lig?

youngboy komentarzy: 196823.05.2015, 10:37

kamilo

W najgorszym wypadku, jeśli klub zostanie zlikwidowany to od 8 ligi...

youngboy komentarzy: 196823.05.2015, 10:36

kamilo

Potrzeba 400tys żeby wystarować w II lidze. Mają się złożyć lokalni przedsiębiorcy, byli piłkarze i kibice, także może się uda

kamilo_oo komentarzy: 2356723.05.2015, 10:34

A jak to jest bo w najgorszym wypadku to zaczną chyba od IV ligi ?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.05.2015, 10:32

kamilo_oo
Dobre pytanie, na które obecnie chyba nie ma odpowiedzi.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.05.2015, 10:31

youngboy
Zabawne jest to, że w Widzewie za ten walkower obwinia Ruch Chorzów, bo nie dostali jeszcze wszystkich pieniędzy za Visnakovsa i przez to nie mieli za co dojechać na mecz.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.05.2015, 10:29

Wystartuje w ogóle Widzew w II lidze ?

youngboy komentarzy: 196823.05.2015, 10:26

simpllemann

No cóż, ja jeszcze liczę, że Waranecki da radę uratować ten klub. Mam nadzieję, że otworzy jakieś konto, na które każdy będzie mógł się zrzucić i jakoś damy radę wystartować w II lidze i utrzymać się tam do czasu wybudowania nowego stadionu

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.05.2015, 10:21

youngboy
Załamałem się jak doszła do mnie wiadomość, że nie jedziemy na mecz do Lubina.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 10:16

mogli zrobić coś takiego jak z polską ligą jakiegoś dnia. Wszystkie mecze były i brameczki pokazywali

youngboy komentarzy: 196823.05.2015, 10:04

szkoda , że multi BPL to będą tylko 2 mecze: Chelsea - Sunderland i Newcastle - WHU

AaronJamesRamsey komentarzy: 457323.05.2015, 10:02

Alonso
Bo hiszpańska jest gorsza hehe :D

Alonso komentarzy: 1282423.05.2015, 09:58

Ale lipa, jutro jest multi BPL na C+, a dzisiaj czegoś takiego z ligą hiszpańską nie ma :<

shark31 komentarzy: 601323.05.2015, 09:54

Transfer News Live @DeadlineDayLive 2 min.
Arturo Vidal has agreed terms with Arsenal ahead of a potential summer switch. (Source: Calciomercatoweb)

Kilka newsow porannych z twita.

shark31 komentarzy: 601323.05.2015, 09:50

Sam @samuelJayC 2 godz.
Portuguese press reporting that Arsenal have a pre-agreement with Porto for Jackson Martinez. (via @Sport_Witness)

Michael Gooner @MickTheGooner 1 godz.
Giroud: "Recently, there's been a buzz around Jackson Martinez. The coach has said he was good, the player says he would like to come." #AFC

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 09:46

simpllemann
To akurat mnie nie interesuje. Wazne ze juz tyle latek z nami jest. Po Bergkampie to moj ulubiony zawodnik wiec oby zostal jak najdluzej. Bo jak odejdzie to juz nie bedzie to samo..

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.05.2015, 09:44

Kanonier204
Do obecnych rekordzistów PL i tak mu daleko.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 09:38

Takze juz Rosa z nami 9 latek. Pieknie ; )

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.05.2015, 09:34

Chambers to się w ostatnim czasie nawet do 18 meczowej nie łapał...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 09:20

On This Day 2006: Arsenal signed Tomáš Rosický for £6.8m from Borussia Dortmund.

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.05.2015, 09:00

Widzę że Błendanowi wszystko się wali, słabe wyniki z Liverpoolem, telenowela ze Sterlingiem i jeszcze wczoraj miał sprawę o alimenty z byłą żoną i nieźle ponoć mu dowalili. Nie podają szczegółów ale ponoć kilka ładnych tysiaczków tygodniowo

Doktor komentarzy: 770623.05.2015, 02:15

Ogólnie latem chciałbym jakiegoś cracka zobaczyć na skrzydle lub w napadzie. Dodałbym do tego jeszcze Schneiderlina + ewentualnie bramkarz.

Lub drugi wariant z jakimś Vidalem i zawodnikiem a'la Fekir.

Marzenia.

Doktor komentarzy: 770623.05.2015, 02:09

Ogólnie te boki obrony to tak niby są solidnie obstawione, jakichś braków nie ma, ale z obu stron grają co najwyżej solidni rzemieślnicy.
Poszukiwałbym lewego w każdym razie, na prawej Debuchy i Bellerin powinni dać radę. Nie rezygnowałbym także z Jenkiego, zagrał serio niezły sezon w West Hamie i jest prawdopodobnie jedynym gościem w kadrze Arsenalu, który oddałby serce za klub.

Doktor komentarzy: 770623.05.2015, 02:06

Bellerin w ataku gra świetnie, w obronie niestety póki co prentuje poziom West Bromu czy innego Hull, czasami rywale robią go, jak chcą. Jakoś pewniej czuję się z Debuchym, choć z Hectora może być kiedyś najlepszy prawy obrońca świata, przynajmniej tak wskazuje jego potencjał.

A Welbeck to był strzał w kolano, blokuje miejsce w kadrze, Wenger go nie sprzeda, niestety.

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 01:58

Paul Joyce - Letnie plany transferowe Liverpoolu skupiają się na zatrudnieniu napastnika z najwyższej półki.Christian Benteke jest na szczycie ich listy życzeń. The Reds są równie mocno zainteresowani zakontraktowaniem Milnera, Ingsa i oczekują, że Divock Origi przyszły sezon spędzi na Anfield.