Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem

Arsenal znowu bez bramki na Emirates, 0-0 z Sunderlandem 20.05.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 1868 komentarzy

To był szalony mecz. Rozegrany w równie szalonym tempie. Kanonierzy oddali aż 28 strzałów na bramkę Sunderlandu, a mimo to nie zdołał umieścić piłki w siatce rywala. Widać było chęć, wolę walki i motywację wśród podopiecznych Arsene'a Wengera, ale niestety nie przełożyło się to na wynik. Szczelnie ustawiona defensywa Czarnych Kotów i rewelacyjna dyspozycja Pantilimona sprawiły, że Arsenal nie tylko nie wygrał tego meczu, ale równie dobrze mógł go przegrać, bo i rywal miał bardzo groźne okazje do kontrataków. Na całe szczęście na wysokości zadania stanął dzisiaj Ospina, czym zatarł złe wrażenie po meczach ze Swansea i Manchesterem United.

Trzeci mecz na Emirates Stadium i kolejny bez bramek - nienajlepsze pożegnanie się z własnymi kibicami przed finałem na Wembley. Słaba dyspozycja strzelecka nie wróży niczego dobrego w meczu z Aston Villą, dlatego przed Kanonierami jeszcze jedyna, ostatnia już szansa, by wyregulować rozregulowane celowniki i strzelić kilka bramek z West Bromem i należycie pożegnać się z fanami na własnym stadionie. Finał już tuż tuż, i mimo że akcji ofensywnych w zespole Arsenalu nie brakuje, to jednak strzelone bramki potwierdziłyby ambicje zespołu. Na pocieszenie Arsene Wenger i jego świta umocnili się na trzecim miejscu i jeżeli tylko Manchester United nie strzeli siedmiu bramek w ostatniej kolejce przy ewentualnej porażce Arsenalu, to londyńczycy mogą spać bezpiecznie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Wilshere (67. Walcott), Ramsey, Cazorla, Sanchez - Özil (82. Rosicky) - Giroud

Sunderland: Pantilimon - Jones, Coates, O'Shea, Van Aanholt - Johnson (75. Buckley), Cattermole, Larsson, Wickham (46. Rodwell) - Defoe, Graham (46. Fletcher)

Kanonierzy bardzo imponująco rozpoczęli spotkanie i już od pierwszych minut przejęli inicjatywę, spychając tym samym drużynę gości do głębokiej defensywy. Aktywny na prawej flance był zwłaszcza Hector Bellerin, który na swojej stronie był nieco osamotniony. Jack Wilshere często wymieniał się z Aaronem Ramseyem, obaj schodzili do środka, zostawiając tym samym sporo wolnego miejsca na skrzydle.

Sunderland jedyne zagrożenie stworzył sobie z rzutu wolnego, który otrzymał po faulu Ramseya na Jonesie. Sebastian Larsson, który na co dzień potrafi zrobić użytek z takich piłek, tym razem nie posłał celnego podania.

W 14. minucie Sanchez uruchomił wybiegającego z prawego skrzydła Wilshere'a, dzięki czemu ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Pantilimonem. Rumuński bramkarz jednak bardzo dobrze zainterweniował i czystym wejściem w piłkę zatrzymał szarżującego Anglika.

Kolejne minuty to ataki wyłącznie ze strony Arsenalu. Londyńczycy uzyskali przewagę w środku pola i przekładali to na akcje zaczepne, jednak nie potrafili przedrzeć się przez defensywę rywala i musieli ograniczać się do strzałów z dystansu. Swoich szans spróbowali Wilshere, Cazorla i Gibbs, a następnie Özil, jednak każda z nich była daleka od ideału.

Arsenal w dalszym ciągu dominował na boisku, ale wciąż nie potrafił zrobić z tego użytku. Ładna i składna gra pozwoliła wyłączyć przeciwnika z meczu, ale to by było na tyle. Londyńczycy wciąż strzelali, swoje próby dołożyli Giroud, Özil, a następnie Sanchez, ale Pantilimon nawet nie został zmuszony do wysiłku.

W 42. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Kanonierów, bo ładny kontratak wyprowadzili goście. Wszystko zakończyło się jednak nieudaną próbą Johnsona ponad bramką Ospiny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal remisuje z Sunderlandem 0-0.

Druga część meczu zaczęła się od dwóch zmian w ekipie Czarnych Kotów. Steven Fletcher i Jack Rodwell zastąpili na murawie Danny'ego Grahama i Connora Wickhama.

Po przerwie nieoczekiwanie inicjatywę przejęli goście, którzy pięć minut po wznowieniu gry stworzyli sobie dwie sytuacje, które mogły przynieść im bramkę. Najpierw sam na sam z Ospiną wyszedł Steven Fletcher, ale Kolumbijczyk popisał się instynktowną interwencją. Kilkadziesiąt sekund później strzelał Van Aanholt, ale były bramkarz Nicei ponownie stanął na wysokości zadania.

Kilka minut później wszystko wróciło do sytuacji z pierwszej połowy, a Arsenal ponownie zaczął atakować bramkę Pantilimona. W ciągu dwóch minut dwie sytuacje zmarnował Olivier Giroud, który najpierw nie wykorzystał podania Özila, a następnie Bellerina. Dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się rumuński bramkarz Sunderlandu.

W 58. minucie kolejne dobre dośrodkowanie wyszło spod nóg Bellerina, a tym razem Pantilimona postanowił sprawdzić Kieran Gibbs. Jego mocny strzał głową został jednak zatrzymany przez Rumuna, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie.

Upłynęła godzina meczu, a jego tempo zaczęło coraz bardziej przyśpieszać. Akcja z 60. minuty była dotychczas najbardziej szaloną, a sytuacja mogła odwrócić się jak w kalejdoskopie. Kanonierzy mogli strzelić bramkę, ale uderzenie Sancheza zostało zablokowane przez defensywę Czarnych Kotów. Ta natychmiast wznowiła grę i wyprowadziła kontratak, który pozwolił Fletcherowi w wyjściu sam na sam z Ospiną. Kolumbijczyk świetnie skrócił kąt i skutecznie zatrzymał szarżującego Szkota.

Rzut rożny dla Sunderlandu również mógł zaskoczyć londyńczyków. Dośrodkowanie Larssona idealnie odnalazło Coatesa, ale ten z kolei nie odnalazł drogi do bramki.

W 67. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Jacka Wilshere'a. W zespole Arsenalu po raz pierwszy w tym meczu mamy przyjemność oglądać prawoskrzydłowego.

Ofensywna zmiana w Arsenalu sprowokowała Sunderland do kontrataku. Świetne dośrodkowanie Van Aanholta z lewej strony boiska powinno zakończyć się bramką dla gości i pewnie by się zakończyło, gdyby w miejscu Fletchera znalazł się ktokolwiek inny. Fatalne zachowanie Szkota w polu karnym, który z najbliższej odległości strzela nad poprzeczką.

W 72. minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał nam się Walcott, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Pantilimonem, podciął nad nim piłkę, a... ta została wybita sprzed linii przez Coatesa.

W 81. minucie Tomas Rosicky zmienił na boisku Mesuta Özila, 7 minut wcześniej w zespole Sunderladu za Johnsona wszedł Buckley.

Minuty potrzebował czeski rozgrywający, by od razu wnieść powiew świeżości na boisko. Kilkadziesiąt sekund po swoim wejściu na murawę Czech przeprowadził dwójkową akcję z Walcottem, która zakończyła się strzałem Rosicky'ego obok bramki.

W końcówce meczu bardzo aktywny był Theo Walcott, który dwukrotnie nękał jeszcze Pantilimona, ale nie potrafił wygrać z nim żadnego pojedynku.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Sunderlandem i od trzech meczów nie potrafił strzelić bramki na Emirates Stadium.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987123.05.2015, 01:56

Giroud podsumował Henryka XD I jego ostatnie przemówienie, ze ligi z nim nie wygramy XD Prowokacyjnie.

He then added jokingly: “Maybe [Henry] was angry that I needed fewer games than him to score 50 goals for Arsenal.”

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 01:50

Dobrze, że Wenger kupił Chambersa bo gdyby nie on to potracilibysmy jeszcze wiecej pkt XD Bellerin na poczatku wymiekal strasznie, teraz uwazam, ze w defie tez gra kiepsko, robią go jak chcą..

TakKrzysiu komentarzy: 893623.05.2015, 01:29

mrsomebody@
Podobny, ale tutaj było tak, że były jakby obchodzone urodziny jednej ze starszych pań, gra w karty aż tu nagle... Zaczęli tańczyć, muzyka francuska zrobiła się "jołowa" i kabarecenie na maxa (np zamiast pitbulla jakiś mały piesek w zwolnionym tempie)

mrsomebody komentarzy: 602123.05.2015, 01:25

Chambers nieudanym transferem? Ma 20 lat. Przez pierwsza czesc sezonu był świetny. Co prawda ostatnio zniknął, ale potencjał ma duży i jest wielką nadzieją.

mrsomebody komentarzy: 602123.05.2015, 01:23

Basement Jaxx - Oh My Gosh ?

TakKrzysiu komentarzy: 893623.05.2015, 01:11

pamiętacie nazwę utworu w którym (teledysk) wszystko dzieje się w domu starców i jest to zabawne?

Doktor komentarzy: 770623.05.2015, 01:10

Dlatego też w wakacje nie chcę półśrodków. Chcę jednego cracka jak Ozil czy Sanchez. Jakiegoś Reusa czy Vidala.

I nie, nie chcę bujać przez to w obłokach.

Doktor komentarzy: 770623.05.2015, 01:05

Bo Welbeck to jest nieudany transfer AFC.
Z Chambersem także sytuacja prezentuje się póki co dość średnio, potencjał jest, ale w ogóle gość nie gra.

Welbeck+Chambers+Gabriel=40 mln funtów na ławie lub na trynunach póki co.

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 01:01

Zdaniem telegraph Chambers i Welbeck to raczej nieudane transfery AFC

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.05.2015, 00:31

Cześć :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 00:27

Mechelen u siebie jest mocne. Z Anderlechtem dawali radę Jak ii z innymi ekipami. Myślę że wejdzie.

Ok teraz to spadam.

Część.

lays komentarzy: 3987123.05.2015, 00:25

football-insider.co.uk/exclusive/exclusive-arsenal-given-permission-by-chelsea-to-discuss-terms-with-petr-cech

Typek z goal.com wstawil to na twitterze

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.05.2015, 00:25

Coś się doda do kuponu. Jednak trzeba przemyśleć.

Ją lecę. Miłego.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.05.2015, 00:24

Kanonier
A ogarniasz może Mechelen - Lokeren? Bo bym dał, że obie strzelą. Mają sporo bramek średnio na mecz, ostatnio między sobą grając wynik 2:2

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.05.2015, 00:21

W sumie to Atletico to takie niepewne trochę, może nie warto dawać.

MarcinQT komentarzy: 260423.05.2015, 00:17

goal.com/en/news/11/transfer-zone/2015/05/22/11989072/vidal-wont-ditch-juve-for-inferior-madrid-marotta?ICID=HP_BN_2

Tyle, jeśli chodzi o Vidala. Real za słaby to co dopiero my :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.05.2015, 00:14

Albo zmieszać te dwa i zrobić jeden :D Tylko trzeba pomyśleć co wykreślić, albo co dodać :D

A co powiesz na coś takiego?
Hull - United - 2 ( tu raczej bez niespodzianki powinno być)
Everton - Tottenham - obie drużyny strzelą( myślę, że to ma szanse wejść)
Aston Villa - Burnley - czysta 1
Gladbach - Augsburg - 1( borussia w formie teraz, łoją każdego no i mają szanse na wicelidera)
Malaga - Sevilla - tutaj dałbym X2. Myślę, że Sevilla zdobędzie 3 punkty, ale można dać remis/wygrana
Almeria - Valencia - czysta 2 ( Valencia gra dość solidnie, a Almeria to słabiaki :D)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 23:44

arsenal159
Kortrijk na wyjezdzie takie mocne nie jest juz. Brugge u siebie gra lepiej z takimi zespolami. Liege u siebie bardzo mocne jest.

RSCA v Gent to jest zagadka - nowy mistrz chce zakonczyc sezon z przytupem czy raczej olac ten mecz i wystawic rezerwy?

Co ciekawe Gent nie ma dobrego bilansu na Constant Vanden Stock. Tu wszystko sie moze zdarzyc.

Simao12 komentarzy: 775222.05.2015, 23:42

Nie wiecie jaka jest minimalna kwota płatności kartą na skrilla?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 23:40

Anderlecht - Gent
St. Liege - Charleroi
FC Brugge - Kortrijk

W tych meczach wszystko może być :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.05.2015, 23:38

Rozumiem, że Bayern ma złą passę ale nie chce mi się wierzyć, by przegrali u siebie drugi mecz z rzędu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 23:37

arsenal159
Ja musze to na spokojnie przemyslec jutro. Najwyzej znowu odpale jak ty z Mainz :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 23:35

Kanonier
Zaraz zobaczę jakie to mecze na weekend i coś się może wybierze.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 23:31

Tak, dałem Mainz, haha :D Oj i tak coś w tym kuponie nie wejdzie :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 23:28

arsenal159
Dzieki. Przyda sie bankowo. Co do kuponu to calkiem calkiem. Z tym Mainz to rzeczywiscie pojechales ladnie :D Ja mysle zeby sie zamknac w 5 spotkaniach. Z BPL oraz Jupiler Pro League. Ewentualnie cos dodac z innej ligi jeden mecz. I jeszcze oczywiscie FA CUP.

Kanonier
Już Ci mówię, ale tak na przyszłość jeśli bys kiedyś chciał sprawdzać, to wchodzisz na sts.pl - > zakłady bukmacherskie zjeżdżasz na dół i tam masz numer zakładu naziemnego do wpisania i wklejasz to i się pokazuje cały kupon :D

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11722.05.2015, 23:23

arsenal159---> Dałbym Drwala, ale to sporo ryzyko. Kto w ogóle jest tutaj faworytem u buka?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 23:23

TakKrzysiu
No jak dobrze pojdzie to z WBA zobacze spotkanie. Jednak nic nie obiecuje bo jestem z 3/4 mecze w plecy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 23:22

arsenal159
A tak jasniej? bo ja po numerze kuponu raczej nie znajde ;d ile dales spotkan? i jakie?

Ostatnie spotkania w sezonie wiec trzeba zagrac.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 23:21

Kanonier@
Wiedziałem że to był powód więc zacznij oglądać.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 23:20

arsenallord
Zaraz chyba postawie. Bo ja i tak online, ale zastanawiam się nad tą walką Drwala z Materlą.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.05.2015, 23:19

arsenal159
Francuz to trochę inny przypadek. Już poprzedni sezon miał całkiem udany - 15 bramek, a w tym król strzelców.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 23:19

Kanonier, ja to nawet nie mam sensu robić. Mi nigdy nie wchodzi, haha :D

Tutaj taki na przypał zrobiłem :D
311391599265364148

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11722.05.2015, 23:18

simpllemann---> Każdy ten pierwszy dobry sezon musi mieć.

arsenal159---> Powodzenia :D a wszystkie walki obstawiłeś?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.05.2015, 23:17

TakKrzysiu
Zawsze to jakis plus ja ostatnio nic nie ogladalem. Stad te remisy i wtopy.

Arsenal
Spoko. Mam jeszcze maly dylemat z RSCA ale kilka spotkan ogarne. Ty tam tez cos "stworz" :D

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 23:17

Barcelona bask in the sun after La Liga glory with Thomas Vermaelen set to FINALLY make his debut at the Nou Camp

W końcu

TakKrzysiu komentarzy: 893622.05.2015, 23:15

Kanonier@
Jednak wtedy obejrzałem mecz i po prostu uczyłem się w nocy. Nie jestem pewien czy żałuję, ale obejrzałem na żywo :].

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.05.2015, 23:12