Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto

Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto 12.03.2024, 22:05, Łukasz Wandzel 2113 komentarzy

Od obozu treningowego w Dubaju Arsenal szedł jak burza, wygrywając niemal każde spotkanie. Po ostatnim zwycięstwie nad Brentfordem i remisie Liverpoolu z Manchesterem City wysunął się na prowadzenie w Premier League. Jedyne potknięcie drużyna Mikela Artety zaliczyła w Lidze Mistrzów, w wyjazdowym meczu z FC Porto.

Mecz w Portugalii zakończył się zwycięstwem Smoków 1-0, a rewanż nie okazał się dla Kanonierów łatwiejszy. Londyńczycy zniwelowali stratę jeszcze w pierwszej połowie, lecz o awansie do ćwierćfinału zdecydowały dopiero rzuty karne, w których Arsenal zwyciężył 4-2.

Składy obu zespołów

Arsenal: Raya – White, Saiba, Gabriel, Kiwior (105' Zinczenko) – Odegaard, Jorginho (83' Jesus), Rice – Saka, Havertz, Trossard (105' Nketiah)

FC Porto: Costa – Mario (86' Sanchez), Pepe, Octavio, Wendell – Varela (90+7' Grujić), Nico (101' Eustaquio) – Conceicao (101' Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (88' Taremi)

Arsenal był daleki od zdominowania pierwszej połowy. Co prawda znacznie częściej utrzymywał się przy futbolówce i kilka razy wymusił błędy na rywalach, ale FC Porto nie pozostawało bez siły rażenia. Gdy Smoki wyprowadzały akcję z własnej połowy, David Raya musiał pozostawać czujny i wyłapywać piłkę.

Kanonierom brakowało groźnych okazji na strzelenie gola, lecz w 41. minucie Martin Odegaard zaskoczył linię defensywy Porto i krótkim prostopadłym podaniem otworzył Leandro Trossardowi drogę do bramki. Belg popisał się skutecznością i sprawnie pokonał Diogo Costę.

W drugiej połowie Arsenal przeciągał linę z ekipą Porto. Z jednej strony minimalnie przeważał, z drugiej każdą akcją ryzykował, że rywal po przechwycie szybko przeniesie się pod pole karne Rayi.

W 68. minucie Kai Havertz dostał podanie za plecy Pepe i walcząc o piłkę, wyłożył ją spomiędzy stopera i golkipera Odegaardowi, który podciął futbolówkę i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo Havertz pociągał przeciwnika za koszulkę, a wszystko skończyło się żółtą kartką dla żywo reagującego Mikela Artety.

Chwilę później to przyjezdni mieli szansę na bramkę. Conceicao sprawdził strzałem Rayę, a obrońcy Arsenalu w zamieszaniu zablokowali dobitkę Evanilsona. Ostatecznie gospodarzy uratowałby spalony, bo sędzia liniowy uniósł chorągiewkę.

Stawka, o jaką toczyła się gra, wywoływała emocje na obu ławkach trenerskich, bo szkoleniowiec Porto także obejrzał żółtą kartkę. W końcówce Arteta dał sygnał do ataku, wprowadzając Gabriela Jesusa za Jorginho, jednak londyńczykom nie udało się przechylić szali zwycięstwa nad swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Kanonierzy wygrali dopiero w rzutach karnych 4-2. Po stronie Arsenalu celnie uderzali: Odegaard, Havertz, Saka i Rice. W zespole FC Porto najpierw zawiódł Wendell, trafiając w słupek. Z kolei w czwartej serii strzałów próbę Galeno zatrzymał Raya.

FC PortoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
notopyk komentarzy: 344218.03.2024, 08:08

Raya < 3

krzykus1990 komentarzy: 516715.03.2024, 15:51

Bayern z Arsenałem 2015 rok rewanż LM 5:1 potem w 2017 roku dwukrotnie w LM padało 5;1.

krzykus1990 komentarzy: 516715.03.2024, 15:47

City z Realem w bezpośrednich starciach ma lepszy bilans. City 5 zwycięstwa 3 remisy i 4 porażki.

Gunner27 komentarzy: 40215.03.2024, 15:27

@Thoneick: Niech sobie mają. My jeśli wejdziemy do finału to wejdziemy zahartowani. Cięższych przeciwników mamy

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 815.03.2024, 15:26

Farselonce trzeba pomóc odbić się od samego dna. Trzeba ustawić pary tak, żeby Farsa zarobiła najwięcej siana z gry w Lidze Mistrzów. W końcu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów na świecie.

Thoneick komentarzy: 198015.03.2024, 15:23

Drabinka idealna pod Barcelonke :) przypadek? Nie sądzę

krzykus1990 komentarzy: 516715.03.2024, 15:15

Ciekawe losowanie. Mierzą się aktualnie ze sobą 4 najlepsze zespoły, a w drugiej części drabinki teoretycznie 4 słabsze.

Adi17 komentarzy: 299815.03.2024, 15:11

@gregory3213 napisał: "Barca."

Noo taki rewanż na Barcelonie za finał z 2006 roku to było by coś!

artur759 komentarzy: 29115.03.2024, 15:06

A co do LM, to Bayern pod względem stylu gry nie powinien być taki zły. Jeśli Kimmich zagra w pomocy, to ich boki obrony Mazarou/Boey & Davies nie powinny być wybitne w defensywie, więc Saka i Martinelli powinni mieć sporo miejsca. Kimmich i Goretzka też mają problemy w tym sezonie, więc pomoc też jest jak najbardziej do wygrania. Będą groźni z przodu, ale my mamy jedną z lepszych defensyw w Europie.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 815.03.2024, 15:05

W styczniu mieliśmy tydzień odpoczynku, gdzie zespół wyleciał do Dubaju. W marcu znów mamy tydzień odpoczynku, jak nie więcej. Fakt, cześć zawodników wyjedzie na kadrę, ale mimo to zawodnicy mogą odpocząć od piłki. Od 31 marca zacznie się maraton, który będzie trwał ponad 2 miesiące. Jak ktoś napisze, że zawodnicy mogą czuć się zmęczeni to parsknę śmiechem.

artur759 komentarzy: 29115.03.2024, 15:00

Spokojnie odnośnie tego terminarza. W styczniu nie było prawie meczów + długa przerwa. W lutym graliśmy co tydzień, dodatkowo w chyba większości meczów kluczowi zawodnicy schodzili w okolicach 60 min i ogólnie drugie połowy dogrywaliśmy na spokojnie. W marcu raz, że mało meczów to jeszcze przerwa reprezentacyjna.

Tak naprawdę to do kwietnia w 2024 zagraliśmy tylko może 6 meczy wymagających pełnego zaangażowania i wysiłku przez 90 min (2x Porto, 2xLive, Brentford i Notthingam). Tak szczerze to wygląda to na mniejsze obciążenie niż przygotowania przed sezonem. Zawodnicy powinni mieć wystarczająco dużo sił na te 20 dni intensywnej gry.

Marcel90 komentarzy: 812415.03.2024, 14:59

@Traitor: a to nie wiedzialem, dzieki za info :)

Gunner27 komentarzy: 40215.03.2024, 14:55

@Presti: Cieszy się bo zawsze im dobrze szło z Arsenałem. Brał w końcu udział przy spuszczeniu nam lania - dwa razy po 5-1 i nie tylko w tych. Notorycznie nas eliminowali. Teraz jednak Arsenal jest lepszy niż w poprzednich latach a Bayern raczej jest słabszy niż wcześniej. Trzeba się zrewanżować bo w końcu nadarzyła się do tego okazja

gregory3213 komentarzy: 89815.03.2024, 14:54

Małe na to szanse, ale chciałbym żebyśmy mieli ścieżkę zemsty:

Bayern - City - Barca.

Jednak najpierw musimy przejść ten Bayern a to łatwe nie będzie.

Presti komentarzy: 42815.03.2024, 14:46

Tomek Müller też się cieszy na Arsenal :)

new_star komentarzy: 6852 newsów: 915.03.2024, 14:44

Mega ciężka drabinka

sWinny komentarzy: 782515.03.2024, 14:44

Na kwiecień potrzebni praktycznie wszyscy zdrowi i w niezłej formie, żeby można było rotować. Mocno liczę na Parteya czy Tomiego. Fajnie jakby ESR czy Nelson dali odpowiednią jakość na skrzydle.
Może już Timber będzie do dyspozycji? Też by było miło.
Któryś z napastników też musi wskoczyć na odpowiednie obroty.

WojtekYNWA (zawieszony) komentarzy: 3815.03.2024, 14:41

@Piotrek95: ohoho a ciekawe kto kilka lat nie miał Ligi mistrzów?? A jak miał to 1/8 i po laniu do domu

Gunner27 komentarzy: 40215.03.2024, 14:40

@Ashmadia: Będzie przynajmniej co oglądać :)

fabregas1987 komentarzy: 2579315.03.2024, 14:35

@veron: fajnie to taki europejski klasyk.
A na serio w LM myśle, ze City-PSG to może być finał

Gunner27 komentarzy: 40215.03.2024, 14:35

@WSP: Prawda, że przydałoby się ich wpuścić. Jeśli chcemy dalej walczyć na dwóch frontach to trzeba chłopaków rozruszać żeby złapali wiatru w żagle

Ashmadia komentarzy: 173815.03.2024, 14:21

@Piotrek95 napisał: "Tak wygląda nasz terminarz na kwiecień, mecz co 3 dni non stop, pierwsza przerwa tygodniowa dopiero przed Tottenhamem XDD

27 kwietnia Tottenham - Arsenal"

Wygląda to wspaniałe i stresującego. Zajebiście! Takie granie, to ja rozumiem!

WSP komentarzy: 178415.03.2024, 14:17

@Gunner27: Właśnie widać jak na dłoni, że nieograni zawodnicy bardzo odstają od składu. Pratey, Zina, Nelson, ESR, Vieira czy nawet Jesus grają bardzo niepiewnie jak wejdą na boisko. Trzebaby ich trochę powpuszczać przy najbliższych okazjach.

Womanizer komentarzy: 991215.03.2024, 14:15

Z tego losowania to chyba tylko Atletico szeroko uśmiechnięte. Reszta bardziej lub mniej sceptyczna.
Kibice Realu sami piszą "no i w piz*u wylądował"

Ups147 komentarzy: 346615.03.2024, 14:15

Tylko gdzie tam rotować, jak tu praktycznie każdy mecz to jak finał ;P

Gunner27 komentarzy: 40215.03.2024, 14:11

@Piotrek95: Będą bardzo ciężkie trzy tygodnie począwszy od 31.03.24. Gra co trzy, cztery dni. Arteta będzie musiał rotować składem bo rzeczywiście będziemy mieć plagę kontuzji w najważniejszym momencie sezonu

Piotrek95 komentarzy: 964515.03.2024, 14:09

City ma identyczny terminarz jak my ale między wyjazdem na Real a meczem u siebie gra z Luton na Ethad XD

Ciekawe jest też to że Real przed City ma 10 dni przerwy a Pep będzie musiał zagrać w tym czasie 2 dodatkowe mecze
To może być szansą Realu

Ranczomen komentarzy: 1232515.03.2024, 14:08

@kaljot: Real/City

Ups147 komentarzy: 346615.03.2024, 14:08

@kaljot: City albo Real

kaljot komentarzy: 65415.03.2024, 14:08

Po Bayernie mamy atletico bvb ewentualnie ?

Rynkos7 komentarzy: 678215.03.2024, 14:02

@ZielonyLisc napisał: "Ile płaciliście za wyrwanie 8mki?"

Na NFZ wyrywają 8, po co płacić.

Mastec30 komentarzy: 621015.03.2024, 14:00

@Adamarsenal1 napisał: ""Kai Havertz, I'm waiting for you!" Thomas Muller with a message for his international teammate and Arsenal...

Coś zadowolony, żeby się nie przeliczył xd"

On już swoje gierki zaczyna. Jak Bayern grał z Barcą w grupie rok temu to tak samo Lewego zaczepiał

Koroniarz komentarzy: 1013915.03.2024, 13:58

@vergil99111: ale na tym polega losowanie, czyli możesz trafić na każdego przeciwnika a nie na tego, z którym byłoby łatwiej albo drabinka lepiej by wyglądała :)

Adamarsenal1 komentarzy: 316515.03.2024, 13:58

Coś zadowolony, żeby się nie przeliczył xd

ksowa90 komentarzy: 146515.03.2024, 13:57

Szkoda, że dwa najlepsze mecze będą o tej samej porze. Obejrzałby człowiek Real z City bardziej niż Barce z PSG

FlameDood komentarzy: 140115.03.2024, 13:57

@Oldgunner3 napisał: ": Myśl jak chcesz,wolę nawet to defensywne Atletico gdzie może mecz nudniejszy,ale jednak rywal mniej groźny w ofensie"
Po meczu z Interem nie powiedziałbym, czy taki nie groźny w ofensywie. Temu świetnemu Interowi w defensywie, który stracił tylko 13 bramek w lidze mogli spokojnie z 4 bramki w podstawowym czasie załadować przy lepszej skuteczności.

enrique komentarzy: 1910215.03.2024, 13:56

@Piotrek95 napisał: "Tak wygląda nasz terminarz na kwiecień, mecz co 3 dni non stop, pierwsza przerwa tygodniowa dopiero przed Tottenhamem"
Tutaj będzie potrzebne mądre zarządzanie składem, albo skończy się to kontuzjami.

Koroniarz komentarzy: 1013915.03.2024, 13:56

@ZielonyLisc: kumpel miesiąc temu płacił chyba tysiaka

Piotrek95 komentarzy: 964515.03.2024, 13:55

@WojtekYNWA: Ty masz swoje święto w czwartki, nie wtrącaj się do poważnych rozgrywek

27 kwietnia Tottenham - Arsenal

WojtekYNWA (zawieszony) komentarzy: 3815.03.2024, 13:52

Harry Kane musisz

Arczi komentarzy: 29115.03.2024, 13:50

@ZielonyLisc: u mnie żona ostatnio wyrywała i zaplacila 200 zł

Ranczomen komentarzy: 1232515.03.2024, 13:49

Imagine- Bayern chciał wygrać więcej niż dotychczas dlatego sprowadził 2 zawodników z Tottenhamu xD

Ranczomen komentarzy: 1232515.03.2024, 13:45

Co ten łom Dier robi w Bayernie xD Całkiem mi ten transfer umknął :D

aguero10 komentarzy: 856015.03.2024, 13:45

Bayern do rozjechania tylko trzeba wygrać na Emirates i wyłączyć Kane ale myślę że Saliba o to zadba.

Oldgunner3 komentarzy: 969915.03.2024, 13:45

@Be4Again: Myśl jak chcesz,wolę nawet to defensywne Atletico gdzie może mecz nudniejszy,ale jednak rywal mniej groźny w ofensie.Możesz choćby z sfg puknąć bramę i ma to wartość bo raczej 3/4 goli nam nie wrzucą,a z Bayernem strzelisz 3,a dostaniesz 4 w plecy i oni mają zdecydowanie większy potencjał - Kane,Kimmich,Musiala czy zj.b Muller.Z nimi nawet 2:0 do przodu to nic pewnego. Niech nikogo nie myli fakt że w lidze przegrali kilka meczy.Atletico przegrało więcej.Ja wolę awans po smętnych meczach niż piękną wtopę,ale każdy niech uważa jak chce.Pożyjemy zobaczymy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028215.03.2024, 13:44