Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto

Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto 12.03.2024, 22:05, Łukasz Wandzel 2113 komentarzy

Od obozu treningowego w Dubaju Arsenal szedł jak burza, wygrywając niemal każde spotkanie. Po ostatnim zwycięstwie nad Brentfordem i remisie Liverpoolu z Manchesterem City wysunął się na prowadzenie w Premier League. Jedyne potknięcie drużyna Mikela Artety zaliczyła w Lidze Mistrzów, w wyjazdowym meczu z FC Porto.

Mecz w Portugalii zakończył się zwycięstwem Smoków 1-0, a rewanż nie okazał się dla Kanonierów łatwiejszy. Londyńczycy zniwelowali stratę jeszcze w pierwszej połowie, lecz o awansie do ćwierćfinału zdecydowały dopiero rzuty karne, w których Arsenal zwyciężył 4-2.

Składy obu zespołów

Arsenal: Raya – White, Saiba, Gabriel, Kiwior (105' Zinczenko) – Odegaard, Jorginho (83' Jesus), Rice – Saka, Havertz, Trossard (105' Nketiah)

FC Porto: Costa – Mario (86' Sanchez), Pepe, Octavio, Wendell – Varela (90+7' Grujić), Nico (101' Eustaquio) – Conceicao (101' Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (88' Taremi)

Arsenal był daleki od zdominowania pierwszej połowy. Co prawda znacznie częściej utrzymywał się przy futbolówce i kilka razy wymusił błędy na rywalach, ale FC Porto nie pozostawało bez siły rażenia. Gdy Smoki wyprowadzały akcję z własnej połowy, David Raya musiał pozostawać czujny i wyłapywać piłkę.

Kanonierom brakowało groźnych okazji na strzelenie gola, lecz w 41. minucie Martin Odegaard zaskoczył linię defensywy Porto i krótkim prostopadłym podaniem otworzył Leandro Trossardowi drogę do bramki. Belg popisał się skutecznością i sprawnie pokonał Diogo Costę.

W drugiej połowie Arsenal przeciągał linę z ekipą Porto. Z jednej strony minimalnie przeważał, z drugiej każdą akcją ryzykował, że rywal po przechwycie szybko przeniesie się pod pole karne Rayi.

W 68. minucie Kai Havertz dostał podanie za plecy Pepe i walcząc o piłkę, wyłożył ją spomiędzy stopera i golkipera Odegaardowi, który podciął futbolówkę i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo Havertz pociągał przeciwnika za koszulkę, a wszystko skończyło się żółtą kartką dla żywo reagującego Mikela Artety.

Chwilę później to przyjezdni mieli szansę na bramkę. Conceicao sprawdził strzałem Rayę, a obrońcy Arsenalu w zamieszaniu zablokowali dobitkę Evanilsona. Ostatecznie gospodarzy uratowałby spalony, bo sędzia liniowy uniósł chorągiewkę.

Stawka, o jaką toczyła się gra, wywoływała emocje na obu ławkach trenerskich, bo szkoleniowiec Porto także obejrzał żółtą kartkę. W końcówce Arteta dał sygnał do ataku, wprowadzając Gabriela Jesusa za Jorginho, jednak londyńczykom nie udało się przechylić szali zwycięstwa nad swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Kanonierzy wygrali dopiero w rzutach karnych 4-2. Po stronie Arsenalu celnie uderzali: Odegaard, Havertz, Saka i Rice. W zespole FC Porto najpierw zawiódł Wendell, trafiając w słupek. Z kolei w czwartej serii strzałów próbę Galeno zatrzymał Raya.

FC PortoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mruw komentarzy: 413515.03.2024, 12:35

Widzę że dużo ludzi jest bardzo pewnych siebie przed meczem z Bayernem. Nie zapominajcie że to jest jednak mega klasowa drużyna z zawodnikami o dużych umiejętnościach, nawet jak nie mają formy to potrafią się spiąć na konkretne mecze i postawić w nich bardzo trudne warunki.

Marcel90 komentarzy: 816915.03.2024, 12:35

Wie ktos, gdzie w Pizie bedzie mozna obejrzec mecz Arsenalu 9.04 ? xD

XandeR komentarzy: 969615.03.2024, 12:35

Szykuje sie powtorka, Porto juz bylo, trzeba sciagnac Henryego zeby zalatwil Real i pozniej Raya w finale z Barca czerwona kartka.

BizoNxd6 komentarzy: 288115.03.2024, 12:35

Mamy motywację żeby oddać Bayernowi, jak dla mnie lepiej to niż Atletico które muruje jak Porto.

Cartman_KG komentarzy: 363815.03.2024, 12:35

@Piotrek95: to przeczytaj parę razy jeszcze

Gunner915 komentarzy: 282115.03.2024, 12:34

Spokojnie z tym PSG, oni nawet swojej grupy nie wygrali, to Borrusia byla pierwsza w ich grupie.

kaman17 komentarzy: 498715.03.2024, 12:34

Chyba najgorsza możliwa drabinka. :D
Oczywiście biorąc pod uwagę ewentualny awans do półfinału gdzie będzie Real lub City.
Bayern to też będzie bardzo ciężki przeciwnik. Może grają w kratkę, ale mają ogromne doświadczenie w LM. Faworytem nie jesteśmy i to mi się podoba. Możemy jedynie pozytywnie zaskoczyć.

Piotrek95 komentarzy: 964515.03.2024, 12:33

@jedi133 napisał: "Na duży plus, że pierwszy mecz jest u nas. Oby zrobić sobie jakąś przewagę, to w rewanżu nie będą w stanie nic zrobić."

Statystycznie to na minus bardziej

polishbrigadesx komentarzy: 1020915.03.2024, 12:33

@Barney: tak pierwszy mecz na ES

BizoNxd6 komentarzy: 288115.03.2024, 12:33

Bayern przejdziemy, półfinał zobaczymy.
Dużo pokaże nam mecz 31 jak stoimy z absolutnym topem.

mruw komentarzy: 413515.03.2024, 12:33

@pablofan: ja to bym się chciał sprawdzić z Realem, o ile oczywiście przejdźmy Bayern, a to wcale nie będzie łatwe.
Gdybyśmy ograli Real to zamknęlibyśmy usta niedowiarkom i pokazali światu jacy jesteśmy mocni, a gdybyśmy z nimi odpadli to by było nowe i cenne doświadczenie dla wciąż młodego zespołu.

Piotrek95 komentarzy: 964515.03.2024, 12:32

Bayern ostatnie 2 mecze to 3:0 z Lazio i 8:1 z Mainz.
Oczywiście caly sezon kiepski ale się rozkręcają.

polishbrigadesx komentarzy: 1020915.03.2024, 12:32

Ogólnie te pary w LM mocno dziwne jedna strona drabinki mocna a druga lekko średnia.

Ups147 komentarzy: 347715.03.2024, 12:29

@jedi133 napisał: "Na duży plus, że pierwszy mecz jest u nas."

No ja bym się kłócił, że to plus. Wolałbym żebyśmy rewanż u siebie zagrali

Barney komentarzy: 2098515.03.2024, 12:29

Wylosowali nas jako 1 czyli co u siebie 1 mecz ?

BizoNxd6 komentarzy: 288115.03.2024, 12:28

@3rdpitch:

Zdecydowanie Real, świetne widowisko i znów spotkanie w półfinale jak kiedyś :) A może finał Barca? Historia zatoczy koło.

DexteR_000 komentarzy: 764215.03.2024, 12:28

Trudniejsze może być dojście do finału niż samo jego wygranie

jedi133 komentarzy: 147215.03.2024, 12:28

Ashmadia komentarzy: 174815.03.2024, 12:27

@Ranczomen napisał: "drugiej strony, jak to przejdziemy i wygramy to nikt nie będzie robił żadnych wymówek, że się drabinka szczęśliwie ułożyła."
Wtedy Ci powiedzą, że trafiliśmy na słaby Bayern i łatwy finał i że United też by wygrało z takim losowaniem ^^ hejters gonna hejt, brother.

3rdpitch komentarzy: 454815.03.2024, 12:27

Po Bayernie chyba wole Real a wy?

djmacius komentarzy: 380615.03.2024, 12:27

Autostrada do finału.

pablofan komentarzy: 197115.03.2024, 12:26

@mruw: liczę na to, że City jednak pogoni RM. Mecz ze „swoimi” będzie dla naszych łatwiejszy w strawieniu.

Control komentarzy: 146615.03.2024, 12:26

Jedziemy z Niemcami rew za te ostatnie wpitole co dostawaliśmy i finał jak 2006 roku, a co :D

Rynkos7 komentarzy: 682415.03.2024, 12:26

@NaZawszeArsenal napisał: "Finał Arsenal - Barcelona róbcie screeny :P"

O Panie. Chyba lepszego momentu na zemstę za 2006 by nie było. Trzymamy kciuki za taki rozwój wydarzeń :>

PvL komentarzy: 185015.03.2024, 12:26

1/4 fajnie się ułożyło dla nas losowanie, gorzej z 1/2.

Rynkos7 komentarzy: 682415.03.2024, 12:25

Bayern i Arsenal to równorzędni rywale w tym momencie. Zadecyduje dyspozycja dnia. To samo w ewentualnym półfinale. Po drugiej strony drabinki autostrada do finału. Ćwierćfinały czy nawet ten jeden półfinał z naszej drabinki będzie ciekawszy niż sam finał. Ogólnie nasza drabinka wyłoni zwycięzcę tej edycji, nie ma co się oszukiwać.

Piotrek95 komentarzy: 964515.03.2024, 12:24

@Cartman_KG napisał: "Wszystkich pewnych i pysznych co wieszcza finał:) proponuję trochę pokory. Nie bawmy się w kibiców MU bo może być różnie. Wszystkie ekipy są mocne"

Chyba z 50 komentarzy dodanych w ostatnich minutach i ani jednego nie widziałem co wieszczy finał, skąd ty to bierzesz?

Ashmadia komentarzy: 174815.03.2024, 12:24

Chciałbym, żeby City odpadło z Realem, bo mecz Arsenal City w półfinale, mnie nie elektryzuje aż tak.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123815.03.2024, 12:24

Finał Arsenal - Barcelona róbcie screeny :P

pablofan komentarzy: 197115.03.2024, 12:24

PSG to drogę do finału czerwonym dywanem wyłożyli. Można było się tego spodziewac. Mam nadzieję, że Atletico i utrze nosa.

Ranczomen komentarzy: 1234515.03.2024, 12:24

Z drugiej strony, jak to przejdziemy i wygramy to nikt nie będzie robił żadnych wymówek, że się drabinka szczęśliwie ułożyła.

Theo10 komentarzy: 829615.03.2024, 12:24

Znowu finał będzie w półfinale lub ćwierćfinale, a po drugiej stronie drabinki jakieś leszcze.

Ciekawe czy uda nam się zrewanżować Bayernowi za te wszystkie kompromitacje w poprzednich edycjach LM. Dodatkowym smaczkiem będzie Kane na szpicy Bawarczyków.

Adamarsenal1 komentarzy: 319815.03.2024, 12:23

Paris pchany do finału, oby Barca/Atletico ich wyjaśniło.

Cartman_KG komentarzy: 363815.03.2024, 12:23

Womanizer komentarzy: 992815.03.2024, 12:22

W Londynie pierwszy mecz. Byliśmy wylosowani jako pierwsi

mruw komentarzy: 413515.03.2024, 12:22

Ogólnie mało korzystne losowanie, w nie mamy już żadnego etapu w którym gramy rewanż u siebie, ale jesli dojdziemy do półfinału to będziemy mieli przedwczesny finał, bo zwycięzca meczu City-Real jest najmocniejszy ze wszystkich potencjalnych rywali

Moczyknur komentarzy: 183815.03.2024, 12:22

No to co panowie? Najpierw wybijamy Kane’owi z głowy puchar, a co będzie później to zobaczymy.

Ranczomen komentarzy: 1234515.03.2024, 12:22

Kiedy pierwszy mecz?

Reamoner komentarzy: 467415.03.2024, 12:21

Bayern jest słaby dla mnie awansujemy a potem dla nas finał w półfinale.

krzykus1990 komentarzy: 521415.03.2024, 12:21

Ufff dobrze że nie City albo Ral. No niestety w półfinale ich dostaniemy. Finał będzie łatwiejszy od ćwierćfinałui półfinału

minio7 komentarzy: 273915.03.2024, 12:21