Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto

Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto 12.03.2024, 22:05, Łukasz Wandzel 2113 komentarzy

Od obozu treningowego w Dubaju Arsenal szedł jak burza, wygrywając niemal każde spotkanie. Po ostatnim zwycięstwie nad Brentfordem i remisie Liverpoolu z Manchesterem City wysunął się na prowadzenie w Premier League. Jedyne potknięcie drużyna Mikela Artety zaliczyła w Lidze Mistrzów, w wyjazdowym meczu z FC Porto.

Mecz w Portugalii zakończył się zwycięstwem Smoków 1-0, a rewanż nie okazał się dla Kanonierów łatwiejszy. Londyńczycy zniwelowali stratę jeszcze w pierwszej połowie, lecz o awansie do ćwierćfinału zdecydowały dopiero rzuty karne, w których Arsenal zwyciężył 4-2.

Składy obu zespołów

Arsenal: Raya – White, Saiba, Gabriel, Kiwior (105' Zinczenko) – Odegaard, Jorginho (83' Jesus), Rice – Saka, Havertz, Trossard (105' Nketiah)

FC Porto: Costa – Mario (86' Sanchez), Pepe, Octavio, Wendell – Varela (90+7' Grujić), Nico (101' Eustaquio) – Conceicao (101' Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (88' Taremi)

Arsenal był daleki od zdominowania pierwszej połowy. Co prawda znacznie częściej utrzymywał się przy futbolówce i kilka razy wymusił błędy na rywalach, ale FC Porto nie pozostawało bez siły rażenia. Gdy Smoki wyprowadzały akcję z własnej połowy, David Raya musiał pozostawać czujny i wyłapywać piłkę.

Kanonierom brakowało groźnych okazji na strzelenie gola, lecz w 41. minucie Martin Odegaard zaskoczył linię defensywy Porto i krótkim prostopadłym podaniem otworzył Leandro Trossardowi drogę do bramki. Belg popisał się skutecznością i sprawnie pokonał Diogo Costę.

W drugiej połowie Arsenal przeciągał linę z ekipą Porto. Z jednej strony minimalnie przeważał, z drugiej każdą akcją ryzykował, że rywal po przechwycie szybko przeniesie się pod pole karne Rayi.

W 68. minucie Kai Havertz dostał podanie za plecy Pepe i walcząc o piłkę, wyłożył ją spomiędzy stopera i golkipera Odegaardowi, który podciął futbolówkę i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo Havertz pociągał przeciwnika za koszulkę, a wszystko skończyło się żółtą kartką dla żywo reagującego Mikela Artety.

Chwilę później to przyjezdni mieli szansę na bramkę. Conceicao sprawdził strzałem Rayę, a obrońcy Arsenalu w zamieszaniu zablokowali dobitkę Evanilsona. Ostatecznie gospodarzy uratowałby spalony, bo sędzia liniowy uniósł chorągiewkę.

Stawka, o jaką toczyła się gra, wywoływała emocje na obu ławkach trenerskich, bo szkoleniowiec Porto także obejrzał żółtą kartkę. W końcówce Arteta dał sygnał do ataku, wprowadzając Gabriela Jesusa za Jorginho, jednak londyńczykom nie udało się przechylić szali zwycięstwa nad swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Kanonierzy wygrali dopiero w rzutach karnych 4-2. Po stronie Arsenalu celnie uderzali: Odegaard, Havertz, Saka i Rice. W zespole FC Porto najpierw zawiódł Wendell, trafiając w słupek. Z kolei w czwartej serii strzałów próbę Galeno zatrzymał Raya.

FC PortoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
iluzbg komentarzy: 34615.03.2024, 12:20

Łatwo nie będzie ani Wam ani Realowi ale wierzę że w półfinale się spotkamy. Powodzenia !

Goooner1 komentarzy: 11115.03.2024, 12:20

Wiedziałam, że nie będzie różowo jak się okazało, ze Obi Mikel losuje.

3rdpitch komentarzy: 454815.03.2024, 12:20

Moim zdaniem na te mecze to już Tomiyasu/Timber i Partey powinni być szykowani na pierwszy skład

Ups147 komentarzy: 347715.03.2024, 12:20

4 głównych faworytów do wygrania po 2 stronie drabinki, ciekawsze mecze będą na etapie 1/4 i 1/2 niż sam finał pewnie

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 515.03.2024, 12:19

Zajebisty rywal. Oni są do ogrania, generalnie w kratkę gra Bayern.

BizoNxd6 komentarzy: 288115.03.2024, 12:19

Mamy rachunki do wyrównania z Bayernem, poradzimy sobie.

jedi133 komentarzy: 147215.03.2024, 12:19

Przypadkowo PSG ma w swojej ścieżce Barce, Atleti i Borusie, a czwórka co powinna być w półfinałach trafia na siebie.

Womanizer komentarzy: 992815.03.2024, 12:19

Szejkowski finał IMO sie zapowiada tak na 80%.
Ale mam nadzieje że jednak nie.

Koroniarz komentarzy: 1019915.03.2024, 12:19

Ja tam się cieszę z Bayernu, pora się zemścić

noth komentarzy: 264315.03.2024, 12:19

Spokojnie Panowie, jak dojdziemy do finału to na pewno będziemy faworytami, jeszcze na Wembley XDDD

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2415.03.2024, 12:19

wlasnie dla takich spotkan gra sie w lm, co ma byc to bedzie - ja tam tesknilem za takimi rywalami i taka stawka

Ranczomen komentarzy: 1234515.03.2024, 12:19

Wina smerfa. Podgrzewane piłki od Romana.

Kowal96 komentarzy: 1759115.03.2024, 12:18

Bayern to był pewniaczek :D

kubex komentarzy: 575315.03.2024, 12:18

Skład drugiego półfinału to więc Arsenal albo Bayern kontra Real Madryt lub Manchester City!

minio7 komentarzy: 273915.03.2024, 12:18

@Piotrek95 napisał: "Drabinka ta gorsza niestety,"
Moim zdaniem lepiej z City/Realem bić się w półfinale niż w finale

Arsenal2004 komentarzy: 375015.03.2024, 12:18

Czeka nas ciekawa przeprawa.

ozzy95 komentarzy: 1968 newsów: 115.03.2024, 12:18

Ale się cieszę. Najwyższy czas odkręcić te haniebne porażki z Bayernem w LM.

Gunner27 komentarzy: 45015.03.2024, 12:18

@pioafc: Dokładnie. Za te dwa razy po 5-1 trzeba się odgryźć :)

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 215.03.2024, 12:17

Jak chcemy podbić Europę to trzeba się ogarnąć.

Mamy z Bayernem pewne rachunki do wyrównania :)

Koroniarz komentarzy: 1019915.03.2024, 12:17

Ajjjj lipa chociaż finał będzie łatwy

Marcel90 komentarzy: 816915.03.2024, 12:17

Slabe PSG w finale

djmacius komentarzy: 380615.03.2024, 12:16

Pozbawić Harrego Kane'a ostatniej szansy na trofeum w tym sezonie? Brzmi pięknie.

gregory3213 komentarzy: 90715.03.2024, 12:16

city lub real w półfinale...

Rynkos7 komentarzy: 682415.03.2024, 12:16

Ogórkowe drużyny w tej 1 drabince. W finale będzie Borussia, PSG, Barcelona albo Atletico. No ludzie kochani.

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 415.03.2024, 12:16