Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto

Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto 12.03.2024, 22:05, Łukasz Wandzel 2113 komentarzy

Od obozu treningowego w Dubaju Arsenal szedł jak burza, wygrywając niemal każde spotkanie. Po ostatnim zwycięstwie nad Brentfordem i remisie Liverpoolu z Manchesterem City wysunął się na prowadzenie w Premier League. Jedyne potknięcie drużyna Mikela Artety zaliczyła w Lidze Mistrzów, w wyjazdowym meczu z FC Porto.

Mecz w Portugalii zakończył się zwycięstwem Smoków 1-0, a rewanż nie okazał się dla Kanonierów łatwiejszy. Londyńczycy zniwelowali stratę jeszcze w pierwszej połowie, lecz o awansie do ćwierćfinału zdecydowały dopiero rzuty karne, w których Arsenal zwyciężył 4-2.

Składy obu zespołów

Arsenal: Raya – White, Saiba, Gabriel, Kiwior (105' Zinczenko) – Odegaard, Jorginho (83' Jesus), Rice – Saka, Havertz, Trossard (105' Nketiah)

FC Porto: Costa – Mario (86' Sanchez), Pepe, Octavio, Wendell – Varela (90+7' Grujić), Nico (101' Eustaquio) – Conceicao (101' Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (88' Taremi)

Arsenal był daleki od zdominowania pierwszej połowy. Co prawda znacznie częściej utrzymywał się przy futbolówce i kilka razy wymusił błędy na rywalach, ale FC Porto nie pozostawało bez siły rażenia. Gdy Smoki wyprowadzały akcję z własnej połowy, David Raya musiał pozostawać czujny i wyłapywać piłkę.

Kanonierom brakowało groźnych okazji na strzelenie gola, lecz w 41. minucie Martin Odegaard zaskoczył linię defensywy Porto i krótkim prostopadłym podaniem otworzył Leandro Trossardowi drogę do bramki. Belg popisał się skutecznością i sprawnie pokonał Diogo Costę.

W drugiej połowie Arsenal przeciągał linę z ekipą Porto. Z jednej strony minimalnie przeważał, z drugiej każdą akcją ryzykował, że rywal po przechwycie szybko przeniesie się pod pole karne Rayi.

W 68. minucie Kai Havertz dostał podanie za plecy Pepe i walcząc o piłkę, wyłożył ją spomiędzy stopera i golkipera Odegaardowi, który podciął futbolówkę i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo Havertz pociągał przeciwnika za koszulkę, a wszystko skończyło się żółtą kartką dla żywo reagującego Mikela Artety.

Chwilę później to przyjezdni mieli szansę na bramkę. Conceicao sprawdził strzałem Rayę, a obrońcy Arsenalu w zamieszaniu zablokowali dobitkę Evanilsona. Ostatecznie gospodarzy uratowałby spalony, bo sędzia liniowy uniósł chorągiewkę.

Stawka, o jaką toczyła się gra, wywoływała emocje na obu ławkach trenerskich, bo szkoleniowiec Porto także obejrzał żółtą kartkę. W końcówce Arteta dał sygnał do ataku, wprowadzając Gabriela Jesusa za Jorginho, jednak londyńczykom nie udało się przechylić szali zwycięstwa nad swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Kanonierzy wygrali dopiero w rzutach karnych 4-2. Po stronie Arsenalu celnie uderzali: Odegaard, Havertz, Saka i Rice. W zespole FC Porto najpierw zawiódł Wendell, trafiając w słupek. Z kolei w czwartej serii strzałów próbę Galeno zatrzymał Raya.

timiiiii komentarzy: 196315.03.2024, 12:13

to znaczy ze Atletico i Borussia sa po naszej stronie drabinki czy to dopierto potem sie wylosuje jakos?

Ranczomen komentarzy: 1234515.03.2024, 12:13

Świetnie ktoś duży odpada :D

Koroniarz komentarzy: 1020115.03.2024, 12:13

Real z city albo barca

GreKa komentarzy: 339415.03.2024, 12:13

@Piotrek95 napisał: "Bayern, który ostatnio łapie formie i strzela 8 bramek w meczu."
Zobacz z kim grali

Adi17 komentarzy: 300615.03.2024, 12:13

Łatwo nie będzie, ale Bayern do ogrania jest. W tym sezonie atmosfera jest tam gęsta jak w sejmie, do tego ich gra obronna pozostawia wiele do życzenia.
Chcąc coś osiągnąć trzeba wygrywać z każdym.

Piotrek95 komentarzy: 964515.03.2024, 12:12

Bayern, który ostatnio łapie formie i strzela 8 bramek w meczu.

No ale o to chodzi w Lidze Mistrzów, najważniejsze że nie City, świetne meczycho będzie

markiz0 komentarzy: 74615.03.2024, 12:12

Bedzie okazja sie zemscic. Wole ich niz City, ale latwo nie bedzie, pomimo ze w lidze maja strate do Bayeru.

Garfield_pl komentarzy: 2821615.03.2024, 12:12

Arsenal vs Bayern nieźle

Arsenal2004 komentarzy: 375015.03.2024, 12:12

Kane w strachu xdddd Nie dość że dostanie armate za króla strzelców to jeszcze go z LM mistrzów wyrzucimy. COYG!!

Koroniarz komentarzy: 1020115.03.2024, 12:12

Bayern :/

pablofan komentarzy: 197215.03.2024, 12:12

Hehehe, no to Kane wraca do Anglii ;D dobrze, że gramy 1 mecz u siebie. Anglik miał ten talent, że często nam bramki strzelał… mam nadzieję, że niemiecka liga go trochę uśpiła ;D

jedi133 komentarzy: 147215.03.2024, 12:12