Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854626.02.2021, 18:16

@NajwolnejszyElektron: mecz dwóch zakurzonych legend europejskiej piłki. 15 lat temu takie spotkanie byłoby możliwe np. w ramach 1/4 LM i elektryzowałoby fanów piłki na całym świecie.

M4rcin komentarzy: 146326.02.2021, 16:23

Sprawdzał ktos samochód po numerze VIN? Jaka strona najlepsza do tego?

XandeR komentarzy: 957126.02.2021, 14:21

@veron:

Oj nie dobrze, Guendouzi tez krzyczal i go wygnali

mel75 komentarzy: 68026.02.2021, 14:21

@NajwolnejszyElektron: Może 15 lat temu by tak było. Z Milanu pozostało obecnie to samo co z Arsenalu. Moja opinia ofkors ;)

veron komentarzy: 459226.02.2021, 14:19

Tierney krzyczy do gracza Benfici ""You're a fucking diving cunt, man". :D :D
jak tu nie kochać tego gościa

XandeR komentarzy: 957126.02.2021, 14:00

@Garfield_pl:

Bo mnie wburwia ten klub jego slaba dyspozycja, beznadziejna gra i brak widma jakiejkolwiek nadziei na poprawe

bizooon komentarzy: 681626.02.2021, 13:55

@Gunerxxx: poplątało mi się, to Bayrn jednak nas tak wyałtowywał z lm sezon po sezonie

Marcel90 komentarzy: 800026.02.2021, 13:54

@NajwolnejszyElektron: Kolega pewnie liczyl na mecz typu Dinamo-Dynamo

Garfield_pl komentarzy: 2707926.02.2021, 13:53

Both ties for Arsenal’s round of 16 clash with Olympiakos are expected to be played at their respective stadiums. [@ChrisWheatley_] #afc

NajwolnejszyElektron komentarzy: 3426.02.2021, 13:50

@mel75: Milan - United, to nie jest hit?

mel75 komentarzy: 68026.02.2021, 13:48

Zadnego hitu niestety. Liczyłem że jakies mocne ekipy wpadną na siebie i cyk , jeden mniej.

Marcel90 komentarzy: 800026.02.2021, 13:47

Fajne losowanie, szkoda tylko, ze Tottki znowu dostaly latwych rywali

mruw komentarzy: 413126.02.2021, 13:44

Obejrzałem z ciekawosci powtorki meczow Olympiakosu z PSV. Ich bramkarz to straszny babolarz, trzeba wypuścić Pepe i strzelac z kazdej pozycji

Garfield_pl komentarzy: 2707926.02.2021, 13:44

Arsenal and Spurs were both drawn as home sides in the #UEL. Due to this Tottenham will be switched to the away side to satisfy UEFA regulations as Arsenal are domestic cup champions and get priority.

Garfield_pl komentarzy: 2707926.02.2021, 13:43

@XandeR napisał: "Ludzie juz mysla ze fajnie bo United albo Milan beda z glowy, a nie pamietaja ze rok temu ten sam klub nas upokorzyl"
Teraz mamy nowy rok i liczy się dwumecz w tym sezonie. Kogo byś chciał wylosować żebyś nie musiał marudzić? Nie ma takiej drużyny, bo jakby to było nawet Molde to byś znalazł powód do płaczu :D

harry86 komentarzy: 81826.02.2021, 13:41

11.03 pierwszy mecz jakby co

Garfield_pl komentarzy: 2707926.02.2021, 13:41

Dobre losowanie, czas na zemstę a i motywacja wieksza. Jedziemy do następnej rundy. Milan vs utd najciekawsza para, liczę na dinamo że wywali kuraki :D

Gunerxxx komentarzy: 235126.02.2021, 13:37

@bizooon: Czemu niby klątwa?

bizooon komentarzy: 681626.02.2021, 13:35

@XandeR: Milan to dla nas klątwa, obyśmy nie trafili na nich w tym sezonie

Arteta wyciągnie wnioski z poprzedniego sezonu i ... nie wpuści Gabiego (on pozwolił na dośrodkowanie na 2:1)

Gunerxxx komentarzy: 235126.02.2021, 13:32

Postawią 6 w lini na obronie i znowu będzie męczenie buły co najmniej 45 minut.

veron komentarzy: 459226.02.2021, 13:31

ciekawe gdzie bedziemy grali bo że my do Grecji możemy pojechać to już wiemy pytanie ale czy oni do nas mogą przyjechać

XandeR komentarzy: 957126.02.2021, 13:30

Ludzie juz mysla ze fajnie bo United albo Milan beda z glowy, a nie pamietaja ze rok temu ten sam klub nas upokorzyl.

paw3u komentarzy: 562326.02.2021, 13:29

Ciekawe czy Sokratis wyjdzie w podstawowym składzie :D

Kiepomen komentarzy: 422926.02.2021, 13:29

Będzie losowanie 1/4 czy sa drzewka jakieś?

adikovski_ komentarzy: 31026.02.2021, 13:29

Czułem ten Olympiakos. Arena znana, dwie wygrane i Nasi muszą wziąć rewanż za ostatni rok! COYG!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.02.2021, 13:28

@Arsenal_Londyn:

Nie. Po prostu kolejny mecz będziemy grać znowu na stadionie Greków w krótkim czasie.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72426.02.2021, 13:27

@majkel_majkel:
czyli że 2 mecze u siebie gramy? XD

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.02.2021, 13:27

Chłopaki powinni się podwójnie zmobilizować i już w pierwszym meczu zdobyć kilka bramek. Ogólnie przydałoby się ich rozjechać kilkoma bramkami, a nie męczyć bułę, bo to byłby fajny i jasny sygnał, że jesteśmy mocni w tym turnieju i nie jestesmy leszczami do bicia lub męczenia buły.

Oby się spełniło i będziemy grać dalej.
Dużo tutaj zależy od chłopaków na boisku.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72426.02.2021, 13:26

Ciekawe czy w tym roku Arteta się przywita z grekami, czy wyjdzie w kombinezonie kosmonauty :D deja vu?

harry86 komentarzy: 81826.02.2021, 13:25

Dawaj Arteta, weź rewanż na Olympiacosie !

Elastico07 komentarzy: 1243726.02.2021, 13:24

Los sprzyja.Mamy szansę na zrehabilitowanie się za odpadniecie z grekami rok temu i ktoś z dwójki Utd Milan pożegna się z LE.

MuodyWenger komentarzy: 1556 newsów: 1226.02.2021, 13:24

Po takim losowaniu awans do 1/4 to obowiązek

majkel_majkel komentarzy: 1341 newsów: 4226.02.2021, 13:23

no to wracamy na wczorajszą arenę, nasi już jak u siebie się czują:)

Rumunia komentarzy: 87226.02.2021, 13:23

Przynajmniej już murawę znamy :)

MuodyWenger komentarzy: 1556 newsów: 1226.02.2021, 13:22

@gabrys80COYG: Milan to jeden z wygodniejszych przeciwników na tym etapie rozgrywek. Oni wciąż walczą w lidze o Mistrza i to ich cel nr.1 do tego serieA to farmerzy, nie oszukujmy się

veron komentarzy: 459226.02.2021, 13:22

już 10 razy z Olympiakosem graliśmy, po 5 wygranych dla każdego, żadnego remisu :D

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812826.02.2021, 13:21

Czy P O T Ę Ż N Y Barista znowu wyłozy się na MITYCZNEJ Greckiej drużynie zwanej Olympiakosem?

Okaze sie to za czas jakis :]

gabrys80COYG komentarzy: 43626.02.2021, 13:21

kurde znowu rewanż u siebie, będzie powtórka z rozrywki xd

mizio komentarzy: 64726.02.2021, 13:21

No cóż, jesteśmy zespołem, który może za równo wygrać jak i przegrać z każdym zespołem w 1/8 UEFA.
Optymistycznie liczę na dojście do finału :)

gabrys80COYG komentarzy: 43626.02.2021, 13:20