Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner72 komentarzy: 167825.02.2021, 23:04

@arsenallord napisał: "Ależ chcecie dowartościować Artete przy porażce Lester. Dałbym wiele, żeby odpaść z LE, ale w tabeli Premier League być gdzie oni. Rodgers to kawał trenera czego Joe można powiedzieć o Artecie"
Rodgers w Leicester: 1,84 PNM
Arteta: 1,82 PNM
Rok temu Leicester w zasadzie było rozpatrywane jako TOP2/3, a w ostatnich 13 meczach wygrali zaledwie 3 z nich, dostając chociażby oklep 4:1 od spadkowiczów, w konsekwencji wypadając z TOP4.
Bardzo lubię Rodgersa, sprawia wrażenie bardzo ułożonego i sympatycznego gościa, ale oprócz Szkocji to on świata nie podbił. Życzę mu jak najlepiej, ale nie uważam, że gdyby prowadził Arsenal w tym wydaniu to by wyciągnął z niego więcej niż Arteta

mruw komentarzy: 413125.02.2021, 23:04

Moim zdaniem fajnie by było dostac jakieś lekkie mecze w LE póki się da. Byłaby większa możliwośc rotowania składem i większe szanse na uratowanie czegoś w lidze.

Ups147 komentarzy: 340625.02.2021, 23:02

Mi się marzy Roma albo Milan. Lubie jakoś mecze z włoskimi druzynami

mruw komentarzy: 413125.02.2021, 23:02

@Marcel90: o 13

fabregas1987 komentarzy: 2570625.02.2021, 23:01

Na tym etapie z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że LE wygra angielska drużyna. Kto tam został z silnych zespołów Roma? Ajax? Villareal? Nie widzę ich jako triumfatorów. United to faworyt na ten moment

Marcel90 komentarzy: 800025.02.2021, 23:00

@Traitor napisał: "Podbijam, wie ktos kiedy losowanie?"

Matelko komentarzy: 319425.02.2021, 22:56

fajnie jakby Arsenal w kolejnej rundzie wylosował Tottenham. Gralibyśmy w Londynie a nie na rozjazdach:)

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11725.02.2021, 22:55

Widzę że trafiamy na Villareal i Emery po Artecie się przejedzie tylko

lukasz845 komentarzy: 453125.02.2021, 22:55

@drewniane_krzeslo napisał: "Ktoś już dziś sensownie napisał, że Artetę można ocenić po sezonie wówczas będzie wiadomo na czym stoi Arsenal"

Gdyby Arsenal dzisiaj odpadł, to już by było po sezonie

Garfield_pl komentarzy: 2707225.02.2021, 22:55

@arsenallord napisał: "Pamiętaj że mówisz o Lester a nie United, Chelsea czy City. Jakie oni tam mają ambicje a jakie robią wyniki. Od nas są zdecydowanie lepszym zespołem."
Czekaj, czekaj, to nie mają ambicji na LM, niejednokrotnie tu o takich czytałem, błędan miał im to dać, a jak zawsze w najważniejszym momencie to zawalił, więc nie zdziwi mnie to po raz kolejny :) no i generalnie chodzi o to, że odpadanie z LE w ich przypadku, gdy to nie koniec sezonu, nie jest dobrą wieścią i na pewno nie podzielają twojego zdania na ten temat ;)

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72425.02.2021, 22:54

@Marcel90:
Będzie ciekawie jak trafimy na taki olimpiakos albo villareal

ELAdzik komentarzy: 250825.02.2021, 22:54

@Garfield_pl: Emery musiał grać Saka na Lo nie miał innego wyboru. Zawsze układasz wszystko pod swoją tezę jednym odbierasz a drugim przypisujesz. Akurat Arteta przesunął go wyżej bo mógł. Efekt widać. W jakimś stopniu pozwala mu się rozwijać ale czy to tylko jego zasługa, że Saka gra tak dobrze? Nie.

arsenalfreak komentarzy: 25625.02.2021, 22:51

Arteta jest lepszy od naszego premiera, jeszcze skuteczniej obniża oczekiwania.
Wystarczy się nie skompromitować i już wspaniały sukces i każdy #teamArteta

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11725.02.2021, 22:50

@Garfield_pl: Pamiętaj że mówisz o Lester a nie United, Chelsea czy City. Jakie oni tam mają ambicje a jakie robią wyniki. Od nas są zdecydowanie lepszym zespołem.

Marcel90 komentarzy: 800025.02.2021, 22:49

Olympiakos w koncowce trafia gola dajacego im awans, nastepna runda Arsenal - Olympiakos i demony z przeszlosci Mikela wracaja :P

drewniane_krzeslo komentarzy: 280225.02.2021, 22:49

Ktoś już dziś sensownie napisał, że Artetę można ocenić po sezonie wówczas będzie wiadomo na czym stoi Arsenal. Potwierdziło, że najlepiej jak jesteś na fali to dojechać rywala w pierwszym meczu. Dziś skończyło się szczęśliwie, nie rozumiem co w podstawie robi Ceballos i Willian chłopaki z przypadku na murawie. Artetę ratuje Bukayo, ESR i Tierney. Dwóch pierwszych to kreowanie gry ten trzeci zaangażowanie i branie odpowiedzialności na siebie. Miejmy nadzieję, że Auba dzięki tej trójce odzyska pewność siebie i skuteczność.

Przez Artetę niedługo zapomnę jak wygląda Martinelli - on też na pewno wniósłby trochę jakości, a na pewno więcej niż Willian.

Garfield_pl komentarzy: 2707225.02.2021, 22:47

W zeszłym sesonie też mieli być w LM, a na koniec coś nie pykło, tak że tego, odpadają można sobie beke cisnąć z błędana, to nadal ten sam gość, co w live ;)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52425.02.2021, 22:46

@bestzarogiem
Ceballos jest w Arsenalu blisko 2 sezony. Jego dobre mecze można policzyć na palcach oby dłoni. Naprawdę szkoda czasu i pieniędzy na hiszpańskiego pomocnika. Oddać go Realowi i poszukać kogoś innego.

Garfield_pl komentarzy: 2707225.02.2021, 22:46

@ELAdzik napisał: "szczerze od razu wiedziałem co odpiszesz xD to że się rozwinęli to akurat nie musi być zasługa jego też mogę powiedzieć kilka dobrych słów o przyjacielu trenera co odchodzi i chce spróbować swoich sił gdzie indziej. Trochę za dużo mu dodajesz. Nie jestem żadnym expertem i nigdy się za takiego nie uważałem. Saka robił już liczby jako LO jedynie ustawienie go wyżej dało jeszcze lepszy efekt."
Gdyby mówiła o tym 1 osoba to ok, po znajomości, ale za dużo ludzi wypowiada się podobnie, no ale jeśli nie przepadasz za nim, to i tak w to nie uwierzysz. Twój wybór, jednak widzisz to ustawienie, musiał zastosować Mikel, bez tego Saka być może obecnych liczb by nie miał, do tego został przestawiony na prawe skrzydło, również przez Artetę, no ale to nie on, to przypadek oczywiście :D

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812825.02.2021, 22:45

Kiedy losowanie nastepnej rundy LE?

Ech0z komentarzy: 1034425.02.2021, 22:45

Jak to wpłynie na niedzielny mecz ? My wygrana oni takie upokorzenie , wyjdą wściekli i nas zjedzą czy nasi mają już jakaś cząstkę pewności siebie ?

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.02.2021, 22:42

Co ciekawe Leicester odpada z byla druzyna Soucka ;D

bestzarogiem komentarzy: 25625.02.2021, 22:42

@Simpllemann: dzisiaj zagrał naprawde bardzo dobrą pierwszą połowei gdyby nie kicks to mecz na +

ELAdzik komentarzy: 250825.02.2021, 22:41

@Garfield_pl: szczerze od razu wiedziałem co odpiszesz xD to że się rozwinęli to akurat nie musi być zasługa jego też mogę powiedzieć kilka dobrych słów o przyjacielu trenera co odchodzi i chce spróbować swoich sił gdzie indziej. Trochę za dużo mu dodajesz. Nie jestem żadnym expertem i nigdy się za takiego nie uważałem. Saka robił już liczby jako LO jedynie ustawienie go wyżej dało jeszcze lepszy efekt.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11725.02.2021, 22:41

caliero913 komentarzy: 125425.02.2021, 22:41

Leicester wylatuje, jeden z trudniejszych potencjalnych rywali

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141925.02.2021, 22:40

Liga czeska jest bardzo dobrą ligą. Pisałem kiedyś, że trzeba na West hamie się wzorować i kupować z tej ligi ile się da, bo ceny małe, a jakość piłkarzy niezła.

zdyp komentarzy: 448125.02.2021, 22:39

co jak co ale super gra ta slavia

Garfield_pl komentarzy: 2707225.02.2021, 22:38

@Moegi14 napisał: "Lester przegrywa 0 2 że Slavia :D"
No po takim meczu, błędan out!! :D

Ech0z komentarzy: 1034425.02.2021, 22:37

Taka druga liga czeska zjada nasza ekstraklape. Żal mi naszego kraju i tej biedoty

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52425.02.2021, 22:35

Jeśli Arteta zostanie, to mam nadzieję, że nie kupi Ceballosa. Szkoda pieniędzy na Hiszpana.

Garfield_pl komentarzy: 2707225.02.2021, 22:34

@ELAdzik napisał: "akurat Sterling i Sane byli już dobrymi piłkarzami stali się tylko lepsi. Z tego co wiem to Guardiola jest trenerem City a Arteta był tam tylko asystentem. Saka grał już dobrze za Emery więc słabe te przykłady."
To sobie poczytaj wypowiedzi, dzięki komu stali się lepsi, więc twój to dobre przykłady. Kolejny właśnie Saka, który był dobry u Emeryego, ale pod Arteta się rozwinął, no ale oczywiście, to nie może być prawdą, bo Arteta był asystentem ;) jednak bardziej wierzę tym, którzy z nim bezpośrednio pracują, pracowali, niż ekspertom z kanonierzy.com ;) bez urazy

ELAdzik komentarzy: 250825.02.2021, 22:30

@Garfield_pl: akurat Sterling i Sane byli już dobrymi piłkarzami stali się tylko lepsi. Z tego co wiem to Guardiola jest trenerem City a Arteta był tam tylko asystentem. Saka grał już dobrze za Emery więc słabe te przykłady.

Garfield_pl komentarzy: 2707225.02.2021, 22:29

Zastanawia mnie, dlaczego UEFA tak trzyma się tych bramek wyjazdowych. Ile ciekawiej byłoby, gdyby gol był golem, dogrywki i tak są rzadko,a każda drużyna dążyłaby do wygranej,a nie kalkulacji. Jedni i druzy grają i u siebie i na wyjeździe, więc równe szanse. Gdyby to był 1 mecz, na stadionie rywala, przy pełnych trybunach, to jeszcze rozumiem promowanie bramkami wyjazdowymi, no ale gol to gol, więc ten kto strzeli o 1 więcej ma awans. I jeśli chodzi tu niby o piłkarzy, to by zrezygnowali z pseudo reprezentacji na dodatkowych turniejach, a nie w takich rozgrywkach psuć zabawę.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.02.2021, 22:27

Widze, ze Leicester daje popis ; )

stanev (zawieszony) komentarzy: 6125.02.2021, 22:25

@Kiepomen: jest jeszcze Tottenham

mdr_AFC komentarzy: 304525.02.2021, 22:25

@XandeR napisał: "Tak lubisz jak Twój klub gra piach i się w niczym nieliczy?
No to trzymaj kciuki żeby Arczi był tu kupę lat"

Nie ma to jak postawić jakąś tezę bez pokrycia odnośnie mnie, a później sobie ją jeszcze potwierdzić XD keep it up

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 225.02.2021, 22:23

Ogólnie dobry mecz, raczej pełna kontrola i błędy Ceballosa przyczyniły się do nerwowki, Benfica poza tym nie stwarzała sobie sytuacji. Co innego, że dwumecz powinien zostać zakończony tydzień temu. Oby to zwycięstwo dało mnóstwo pewności siebie piłkarzom i do końca sezonu były już tylko zwycięstwa. CMYG!

Garfield_pl komentarzy: 2707225.02.2021, 22:23

Lindeloef żółta za taki faul :D

XandeR komentarzy: 957125.02.2021, 22:21

@mdr_AFC:

Tak lubisz jak Twój klub gra piach i się w niczym nieliczy?
No to trzymaj kciuki żeby Arczi był tu kupę lat

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72425.02.2021, 22:19

@Kiepomen:
Benfiki tez nie należało się obawiać, a męczyliśmy się z nimi do samego końca meczu...

Ups147 komentarzy: 340625.02.2021, 22:18

@Garfield_pl: Pewnie to wina Artety, tylko jeszcze nie wiem jaka

Kiepomen komentarzy: 422925.02.2021, 22:18

@KapitanJack10: Tydzień temu, to Arteta był głównym winowajcą pudeł Gabończyka i gdyby grał Laca, to byłoby po dwumeczu. Znowu dzisiaj, to Pierre zrobił co musiał zrobić klasowej światy napastnik i uratował posadę spijaczowi pianki.

Kiepomen komentarzy: 422925.02.2021, 22:14

Co do naszego przyszłego losowania, to tak patrzę i naprawdę nie ma aż tyle drużyn, których należałoby się obawiać. Według mnie zostały 4 drużyny, z którymi nie bylibyśmy faworytami: Milan, Roma, Villareal i United jeśli wyniki się już nie zmienią.