Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.02.2021, 11:45

@Gunner915:

Kto za niego w takim razie? I ile dajesz procent na powodzenie misji "Ktokolwiek w Arsenalu", bo ja tu i tu jest dalej niewiadoma.

Ludzie myślą, że wymienią trenera i jak za magiczną różdżką zespół zacznie grać przez kolejne 2 lata dłużej.

Naburator komentarzy: 278426.02.2021, 11:44

@Rafson95 napisał: "I ta mityczna poprawa naszej gry, gdzie w połowie meczów ligowych tego sezonu mielismy po 2-3 celne strzaly na bramke rywali ;d"
Arsenal oddał w tym sezonie 97 strzałów. City 141. Prawdziwa przepaść. My oddajemy 4 celne strzały na mecz oni ponad 5,5

Rafson95 komentarzy: 1053126.02.2021, 11:43

@KapitanJack10:
Nie zgadzam się. Za transfery odpowiada cały sztab ludzi, skauci, negocjatorzy, zarząd i ogromnym spłyceniem byłoby mówić o wszystkim "transfery Artety".

KapitanJack10 komentarzy: 5385 newsów: 426.02.2021, 11:33

@Rafson95: A ja myślę, że to zarząd szuka zawodników, ale ostatnie słowo należy do Artety. Nie wierzę, że zarząd forsowałby wielomilionowy transfer zawodnika, którego nie chciałby Mikel. W takim wypadku spokojnie można mówić o "transferach Artety".

Gunner915 komentarzy: 281826.02.2021, 11:33

do wszystkich obroncow Artety:

Najbardziej jakosciowym miernikiem oceny pracy menago oraz kondycji zespolu jest jego miejsce w tabeli w lidze. Dlaczego? Tlumaczyc chyba nie trzeba, np. w pucharach mozesz byc zdecydowanie lepszym zespolem w dwumeczu, ale wylew jednego zawodnika (jak ten Ceballosa we wczorajszym meczu) decyduja o tym, ze odpadasz. Liga to 38 spotkan i na przestrzeni calego sezonu mozesz 2-3 razy miech pecha, natomiast jesli po 25 kolejkach uzbierales cale 34 punkty i zajmujesz 11 miejsce w tabeli za beniaminkiem, jesli w dwumeczu z Aston Villa uzbierales 0 punktow, a Twoj stosunek bramek z tych potyczek to 0:4 to juz nie jest kwestia wylewu danego zawodnika tylko weryfikuje to Ciebie i Twoja druzyne. Pozostalo 13 spotkan w tym wyjazdowe spotkania z Lisami, Chelsea, West Hamem oraz mecze domowe z Kurakami i Lvp (te dwie druzyny sa pod forma, ale na Mikela pewnie i tak wystarczy). Reasumujac, pewnie Barista dogra ten sezon do konca, ale po jego zakonczeniu na 9 miejscu z 52 punktami prosze przestac belkotac o jakims projekcie pt. Arteta w Arsenalu.

FanekAFC komentarzy: 511226.02.2021, 11:31

@aaron_maj: Z Emerym też prawie odpadliśmy i to z Rennes, w dwu meczu było 4-3, a potem były spacerki z Napoli i Valencią. Może w tym roku będzie podobnie.

Rafson95 komentarzy: 1053126.02.2021, 11:30

@Kanonierro napisał: "Uważam że jemu też należy się złoty medal za pozbycie się szrotu no bo jednak to słowo należy do menedżera kto opuści klub a kto przyjdzie (przynajmniej w naszym przypadku)"
A mnie się wydaje, że Arteta jest organem opiniotwórczym ("tego bym chciał, ten jest mi niepotrzebny"), a robotą w tym zakresie zajmują się inne osoby jak Edu

Rafson95 komentarzy: 1053126.02.2021, 11:27

Kanonierro komentarzy: 150326.02.2021, 11:26

Witam w ten piękny dla nas dzień kanonierzy.

Wypadałoby sprostować jedną rzecz. Co do osoby Mikela to ja oczywiście jestem jego zwolennikiem. Uważam że wszystko toczy się b.dobrze. Uważam że jemu też należy się złoty medal za pozbycie się szrotu no bo jednak to słowo należy do menedżera kto opuści klub a kto przyjdzie (przynajmniej w naszym przypadku). Rozumiem i widzę tabelę ale pragnę zwrócić uwagę na przyszłe nasze mecze ... :) i proszę wziąc pod uwage ze cała europa tak naprawde przeżywa dziwny sezon, włącznie z PSG, które no męczy się w porównaniu do kolejnych lat jeśli chodzi o ligę. Dajmy czas Artecie a wszystko będzie dobrze... a tak poza tym po wczoraj wierzę mocno w to że pogonimy chytrusów w niedzielę !! PO 3 PKT PA NO WIE !!!!!!!

Rafson95 komentarzy: 1053126.02.2021, 11:25

@aaron_maj napisał: "Jest co prawda lepiej niż 2 miesiące temu, ale uważam ze jesteśmy niewiele dalej od miejsca w którym byliśmy kiedy Arteta przejmował drużynę."

To jest właśnie najbardziej druzgocące w tym wszystkim.
W drugim sezonie Unaia mówiło się o wielkim kryzysie w Arsenalu, fatalnych wynikach, konflikcie trenera z piłkarzami, zajmowaliśmy 8 miejsce w tabeli - Emery został słusznie zwolniony.

Przychodzi Arteta, mija rok, bujamy się poniżej 10 miejsca, a niektórzy widzą progres.
Jest gorzej niż w najgorszym momencie za Emerego - takie są fakty.

aaron_maj komentarzy: 182226.02.2021, 11:22

@Gunner72 napisał: "Oprócz meczu z LFC (3:1) AV (3:0) i Tottenhamem (2:0) pozostałe 8 meczy przegraliśmy różnicą jednej bramki. Wiele z tych meczy ułożyło się bardzo niekorzystnie, na pewne rzeczy niewiele można poradzić. I wolę oglądać Arsenal który raz pięknie wygrywa 4:2 z Leeds, a raz przegrywa z City 1:0 niż oglądać dwa remisy Arsenalu po lagach na Aubę z oblężeniem przez 70 minut"

A taktyka lagi na Aube powstała za Artety nie za Unaia. W ile widziałeś spotkań wygranych po pięknej grze w tym sezonie? Bo ja w lidze widziałem 4 takie mecze, z Fulham, West Bromem, Leeds i Chelsea. A rozegraliśmy tych spotkań 25. Słaby bilans co? Przypomnę tez ze do meczu z Chelsea zdobyliśmy 4 bramki w 10 wcześniejszych meczach ligowych. Także Twoja wypowiedz o tym ze wolisz żebyśmy przegrali z City a potem wygrywali po 4:2 po pięknej grze jest z kosmosu, bo przykłady takiej gry wymieniłem Ci przed chwila i niestety nie powalają.

No ale mówię, chętnie to odszczekam i wyślę bukiet kwiatów Artecie z laurką z przeprosinami.

>rozwój Saki"

A co do oceny umiejętności Artety ma pozbycie się tych zawodników i transfery? Przecież tym zajmuje się Edu wraz z całym sztabem. To równie dobrze jeszcze pochwalmy Mikela ze trawa na Emirates jest rowno przycięta i nowe koszulki wyjazdowe wyglądają zajebiscie.

Okej jest poprawa gry w defensywie ae jest znaczny regres w ofensywie. Bilans bramek, a także bilans punktów jest gorszy niż za Emerego. Gra w europejskich pucharach tez gorsza już za Emeryta, bo z nim doszliśmy do finału rozgrywek, a z Arteta niemalże odpadliśmy z nich an wczesnym etapie drugi raz z rzędu. Nie wspominając ze dysponuje lepsza kadra niż Emery.

Oczywiście ja tu za Unaiem nie tęsknie, uważam tez ze Mikel jest lepszym trenerem od niego, ale nie ma skoku jakosciowego niestety. Na przykładzie innych klubow po zmianie trenera progres był bardzo widoczny, w tym przypadku niestety nie. Jest co prawda lepiej niż 2 miesiące temu, ale uważam ze jesteśmy niewiele dalej od miejsca w którym byliśmy kiedy Arteta przejmował drużynę.

Gofer999 komentarzy: 1466226.02.2021, 11:12

On powinien już dawno zostać sprzedany, z 4-5 lat temu, czy kiedy tam barsa się nim interesowała i miał sporą wartość.

KapitanJack10 komentarzy: 5385 newsów: 426.02.2021, 11:11

Swoją drogą to niezły skok jakościowy zaliczyła Liga Europy. Pamiętam jeszcze czasy Pucharu UEFA, czy finały typu Sevilla - Dnipro. Ekipy spadające z fazy grupowej LM to nawet sobie głowy tym nie zaprzątały, zwykle 2/3 ogarnięte ekipy grały i finałową 4 można było z dużą dokładnością przepowiadać na etapie 1/16.
Teraz jak się popatrzy na ekipy, to naprawdę nieźle to wygląda. Totki niedawno finał LM, Ajax półfinał, United, Arsenal, Milan to wciąż duże marki europejskie, Roma, Szachtar czy Olimpiakos to jeszcze niedawno byliby faworytami do gry w finale, a dziś wyglądają blado, a jeszcze odpadły takie ekipy jak Napoli, Leverkusen, Benfica czy Leicester.

Wiadomo, że prestiż w porównaniu z LM to wciąż poziom kałowy, ale cieszy fakt, że paleta drużyn grających robi się coraz bardziej okazała i już na etapie 1/8 możemy być świadkami ciekawych widowisk, których nie mielibyśmy szans zobaczyć, gdyby nie LE.

Dziadyga komentarzy: 826326.02.2021, 11:06

@Dawid04111 napisał: "Wpisanie w google " losowanie le i odczytanie pierwszej linijki" - nie ma czasu

Zalogowanie się na k.com, wejście w główny news, napisanie komentarza na 10 słów, oczekiwanie aż ktoś odpisze - jest czas"

Bo tu jestem automatycznie zalogowany i pyk 2 sekundy jestem a jednak minuty wolnego czasu wtedy nie miałem na sprawdzenie,wybacz.

Barney komentarzy: 2090726.02.2021, 11:01

@Gunner72:

Myślę, że przeskoczy 100 w przyszłym sezonie i zatrzyma się na koło 110 coś koło tego

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1426.02.2021, 10:58

@majkel_majkel napisał: "2, Czy gdyby Laca celebrując gola tym kopnięciem z całej epy do siatki trafił w leżących w tej siatce rywali (a niedużo brakło) to dostałby czerwo?"
No mi się wydaje ze on celował w nich, ale wiecie jak u niego ze skutecznością.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1426.02.2021, 10:56

@Gunner915 napisał: "jeśli my jako kibice Arsenalu drżymy na myśl z kim nam przyjdzie grać w 1/8 Finału Ligi Europejskiej, no to sorry, ale z takiej sytuacji to tylko Garfield może być zadowolony"
I tak szczyt absurdu nastąpił wczoraj jak ludzie cieszyli się że Molde wyeliminowało Heffenheim. Mocarny HOFFENHEIM!

Gunner72 komentarzy: 167826.02.2021, 10:53

Jak myślicie, ile goli PEA jest w stanie zdobyć dla barw Arsenalu?

Gunner915 komentarzy: 281826.02.2021, 10:51

@GunnersFan9

jeśli my jako kibice Arsenalu drżymy na myśl z kim nam przyjdzie grać w 1/8 Finału Ligi Europejskiej, no to sorry, ale z takiej sytuacji to tylko Garfield może być zadowolony.

aguero10 komentarzy: 855826.02.2021, 10:50

Trzeba przyznać nie ma pożytku z Balerona .
Wcześniej był słaby w defie ale nadrabiał w ataku .
Teraz niestety nie ma nawet nic do zaoferowania w ofensywie . Hiszpan jest do sprzedania .
Aarons albo Lamptey ?

Gunner915 komentarzy: 281826.02.2021, 10:44

@damianARSENAL

hmm z jednej strony Bellerin nie robiacy nic, a z drugiej Tierney, ktory pcha wszystko na sile co akcje jak w championship. W generalnym rozrachunku wiecej pozytku mamy ze szkota, niz z Bellerina, zgodnie z zasada "jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz" xD w koncu jedno dosrodkowanie z 15 stworzy 100% szanse.

Bellerin jest do odpalenia latem za jakiekolwiek godne pieniadze, kontuzje, dziwne diety i angazowanie sie we wszystko tylko nie w projekt Arsenal w LM doprowadzily Hectora do bycia bezuzytecznym.

Marcel90 komentarzy: 812126.02.2021, 10:37

@alexis1908 napisał: "Mial 2 sytuację strzelił 2 gole"

A patelnia po wylewie obroncy Benifici zaraz po bramce na 1:0? Byl tam metr od bramki ale nie byl przygotowany, ze obronca moze popelnic blad

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4226.02.2021, 10:30

Z dziwnych rozkmin po wczorajszym meczu:

1. Czy gdyby Ceballos miał mniej żelu na głowie to piłka odbiłaby się mocniej zamiast tylko prześliznąć się po jego głowie?

veron komentarzy: 459226.02.2021, 10:29

@NineBiteWolf: nie są rozstawione, każdy może trafić na każdego

damianARSENAL komentarzy: 851726.02.2021, 10:29

Ja nie mogę patrzeć na Bellerina. Gość dostaje piłki przy linii bocznej i on nie jest w stanie nam zaoferować nic, oprócz cofniętego podania do zawodnika.

Arsenalsupporters komentarzy: 62926.02.2021, 10:15

@Dominik17: ??

El_Artillero komentarzy: 108326.02.2021, 10:12

@Slaviola:
Po pierwsze - skoro "tylko" to nie trzeba dodawać "wyłącznie" :)
Po drugie - myślenie, że napastnika rozlicza się tylko ze strzelonych bramek przestało być aktualne jakoś pod koniec XX wieku.

NajwolnejszyElektron komentarzy: 3426.02.2021, 10:07

@Dawid04111: Liczba komentarzy sama się nie nabije.

NajwolnejszyElektron komentarzy: 3426.02.2021, 10:06

Losowanie w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsatsport.pl o 13:00

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1426.02.2021, 10:06

@Dziadyga napisał: "Czy dzis jest losowanie? nie mam teraz czasu sprawdzić."

Wpisanie w google " losowanie le i odczytanie pierwszej linijki" - nie ma czasu

XD

Dziadyga komentarzy: 826326.02.2021, 10:01

Czy dzis jest losowanie? nie mam teraz czasu sprawdzić.

Slaviola komentarzy: 1237726.02.2021, 10:00

Auba to napastnik.

Jego rozliczamy tylko i wyłącznie że strzelonych goli.

Kiedy nie strzelał można było go krytykować.

Teraz kiedy (mam nadzieję) wraca na odpowiednie tory i zaczyna strzelać, krytyka w jego osobę jest nieuzasadniona!

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 726.02.2021, 09:58

Wczorajszy mecz pokazuje, jak bardzo Arsenalowi bliżej do LE niż do LM. Dobrze, że podnieśli się w porę i wyrównali, ale:
Męczenie buły z czwartym zespołem ligi portugalskiej. Z jednej strony widać, że ta gra już chociaż "wygląda", choć tylko do strefy obronnej przeciwnika - tam już bez indywidualnego przebłysku jest ciężko cokolwiek zrobić. Potrzeba wybitnej jednostki, która połączy defensywę z ofensywą (ale o tym wiemy wszyscy). Jeśli sprowadzona osoba nie pomoże to niestety ale obawiam się, że wtedy dla mnie Artetę trzeba zdecydowanie wymienić (choć do tej pory cierpliwie nie powiedziałem na niego złego słowa). Wyjście podstawowym (niemalże najmocniejszym) składem, który na papierze wygląda tak a nie inaczej, powinno oznaczać całkowitą dominację i kanonadę we wczorajszym meczu, a tak się nie stało.
Chciałbym zobaczyć kiedyś Arsenal, dużo bardziej wykorzystujący dobrobyt w ofensywie, gdzie mamy graczy tak dobrze i często wychodzących do prostopadłych piłek. Taką chęć miałem za Wengera, za Emerego i wciąż mam. Ale ciągle widzę piłkę do boku i "wrzutkę" bocznego obrońcy.

PS Sposób rozgrywania Parteya wywołuje u mnie uśmiech za każdym razem jak ma piłkę, ta lekkość jest niesamowita.

aguero10 komentarzy: 855826.02.2021, 09:32

Na kogo byśmy nie trafili i tak będzie ciężko dalej awansować xd

losnumeros komentarzy: 1318926.02.2021, 09:21

Jak wyglądał prawie cały mecz? Skończyłem oglądać po 1 bramce, po wyniku widzę, że był niezły rollercoaster.

DB10Bergkamp komentarzy: 47926.02.2021, 09:21

ja chce Olympiakos! to bardzo dobry moment zeby sie z nimi zmierzyc i zobaczyc czy gramy prawdziwymi kanonierami czy panienkami co psychicznie beda rozmyslać o poprzednim sezonie.

i jeszcze jedno!
Tierney powiedzmy sobie szczerze to nie jest world class...to nie zaden wirtuoz a czasem bardziej taki jezdziec bez głowy ale serducha do gry i checi nikt jemu nie zabierze!
zycze sobie i wszystkim zebysmy wiecej takich zawodnikow mieli a niekoniecznie jakies Zahy czy Grealish-e
trzeba szarpac a nie spacerować po boisku tego nie zastapia nawet najwyzsze umiejetnosci

simson16 komentarzy: 461426.02.2021, 09:06

@adikovski_: myślę że z Junajted mielibyśmy problem, ten Bruno jest Niesamowity

Kowal96 komentarzy: 1758926.02.2021, 09:04

@simson16:

Oczywiście Villarreal :D

new_star komentarzy: 6852 newsów: 926.02.2021, 08:57

@filo94: wyskakuje mi komunikat, że odbiorca ma pełną skrzynkę.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1143 newsów: 12126.02.2021, 08:54

P.S. Ale piłka przy nieuznanej bramce Auby klasa.
Widać, że dobrze panuje nad piłką. Co mi się jeszcze podoba - potrafi podać MOCNO. Czyli coś co niewielu w naszej drużynie robi (jeszcze Gabriel, Tierney ...), a te ledwo toczące się piłki doprowadzają mnie do szału czasami ...

Rafson95 komentarzy: 1053126.02.2021, 08:52

"Auba dzisiaj obronił się bramkami, ale poza tym dalej była lipa. "

Auba zawsze, nawet w najlepszej formie taki był.
Strzelał dużo goli a z całą resztą była lipa.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1143 newsów: 12126.02.2021, 08:50

@DJKwiacisty napisał: "Zobaczcie jak Odegaard się cieszył po trzeciej bramce. Mnie już kupił"
Przypomnij sobie, jak zwracano uwagę na ekspresyjność Ceballosa po strzelonych bramkach. Jak siedząc na ławce skakał do góry i z zaciśnięta pięścią cieszył się po strzelonych bramkach :)

adikovski_ komentarzy: 31026.02.2021, 08:44

@simson16: Dawać United. Im szybciej tym lepiej, większe szanse są na pyknięcie ich w dwumeczu niż w finale xd
Podejrzewam, że Drakula wygra te rozgrywki.