Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ELAdzik komentarzy: 250825.02.2021, 21:31

@Patriko: no raczej to że był w Juve mu nie pomoże xD tutaj kibice mogą odegrać swoją rolę, ale wiadomo że prezes decyduję.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72425.02.2021, 21:30

@alexis1908:
mam taką radę dla ciebie, weź 20 metrów, rozpędź się i.....

bizooon komentarzy: 691325.02.2021, 21:29

Jak Auba wykonuje ruchy w poprzek pola karnego to widac ze jest w dobrej dyspozycji. Dzisiaj nie liczac tego czego nie potrafi czyli glowkowania bez nabiegu to wszystko skonczyl w siatce co mial do skonczenia, po to jest na boisku a Saka go 2 razy znalazl na szczescie bez spalonego

Garfield_pl komentarzy: 2800825.02.2021, 21:28

@kaziu874 napisał: "Antykibicem? Jakbym nim był to bym na pewno tego meczu całego nie pooglądał albo awans by mnie nie cieszył. Zresztą możemy wrócić do tematu za kilka tygodni jak Arsenal nie będzie miał już nawet matematycznych szans na puchary w przyszłym roku, bo niestety ale z taką grą to nie ma bata nawet dojść do finału a co dopiero go wygrać. Pamiętam czasy Wengerball i grę z pierwszej piłki z której ten klub był znany, a teraz przez te wrzutki aż się odechciewa. Arsenal zasługuje na lepszego trenera, a kibice na lepsze wyniki swojego zespołu. Chyba że zadowala Cię miejsce w dolnej części tabeli i rekord porażek w lidze to okej. Dzisiaj gdyby nie błysk kilku piłkarzy to puchary mielibyśmy z głowy już w lutym. Fajnie, nie?"
Jak już pisałem nieraz, dla mnie ocena przyjdzie na koniec sezonu, a ten jeszcze się nie skończył i niczego jeszcze nie straciliśmy, więc dziś się cieszę z awansu i lotto mi to jakie miejsce zajmuje aktualnie Benfica itd. Powtórzę znów, że jak coś ma zostać wypracowane, jak wy chcecie trenera co sezon zmieniać, i zaczynać od nowa, a jeszcze nie posprzątany syf po końcówce Papcia i Emeryego? Czyli znów nowy trener, sztab, zawodnicy, i zaraz będziecie zwalniać następnego ;) ja liczę na to, że zarząd jednak będzie trzymał stronę Artety i da mu letnie okienko i kolejny sezon, czy wam się to podoba czy nie, bo skoro nie wywalili go gdy było bardzo kiepsko, ( a przecież to wtedy jak już był najlepszy czas, bo nowy trener wg wielu uratowałby drużynę, i le, skoro już skresliliście nas)to jednak chyba wreszcie pomyśleli. Żeby nie było niedomówień, tak samo chciałem dać czas Emeryemu, ale tam piłkarze zaczęli pajacować, co uważam za beznadziejne i żenujące, i niestety szkoda że za takie zachowanie nie da się ich ukarać boleśnie, bo kto wie, czy aż tak złe wyniki by miał, gdyby grali wg jego założeń. Zarząd uległ presji, ale nie może tak co kolejny trener, bo tylko będzie większy syf.

milopm komentarzy: 15225.02.2021, 21:28

@Marcel90: to fakt nie wiem czemu taki fantastyczny piłkarz nie może ustabilizowac formy może powodem są ciagłe rotacje w składzie??

Patriko komentarzy: 528725.02.2021, 21:28

@ELAdzik: Też mi się wydaje, że poleci, ale jeżeli Sarri wróci... To będzie się działo, fani Napoli do najprzyjemniejszych nie należą, wiadomo mecze są przy pustych trybunach, ale i tak napewno jakoś go przywitają :D

Dominik11 komentarzy: 2016625.02.2021, 21:27

@alexis1908 napisał: ": Tutaj 3/4 osób to lubi jak przegrywamy bo moga ponarzekać jaki to Arteta jest zły i ze trzeba sie z nim pożegnać i ze Auba slaby i Giroud od niego lepszy :=)"

Bo Arteta jest słaby jako trener i tutaj nie ma co dyskutować. A co mamy pisać po porażkach że Arteta jest super? Że jest wielki projekt ?

Tak utrzymanie się w lidze to ten wielki projekt.

bestzarogiem komentarzy: 25625.02.2021, 21:27

musze przyznać, że pierwszy raz od dawna pokazaliśmy jaja

emiratesstadium1998 komentarzy: 25725.02.2021, 21:26

Wow Crvena jaka jakość!

mdr_AFC komentarzy: 305025.02.2021, 21:26

@Arsenal2004: to nie jest kwestia gry, a podejścia. Jak tracimy bramkę to wy już plujecie jadem jak poyebani, bo przecież nie ma szans na odrobienie strat prawda? Jak Arsenal traci gola to automatycznie kończy się mecz, kończy się walka o puchary i w ogóle to skończył się już cały sezon.

A jak dwie minuty później jednak wyrównamy to się zaczyna w drugą stronę. Wychwalanie w niebiosa.

Kwestia stylu gry nie ma znaczenia. To poziom komentarzy jest beznadziejny

Gunner72 komentarzy: 167825.02.2021, 21:25

Czy k.com zwolnił już dyscyplinarnie M. Artetę?

ELAdzik komentarzy: 250825.02.2021, 21:25

@Patriko: Gatusso leci. Nie awansował to już jego koniec. Podobno Sarri ma wrócić do Napoli.

Dominik11 komentarzy: 2016625.02.2021, 21:25

@alexis1908 napisał: "Pucharu Anglii w zeszłym sezonie tez mialo nie byc :)"

Z tą grą wygrana w LE, w tym sezonie jak by od początku to może z 5-10 spotkań zagraliśmy dobrze a reszta to cyrk.

Ja rozumiem radość po awansie ale graliśmy z Benficą to jest jeszcze w gorszej formie co my, A o mało co nie odpadliśmy z nimi.

mruw komentarzy: 413425.02.2021, 21:25

Wie ktoś o której jutro to losowanie?

coooyg11 komentarzy: 318425.02.2021, 21:25

Wy tutaj płaczecie że Arsenal rzutem na taśmę wygrywa z Benfica, a Milan jest okrutnie gnieciony z Crvena Zvezda ^^

Marcel90 komentarzy: 812425.02.2021, 21:25

Dziwie sie, ze Pepe w ogole nie wszedl mimo kiepskiej sytuacji w jakiej bylismy. Generalnie zarowno sklad jak i zmiany uwazam za slabe ale nie ma to wiekszego znaczenia poniewaz awansowalismy dalej. Auba nie liczac bramek to nie specjalnie byl widoczny ale nie ma to znaczenia skoro ustrzelil dublet. Ogolnie ciezki do oceny mecz, wiekszosc zawodnikow nie zrobila specjalnie nic dobrego ale tez nic nie zawalili. Saka samolubnie zepsul sytuacje 2 na 1 ( tam gdzie byl spalony tak czy tak), poszla akcja w druga strone i 1:1, pozniej po pressingu Auby rowniez mial dobra pozycje z ktorej sie nie popisal. Nie zmienia to faktu, ze zaliczyl dwie naprawde ladne asysty. Podobnie z Tierneyem, z jednej strony caly mecz szarpal lewa strona i trafil bardzo ladna bramke, z drugiej strony na tyle jego podan zadne tak naprawde nie bylo dobre.

Jedyna osoba ktora w 100% zawalila to Dani, zaliczyl jedno ladne podanie do Saki ( przy tym spalonym), ale zawalil dwie bramki. Glupi faul w groznym miejscu + bramka na 1:2 ktora kazdy widzial. Jego pierwsze wypozyczenie bylo fajnym ruchem mimo, ze sie nie sprawdzil. Drugie wypozyczenie to juz kryminal, nawet przy okrojonym budzecie.

Patriko komentarzy: 528725.02.2021, 21:24

Ciekawe czy Gatusso poleci że stołka, dla Napoli to kolejna kompromitacja w tym sezonie, dla Granady awans do kolejnej rundy to duży sukces i przygoda.

ziom komentarzy: 190025.02.2021, 21:23

Mnie styl nie interesuje ale wynik.Dla mnie nasi piłkarze mogą zaparkować autobus w naszym polu karnym aby wygrać mecz.Ja za dużo ładnych porażek się już naoglądałem,zwłaszcza w ostatnich latach Wengera.Co mają powiedzieć kibice Barcy kiedy ich drużyna co roku dostaje wpier... w fazie pucharowej ligi mistrzów grając ładnie dla oka?Arteta zdobył puchar Anglii nie grając ładnie dla oka a tylko z kontry.Czasy tiki taki dawno minęły.Zapomnijcie o pięknym stylu grając z dobrymi drużynami.

alexis1908 komentarzy: 360325.02.2021, 21:23

@Garfield_pl: Tutaj 3/4 osób to lubi jak przegrywamy bo moga ponarzekać jaki to Arteta jest zły i ze trzeba sie z nim pożegnać i ze Auba slaby i Giroud od niego lepszy :=)

Arsenal2004 komentarzy: 369625.02.2021, 21:23

@mdr_AFC: jak Arsenal by grał lepiej to by była lepsza atmosfera.

bizooon komentarzy: 691325.02.2021, 21:22

@Dominik11: w sumie nie wiele, ale wchodzi na boisko w PL i znika. Potrafi w LE ale grywal tylko w grupie a tam Danni tez brylowalby jakby grywal

Dominik11 komentarzy: 2016625.02.2021, 21:22

Teraz pokazali się kibice piszą że oni wierzyli i wyzywają innych o to że nie podniecają się z ledwo co wygranego meczu i awansu.

A jak byśmy odpadli to pewnie by cicho siedzieli.

Awans jest super ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości, jest źle i na tą chwilę Arteta jest do zwolnienia.

Młodzi i dużo szczęścia utrzymują mu posadę.

mdr_AFC komentarzy: 305025.02.2021, 21:21

@Ups147 napisał: "witaj w hejtparku, tu zawsze mozesz przeczytac obiektywne opinie ekspertów"

Wiem wiem. Znam klimat tej stronki ;) Przykry klimat, ale klimat

Naburator komentarzy: 278425.02.2021, 21:20

@XandeR napisał: "Arteta jest amatorem co pokazują wyniki i brak stylu. Im szybciej odejdzie tym szybciej zaczniemy nowy etap i może wrócą emocje.
Póki co jak lubisz LE i 10 msce to się podniecaj, ja nie daje rady"

Podniecaj się? Rozumiem, że kibicujesz/wspierasz klub tylko jak wygrywa? To po co kibicujesz Arsenalowi który od lat gra przeciętnie? idz na jakieś City czy inne PSG

alexis1908 komentarzy: 360325.02.2021, 21:20

@Arsenal_Londyn: Pucharu Anglii w zeszłym sezonie tez mialo nie byc :)

Ups147 komentarzy: 346625.02.2021, 21:20

@mdr_AFC: witaj w hejtparku, tu zawsze mozesz przeczytac obiektywne opinie ekspertów

Arsenal2004 komentarzy: 369625.02.2021, 21:19

Jak Real będzie chciał nam Cebule wcisnąć to mu powinniśmy postawić twarde warunki i powiedzieć że weźmiemy go jak nam Ødegarda dadzą xd

@Sandbead:
a kto tu narzeka? wygrali to wygrali, jakby przegrali to by przegrali i tak w tym sezonie nic nie osiągną także nie ma co się podniecać, czy cieszyć małym zwycięstwami. Chcesz to się ciesz mi to powiewa czy skonczka po 1/16 czy 1/8, bo z taką grą to na finał to nie ma co liczyć. W takim wydaniu ten klub mi tak zobojętniał że nie podniecam się tak jak reszta

Arsenal2004 komentarzy: 369625.02.2021, 21:17

@Dominik17: no narzekać sie nie da jak tak grają już któryś sezon no ale jak powiedziałeś kanonierem jest się do końca życia i trzeba wierzyć że kiedyś nastaną lepsze czasy.

mdr_AFC komentarzy: 305025.02.2021, 21:16

Co za frajernia. Pierw po bramce na 1-2 plakaliście, że jesteśmy patałachy, Auba drewno, kolejny rok bez pucharów, żenada, po co oglądać dalej, wyłączam, do zobaczenia za rok... By później podniecać się i ekscytować kiedy odrobiliśmy straty.

Żenada, 90% osób tutaj nie zasługuje by kibicować Arsenalowi.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4225.02.2021, 21:16

Odegaard dziś jak Arteta z najlepszych czasów - kręcenie się w kółko, podania do tyłu/boku do najbliższego kolegi, zero ryzyka i kreacji.

Mikel będzie dumny:)

kaziu874 komentarzy: 673225.02.2021, 21:16

@Garfield_pl napisał: "Zawiódł się chłopak, bo pewnie już myślał, że będzie miał udany wieczór, pełen narzekania i mądrości, a tu Auba z Saka zniszczyli mu plany. Teraz musi żyć nadzieja, że może z Leicester się nie uda."
Dokładnie tak jak piszesz!
PS. Szpilki które próbujesz wbijać w moją osobę zostaw dla siebie, mogą Ci się niedługo przydać jak plakat Artety będzie się odczepiał ze ściany.

Garfield_pl komentarzy: 2800825.02.2021, 21:15

@Gunner915 napisał: "mlodziutki Saka wzial na barki ciezar tego spotkania i wywalczyl nam awans, jeden kolega ze Szkocji mu pomogl, co prawda malo uzdolniony technicznie, ale z wielkim sercem do gry.

Arteta nie zrobil nic. Gra jest taka zalosnie ustawiona, ze Aubie odechciewa sie oddychac na boisku. A ta zagrywka z Willianem przy 1:2, to jak zalozenie betonowych butow reszcie druzyny xD ale bron sobie swojego generala to tak czy siak skonczy sie rozwodem, bo z niego dalej jest stazysta, a nie trener"

A Ty sobie płacz dalej, czas pokaże, czy będzie po twojemu. Ciekaw jestem kogo byś tu zatrudnił i po jakim czasie go wywalał ;) bardzo dobrze, że tacy jak Ty mogą jedynie sobie płakać, i na nic nie mają wpływu, cierp dalej :D

alexis1908 komentarzy: 360325.02.2021, 21:15

@mruw: Mi sie gra Ode podobala ogólnie od kiedy u nas jest widać po nim ta prezencję w grze i umiejętności mam nadzieje ze postaramy sie o niego na stale bo to material na klasową 10 :) Mnie irytuje najbardziej Bellerin caly czas się zastanwiam czemu Cedric nie gra.

aaron_maj komentarzy: 182225.02.2021, 21:15

@Dominik11 napisał: "A w czym Joe jest gorszy od Ceballosa?"
Ma brzydsza fryzurę i dziewczynę od Ceballosa. Poza tym ten sam, mierny poziom.

bizooon komentarzy: 691325.02.2021, 21:15

Ostatnie 2 tygodnje pokazuja ze Auba sie na szczescie jeszcze nie skonczyl. Bellerin z drugiej strony juz dawno. Saka gral na prawej obronie 7 minut i zrobil wiecej niz bellerin przez 700 by zrobil

Dominik17 komentarzy: 313625.02.2021, 21:15

@Sandbead: zgadzam się z tobą w 100% . Też dziś mnie chwilę poniosło ale pierwszy raz od pamiętnego finału z Chelsea w LE , mega dużo jest tutaj narzekających ludzi , co jest zrozumiałem ale kanonierem jest się do końca życia

aaron_maj komentarzy: 182225.02.2021, 21:12

@bizooon napisał: "ej- wolisz Willocka?"

Tak, bo Willock ma tu kontrakt i jest za darmo. Za Ceballosa trzeba będzie 20 baniek położyć. A te 20 baniek można o wiele lepiej spożytkować.

aguero10 komentarzy: 856125.02.2021, 21:12

Grali gówno ale wygrali więc na plus .
Ogólnie rzecz biorąc wyglądamy słabo .
Szanse na finał LE oceniam na 10 % .
Szansa na zwolnienie Artety 1% .

ziom komentarzy: 190025.02.2021, 21:11

@Arsenal2004: M.City to obecnie najlepsza drużyna na świecie z najlepszą ławką rezerwowych.W tamtym meczu zabrakło nam umiejętności aby nawet z nimi zremisować.Dla mnie obywatele obok PSG to główny faworyt do zdobycia ligi mistrzów.

Dominik11 komentarzy: 2016625.02.2021, 21:11

@Naburator napisał: "@XandeR napisał: "Szkoda, byłaby jakaś szansa że zwolnią Artete, a tak pewnie zacznie kolejny sezon i dopiero po kilku kolejkach poleci, i tak zmarnujemy kolejny sezon.

Supcio"

Prawdziwy kibic, tak trzymać!"

Raczej naiwny.

alexis1908 komentarzy: 360325.02.2021, 21:10

@Arsenal2004: Z City większość drużyn w Europie by dostala teraz bęcki sa w takiej formie nie zdziwię sie jak ugraja potrójna korone.

mruw komentarzy: 413425.02.2021, 21:09

@alexis1908: to rozrzucanie na boki inaczej interpretujemy. Moim zdaniem to było bez sensu, bo każde rozrzucenie konczyło się na jeden z 3 sposobów: strata, zagranie powrotne do tyłu albo wrzutka, która nic nie daje. W tym czasie kiedy Ode się kręcił i zastanawiał któremu bocznemu obroncy teraz zagrać Auba i Saka zdążyli wyjść na dobrą pozycję, zatrzymać się, wrócić, wyjść znowu a potem zostac na spalonym

bizooon komentarzy: 691325.02.2021, 21:09

Tak na troche chlodniej to wspolczuje Ceballosowi tego meczu, ale dobrze ze nie odpadlismy bo kibice by go zajehali

Dominik11 komentarzy: 2016625.02.2021, 21:09

@ziom napisał: "Brawa dla piłkarzy i trenera! Pokazaliście środkowy palec kibicom którzy po was jechali kiedy przegrywaliście mecz.Gratulacje za pokazanie wielkich jaj w meczu z dobrą europejską drużyną."

Brawa dla piłkarzy co byli od paru min od kompromitacji, dla trenera co nie ogarnia i ma swoich pupilków czy mają formę czy nie.

Dobra drużyna która w Lidze Portugalskiej jest na 4 pozycji i gra tak fatalnie że tam dni trenera są policzone.

I fakt pokazali środkowy palec kibicom ale swoją grą która była fatalna.