Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

piter1908 komentarzy: 510725.02.2021, 20:38

Jak można grać tak wolno i bez polotu przez cały mecz?
Wszystko spowalniane i do tyłu. Kiedy dziś w piłce chodzi właśnie o szybkość wyprowadzanego ataku my jak zwykle na odwrót...
Mowa ciała Aubameyanga pokazuje że powinien dostać wolne na kolejne mecze.

AaronRambo komentarzy: 128025.02.2021, 20:38

Może Kroenke będzie teraz chciał sprzedać ten cyrk Monty Pythona?

ELAdzik komentarzy: 250925.02.2021, 20:38

@Craz: mi się podoba jak Benfica klepie. Trochę brakuje im wiary może dokładności też, ale wygląda to dość dobrze.

noth komentarzy: 264325.02.2021, 20:38

odegard jest słaby.

JP3 komentarzy: 175525.02.2021, 20:38

Nie rozumiem jak można walczyć o odbiór piłki za wszelką cenę w takim momencie. Rozumiem, że brak kibiców na stadione może mieć na to wpływ, ale wygląda to żałośnie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:38

Przecież my takich charakterów jak Tierney to potrzebujemy przynajmniej z 8 grajków.

Aktualnie Tierney jest na boisku a drugi na ławie - nasz Gabi. :D

Gunner915 komentarzy: 282125.02.2021, 20:37

zamiast wpuscic Pepe albo Martinelliego to nie ten wpuscil dziadow. Ale ok, bierz tych dziadow ze soba i won nieudaczniku.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.02.2021, 20:37

Olympiakos, Benfica a za rok Pogon Szczecin w pucharze intertoto

Freo98 komentarzy: 643225.02.2021, 20:37

@Dawid04111: po hajs i lepszych wykonawców

Craz komentarzy: 358325.02.2021, 20:37

Chcą grać ja city podaniami problem w tym, że nie ma takich umiejętności. Arteta nie ma kompletnie swojego stylu chce kopiowac guardiole i tyle

noth komentarzy: 264325.02.2021, 20:37

no co ma zrobic esr skoro gra nie na swojej pozycji bo wielki odegaard musi grac

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1425.02.2021, 20:37

@Freo98 napisał: "tylko ten śmieszny puchar nam mogl dać Lm wiec przykro"
Nie zasługujemy na gre w lm. Po co tam wvchodizc? Po baty w grupie od Pireusu i Dynamo Kijów?

Gunner915 komentarzy: 282125.02.2021, 20:36

co za frajerzy xD FRAJEROWNIA AFC

PietrasM komentarzy: 249525.02.2021, 20:36

O tyle o ile ściągnięce Bellerina to doskonała decyzja to jednocześnie najgorsza. Przez to Tierny gra 3go obrońce i teraz to już w ogóle nie ma kto atakować :D

sWinny komentarzy: 784325.02.2021, 20:36

Niech ktoś powie naszym że jeszcze jedna muszą strzelić jeśli chcą awansować

Barney komentarzy: 2098625.02.2021, 20:36

Smith rowe na boisku gość jest cieniem samego siebie . Willian jest lepszy od Gabiego masakra.

ELAdzik komentarzy: 250925.02.2021, 20:36

@ArsenalChampion: nie to jest Arsenal xD przypomnę że w ostatnich minutach lubimy coś odwalić i oby to się dziś nie wydarzyło. Niech lepiej strzela ta bramkę i nie robią wstydu znów.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5025.02.2021, 20:36

Zniszczyli mój kochany klub od środka..

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 325.02.2021, 20:36

Benfica nas wyjaśniła.

Mchard komentarzy: 61725.02.2021, 20:36

@ArsenalChampion napisał: "80 minuta,Arsenal musi gonic wyniki. A piłkarze Arsenalu sobie człapia po boisku. To jest żart?"
Piszesz tak jakbyś tego nigdy wcześniej nie widział XD To coś dzieje się cyklicznie, nawet gdy graliśmy w LM

coooyg11 komentarzy: 319725.02.2021, 20:35

@ArsenalChampion: oni chyba myślą że mają awans haha

Serduszko komentarzy: 117925.02.2021, 20:35

Za chwilę okaże się że nie będzie nas stać na wysokie tygodniówki no bo z czego jak gry w pucharach brak, a tym samym nikt odpowiedni nie będzie chciał do nas przyjść. Teraz jeszcze jak przyjdzie odpowiedni poziomem piłkarz to dlatego że dobrze zarobi , ale jeszcze trochę i to się zmieni.

ArsenalChampion komentarzy: 809125.02.2021, 20:34

Placio komentarzy: 256325.02.2021, 20:34

82 minuta a Gabriel z Luizem sobie piłke przez 2 minuty podają , niech ten Arteta odejdzie prosze.

NajwolnejszyElektron komentarzy: 3425.02.2021, 20:33

@Dziadyga: Molde miało łatwe losowanie. (° ͜ʖ ͡°)

coooyg11 komentarzy: 319725.02.2021, 20:33

Arteta zrobił tak przemyślane zmiany, że zawodnicy nie wiedzą jak mają przesuwać i nie mogą zabrać piłki. Hahah no cyrk

Dziadyga komentarzy: 831925.02.2021, 20:32

Na ten moment to nawet Molde ma awans do 1/8...MOLDE! tak wiec wstyd trzeba przyznac,jak znowu odpadną w 1/16..

Ech0z komentarzy: 1042425.02.2021, 20:31

No dobra następny rok bez pucharów . Za dwa lata walka o utrzymanie a za 3 spadek z ligi. Od kilku lat oglądamy równa pochyla w dół