Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rowerinho komentarzy: 225225.02.2021, 20:50

Ile tam chciał Perez za tego Ceballosa? Minus 25 mln euro?

Koroniarz komentarzy: 1013925.02.2021, 20:50

jakby jeszcze było tak z 5 minut to byśmy tego nie wygrali, wszystkie rpzebitki Benfica zgarniała

Garfield_pl komentarzy: 2800625.02.2021, 20:50

Pomyśleć, że gdybyśmy sami sobie problemów nie robili, to pozycja w lidze też byłaby wyższa ;) jedziemy dalej, a Ceballos dobry melanż leci drużynie, za tą 2 straconą bramkę ;)

Kowal96 komentarzy: 1758925.02.2021, 20:50

Arsenal pierwszy raz od dłuższego czasu pokazał cojones na boisku. Pięknie! Chociaż gra nie była rewelacyjna, ale nie ma co narzekać, skoro mamy awans.

A Cebulos ława do końca sezonu...

mikbla92 komentarzy: 29425.02.2021, 20:50

Powiem wam, że Willian zagrał nawet przyzwoicie.

Gunner915 komentarzy: 281825.02.2021, 20:50

barista sie cieszy jakby wygral World Cup. Wezcie mi go z pola widzenia...

Barney komentarzy: 2092225.02.2021, 20:50

Dla mnie Arteta jest do zwolnienia fartowne zwycięstwo.

Control komentarzy: 146525.02.2021, 20:50

Benfica tylko dwa celne strzały oddała, wiadomo z jakich sytuacji.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:50

@Slaviola napisał: "Ale trzeba pochwalić Naszych jakie wielkie serducho zostawili na boisku!"

No chyba nie... xD

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19225.02.2021, 20:49

Farcjk jak n2je wiem, ale dobrze wyszło.

Arsenal2004 komentarzy: 369625.02.2021, 20:49

@Arsenal_Londyn: na Olimpiakos trafimy he he

ELAdzik komentarzy: 250825.02.2021, 20:49

Mam nadzieję, że Bellerin I Cebuli już nie zobaczę w tym sezonie na boisku.

@cesc4official
Saka is such a good player. Such a maturity and intelligence for his age. Game changer.

Ja nie wiem jak to jest że w końcówce jak Arsenal się murował to Tierney biegał 2 razy więcej od dopiero co wprowadzonego Williana. No ale przynajmniej asyste zanotował.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72425.02.2021, 20:49

No to ciekawe z kim przegramy w następnej rundzie...

KapitanJack10 komentarzy: 5388 newsów: 425.02.2021, 20:49

Miał być awans? Jest awans. Benfica załadowała gola sezonu, dostała drugą bramkę na tacy od Ceballosa, a i tak udało się wygrać.
Nie ma co narzekać.

Dziadyga komentarzy: 827125.02.2021, 20:49

Brawo za ten awans! Ja juz nie wierzyłem przy tym 1-2.

PrzeArs komentarzy: 278425.02.2021, 20:49

COYG !!!!

bizooon komentarzy: 691325.02.2021, 20:48

Jak donrze ze zdjal Vebule od razu po tym drugim golu

PrzeArs komentarzy: 278425.02.2021, 20:48

Ostatni raz takie emocje w tamtym roku jak wygraliśmy Pucar Anglii . COYG !!!!!

DexteR_000 komentarzy: 762525.02.2021, 20:48

kurlaaa a ja przegapilem mecz ... myslalem ze o 21

FanekAFC komentarzy: 511225.02.2021, 20:48

Brawo za awans i zwycięstwo, styl pozostawia wiele do życzenia.

Dominik17 komentarzy: 313625.02.2021, 20:48

Teraz dla żartu , Liverpool też z Barca wyszedł z gówna j wygrał Lige mistrzów xd hahaha może dobry znak

Moegi14 komentarzy: 177425.02.2021, 20:48

Rozpacz

Kowal96 komentarzy: 1758925.02.2021, 20:48

Mój Arsenal taki piękny, mój Arteta taki piękny. Arsenal mistrzem świata!!

Slaviola komentarzy: 1237725.02.2021, 20:48

Ależ meczycho!

Jak zwykle błędy indywidualne i wylewy.

Ale trzeba pochwalić Naszych jakie wielkie serducho zostawili na boisku!

Garfield_pl komentarzy: 2800625.02.2021, 20:47

Ufff, były nerwy, ale brawo za walkę do końca!!

Dominik11 komentarzy: 2016525.02.2021, 20:47

Mamy awans ale jak tak zagramy z kolejnym rywalem to będzie koniec i kompromitacja.

PrzeArs komentarzy: 278425.02.2021, 20:47

Brawooooooo !!!!!!!!!!!!!!! Ya gunners ya !!!!!!

JP3 komentarzy: 175525.02.2021, 20:46

I pomyśleć, że Willian przyszedł za darmo. Edu mistrz! Ta drużyna jest tak mocna, że Ceballos specjalnje 2 bramki dał Benfice, żeby było wyzwanie jakieś.

ostriket komentarzy: 661525.02.2021, 20:44

Chambers żyje :D ziomek do liczenia home grown chyba tylko, kiedy on ostatnio grał?

lukasz845 komentarzy: 454425.02.2021, 20:44

Gibbsa jeszcze wpuść

Sandbead komentarzy: 341925.02.2021, 20:44

Swoją drogą bardzo dobrze jeśli wygramy ten mecz, Benfica kompletnie nie zasługiwała na to żeby przejść dalej w LE. Wcale nie graliśmy nie wiadomo czego, a oni wykazali kompletny minimalizm i po każdej ze swoich bramek praktycznie cofali się doglebokiej obrony i liczyli na cud.