Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
aaron_maj komentarzy: 182225.02.2021, 20:58

A już chciałem wyłączać streama jak widziałem ten okres bodaj między 81 a 84 minuta gdzie przez prawie 3 minuty biegaliśmy za piłka a próby odbioru były totalnie na alibi.

Fajnie ze wygraliśmy, ale z taka gra to za daleko nie zajedziemy.

Nasz pressing wola o pomstę do nieba, zbieranie się do kontrataków jest mozolne i nieporadne. Stałe fragmenty gry? Albo mam kiepska pamięć, albo od bardzo dawna nie strzeliliśmy bramki po SFG, a powiem więcej, nie ma po nich nawet minimalnego zagrożenia. Do tego dochodzą późne zmiany (Mikel chyba idolizuje Franka Smude) i wątpliwej jakości. To ze akurat dziś Willian wszedł na boisko i zaliczył asystę to super, ale generalnie to z jakiej racji on się podnosi z ławki. Dlaczego wciąż gra Bellerin mimo ze Cedric wyglada od niego solidniej zarówno w obronie jak i w ataku.

Do tego granie ESR na skrzydle nie zdaje rezultatu. Chłopak musi operować w srodku pola, czy jest opcja żeby grał w srodku razem z Odegaardem? Tego nie wiem, ale wystawianie go na skrzydle jest kontrproduktywne.

Reasumując, super, awansowaliśmy, ale nie może nam to przesłaniać oczu. Arteta był jakieś 30cm od zwolnienia, bo na oko tyle zabrakło do spalonego Auby.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 325.02.2021, 20:58

Chce Villareal w kolejnej rundzie

bizooon komentarzy: 691325.02.2021, 20:58

@alexis1908: pikno futbola

Kowal96 komentarzy: 1758925.02.2021, 20:57

@illpadrino napisał: "Nie czaje tylko wprowadzania WIliana, który niczym nie poprawia naszej gry kosztem takiego Pepe czy Gabiego."

Moim zdaniem Arteta wprowadził Williana, ponieważ ma olbrzymie doświadczenie w pucharach. Coś tam już wygrał, wie, że w takich momentach na pewno presja jest olbrzymia, ale psycha mu nie siada, bo ma doświadczenie. Obawiam się, że 19-letni Gabi mógłby mieć problem "z głową", aby w takim momencie zagrać na dobrym poziomie, który zazwyczaj prezentuje. Ale to tylko moja teza :P

Jak widać zmiana była całkiem okej, ponieważ Willian dał super asystę na 2-2, a ta bramka była bardzo kluczowa.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:57

Kolejnym błędem Artety będzie zatrzymanie Cebalosa na stałe u nas kosztem powiedzmy 15mln - 20mln...

Jeśli tak się stanie to będzie dramat.

ArsenalChampion komentarzy: 803625.02.2021, 20:57

Trzeba liczyc ze z Parteyem w 1 składzie i Łapiącym rytm meczowy Gabrielem i Tierneyem w dalszej fazie bedzie to wygladać coraz lepiej

alexis1908 komentarzy: 360325.02.2021, 20:57

@Garfield_pl: Tez mnie to bawi. Juz byl płacz ze Benfica nas zniszczy rozbije upokorzy a tu prosze gramy dalej :=)

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 825.02.2021, 20:57

Marudy marudzicie dalej. Prawda jest taka, że w końcu poczułem emocje.

fabregas1987 komentarzy: 2579325.02.2021, 20:57

Losowanie pewnie jutro?

Dominik11 komentarzy: 2016625.02.2021, 20:57

Mnie ciekawi co Gabi powiedział czy zrobił Artecie że wcale nie gra?

Garfield_pl komentarzy: 2800825.02.2021, 20:57

@illpadrino napisał: "Wszyscy piszą, że zawodnikiem, który jako jedyny w składzie potrafi zmienić wynik to Auba, a jak dla mnie takimi grajkami są SAKA i Tierney bez dwóch zdań aktualnie.

No Tierney i Saka wzięli dziś odpowiedzialność za wynik, Auba też dziś trafiał, był do piłki dobrze ustawiony, a co do Williana, też nie kumam, ale dziś ważna asysta, więc trzeba się cieszyć.

Arsenal2004 komentarzy: 369625.02.2021, 20:56

To ja teraz czekam aż Olimpiakos Pireus wygra swój mecz i trafimy na nich w 1/8 by ponownie z nimi odpaść.

bizooon komentarzy: 691325.02.2021, 20:56

@Arsenal2004: dzisiaj nawet eejscie Williana trzeba wybaczyc. Pijemy!

sWinny komentarzy: 782525.02.2021, 20:56

Dobrze, że barista ma Sake w arsenale.
Ten trunek rozbija imprezę w drobny mak.

Dominik11 komentarzy: 2016625.02.2021, 20:56

Graliśmy dno ale awans jest awans, najważniejszy był awans.

Ale to dalej nie zmienia faktu Arteta out, udało mu się ale jak trafimy na lepszego niż Benfica a to pewnie i tak zagramy to koniec marzeń o wygraniu LE.

W lidze raczej już na 95% przechlapane.

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 325.02.2021, 20:56

Wygrać po tylu błędach to jest fuks. Ceballos grał skandaliczne spotkanie, Luiz też wystawiał przeciwnikowi i wyskakiwał do główki z przeciwnikiem sporo niższym , wylądował a ten spokojnie oddał strzał stojąc. Co tam się działo? Benifica to taki mniej więcej Nasz poziom. Szanse na wygranie turnieju z babolami jak te są minimalne.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.02.2021, 20:56

@Garfield_pl napisał: "Jak trzeba być antykibicem, żeby po wygranej i awansie szukać przypier..."

Guardiola po zwycięstwie 5:0 potrafi mieć pretensje do swoich piłkarzy. To jest dążenie do doskonałości.

@paw3u: CebaLoose musi grac przed Parteyem i nie moze byc ostatni przed bramkarzem jigdy w teakciw meczu. Dobrze ze sie mecz z Wolves wydarzyl bo inaczej by Leno czerwona dostal, a tak to pamietal zeby reki nie wyciagac przy tym drugim golu. Auba sie zrehabilitowal za ostatnie 2 mecze z nawiqzka

Pelas31071993 komentarzy: 23725.02.2021, 20:55

Chłopy walic to liczy się awans. Jesteśmy cieniem tego co kiedyś. Za dużo tu hejtu. Gramy tym co mamy. I to cieszy. Trzeba się cieszyć.

Arsenal2004 komentarzy: 369625.02.2021, 20:55

Lepszym wyborem zamiast Williana był by Martinelli, który o wiele więcej biega i częściej wraca się do obrony.

TakKrzysiu komentarzy: 893625.02.2021, 20:55

Arteta sporo w tym meczu zrobił dobrze, ale ten brak mobilizacji piłkarzy pod koniec i wejście gościa który NIC dobrego w tym sezonie (oprócz pierwszego meczu) nie zrobił wołają o pomstę.

Pod koniec już byłem pogodzony że zaraz stracimy bramkę.

Perconte komentarzy: 62825.02.2021, 20:55

Obyśmy teraz wylosowali United. I zakończymy pięknie ich sezon :)

fabregas1987 komentarzy: 2579325.02.2021, 20:55

Nikomu nie zabraniam się cieszyć, ale znowu tylko narobią nadziei moim zdaniem. Trochę lepiej dysponowany od Benfici rywal wykorzysta błędy Arsenalu i nie będzie czego ratować

NajwolnejszyElektron komentarzy: 3425.02.2021, 20:55

Gratki. Bardzo przyjemny do oglądania mecz

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4225.02.2021, 20:55

Arsenal słaby, Benfica jeszcze słabsza - tylko dlatego dziś w takiej formie awansowaliśmy... Nasz środek nie istnieje, gramy o 2 tempa za wolno, przegrywamy wszystkie przebitki i drugie piłki, wszystkie zagrożenia schematycznie skrzydłami. Gdyby nie przebłyski Tierneya/Saki to byśmy byli całkowicie bezzębni.

Dominik17 komentarzy: 313625.02.2021, 20:55

Cofam Arteta out ,

Control komentarzy: 146525.02.2021, 20:54

@kaziu874

A Real z Legią? :) Nie ma co porównywać, moim zdaniem jesteśmy lepsi niż Benfica tylko cały czas dołują mnie te ciągłe złe decyzje dokonywane przez naszych offensywnych grajków. Mecz meczoowi nie równy. Wygraliśmy i zobaczymy co dalej.

noth komentarzy: 264325.02.2021, 20:54

Cebalosa nawet za 15mln bym nie wzial, gosc mial z 3 dobre mecze przez 2 sezony.

MadMax14 komentarzy: 266725.02.2021, 20:54

@Kowal96: Lepiej nie. Emery by dał lekcje futbolu Artecie.

Garfield_pl komentarzy: 2800825.02.2021, 20:54

@kaziu874 napisał: "Żeby wam to fajnie pokazać z kim Arsenal (który tak niby chce grać w LM) dzisiaj prawie odpadł w 1/16 LE:
- Benfica odpadła w kwalifikacjach LM z taką potęgą jak PAOK, który później odpadł.. z Krasnodarem.
- w lidze dwóch drużyn jaką jest liga portugalska zajmują 4 miejsce z 15 punktową stratą do lidera.
- w grupie LE ich rywalami byli Rangers, Liege i Lech a wygrali zaledwie 50% meczów (dobrze że była tam polska drużyna bo by wygrali tylko jedno spotkanie).

Tak, na tym poziomie właśnie jesteśmy i z takim przeciwnikiem gramy jak równy z równym.
TRUST THE PROCESS!

Trafimy na Granadę i dalej będzie męczenie buły. Dobrej nocki kanonierzy!"

Jak trzeba być antykibicem, żeby po wygranej i awansie szukać przypier... Masz rację, idź spać, bo takim jak Ty nigdy nie dogodzi... A jak w następnej rundzie trafimy mocna drużynę i pokonamy, to napiszesz co wtedy?

marcingus1 komentarzy: 117825.02.2021, 20:53

Jak ja ich kocham i zarazem kurła nienawidzę! Nie można wygrać meczu ze słabsza drużyną po dobrym meczu, bo to nie w naszym stylu. Trzeba za każdym razem drugiej drużynie podawać pomocną dłoń, by wnerwiać i tak już wykończonych psychicznie kibiców xd

simson16 komentarzy: 461425.02.2021, 20:53

@Kowal96: też tak chcę ;)

Facet3miasto komentarzy: 51825.02.2021, 20:53

@Kowal96: na ławie razem z mega wolnym i nie zwrotnym Gabrielem

FunRDZ komentarzy: 37925.02.2021, 20:53

Fart czy nie gramy dalej. Może następne mecze będą lepsze. Naiwne ale co innego zostało. Ogólnie dla mnie dziwny system mamy z tymi wrzutkami skoro Auba nawet nie próbuje udawać że chce o taką piłkę zawalczyć... I ogólnie straszny zjazd chłop zaliczył mimo ostatnich bramek jakoś nie widzę w nim wgle chęci walki o piłkę tylko jak mi spadnie pod stope to może cos wykminie a tak to gra na alibi strasznie irytujące. Zresztą większość składu gra z taką mentalnością

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:53

paw3u komentarzy: 562825.02.2021, 20:53

Beznadziejny występ, ale jest awans.
Brawo Saka, brawo Auba.

Ceballos niech już szuka lotów z Pireusu bezpośrednio do Madrytu.

Barney komentarzy: 2092325.02.2021, 20:53

Kibicowalem im ,ale jestem rozczarowany tym co pokazali niestety ,ale Arteta to chyba zwykły nobek

Gunner915 komentarzy: 281825.02.2021, 20:52

jakbysmy mieli trenera z topu, to Ceballos zostalby spakowany i odeslany do Realu. A barista go kupi za 15 mln EUR i w nastepnym sezonie zdziwienie dlaczego znowu jestem 10 w tabeli.

Reucik komentarzy: 93725.02.2021, 20:52

Tragedia gra bez pomysłu i zaangażowania. Łudziłem się, że wezmą ten puchar na poważnie, ale mało brakowało i by była powtórka sprzed roku. Po tym meczu straciłem dużo zaufania do Artety, patrząc na Chelsea, która bez zbędnych sentymentów podziękowała swojej legendzie i póki co wyszli na prostą.

Joker_224 komentarzy: 520225.02.2021, 20:52

Bellerin ma motorykę dwumetrowego gościa z otyłością czyli mnie

Garfield_pl komentarzy: 2800825.02.2021, 20:51

@Gunner915 napisał: "barista sie cieszy jakby wygral World Cup. Wezcie mi go z pola widzenia..." zmień transmisję, problem Ci się rozwiąże, kliknij lub wybierz inny numer na pilocie, gdybyś się zastanawiał jak to zrobić ;)

Kowal96 komentarzy: 1758925.02.2021, 20:51

@Gunner915 napisał: "barista sie cieszy jakby wygral World Cup. Wezcie mi go z pola widzenia..."

A co, ma się płakać ze smutku, że wygraliśmy?

Niektórzy chyba serio krytykują jak i kogo tylko można, aby się czegoś doczepić. Wygrywamy, awansujemy dalej i nadal tradycyjnie narzekania.

kaziu874 komentarzy: 673225.02.2021, 20:51

Trafimy na Granadę i dalej będzie męczenie buły. Dobrej nocki kanonierzy!

Arsenal2004 komentarzy: 369625.02.2021, 20:51

@mikbla92: dla mnie za mało w obronię się starał.

Sixa31ck komentarzy: 7725.02.2021, 20:51