Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
AaronRambo komentarzy: 128025.02.2021, 20:31

Druga kontra. W końcu nam strzela z kontry i zejdziecie na ziemię. Jesteśmy słabi, 11 miejsce pamiętajcie to nie jest przypadek :D

Smolek komentarzy: 34025.02.2021, 20:30

Któreś wypożyczenie z Realu nam wypaliło ? BO jeden gorszy od drugiego, jedynie transfer Oezila był strzałem w 10

ELAdzik komentarzy: 250925.02.2021, 20:30

Nie wierzę że ściągnął Balerona, ale dobrze ze w końcu to zrobił.

Patriko komentarzy: 529625.02.2021, 20:30

Ale to jest parowa na ławce, Emery przy nim to geniusz, chociaż nie bał się robić zmian i sadzac na ławce graczy bez formy a ten jeszcze brazylijskiego separatyste wpuszcza kosztem Lacazeta i Pepe xdd

Becket_96 komentarzy: 2125.02.2021, 20:28

@ostriket dokładnie to samo miałem napisać, cała zasada opiera się na przewadze własnego stadionu.. to co teraz jest to zwykła parodia futbolu

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 125.02.2021, 20:28

Za wolno, na stojąco, bez zdobywania przestrzeni. Nie rozumiem fenomenu Xhaki. Ten gość nas spowalnia.

ostriket komentarzy: 663325.02.2021, 20:28

Btw zasada goli na wyjeździe w momencie kiedy oba mecze są na neutralnych stadionach... Znieśliby ten relikt ubiegłego wieku wreszcie bo sensu to nie ma żadnego

bizooon komentarzy: 693925.02.2021, 20:27

Z pozytywow to nam sie chociaz kwestia Ceballosa na przyszly sezln wyjasnila

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72425.02.2021, 20:27

W sumie to już lepiej teraz odpaść niż dalej się kompromitować taką grą.

Furgunn komentarzy: 925425.02.2021, 20:27

Laca pozamiataj

Kowal96 komentarzy: 1759125.02.2021, 20:27

Jest i Laca, dawać szarpać tam

TakKrzysiu komentarzy: 893825.02.2021, 20:27

Teraz jak Willian pierwszy raz w sezonie wykonał poprawnie swoją pracę, Arteta da mu etat

adikovski_ komentarzy: 31025.02.2021, 20:26

Potrzeby rasowy obrońca na już i śn

ELAdzik komentarzy: 250925.02.2021, 20:26

@KapitanJack10: nikt nie może tego przewidzieć, ale od samego początku tylko piłkarze są wini według niektórych, ale na Arteta nie można powiedzieć nic złego.

bizooon komentarzy: 693925.02.2021, 20:26

Tak sie skonczy zapewne

Smolek komentarzy: 34025.02.2021, 20:26

Nie wiem jak musi wyglądać Laca i Pepe na trenigach, ale po tym co grali dopóki ich nie posadził to wątpię że się im te minuty nie należą

Furgunn komentarzy: 925425.02.2021, 20:25

@Slaviola: i z charakterem

ostriket komentarzy: 663325.02.2021, 20:24

Mikel jeszcze masz 3 zmiany, zagrajmy odważniej. Wywal Xhake, daj Gabiego albo Lace i lecimy na pełnej...

Slaviola komentarzy: 1237725.02.2021, 20:24

No może jeszcze Laca.

Kowal96 komentarzy: 1759125.02.2021, 20:23

@knedel999:

Zmian to raczej nie robi się w minutę. Zapewne zawodnicy czekali na przerwę w grze, a że przerwą w grze była bramka, to nie jego wina

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 525.02.2021, 20:23

Jeszcze trzeba jedną strzelić, spokojnie

Slaviola komentarzy: 1237725.02.2021, 20:23

Tierney to chyba jedyny Nasz piłkarz z dużymi koyones!

Marcel90 komentarzy: 817025.02.2021, 20:23

Cebula zwyczajnie chciał obalić mit, że z drużynami na literę B mu dobrze idzie. Udowodnił, że jest słabiutki i nie myśli w ogóle. Rok temu zaliczył więcej wpadek od Granita ale miał szczęście, że przeciwnicy pudlowali, dzisiaj niestety tego szczęścia już nie mial

Pixeleq1 komentarzy: 39925.02.2021, 20:23

Tierney się wku*** i bierze sprawy w swoje ręce

Calyn komentarzy: 191625.02.2021, 20:22

@hot995: bo Baleron to najgorszy zawodnik Arsenalu. A w całej premier league myślę że w tym momencie większą żenada jest tylko Kepa

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:22

Ja *******e.

oni pewnie zdziwieni, bo ktoś ich pierwszy raz opierdzielił na boisku... .

xD

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52425.02.2021, 20:22

Willian. Pan piłkarz.

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 325.02.2021, 20:22

Tierney pokazuje naszym napastnikom co sie robi z piłką w polu karnym - ładuje na bramkę jak tylko się da

majormati komentarzy: 191525.02.2021, 20:22

Wytłumaczcie mi coś, Aubameyang gra OKRUTNIE zle głową a my i tak pałujemy gre wrzutkami, dlaczego?

Ech0z komentarzy: 1042425.02.2021, 20:22

Nie wiem czym się jaracie asysta Williana ? On prosto podał piłkę to Tierney zrobił cała robotę

Moegi14 komentarzy: 177425.02.2021, 20:22

@ninja: i tak Out #stopsmerfom

mruw komentarzy: 413525.02.2021, 20:22

Ktos musi powiedziec Odegardowi ze jest tu od grania prostopadlych pilek a nie od rozrzucania jak jakis Jorginho

Mickeylo komentarzy: 275625.02.2021, 20:22

Willian asysta hahah nie wierze

Tierney to powinien być napastnik

Smolek komentarzy: 34025.02.2021, 20:22

Który tu pisal że Willian liczb nie robi, już asysta

Serduszko komentarzy: 117925.02.2021, 20:21

Osobiście nie wierzę w to że Arsenal mógł by wygrać LE , a nawet że dojdziemy do finału. Czas przyzwyczaić się do miejsca w szeregu. To że nie jesteśmy w stanie awansować do LM wiem jak z od dawna, a teraz nawet i LE nie powąchamy. Czas przestać sobie mydlić oczy i przyzwyczaić się do zeczywistisci w której to Kanonierzy to zwykły ligowy średniak.

Kowal96 komentarzy: 1759125.02.2021, 20:21

Cebula za ten faul przy bramce na 1-1 i błąd na 1-2 to powinna być ławka do końca sezonu ;x

Control komentarzy: 146625.02.2021, 20:21

Dobrze, że szybko wpadło na 2-2.

knedel999 komentarzy: 37825.02.2021, 20:21

Czemu Arteta robi zmiany tylko jak juz mamy wynik w plecy?czy ktos mi to wytlumaczy?ze przy remisie on nigdy nie robi zadnych zmian

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 425.02.2021, 20:21

@ELAdzik: Jeszcze ostatnio Arteta był winny porażki z City bo wystawił Elneny'ego kosztem Ceballosa. Teraz winny porażki bo wpuścił Ceballosa.

Bo przecież każdy normalny trener przed meczem sadza zawodników na ławce, bo widzi w szklanej kuli, że ten jeśli zagra to odwali kaszanę.