Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 102.12.2023, 19:06

Aston Villa gra jutro o 15 (czasu polskiego)
W środę o 21:15 z Man City (czasu polskiego)
i z nami w sobotę o 18:30 (czasu polskiego)

Biorąc pod uwagę, że gramy z Luton we wtorek to mamy więcej odpoczynku i teoretycznie łatwiejszego przeciwnika, ale dwa wyjazdy.
Villa 2x dom.

Dla nas dobrze.

Adamarsenal1 komentarzy: 319802.12.2023, 19:04

Arteta: "Football is not perfect, but I’m really happy with the way we played.

"It should have been a much bigger scoreline. We made a mistake and they take the chance, and it’s game on in the Premier League.

“We had chances and we didn’t put them away, but we kept trying."

Womanizer komentarzy: 992802.12.2023, 19:04

Odpaliłem sobie pierwszą połowę Realu i Kroos w wieku 33 lat dalej wyśmienity. Te podania to jak strzelanie laserem.

havoc komentarzy: 1914 newsów: 402.12.2023, 19:01

Lepiej z kazsym meczem. Wraca stary Odegaard, wraca stary Saka, Trossard i Havetz probuja wcielic sie w role Czaki, zwlaszcza ten pierwszy dzisiaj swietna gra w defensywie.

FlameDood komentarzy: 144302.12.2023, 18:56

No i bardzo dobrze że przy ewentualnym awansie na Euro mamy taką grupę. Lepiej dostać na łeb od Francji niż od Słowacji jak ostatnio.

Ups147 komentarzy: 347702.12.2023, 18:53

No z taką grupa to tam już nie ma po co jechać nawet

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11702.12.2023, 18:51

Walia, Francja, Holandia i Austria chyba grupa śmierci

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 102.12.2023, 18:51

Jeśli Polska cudem awansuje nie wygramy nic. Łomot i wakacje.
Francja, Holandia i Austria...

drewniane_krzeslo komentarzy: 280902.12.2023, 18:50

Panowie mecz wygrany jedna żółta kartka, bez kontuzji (mam nadzieję, że Tomi nie wypadnie) jesteśmy na pierwszym miejscu zarówno w lidze jak LM. Nie ma powodów do narzekania. PL to maraton nie sprint wygraliśmy i liczą się 3 punkty. Miejmy na uwadze, że gramy co 3 dni co nie ułatwia sprawy. Za kilka dni nie będziemy pamiętać o wolves bo za 3 dni trzeba lutnąć Luton

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 18:49

@alexis1908 napisał: "Brakuje klasowej 9 takie fakty jak my byśmy mieli takiego Aube z początków w Arsenalu jak mu się chciało w piłkę grać to tych bramek by było strzelonych dużo więcej ."

Jesteś pewien, że z Aubą na 9 tworzylibyśmy tyle sytuacji?

Czeczenia komentarzy: 1249402.12.2023, 18:49

Potencjalna grupa Polaków na Euro: Holandia, Austria, Francja.

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 102.12.2023, 18:48

EURO grupa B!

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 302.12.2023, 18:44

Kolejne 3 punkty dopisane, nadal zostaniemy liderem. Stracona bramka nic nie zmienia. Nie było żadnej obrony Częstochowy, tylko dobra zorganizowana gra w defensywie.

Wkurza mnie tylko Nketiah, ale to raczej większość tak ma.

Jutro liczę na wygraną kurczaków, bo oni nie są żadnym zagrożeniem w walce o mistrzostwo a mogą urwać punkty drużynie Guardioli

Czeczenia komentarzy: 1249402.12.2023, 18:43

Naprawdę sporo tu emocji jak na tak spokojne popołudnie.

alexis1908 komentarzy: 360702.12.2023, 18:42

Brakuje klasowej 9 takie fakty jak my byśmy mieli takiego Aube z początków w Arsenalu jak mu się chciało w piłkę grać to tych bramek by było strzelonych dużo więcej . Jesus jest dobry we wszystkim oprócz wykończenia

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 18:39

@FlameDood napisał: "@Damper napisał: "W ogóle cały ten sezon nie daje wielu powodów do zadowolenia."

No tak pierwsze miejsce w PL i grupie LM to za mało. Oczywiście gra cały czas nie powala choć w ostatnim meczu z Lens i w pierwszej połowie dzisiaj faktycznie wyglądało to lepiej."

To była ironia z mojej strony. Po prostu po większości meczów w tym sezonie jest narzekanie, co już się staje lekko irytujące.

Piotrek95 komentarzy: 964502.12.2023, 18:38

@GreKa napisał: "Żeby @Piotrek95 nie płakał
Piękny mecz, bardzo dobra gra całego zespołu. Brawo Panowie"

Dziękuję, doceniam,

mam nadzieje że jak będę równie złośliwy wobec Ciebie to nie będziesz miał pretensji

lordoftheboard komentarzy: 822902.12.2023, 18:38

@Damper: dopisz że to sarkazm bo niektórzy mają kijek w pupie

Piotrek95 komentarzy: 964502.12.2023, 18:36

Jak jesteś kibicem Chelsea lub United to nic dziwnego, też bym się nie cieszył że Arsenal wrócił do Ligi Mistrzów, wygrał grupę kolejkę przed końcem, jest liderem Premier League

FlameDood komentarzy: 144302.12.2023, 18:35

Marcel90 komentarzy: 816902.12.2023, 18:34

@Rynkos7: dobra zle napisalem, miałem na mysli to, ze inni duzo bardziej zasłużyli na krytykę a wiekszosc pisze o Edku

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 18:33

@Gunner915 napisał: "Powinno być 5-0, skończyło się 2:1. Trudno być zadowolonym poza 3 pkt. Taka prawda."

W ogóle cały ten sezon nie daje wielu powodów do zadowolenia.

Rynkos7 komentarzy: 682402.12.2023, 18:32

@Marcel90 napisał: "Akurat krytykowanie Eddiego za ten slupek jest trochę zabawne. To wcale nie byla az taka latwa pozycja, zabraklo mu minimalnie."

No jeszcze tego brakuje, żebyśmy usprawiedliwiali napastnika za pudło sam na sam. Bez przesady. Łatwiejszy od tej sytuacji byłby tylko rzut karny. Fajnie się pokazał w tej sytuacji i wyszedł do piłki Odegaarda i za to plus, ale za wykończenie bardzo duży minus.

Gunner915 komentarzy: 282102.12.2023, 18:32

NaliniAFC komentarzy: 96902.12.2023, 18:23

Patino gol na wagę remisu w 96 min

wajktor1998 komentarzy: 125102.12.2023, 18:22

Tomi pewnie nam wypadnie na pare tygodni teraz...taki napiety terminarz, potrzebujemy go. TYmbardziej ze w styczniu ma ten jakis glupi turniej z Japonia

alexis1908 komentarzy: 360702.12.2023, 18:22

@Marcel90: to nie jest łatwa sytuacja miał idealnie dograną piłkę wyszedł sam na sam mógł zrobić wszystko on nie dosyć że nie jest przydatny na boisku w żadnym aspekcie gry to nie umie skończyć akcji .

Marcel90 komentarzy: 816902.12.2023, 18:20

Akurat krytykowanie Eddiego za ten slupek jest trochę zabawne. To wcale nie byla az taka latwa pozycja, zabraklo mu minimalnie. Jesus dwie setki zepsul, z tego jedna gdzie mogl podac na pusta do Rica a tutaj wiele komentarzy, ze zagral dobry mecz przez jego dwie asysty drugiego stopnia. Trossard tez dwie setki zepsuł (jedna sam sobie wywalczyl pieknym przyjęciem). Martinelli niewidoczny ale najslabszy w Arsenalu dzisiaj zdecydowanie Zina. Zachowanie przy bramce na 2:0 super, ale to co ukrainiec wyprawia w obronie jest po prostu zalosne. Z przebiegu gry to mogla byc latwa wygrana 4-5:0 a skończyło się na panicznym wykopywaniu piłki zeby oddalic zagrożenie od bramki

Cartman_KG komentarzy: 363802.12.2023, 18:19

@pioafc: chyba z Psv

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 202.12.2023, 18:18

Głupia zapowiedź meczu to zbyt dużo dla tylu redaktorów? Ciekawe. Btw, mecz jeden z tych 'ciężkich', bo jak padła bramka na 2-1 w końcówce, człowiek tylko się modlił, żeby nie wpadła kolejna, ale nasze chłopy dały radę :) Tak szczerze... Tak się wygrywa Premier League.

FlameDood komentarzy: 144302.12.2023, 18:18

Zincz to jest zawodnik tak do 60 minuty meczu. W pierwszej połowie bardzo dobra gra w ofensywie, wypracowana asysta ale oczywiście błędy w obronie. Około 60/70 minuty powinien wejść Kiwior albo White i grać bardziej zachowawczo w obronie. Jestem daleki od hejtowania Zincza ale to już nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz kiedy mamy przez niego kłopoty. Trzeba też pamiętać, że gdyby nasi zawodnicy w ofensywie potrafili wykorzystywać swoje okazję albo zamiast głupio strzelać podawać do lepiej ustawionych zawodników to takich problemów w tym meczu by nie było. Ważne 3pkt, lider po tej kolejce utrzymany. Już za 3 dni meczu z Luton gdzie trzeba dopisać sobie kolejne zwycięstwo.

Rynkos7 komentarzy: 682402.12.2023, 18:18

@Traitor napisał: "wygrywamy, mamy 3pkt dopisane i zamiast cieszyc sie z wyniku to w komentarzach widze pojazd na nkeitaha i wysylanie zinchenko do arabii (instagram)."

A skąd wiesz, że nikt się nie cieszy? Wszyscy są zadowoleni z 3pkt, ale nie przeszkadza to w niczym aby komentować również poszczególne występy i poszczególne zdarzenia w meczu. Nie wiem czemu zawsze po meczu musi znaleźć się taki komentarz, który mówi innym o czym mają pisać.

Adamarsenal1 komentarzy: 319802.12.2023, 18:16

Ważne trzy punkty, zaraz kolejny meczyk, ale dziś ta trzecia bramka to była przeklęta, dwa razy słupek kilka świetnych okazji, a mimo to trochę nerwowo się zrobiło i chyba brakło pary chłopakom, oby Tomi nic poważnego.

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2402.12.2023, 18:15

@Rynkos7: wygrywamy, mamy 3pkt dopisane i zamiast cieszyc sie z wyniku to w komentarzach widze pojazd na nkeitaha i wysylanie zinchenko do arabii (instagram).

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 18:15

2 ostatnie ligowe profesorskie występy Zinchenki i asysta w dzisiejszym meczu poszły w niepamięć. Szybko to wszystko idzie na kanonierzy.com.

Arsenal2004 komentarzy: 375002.12.2023, 18:12

@coooyg11: no wygladało tak jak by jakiś uraz mięśniowy w łydce złapał.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11702.12.2023, 18:12

Wiadomo że Zina zawalił przy golu, ale gdyby nie on to drugiego by nie było.

Facet3miasto komentarzy: 52302.12.2023, 18:12

Niestety ale Zinczenko to porażka w obronie,ok w ataku jest dobry ale jednak jego postawa powinna byc dobra obrona. Czekamy na Timbera.
Konieczny zakup 9tki bo Nketiah byłby super w Leeds lub ewentualnie w Luton

thegunners101 komentarzy: 248102.12.2023, 18:11

Wolves w tym sezonie to mega niewygodny rywal, mają świetnego trenera ale... czuję niedosyt po tym meczu, bo jednak mecz był ustawiony, graliśmy świetnie, rywal osłabiony i skończyło się nerwówką. Oby wnioski zostały wyciągnięte.

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 202.12.2023, 18:11

Kolejne ważne 3 pkt dzisiaj.
Cieszy przede wszystkim widoczna zwyżka formy Martina.
Nie ma co jakoś szczególnie dużo nad tym meczem myśleć.
05.12 gramy już z Luton.

Rynkos7 komentarzy: 682402.12.2023, 18:10

@Traitor napisał: "1 miejsce w lidze, 1 miejsce w grupie lm a czytam w necie placz na nkeitaha i zinchenko xdd kazdy popelnia bledy, osoby komentujace chyba nie pamietaja czasow 8-2 od united. Cieszyc sie, bledy to czesc futbolu"

Ja też jestem zaskoczony, że nikt nie pochwalił Zinchenko za tą stratę i Nketiaha za pudło sam na sam.

coooyg11 komentarzy: 319702.12.2023, 18:10

Tiramisu zszedł z kontuzją?

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2402.12.2023, 18:10

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11702.12.2023, 18:09

@Rafson95: Znając Piotrule to z Cartoon Network

Dziadyga komentarzy: 831502.12.2023, 18:09

Typowy mecz Jjak z przed 1,2,3 i więcej lat,powinno być 4-0 a ledwie wygrana i stres.

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 18:08

Jak macie nerwówkę to znaczy, że nie trzymacie ciśnienia.

Arsenal2004 komentarzy: 375002.12.2023, 18:08

Ciekawe co z Tomiyasu, bo znowu coś chyba z łydką. A pewnie gdyby nie to wymuszone zejście to by Zina zszedł a japończyk by poszedł na LO.

swistak86 komentarzy: 121002.12.2023, 18:08

Patino z bramką dająca remis

Rafson95 komentarzy: 1057802.12.2023, 18:08

@Piotrek95 napisał: "Ten napastnik w Monaco ma 3 strzelone gole i najwyższy współczynnik zamarnowanych sytuacji w Europie"
Pierwsze nie jest prawdą, a drugie skąd wziąłeś?