Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

pablofan komentarzy: 197102.12.2023, 21:49

Nie wiem jak wy, ale jak do tej pory odczuwam dość sporą satysfakcję z bezradności mułów. Choć Newcastle nie należy już do klubów, których darze jakkolwiek sympatia, to miło się patrzy jak sprowadzają na ziemię United xD Dziś sędzia znów mocno pobłażliwy względem srok. $ od Arabów robią swoje.

Womanizer komentarzy: 992802.12.2023, 21:44

To jest hit że Newcastle jeszcze nie prowadzi...

bobslej22 komentarzy: 834402.12.2023, 21:44

United bardzo mocno wyraża bilans bramkowy "zero"

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 21:41

Niesamowity jest Trippier.

Adamarsenal1 komentarzy: 319802.12.2023, 21:39

United nic nie gra są tłem dla Newcastle, a znając muły strzeloną jakiegoś farfocla i może coś ugrają xd

sickstick komentarzy: 278202.12.2023, 21:31

Od kiedy Newcastle podpisało kontrakt z firmą Rafała Brzózki od razu zaczęli grać piękną piłkę

kamo99111 komentarzy: 692602.12.2023, 21:31

@sickstick napisał: "Najlepsze jest to że ta obrona United ma najwięcej czystych kont w lidz"

Trochę w tym winy przeciwników... wystarczy sobie przypomniećich pierwszy mecz z Wolves gdzie zawodnicy Wilków zrobili konkurs na najlepsze pudlo meczu :-D

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 21:28

United wygląda jak drużyna, która idzie po mistrza.

sickstick komentarzy: 278202.12.2023, 21:28

@bobslej22 napisał: "Jak United dziś nie dostanie trójki to się zdziwię. Jeszcze nie widziałem żeby drużyna na takim miejscu w obronie grała taka parodie. Przed momentem w czterech kurła biegli do trippiera bodajże"
Najlepsze jest to że ta obrona United ma najwięcej czystych kont w lidze, zaś Harry Maguire został niedawno nominowany do nagrody gracza miesiąca.

kylo100 komentarzy: 371202.12.2023, 21:27

@bobslej22: Przecież farfoclarze strzelą na 1-0 :D

kamo99111 komentarzy: 692602.12.2023, 21:26

He he Rash bawi się w Oezila :-D dostał kontrakt życia i zjazd totalny... :-D

bobslej22 komentarzy: 834402.12.2023, 21:24

Znając życie strzelą z farfocla dupą. Tak jak to robią od kilku sezonów. Nienawidzę

bobslej22 komentarzy: 834402.12.2023, 21:22

sidtsw komentarzy: 309702.12.2023, 21:21

muły ostatnio nic nie grają ale jednak punktują, oby nie dzis

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 21:21

I co, tylko Jesus pudłuje?

kylo100 komentarzy: 371202.12.2023, 21:21

W jaki sposób sroki jeszcze nie prowadzą, niewytłumaczalne.

sickstick komentarzy: 278202.12.2023, 21:15

Grupa E:
Belgia
Słowacja
Rumunia
Ukraina/Islandia/Izrael/Bośnia

Za mojego kibicowskiego życia (czyli od mundialu 2002) chyba nie było tak słabej grupy na żadnym trunieju.

1886gunner1886 komentarzy: 144102.12.2023, 21:12

Jakie to United jest mizerne. Onana mija się z piłka boki obrony nie istnieją

kylo100 komentarzy: 371202.12.2023, 21:10

Jak United gra niezła parodia :D

Garfield_pl komentarzy: 2821602.12.2023, 21:05

Arsenal hopeful Tomiyasu came off due to fatigue against Wolves, but will be assessed ahead of Luton on Tuesday.

More from Arteta here:

Adamarsenal1 komentarzy: 319802.12.2023, 20:58

Mikel Arteta: "Tomiyasu był już mocno przemęczony i odczuwał tego skutki. Zmieniliśmy go, żeby nie złapał poważnej kontuzji."

Ech0z komentarzy: 1042402.12.2023, 20:54

@arsenallord: nie no, jak kończy mu się kontrakt to potrafi zagrać jak klasa swiatowa

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11702.12.2023, 20:49

@Ech0z: Rash to tak samo ogórek

Furgunn komentarzy: 925402.12.2023, 20:46

@Chroma napisał: "Mam nadzieję że Arsenal pójdzie po rozum do głowy i broń Boże nie przedłuży kontakty z Tomiyasu"

Już coś wiadomo co z jego zdrowiem?

Chroma komentarzy: 14602.12.2023, 20:43

Fajny meczyk :) Ładne akcje, super się ogląda tak grający Arsenal. Jedno ale tylko : Mam nadzieję że Arsenal pójdzie po rozum do głowy i broń Boże nie przedłuży kontakty z Tomiyasu, człowiek szklanka. Jeżeli Bayern będzie chciał go zimą, to nawet się nie zastanawiać. Szkoda bo znowu wraca temat Timbera, gdyby nie kontuzja nie byłoby nawet tematu.

Ech0z komentarzy: 1042402.12.2023, 20:34

Patrzę na skład Mułów i tam poza Bruno i Rashem to jest jakiś średniak Serie A.

Kozak0700 komentarzy: 92002.12.2023, 20:29

@Dziadyga: Ale Kai grał piach a Jesus ma tragiczne wykończenie toż to oczywistość

Dziadyga komentarzy: 831502.12.2023, 20:18

Strasznie toksyczna się ta strona zrobiła,jak gorzej graliśmy to chociaż były lepsze dyskusje,teraz kto napisze niezgodnie z linia ekspertów nawet jak jest prawda,że np Kai grał marnie do końca października czy,że Jesus ma koślawy strzał to od razu jazda.

Womanizer komentarzy: 992802.12.2023, 20:18

Ostrze sobie zęby na jakieś 3:0 dla Srok. Łysol nazbierał oczek z drużynami z miejsc 16-20 i zaczyna rumakować. Chłopie jakie top4.
Top6 i Liga Europy będzie sukcesem.

praptak komentarzy: 882602.12.2023, 20:15

@Arsenal96l napisał: "Nowy news się pojawi ?"
Po 6-0 w LM kac może być wymagającym przeciwnikiem

GreKa komentarzy: 339402.12.2023, 20:13

@Piotrek95 napisał: "mam nadzieje że jak będę równie złośliwy wobec Ciebie to nie będziesz miał pretensji"
Również docenię

dan komentarzy: 59602.12.2023, 20:05

Tierney wraca do podstawowej jedenastki Sociedad po kontuzji.

Arsenal96l komentarzy: 502102.12.2023, 20:02

Nowy news się pojawi ?

Garfield_pl komentarzy: 2821602.12.2023, 19:53

Oglądałem z doskoku, ale są 3 pkt, niezła gra, wiadomo 2:0 to zdradliwy wynik, ale ebac to :) trzeba dobrze teraz zarządzać siłami, bo ruszył maraton. przed meczem pisaliśmy,że łatwo nie będzie,a poszło inaczej i być może to uśpiło czujność,ale tak jak mówił Ode, są świadomi że to PL i ten gol dał im ostrzeżenie;) mamy lidera, teraz kopanina srok z mułami a my chill:D

alexis1908 komentarzy: 360702.12.2023, 19:48

@arsenallord: bez przesady dzisiaj cały mecz pewnie wyglądaliśmy nie było czuć w ogóle że przeciwnik nam może bramkę strzelić błąd ziny w końcówce zdarza się .

sWinny komentarzy: 784302.12.2023, 19:47

A zasady są tak jak ostatnio na euro, że 3 zespoły wychodzą?(nie ze wszystkich grup)

alexis1908 komentarzy: 360702.12.2023, 19:47

@Damper: Z Auba w formie oczywiście że tak on się potrafił gra dostosować do każdej drużyny .

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11702.12.2023, 19:39

Dużo pewniej wyglądamy na wyjazdach mam wrażenie. Na Emirates mam wrażenie, że z Wisłą Płock nawet byśmy gola stracili.

wajktor1998 komentarzy: 125102.12.2023, 19:36

Bylo jakies wstepne info o Tomim juz?

Gonzo92 komentarzy: 19602.12.2023, 19:29

Jestem pod ogromnym wrażeniem formy naszego samuraja. Teraz tylko dać mu grać i myślę że się odpłaci w zupełności.

Dzulian komentarzy: 257602.12.2023, 19:24

Szkoda Odegaarda. Bo przy lepszej skuteczności kolegów mógłby dzisiaj dołożyć jeszcze 2/3 asysty do gola. Bardzo dobry występ, możliwe że najlepszy w tym sezonie.

Martina w formie potrzebujemy jak mało kogo na grudniowe mecze z Brighton i Villą.

Damper komentarzy: 235702.12.2023, 19:22

Bukayo Saka: 8 goli, 11 asyst
Marcus Rashford: 2 gole, 4 asysty.

Kto jest prawdziwym liczbowym potworem?

Adamarsenal1 komentarzy: 319802.12.2023, 19:11

Martin Ødegaard: "We know in the Premier League that you can never switch off. Today was a good example of that. We have to make sure we do even better next time we go 2-0 up.

"[The schedule] is tough, but almost the whole season is tough. You don’t have much time to recover. We have to be smart with our recovery and get some rest before the next game."