Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

pablofan komentarzy: 197102.12.2023, 17:48

... 2:0 to najgorszy wynik XD szkoda mi tego Trossarda, ale w takich sytuacjach musi to skonczyc ;/

sWinny komentarzy: 784202.12.2023, 17:44

W sumie Kai mógłby się wykartkowac na luton.
Oby nic poważnego z tomim. Jest w gazie gościu.

Rynkos7 komentarzy: 682402.12.2023, 17:44

Ehhh. Szkoda Japończyka.

Kiepomen komentarzy: 433302.12.2023, 17:43

Oho tomyasu znowu kontuzja, I tak długo wytrwał jak na niego xd

Piotrek95 komentarzy: 964502.12.2023, 17:43

Tomiyasu chyba najlepsze tygodnie w barwach Arsenalu ale zdrowie znowu nie dojeżdża

praptak komentarzy: 882602.12.2023, 17:36

Trossard lubi wędrować w pole karne kiedy rozgrywamy niedaleko od bramki jakby czekał na wrzutkę i chciał skorzystać ze wzrostu a nikt nie ma miejsca na podanie-szczura, chyba lepiej jakby poszedł do podania albo chociaż zszedł do boku

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 302.12.2023, 17:35

Trossard gra naprawdę źle. To nie jego pozycja. Nie wnosi nic.

Piotrek95 komentarzy: 964502.12.2023, 17:32

Oddegard też jakieś straty dziś ale widać że zupełnie inny piłkarz, próbuje bardzo dużo gry brać na siebie

Marcel90 komentarzy: 816902.12.2023, 17:31

@sickstick napisał: "Pamiętajcie że Wolves w meczu ze Spurs też nc nie grali, po czym strzelili 2 gole w 90 minucie"

17 strzalow Wilkow do 6 Tottkow, faktycznie nic nie grali

pablofan komentarzy: 197102.12.2023, 17:31

Martinelli mistrz przeglądu pola xd

kylo100 komentarzy: 371202.12.2023, 17:30

Żeby tylko nic z kontry nie wpadło.

Marcel90 komentarzy: 816902.12.2023, 17:29

Co? xDD przecież Wilki ich tam gniotly okrutnie tylko marnowali dogodne sytuacje na potęgę

pablofan komentarzy: 197102.12.2023, 17:29

Aż mi się filmik city z akcji pod Bramką przeciwnika przypomniał, który ostatnio krążył po necie, w którym klepali piłkę w okolicach 5-10 metrów od bramki i w ogóle strzału nie oddali a guardiola stał, patrzył i z podziwu nie mógł wyjść XD to chyba jeszcze aguero tam biegał

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 302.12.2023, 17:25

Havertz za Trossarda i White za Zine wtedy Tomy na lewo oraz Nkethia za Jezusa.

praptak komentarzy: 882602.12.2023, 17:24

Trossard niecelnie ale dobrze że spróbował z dystansu, można by chociaż ze 3 takie strzały na mecz oddać

Furgunn komentarzy: 925402.12.2023, 17:23

Ktoś na rozruch by się z ławki przydał.

Elastico07 komentarzy: 1255602.12.2023, 17:22

Trzeba zabić mecz 3 bramka

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 302.12.2023, 17:20

@maniekuw: Gdyby dał mu kwiaty to byłby karny za użycie niedozwolonego obiektu pochodzenia roślinnego?

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 302.12.2023, 17:18

Sędzia powinien wtedy mieć gwizdek w buzi i pokazać,że w tamtej sytuacji był spalony.

praptak komentarzy: 882602.12.2023, 17:17

Chłop odciągał Jezusa za stygmat a karnego nima

maniekuw komentarzy: 264002.12.2023, 17:17

@Szogun: bo trzymał go bez agresji, tylko jakby chciał zabrać na spacer

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190402.12.2023, 17:16

Możliwe że był spalony i dlatego nie dali karnego? Czy wtedy by dali spalonego zamiast aut? Bo jak nie to **** im w dupę, karny 100%

FilipCz komentarzy: 189002.12.2023, 17:15

Zina za dużo błędów popełnia, przy lepszym przeciwniku nie byłoby już czystego konta. Mógłby White wejść

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 302.12.2023, 17:15

Trzymanie kogoś za grabe w polu karnym więc jest dozwolone.

pablofan komentarzy: 197102.12.2023, 17:15

kilman na spacer tylko wyprowadził Jesusa. Gabriel się wyrywał to go tylko do siebie ściągął. jaki to faul?! gramy dalej! porażka to sędziowanie. walenie w uja odcinek enty.

Piotrek95 komentarzy: 964502.12.2023, 17:14

XDD Nie ma karnego, niesamowity popis Varu znowu

praptak komentarzy: 882602.12.2023, 17:08

Dla mnie to świetny mecz, zdarzają się baboki ale kontrola i tak jest na dobrym poziomie, nawet gdy oddajemy piłkę rywalowi to taktycznie utrudniamy realizowanie zadań Wilkom, do tej pory to imo jeden z najlepszych meczów w tym sezonie.

Trossard z jednej strony bardzo ruchliwy i pracowity, ale też rzadko piłka go znajduje, czasem jest trochę elektryczny zwłaszcza z tyłu chociaż w ofensywie ok, tylko mam wrażenie że mało jest go z piłką w akcji