Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

Ups147 komentarzy: 347802.12.2023, 17:52

Zina zamiast sobie zwoływać narady zespołu, to powinien się skupić na meczu. Ile błędów można w 2 meczu zrobić masakra

praptak komentarzy: 882602.12.2023, 17:52

Zina wsadził Arsenal na wysokiego Kunia

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190402.12.2023, 17:52

Aaah ten Zinchenko, ten spokój w wyprowadzaniu piłki, te kocie ruchy, ta kontrola piłki i nieprawdopodobna jakość techniczna. Ile to już bramek przez to straciliśmy?

Jak wróci Timber i dojdzie do takiej formy jak przed kontuzja to coś czuję, że Zina zbyt dużo murawy nie powącha...

Elastico07 komentarzy: 1255602.12.2023, 17:52

Zina to tykająca bomba ale już dawno powinniśmy zamknąć mecz,odpuszczanie przy 2-0 zawsze jest ryzykowne

Rynkos7 komentarzy: 682402.12.2023, 17:52

Ciekawe jakby zobaczyć statystyki dotyczącego tego kto popełniał kluczowe błędy przy wszystkich bramkach straconych przez Arsenal. Mam wrażenie, że sam Zinchenko miałby blisko 40-50%.

sickstick komentarzy: 278202.12.2023, 17:52

W tym sezonie mamy 3 remisy, wszystkie po 2:2

maniekuw komentarzy: 264002.12.2023, 17:52