Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

Xanthi komentarzy: 98403.12.2023, 12:54

Jesteśmy chyba jedynym społeczeństwem, które nawet mając lidera to narzeka.

Garfield_pl komentarzy: 2799903.12.2023, 09:53

Fajny ten niedzielny poranek. My na szczycie tabeli, UTD dostali w łeb, dziś może też jakieś fajne wyniki będą, kto wie :D

WSP komentarzy: 178402.12.2023, 23:40

@Czeczenia: narzekamy na Raye czy Ramesdale'a, a MU kupiło Onanę i zwolniło DDG xD

WSP komentarzy: 178402.12.2023, 23:38

@Furgunn: no proste, ETH mówił, że już czuje top 4

Dzulian komentarzy: 255702.12.2023, 23:15

Po tym co dziś zobaczyłem to X2 Chelsea w środe 1,45 sie wydaje promocją.
No z nimi sie nie da przegrać.

Czeczenia komentarzy: 1248402.12.2023, 23:13

@Olczyck: a propos Maguire'a, mam taką teorię, że on nie jest lepszy niż rok czy dwa lata temu. Być może ma mniej pecha, natomiast wygląda solidnie/dobrze na tle tego całego żużlu.

Hipotetycznie, United zwala się z ligi. Nie widzę tam nikogo, kogo mógłby przygarnąć Arsenal do pierwszego składu.

3rdpitch komentarzy: 453602.12.2023, 23:13

Erik w tym berecie wyglada jak pan Paździoch

Piotrek95 komentarzy: 964502.12.2023, 23:11

Arsenal have the best xGD in the Premier League this season (+14.7).

Chyba nie taki słaby ten sezon jednak jak mówią na k.com

Furgunn komentarzy: 922402.12.2023, 23:11

Nie bójmy się głośno mówić o oczywistych faktach, junajted idzie na mistrza.

Olczyck komentarzy: 104202.12.2023, 23:09

Wg tak sobie patrzę terminarz I była afera o to że liverpool miał grać mecz w wigilię czasami to nie miał być mecz z Arsenalem bo gramy z nimi 23 grudnia xD

Olczyck komentarzy: 104202.12.2023, 23:08

@Czeczenia: Najlepsze że Maguire ma sezon taki jak ostatni u naa Xhaka a i tak Kibice United na niego narzekają

kaziu874 komentarzy: 673202.12.2023, 23:07

W tym miejscu chciałbym tylko przytoczyć statystyki NUFC - MUTD
xG
2.98 - 0.38
Strzały na bramkę
22 - 8

Oby Ten Hag był tam trenerem jak najdłużej.

3rdpitch komentarzy: 453602.12.2023, 23:07

Faworyt wygrał z underdogiem ale ciekawe czy 7 Hag znowu dobrze zaczął mecz

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 402.12.2023, 23:06

Wolelibyscie Trippiera Cancelo czy Tomi/White na PO?

Czeczenia komentarzy: 1248402.12.2023, 23:05

Narzekaliśmy na Xhakę, narzekamy na Havertza. A potem przypominam sobie, że Man Utd kupiło Masona Mounta.

tomaszszef komentarzy: 149902.12.2023, 23:03

@Garfield_pl: jak zawsze od nastepnej kolejki juz na bank .

Olczyck komentarzy: 104202.12.2023, 23:02

@Adamarsenal1: niczym wcześniej podstawowi grali tak jak teraz rezerwowi i naja szpital zaraz tam u21 będzie wybiegać na mecze

rafal1990 komentarzy: 39502.12.2023, 22:55

ważne 3 punkty. Ale spokojnie można było 3 bramki w 1 połowie strzelić i drugą na spokojnie a tak pod koniec cunha strzeliłna 2:1.

tomaszszef komentarzy: 149902.12.2023, 22:51

Super duet. Antony i maguire :)

ArekKanonier komentarzy: 190702.12.2023, 22:50

@GreKa napisał: "Jak oglądam Rashforda, mam wrażenie że za kare gra"
Może to kwestia zespołu bo że Rash potrafi grać raczej wiemy. @GreKa napisał: "owszem,ale nie w tym sezonie

Te jego truchtanie to jest kryminał"

Możliwe. Nie oglądam go w tym sezonie więc odnoszę się głównie do ogółu.

FlameDood komentarzy: 140102.12.2023, 22:45

Kariusa mogli wpuścić. Jedyna okazja na strzelenie bramki przez united ;)

mlody323323 komentarzy: 210502.12.2023, 22:45

Biodro poszło 0.o ?

Artu komentarzy: 189402.12.2023, 22:43

Można nie lubić MUtd , ale sędziowie znowu pomagają Newcastle. To jest kpina.

Marcel90 komentarzy: 812402.12.2023, 22:43

Pope wylatuje chyba z kontuzja

FlameDood komentarzy: 140102.12.2023, 22:41

Co ciekawe Newcastle od meczu z PSG dalej zmiany nie zrobili.

Piotrek95 komentarzy: 964502.12.2023, 22:38

@Adamarsenal1 napisał: "Czym oni karmią te sroki, że im kondycji nie brakuje, drugi mecz bez zmian, wycisk w tygodniu a po nich nic nie widać."

No są dobrze przygotowani, to trzeba przyznać ale tam od początku sezonu bardzo dużo zmian

pablofan komentarzy: 185102.12.2023, 22:38

Przecież to dopiero drugi faul ;) shara taktyczny w ten sposób usprawiedliwił. Orać tych sędziów jak się da. Niech cierpią.

Adamarsenal1 komentarzy: 316502.12.2023, 22:33

mlody323323 komentarzy: 210502.12.2023, 22:29

Bruno kolor żółty uspokaja :) easy

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11702.12.2023, 22:28

Ale od czasów Stoke nie było w tej lidze takiego bydła jak obecne Newcastle

pablofan komentarzy: 185102.12.2023, 22:28

To już nawet nie jest śmieszne. Sędziowie walą w uja ostro gdy grają sroki. Dobrze, że Marciniak ich trochę utemperował, ale generalnie to pewnie zasługa włodarzy psg

kubex komentarzy: 575202.12.2023, 22:27

Uuu Bruno zły... a przed chwilą faulował bez piłki gracza Newcastle.. nigdy się nie zmieni

Womanizer komentarzy: 991202.12.2023, 22:22

Większa cienizna niż sie spodziewałem. Wyglądają jak Luton v2.
Tam nie ma ani pomysłu ani umiejętności. Łysy co maszyne zmajstrował to klękajta narody xD

GreKa komentarzy: 339202.12.2023, 22:22

@ArekKanonier: owszem,ale nie w tym sezonie

Te jego truchtanie to jest kryminał

ostriket komentarzy: 661402.12.2023, 22:20

Szczerze to szkoda mi Onany troszkę. ETH nagdał mu ze będzie miał w Anglii czas żeby się pobawić piłka i mityczne rozgrywać a tu zonk, zawodnicy biegają i pressują xD

ArekKanonier komentarzy: 190702.12.2023, 22:19

Może to kwestia zespołu bo że Rash potrafi grać raczej wiemy.

mlody323323 komentarzy: 210502.12.2023, 22:16

GREMLIN na 1-0 xD

Garfield_pl komentarzy: 2799902.12.2023, 22:15

Mułom skończył się łatwy terminarz xD

bobslej22 komentarzy: 830202.12.2023, 22:15

Poproszę jeszcze trzy sezony ETH w United.

GreKa komentarzy: 339202.12.2023, 22:14

Jak oglądam Rashforda, mam wrażenie że za kare gra

pablofan komentarzy: 185102.12.2023, 22:08

Jak za te pieniądze, które wpompowano ostatnio w ten klub, to nazywając ich dzisiejszą grę amatorką nie będzie w cale żadnym nadużyciem xd

pablofan komentarzy: 185102.12.2023, 22:01

@Olczyck: hehe, optymiści xD nadzieja matką głupich ;D

aikon90 komentarzy: 60202.12.2023, 21:57

Trippier jest niesamowity. Sprawdziłby się u nas jako prawy Zinchenko.

Olczyck komentarzy: 104202.12.2023, 21:52

@pablofan: ja to samo a jeszcze niedawno czytałem na devil że szkoda ze wygraliśmy z wilkami bo myśleli że będą dzisia 3 pkt straty do lidera xD

Olczyck komentarzy: 104202.12.2023, 21:51

Rywal potrafi grać w obronie trochę lepiej niż spadkowicze i united nie istnieje szkoda ze Newcastle bawi się w tych spadkowiczów w ataku

bigMick komentarzy: 108502.12.2023, 21:50