Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

alexis1908 komentarzy: 364002.12.2023, 17:07

Ważne że Ode nam się odblokował już liczę na taką wersję kapiatana jak w zeszłym sezonie no i Martinelli by mógł coś wcisnąć :)

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 302.12.2023, 17:05

@FlameDood: To musieli przy okazji kontuzji targowiska rozkładać?

dan komentarzy: 59802.12.2023, 17:03

I mamy piękny Arsenal z zeszłego sezonu.

Oldgunner3 komentarzy: 984202.12.2023, 17:00

Niezła gra ,zwłaszcza w pierwszej części meczu.Wszyscy dobrze lub b. dobrze.Oczywiście Zinha nie byłby sobą gdyby że 2 razy głupio nie stracił piłki.Potwierdza się,że Tross i Martinelli grając razem nie są najlepszym rozwiązaniem obaj tak sobie szczególnie Belg potrafi grać lepiej,ale nie do końca na tej pozycji.

Skurol komentarzy: 31302.12.2023, 16:58

W obronie wychodzilbym White PO z Tomi LO, Zina laweczka ewentualnie wypróbować go w końcu w pomocy.

swistak86 komentarzy: 121802.12.2023, 16:58

Wejść znowu na pełnej na drugą połowę, podwyższyć na 3 i potem pełna kontrola sytuacji

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 16:57

Trzeba wejść na drugą połowę i zrobić dokładnie to samo co na początku pierwszej. Dobić i zabić jakiekolwiek nadzieję Wolves na powrót do tego meczu. Niby bardzo dobra połowa ale jednak błędy i głupie straty są. Szkoda będzie po takim czymś stracić bramkę.

alexis1908 komentarzy: 364002.12.2023, 16:56

@Dziadyga: Ja bym Nketiaha wpuścił on to te bramki strzela

Adamarsenal1 komentarzy: 322102.12.2023, 16:56

Gra dobra tylko za dużo tych głupich strat lepsze zespoły by to wykorzystały.

jurasmolas44 komentarzy: 184902.12.2023, 16:55

Mikel i jego zespół to kozaki!!!!!

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.12.2023, 16:54

@Elastico07 napisał: "Najlepsza połowa Arsenalu w lidze w tym sezonie,Trossard super gra na pozycji 8,jedyny minus i to duży to zina w obronie"

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 302.12.2023, 16:51

Salina jest świetny ale Gabriel w tym sezonie nie dużo ustępuje.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.12.2023, 16:51

@Dziadyga napisał: "No kto tak mógł ładnie spudłować z 2 m w swoim sthlj..hm.."

No nie ma wykończenia Jesus, nic z tym nie zrobimy ale ten hejt w meczu gdy gra tak dobrze jest lekko żenujący

Dziadyga komentarzy: 839702.12.2023, 16:51

@Damper napisał: "Klasyczny Dziadyga. Jak Jesus kreuje bramki- siedzi cicho. Jak Jesusowi zdarzy się spudłować- wychodzi z nory."

Klasyczny Jesus, na tym poziomie nie może być tak,żeby miał takie platfusowy strzały prawie zawsze.To jedt najważniejsze u napadziora,strzał całą resztą to dodatek,zresztą mamy tak kreatywny zespół,że spokojnie kto inny mógłby podobnie podawać.

Ale za podanie na gola 1 pochwalę.

Patriko komentarzy: 531202.12.2023, 16:51

@Gonzo92: Zajebiście.

Gonzo92 komentarzy: 19602.12.2023, 16:50

Panowie jak tam gra wygląda? Nie mam opcji żeby oglądać.

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 16:50

@Szogun napisał: "+7 ktoś targowisko w trakcie meczu rozłożył?"
dwie kontuzję graczy Wolves

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 16:49

No teraz to Jesus powinien dostać lekki opiernicz.

Kris3Tears komentarzy: 442802.12.2023, 16:49

Gdzie on tam faul Tomiyasu widział

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 302.12.2023, 16:49

Teraz Tomy nie faulował. Akcja mogła iść.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 302.12.2023, 16:48

+7 ktoś targowisko w trakcie meczu rozłożył?

Damper komentarzy: 242902.12.2023, 16:45

Gonzo92 komentarzy: 19602.12.2023, 16:45

Panowie jak tam gra wygląda? Nie mam opcji żeby oglądać niestety.

Adamarsenal1 komentarzy: 322102.12.2023, 16:41

Szkoda tych nie wykorzystanych sytuacji, ale nie zawsze wszystko wpadnie.

Alatariel komentarzy: 38502.12.2023, 16:40

Klasyczny Jesus.

Dziadyga komentarzy: 839702.12.2023, 16:39

Stylu*

zwierz komentarzy: 163002.12.2023, 16:39

Szkoda tych szans. Tu śmiało mogło być 4/5-0.

No kto tak mógł ładnie spudłować z 2 m w swoim sthlj..hm..

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 302.12.2023, 16:39

Otwarte spotkanie właśnie skończy się jeszcze kilkoma bramkami dla Nas.

venomen komentarzy: 12302.12.2023, 16:31

Arsenal teraz to jest ta drużyna na turnieju szkolnym złożona z chłopaków, którzy w weekend grają w lokalnym klubie a Havertza wzięli bo jest synem wychowawczyni.

Ups147 komentarzy: 350102.12.2023, 16:29

@Piotrek95 napisał: "5 gwiazdek sztuczek Martinellego teraz odpalone"

Źle się zestarzało xd

Cesc1994 komentarzy: 447202.12.2023, 16:27

Pięknie gramy. Ile różnych scenariuszy ataku.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.12.2023, 16:27

5 gwiazdek sztuczek Martinellego teraz odpalone

praptak komentarzy: 884202.12.2023, 16:26

Ale świetnie ogląda się Arsenal, drugi mecz z rzędu akcje klejone coraz lepiej i kontrola gry jest na coraz wyższym poziomie

Kris3Tears komentarzy: 442802.12.2023, 16:25

Wchodzi niezbyt doświadczony w Premier League bramkarz. wyczuwam kolejne brameczki.

Ups147 komentarzy: 350102.12.2023, 16:25