Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Barney komentarzy: 2057331.12.2019, 18:44

@Paramount:

Staty które podałeś są niepoprawne jeśli chodzi o gole auby dla Arsenalu bo znam na pamiec

Garfield_pl komentarzy: 2699731.12.2019, 18:34

@lordpat napisał: "Jakie macie postanowienia noworoczne ?"
Po dzisiejszej loterii noworocznej, wejść w nowy rok jako milioner lub posiadacz nowego samochodu :D

Paramount (zawieszony) komentarzy: 1731.12.2019, 18:24

Podobno jesteśmy zaintersowani Zaniolo. Wincyj zawodników ofensywnych, a w obronie Mustafi. Po Demirala mogliby ruszyć.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2019, 18:23

@Arsenal96l
U rodziny, ale raczej nic nie wypije. Totalnie źle się czuję, i raczej będę chory.

Kowal96 komentarzy: 1758131.12.2019, 18:18

Co to za wysyp nowych kont oatstnio? :D

ArekKanonier komentarzy: 188131.12.2019, 18:18

@Arsenal96l:
Nie wiem czy można nazwać to zabawą Ale planuję sobie dzisiaj szybko zasnąć chociaż z moją bezsennością ten plan może być ciężki do zrealizowania.

Elastico07 komentarzy: 1243731.12.2019, 18:16

Mam nadzieję że Guendo jutro ławeczka czyli tam gdzie jego miejsce.

Elastico07 komentarzy: 1243731.12.2019, 17:54

@RIVALDO700 napisał: "A czy ja tam napisałem ze Xavi i iniesta słaby jest. Piłka to roznica zdam ,mnie w ostatniej dekadzie 3 razy bardziej jarał Yaya Toure i De bruyne niz ta 2. Mam prawo do swojego zdania."
W takim razie twoje zdanie mija się z prawdą.To że to jest twoje subiektywne zdanie nie oznacza że jest słuszne.

Elastico07 komentarzy: 1243731.12.2019, 17:52

Jest Sokratis na jutro ready,

Siller komentarzy: 174731.12.2019, 17:45

@Paramount napisał: "Kobayashi z Peru"
Chyba Kasai ;)

Paramount (zawieszony) komentarzy: 1731.12.2019, 17:43

@NineBiteWolf: Kobayashi z Peru. Od jutra, rocznikowo już będzie miał 42 lata, ale na poprawienie dorobku bramkowego się nie zanosi. Gra ogony w fatalnym w tym sezonie Werderze.

ZielonyLisc komentarzy: 2019831.12.2019, 17:42

Ale mnie gwizdek piecze

ZielonyLisc komentarzy: 2019831.12.2019, 17:40

w końcu zaRahUć

Paramount (zawieszony) komentarzy: 1731.12.2019, 17:36

@rreddevilss: Może Cię zaskoczę, ale Džeko z tej listy jest jednym z największych kozaków. Poradził sobie w trzech, z pięciu najmocniejszych lig w Europie (niemiecka, angielska, włoska). Na dodatek nailepszy strzelec w historii reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466931.12.2019, 17:34

@Paramount:

Tylko obecnosc Dzeko mnie tutaj zdziwila

Paramount (zawieszony) komentarzy: 1731.12.2019, 17:31

Lista napastników (typowe "9") nadal grających w Europie, którzy zdobyli ponad 300 goli w karierze (klub+reprezentacja):