Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:30

@Garfield_pl: ja też widzę i Was przyszłości pod wodzą Artety. Jak mówisz o Lampardzie to nie zgadzam się co do tego, że zjada OGsa. Dwa razy w drogą od Nas, porażki też jak w MU że slabiakami.
Może efekt nowej miotły się kończy jak w United. Ale to moje zdanie.

Garfield_pl komentarzy: 2707231.12.2019, 09:27

@Przyjaciel1990: ja kojarzę może dwóch, którzy tam się udzielają, za to wy jak zawsze przychodzicie przed meczem i potem ban. Jak tak chcesz, to inaczej ogs jest słabym trenerem i nie pomoże utd :) ładniej brzmi? O Lamoardzie i Artecie jeszcze za wcześnie mówić, ale jakby nie patrzeć Lampard ba ta chwilę zjads Ogs, a jest zdecydowanie krócej w klubie, a w Artecie widzę przyszłość i po 2 meczach widać kierunek obrany :)

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:19

@Garfield_pl: zdziwiłbys się ile jest u Nas Armatek i ja nie mam nic do tego. Są tacy co prowokują, a są tacy co da się pogadać z Nimi.
Niech Ole będzie wuefista. Jeśli chodzi o staż trenerski to można tak nazywać Lamparda jak i Artete. Ale ja tego nie robię.

Yahoooo komentarzy: 103931.12.2019, 09:17

Czasem zmiana stylu gry sprawia że dotychczas beznadziejny zawodnik swietnie się w nim odnajduje i nagle transfer staje się zbędny. Dobry przykład to ozil którego najchętniej byśmy już dawno wyrzucili z klubu a tymczasem Arteta - nowy system i ozil nagle staje się naszym najlepszym zawodnikiem. Należy pamiętać że ta grupa ludzi która gra w Arsenalu to profesjonalni zawodnicy i w piłkę grać potrafią. Naprawdę myślicie , że Mustafi - gość który zdobył mistrzostwo świata i był wtedy ostoja niemieckiej defensywy nie potrafi grać w piłkę? Może zmiana systemu gry, nabranie pewności siebie mu w jakiś sposób pomoże i przypomni sobie jak grać w piłkę :p Zawodnicy wygrywający ligę Leicester też nie zostali nagle kupieni za miliard tylko były to drobne wydatki. Ranieri znalazł jakiś sposób, poustawiał ich odpowiednio, wpoił mentalność zwycięzców (a nic tak nie buduje jak dobra passa) i poszło... Danny Drinkwater był fundamentem tej drużyny a gdzie.on jest teraz.. Myślę że w naszej drużynie do pierwszej 11 by się raczej nie załapał..

Garfield_pl komentarzy: 2707231.12.2019, 09:16

@Przyjaciel1990: tak wuefista, niech Cię to miejsce nie zwiedzie, on utd nie uratuje, i oby jak najdłużej był w utd. Nie przyszedłeś pogadać o meczu, przyszedłeś podburzać, to oczywiste. Długo tu nie zabawisz, nie wiem po co w ogóle przychodzą tacy, kompleks Arsenalu? Bo jakoś od nas rzadko ktoś u was się rejestruje i zaczepia. Sądzę, że wiek u Ciebie też nie za wysoki, oby...

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:13

Poza tym nie obrażam nikogo ani nie prowokuje

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:12

@Garfield_pl: chciałem pogadać o meczu i tyle.
OGS wuefista? 5 miejsce.
Trochę pokory

Garfield_pl komentarzy: 2707231.12.2019, 09:09

@kb8konrad: czeka na wygraną z nami, jeśli się uda, pokozaczy że wuefista lepszy i dostanie bana. A jeśli przegraja zrobi to samo, tylko z większą nienawiścią :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2019, 09:07

@DoomSlayer napisał: "Sałatka wielowarzywna z majonezem gotowa?"

Jeszcze powiedz, że będziesz wypatrywać pierwszej gwiazdki.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:03

@kb8konrad: nigdy w życiu kibic Chelsea
Tylko kibic Manchesteru United

kb8konrad komentarzy: 142831.12.2019, 09:02

heh bo to za troll @Przyjaciel1990?
odezwal sie po meczu ****i i caly czas spami ;)
prawie 90 komentarzy w kilkanascie godzin?
go home and never back ;)

mallen komentarzy: 2123831.12.2019, 09:02

Bukayo Saka o Mikelu Artecie:

"To ktoś, kto rozumie zawodników, klub i wszystkie pomysły, które ze sobą przyniósł. Ma jasną plan na to, jak chce, abyśmy grali i jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością współpracy z nim.

Uczy nas prostych rzeczy, których nie znaliśmy wcześniej. Wprowadza własną strategię, swój sposób na grę. Widzimy, że to zadziała, ale na efekty trzeba trochę poczekać.

Od razu zauważyłem, że kiedy nikt cię nie naciska, to nie musisz podawać piłki. Możesz po prostu wziąć piłkę, pobiec z nią, popchnąć akcję do przodu i poczekać, aż ktoś z drużyny przeciwnej do ciebie podbiegnie, a wtedy podać ją do innego zawodnika. Wtedy ten gracz będzie mieć dużo miejsca i czasu albo będzie na nim ciążyła mniejsza presja. To tylko przyciąganie do siebie zawodników przed oddaniem piłki, ale bardzo pomoże naszym kolegom z drużyny.

Ma swoją własną drogę, swoją filozofię, a nawet mówił o tym, by wdrożyć jego filozofię do całego klubu, by przywrócić mu właściwy kierunek w którym musimy zmierzać.

Musimy wygrywać mecze oraz zdobywać trofea i mam wrażenie, że jego wizja się z tym pokrywa, że taką ma strategię. On dobrze wie, jak możemy wskoczyć na wysoki poziom. Jeśli dalej będziemy z nim pracować i robić to, czego od nas wymaga, to wrócimy na własciwe tory."

mallen komentarzy: 2123831.12.2019, 08:57

Oby tylko Arteta miał realny wpływ na transfery.

Placio komentarzy: 254431.12.2019, 08:54

Giroud to może zjeść ale burgera oglądając grę Cfc z trybun albo w domu przed Tv ;)

Alonso komentarzy: 1282431.12.2019, 08:48

@ZielonyLicz: ale dziś to otwórz tego szampana bo ojciec wiecznie żyć nie będzie

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 08:43

@ZielonyLicz: Giroud zjada alesądra Lakazeta

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2019, 08:42

Widzę, że już u niektórych, sylwester trwa w najlepsze.

ZielonyLisc komentarzy: 2020231.12.2019, 08:36

LACAZETTE > GIROUD WY CIULE IGNORANCKIE SŁOIKI KANONIERSKIE

Kowal96 komentarzy: 1758131.12.2019, 08:32

@JanikK napisał: "Last but not least. Told Arteta is a huge fan of Gimenez from Atletico. Wether that’s a viable option is another conversation. However he’s a huge fan."

Takie transfery to raczej w City ;c

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18431.12.2019, 08:25

Arsenal Champion: "o cholera, to [Giroud] zaszalał. pewnie to ten sezon gdzie 3 bramki walnął w ostatnim meczu"

On przynajmniej zdobywał hat-tricki. NO A LAKAZET TO PRZEZ 2,5 ROKU NAWET Z PÓŁAMATORAMI W LE NIE POTRAFI. XDDDDDDD

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18431.12.2019, 08:16

@filo94: Arielka/Fiona przyjdzie pod główny Ci potowarzyszyć.

Jacek1s komentarzy: 764631.12.2019, 08:01

@Kiepomen napisał: "Rabiot to Guendo v.2? Dobre sobie. Gość niedawno był ojcem rozklepania Barcelony 4:0 i jednym z najlepszych playmakerów w Europie."

W takim razie Wilszerek v2, człowiek jednego meczu.

Jacek1s komentarzy: 764631.12.2019, 07:52

@filo94 napisał: "Dziś pierwszy raz od 4 lat sam w domu."

Dajcie spokój już temu Kevinowi

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.12.2019, 07:32

I co tam chopoki? Jakie plany na sylwestra?

Ja zawsze spędzałem z dziewczyną... Dziś pierwszy raz od 4 lat sam w domu.

Patriko komentarzy: 520731.12.2019, 06:57

@Dubhead: Nie mówię o gratulowaniu tylko stwierdzam jak jest, ludzie są różni w tym kibice też i nic tego nie zmieni, siłą nikogo na stadionie trzymać nikt nie będzie, a to że jeden angol z drugim który pół życia chodzi na ten klub wyjdzie z obiektu wcześniej wkurzony wcześniej to ma do tego prawo a jeszcze odnośnie komentarza @Skotti samo wyjście ze stadionu a korki i powrót przez miasto to drugie

Dubhead (redaktor) komentarzy: 604 newsów: 9631.12.2019, 06:13

@Patriko: Prawda. Ale nie bedziemy gratulowac kibicom za to ze zostali do ostatniego gwizdka. To powinna byc norma.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 131.12.2019, 06:01

Podobno Mikel nalega, aby Saliba wrócił już w styczniu z wypożyczenia

Patriko komentarzy: 520731.12.2019, 05:46

@Skotii napisał: "Byłem na meczu z City 2-2, gdzie każdy był do ostatniego gwizdka. Wyszedłem w minute ze stadionu, także bujdy. Wychodzili bo byli wkurzeni. :P"
@Skotii: To nie są bujdy, jasne że są takie mecze które porywają tak, że każdy wychodzi po ostatnim gwizdku do tego sprawnie i szybko, w żaden sposób nie mija się to z tym co napisałem, podałeś przykład z MCity 2-2, a a ja widziałem mecz z MUnited wygrany 2-0 i część stadionu wyszła po 80 minucie, wpływ ma na to wiele czynników od gry kopaczy, godzinę i dzień rozgrywania meczy po warunki pogodowe, bo akurat w przykładzie meczu który ja podałem lał mega deszcz. Chociaż oczywiście na pewno część z części ludzi która wyszła przed czasem podczas ostatniej potyczki z Chelsea wyszła tak jak mówisz z wk$#*&@nia ;) @Dubhead napisał: "Jasne, jednak mimo wszystko w tej sytuacji, w jakiej jestesmy to jest strzelanie sobie w stope. Ludzie tlumnie zaczeli wychodzic przy bramce na 2:1. Wszyscy bylismy zrozpaczeni, ale pomysl jak to wplywa na pilkarzy. 2:1 to nie 7:0. Mecz derbowy. Nie zrozumiem takiego zachowania, zaden argument mnie raczej nie przekona. Czy to byly 1 derby dla tych ludzi czy setne."
Nie no ja ogólnie się z tobą zgadzam i widziałem ten mecz tylko w TV, ale na oko z tego co było pokazane jednak dalej ponad połowa kibiców( a to z blisko 55k dalej dużo) została do końca podziękować im za walkę, to też trzeba docenić tak jak resztę zganić :)

Kiepomen komentarzy: 422931.12.2019, 03:19

Rabiot to Guendo v.2? Dobre sobie. Gość niedawno był ojcem rozklepania Barcelony 4:0 i jednym z najlepszych playmakerów w Europie. Ma ostatnio słabszy moment, ale wielu z klasowych piłkarzy takie ma, nic nowego. To, że mają mopy na głowie, nie znaczy, że grają tak samo xD

grzegorz1211 komentarzy: 1026931.12.2019, 03:09

@Marcinafc93: Nie napalał bym się na Upamecano. Lipsk lider Bundesligi z szansami na mistrzostwo, walka w fazie pucharowej LM. Upamecano byłby idiotą gdyby tu przyszedł w styczniu

Patriko komentarzy: 520731.12.2019, 02:54

i gość zaliczył w 9 meczy bez porażki 4 asysty + 1 bramkę*

Patriko komentarzy: 520731.12.2019, 02:52

@Przyjaciel1990 napisał: "@rreddevilss: milinkovic savic ostatnio przygasl"
Nie żeby coś, ale śledzę Lazio, oglądałem ich ostatnie kilka meczy w Serie A i superpuchar z Juve, i gość był zaliczył w 9 meczy bez porażki 4 asysty + 1 bramka będąc jednym z filarów znakomitej serii zwycięstw w którą wchodzą 2 zwycięstwa z Juve na przestrzeni 2 tygodni i wygrany puchar, także no polemizowałbym czy przygasł xD

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 131.12.2019, 02:46

Arsenal lining up Dayot Upamecano as Mikel Arteta's first signing to shore up leaky defence - and RB Leipzig could be persuaded by £40m January bid. [@SamiMokbel81_DM]

Siller komentarzy: 174731.12.2019, 02:04

@JanikK napisał: "Just got a interesting text regarding Arsenal. Arteta looking like he’s going to be backed in the market. Cb, cm prioritised. Arteta wants two solid reliable players down the spine."
I to są dobre wiadomości!

Oczywiście pod warunkiem, że są prawdziwe ;)

mallen komentarzy: 2123831.12.2019, 01:43

Unai ze swoim sztabem ładnie przygotował drużynę fizycznie na sezon.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.12.2019, 01:34

Były agent piłkarski James McCann na tt, sledze go od dłuższego czasu.

Arteta also shocked at the level of fitness from the Arsenal players. Has been quoted as saying something along the lines of ‘can’t believe how low the levels are. Nowhere near the standard of a top half team let alone a top 4 team’ bit of a shock coming to a lot of the players

If Arteta is given a this season and next season. I believe you will see a really well drilled, top side. Exciting football being played, everyone at Arsenal are so impressed with him.
Nicolas Pepe has been put on a individual training regime to make him stronger and hugely improve his stamina.

I thought Arsenal were fantastic against Chelsea for first 60 mins, defensively they looked sound (which I can’t believe I’m saying) fitness levels and awful refereeing cost them plus individual errors. Also injuries are huge, tell me a side without a single fit full back

Bellerin, Tierney, kolasinac, chambers, holding, sokratis. All injured. Take full backs from Liverpool and cb’s and see what happens. Trust Arteta. I’m hearing everyone is just loving him.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 01:00

@RIVALDO700: hahaha
Jak tam zdrówko u nich

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 00:54

@Przyjaciel1990: Cebula juz kupiona a Martini sie chłodzi w lodówce a co?

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 00:37

Co z Cebula i Martinelim ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 00:34

@Siller napisał: "Nie wiem, czy Messiego można traktować jako środkowego pomocnika. Natomiast jeśli założymy, że można, to rzeczywiście ta dwójka jest daleko z przodu."

ja go traktuje jako napastnika/pomocnika/skrzydłowego :)

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2431.12.2019, 00:33

Ide spać - to mój ostatni post w tym roku. Życzę wszystkim udanego 2020 w sferze zarówno kibicowskiej jak i prywatnej :) Pozdro

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 00:33

@RIVALDO700: dla mnie również. W głowie tylko fury, fryzjer i gwizdorzenie na insta

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 00:31

Dla mnie szczerze to Pogba to wielkie rozczarowanie w PL . Zbyt duzo charakteru Ozilowego czyli takiego ospałego dziadka. Myslałem ze facet bedzie taka słabsza wersja Yaya Toure, ale facet wiecej dreptania niż biegania, a tu 27 lat zaraz na karku , wiec on juz sie nie zmieni.Dla mnie osobiscie olbrzymie rozczarowanie.

navyblue komentarzy: 28131.12.2019, 00:31

@Tevez napisał: "Swoją drogą Pogba w nadchodzącym roku skończy 27 lat. Nie zanosi się żeby United miało szybko wskoczyć na poziom który pozwoli im walczyć o poważne trofea. Powinien się stamtąd ewakuować tym prędzej żeby nie zmarnować najlepszych lat kariery."

Dokładnie. Widać, że nie ma zamiaru już tam grać. Nie ma mu się co dziwić.

Fabri4 komentarzy: 9942 newsów: 5031.12.2019, 00:30

Cristiano Ronaldo i Leo Messi zdobyli w tej dekadzie tyle samo bramek co Arsenal - 704

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 00:30

@Przyjaciel1990: ☆zagra

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 00:29

@Tevez: ta i pójdzie do Realu i jak będzie tak robił jak w MU to zobaczy sobie jak tam jest po słabym meczu.