Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Tevez komentarzy: 408731.12.2019, 00:28

Swoją drogą Pogba w nadchodzącym roku skończy 27 lat. Nie zanosi się żeby United miało szybko wskoczyć na poziom który pozwoli im walczyć o poważne trofea. Powinien się stamtąd ewakuować tym prędzej żeby nie zmarnować najlepszych lat kariery.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 00:27

@rreddevilss: milinkovic savic ostatnio przygasl

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 00:26

@RIVALDO700: ta w City

Siller komentarzy: 174731.12.2019, 00:26

Nie wiem, czy Messiego można traktować jako środkowego pomocnika. Natomiast jeśli założymy, że można, to rzeczywiście ta dwójka jest daleko z przodu.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466931.12.2019, 00:25

@RIVALDO700:

Pogba jesli mu sie chce ale to juz rzadkosc niestety, napewno Dybala a z takich nieoczywistych to podoba mi sie Wijnaldum i Milinkovic Savic

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 00:24

@TlicTlac: po tym sezonie chyba oglasza koniec kariery.

TlicTlac komentarzy: 596731.12.2019, 00:23

Silva

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 00:23

Tak jak myslalem po Waszych typach ta 2 , a potem długo,długo nic. Nic nie mam do reszty ale to nie ta klasa.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 331.12.2019, 00:17

Lacazette Olelsądr

navyblue komentarzy: 28131.12.2019, 00:17

@RIVALDO700: @RIVALDO700 napisał: "Najlepszy of pomocnik operujacy w srodku wylaczajac Messi/De bruyne dla Was to ?"

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1631.12.2019, 00:05

Ale ten Liverpool jest świetny w tym sezonie. Nie to co Arsenal.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 00:02

@navyblue: mam jakiś wstręt do LiVARpoolu.
I jestem Marek

ArsenalChampion komentarzy: 798430.12.2019, 23:59

@Simpllemann napisał: "Tej granicy nie potrafi przekroczyć Lacazette. Wynik Girouda to 16 goli."
o cholera, to zaszalał. pewnie to ten sezon gdzie 3 bramki walnął w ostatnim meczu

lordpat komentarzy: 335930.12.2019, 23:59

@Traitor:

10-12 - “out of the league”

navyblue komentarzy: 28130.12.2019, 23:58

@rreddevilss napisał: "MULA to sobie w domu poszukaj :) i wez nie odpisuj na moje komentarze bo z Toba juz dawno temu zakonczylem dyskusje"

...rzeczywiście jakiś Pan nerwowy...
... i nie potrafi Pan postępować z ludźmi.

...i niestety zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych...

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52430.12.2019, 23:51

@ArsenalChampion napisał: "Giroud nigdy nie potrafił przekroczyć granicy strzelenia więcej niż 14 bramek, solidny napastnik nic więcej"

Tej granicy nie potrafi przekroczyć Lacazette. Wynik Girouda to 16 goli.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 23:41

Niech każdy to zrozumie. Wam Bissaka w obronie dzik, w ofensywie średnio.
TAA w ofensywie dzik, w defensywie średnio.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:39

@Garfield_pl napisał: "Napisał fanatyk Auby :D"

Nigdy nim nie byłem, po prostu ciezko jest krytykowac kolesia co ładuje gola co mecz/2 mecze. I potem powstaje taki mit.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2430.12.2019, 23:29

@RIVALDO700

Wszyscy zawiedli - w tym sezonie Alexis regularnie też występował na szpicy i jak już wspomniałem nawet ten mały geniusz miał 11 spotkań bez gola, Ozil 2 połowe sezonu przespał, a reszty już nie pamietam

Garfield_pl komentarzy: 2707230.12.2019, 23:29

@RIVALDO700 napisał: "A chyba juz wiem czemu. To chyba ty jestes tym userem co był strasznym fanatykiem Ziru :)"
Napisał fanatyk Auby :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466930.12.2019, 23:28

@navyblue:

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:26

No odpisałem Ci - nie, no bo jak Ziru sie zacial a wtedy chyba to był sezon Ziru/Welbeck no to nie był problem? na dosc sporo?

Ale mowie ta rozmowa moze byc ciezka bo ty strasznie masz parcie na skill Ziru :)

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2430.12.2019, 23:22

@Traitor napisał: "Swoja drogą ponawiam teze, ze w Arsenalu problemem nigdy nie był napastnik - nigdy."

Nie.

(zaprzeczasz - czyli napastnik był problemem)

(podajesz przyklad /\)

No przynajmniej ja tak zrozumialem, jak nie to sorki

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:21

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:20

@Traitor napisał: ""Był problemem , sezon w którym Lester chyba miało mistrza i tam chyba Ziru zaciał sie na 10+ meczów bez gola""

Jak ty z tego zdania zrozumiałeś ze obwiniam Ziru za brak mistrza?

ArsenalChampion komentarzy: 798430.12.2019, 23:16

A wtedy top 6 przegrywało mecz za meczem, to była najlepsza okazja

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2430.12.2019, 23:16

Swoja droga z ciekawosci zerknalem - w sezonie 15/16 Alexis miał zacięcie na 11 kolejek :P

Naburator komentarzy: 278430.12.2019, 23:15

@navyblue: nigdy nie zrozumie takiego czegoś, jeden wypowiada się o jednym piłkarzu a drugi mu odpowiada o zupełnie innym xd jaki to ma sens. Co do boków obrony liv tez uważam ze w obronie są przeciętni za to w ataku mega . Za to mając pomoc złożona z samych zawodników z motorkiem w tyłku. Którzy często zaasekuruja jest to cudowne rozwiązanie. Co zreszta pokazuje obecna tabela

ArsenalChampion komentarzy: 798430.12.2019, 23:14

Giroud to zawsze był napastnik z którym ciężko było walczyć o coś więcej niż 4 miejsce, w sezonie którym Leicester zdobyło mistrzostwo, mieliśmy kadrę która wkońcu mogła wygrać mistrza, lecz zabrakło lepszego napadziora. Giroud nigdy nie potrafił przekroczyć granicy strzelenia więcej niż 14 bramek, solidny napastnik nic więcej

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:12

ps - ja pamietam tydzien/2 tygodnie mecze do tyłu.

Gdzie ja sobie jakas sytuacje z Simpsonem przypomne czy glowke Welbecka XD w sezonie mistrzowskim Lester....

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2430.12.2019, 23:12

@RIVALDO700

no wcale nie obwiniasz Ziru za brak mistrza xD

MatczaK komentarzy: 62230.12.2019, 23:10

@Tevez: Modric po pierwszym sezonie w Realu też był uznawany za najgorszy transfer sezonu w LaLidze i co?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:10

Zwolnij.... Sam napisałes ,, w AFC napastnik nigdy nie był problemem'' Odpisałem , ze Ziru miał dlugie zaciecie , a ty mi juz piszesz ze obwiniam Ziru za brak mistrza.

Lol.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2430.12.2019, 23:08

@RIVALDO700

Tak, wina 1 zawodnika - a Ozil walący 15-16 asyst do grudnia, a potem przez pol roku 3.

Jak serio uważasz, że w 15/16 przegralismy mistrzostwo przez jednego zawodnika, to faktycznie masz zamknięty umysł. Cały zespół dawał dupy(a kluczowe porazki dla mistrzostwa mielismy bez Giroud w 1 składzie tak btw. - np. 3-2 na old trafford / 0:1 z Chelsea) - z Leicester gdzie Welbeck strzelil gola glowa przypomnij sobie, kto zalatwil czerwona dla Simpsona i mial asyste do Walcotta :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:06

Ciekawe czy Benjamin Mendy bedzie miał gburze za boisko w swoim domu. :)

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214330.12.2019, 23:04

@Traitor napisał: "Albo smieszy mnie oburzenie, ze Ribery na wakacjach je sobie złotego steka za 1200$. Zarobili i ich stać to sobie jedzą, ale problemy mają ludzie"
Akurat w przypadku Ribery'ego sytuacja miała drugie dno, mianowicie komentarz, którym okrasił zdjęcie "złotego steka" i stąd wynikła gównoburza.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2430.12.2019, 23:04

Widzialem ratio "ostatnia dekada" najlepszych napastników w lidze.

RvP 154 spotkania 98 goli - ale maszyna z niego była w formie.. plus ta elegancja z piłką przy nodze

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 23:04

Nie. Był problemem , sezon w którym Lester chyba miało mistrza i tam chyba Ziru zaciał sie na 10+ meczów bez gola.

coooyg11 komentarzy: 315330.12.2019, 23:04

A czy kolega Redzik dalej śledzi losy Krystiana B. ? Co tam się z nim dzieje ? Bo jak patrzę po tabeli i formie to możliwe, że znowu wróci do 3 ligi :)