Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123831.12.2019, 13:18

Oby Arteta nie kombinował z Granitem na obronie.

Siller komentarzy: 174731.12.2019, 13:17

Czyli z nominalnych obrońców zdrowi są jedyne Luiz, Mustafi i Mavropanos? Po prostu wspaniale. Jeszcze dodajmy do tego, że Saka i AMN będą musieli zagrać trzeci mecz w przeciągu 6 dni, gdzie zwłaszcza ten pierwszy nie miał już kompletnie sił biegać w końcówce z Chelsea i mamy gotowy przepis na katastrofę.

mallen komentarzy: 2123831.12.2019, 13:15

A jeszcze tak niedawno wszyscy byli zdrowi.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 13:15

To już pewne, że Mustafi zagra w środę?

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 13:14

@rreddevilss: fakt.

Kowal96 komentarzy: 1758131.12.2019, 13:14

@Topek:

Mustafi jest przecież w XI dekady Arsenalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466931.12.2019, 13:13

@mitmichael:

United was kiedys ogralo grajac w obronie Varela Carrick Blind Rojo takze i wy mozecie wygrac grajac totalnie zmieniona obrona :P

To chyba nie może być przypadek.
Klopp praktycznie bez rotacji i jakoś wszyscy zdrowi.

mitmichael komentarzy: 4924331.12.2019, 13:09

Niedostepni na mecz z United: Bellerin, Chambers, Sokratis, Kolasinac, Tierney, Holding i jak tu sie dziwic, ze nasza obrona to katastrofa jak tylu kontuzjowanych

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52431.12.2019, 13:06

Trzech piłkarzy Arsenalu z zerwanymi więzadłami w rok? Niezły wynik.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466931.12.2019, 13:05

@Kowal96:

Patrzac jak kiedys Liverpool i Tottenham mialy przecietny sklad to tylko pokazuje ze za 5lat moze byc zupelnie odwrotnie

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 631.12.2019, 13:03

To chyba powoli staje się tradycją, że jak obrońca zaczyna dobrze grać to nagle dostaje długoterminowej kontuzji. Tak było z Bellerinem i Holdingiem, teraz klątwa dosięgnęła Chambersa.

fabregas1987 komentarzy: 2570631.12.2019, 12:58

Podobno Arsenal ma zapolować na Upamecano zimą? Byłoby świetnie, ale dlaczego Francuz miałby zmienić bijący się o mistrzostwo i grający w LM Lipsk na zajmujący 12 miejsce i grający w LE Arsenal?

dolny komentarzy: 265231.12.2019, 12:57

@Marcinafc93: dramat. Zaczął grać, to taka tragedia... Jeszcze taki wysyp kontuzji w obronie...

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 131.12.2019, 12:55

Arsenal fear Calum Chambers could miss the rest of the season with a serious knee injury, with growing concerns he has suffered damage to his anterior cruciate ligament. [
@SamiMokbel81_DM
] #afc

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57331.12.2019, 12:43

@filo94 napisał: "Mieliście kiedyś tak, że spotkaliście się z dziewczyną, po spotkaniu do niej napisaliście, a ona nawet nie odpisała? :(
Mega przykre uczucie..."

Stary, przestań, po prostu przestań. Ile Ty masz lat, żeby przejmować się takim czymś? Nie wiem, chłopie, starszy chyba ode mnie jesteś, a jak czytam Twoje wpisy o takich tematach, to mam wrażenie jakby pisała to dziewczynka z podstawówki, której nie wyszło z chłopakiem.

thegunner4life komentarzy: 891831.12.2019, 12:42

@MajorSuchodolski:
Będziesz bransoletkę razem z Mońką miał.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.12.2019, 12:42

@Jacek1s: no tak! :*

Kowal96 komentarzy: 1758131.12.2019, 12:41

Odpaliłem FIFA14, z ciekawości szybki mecz, żeby zobaczyć proponowane składy, i...

Liverpool:

Mignolet, Johnson, Toure, Agger, Enrique, Gerrard, Lucas Leiva, Iago Aspas, Coutinho, Suarez, Sturrige

City:

Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy, Jesus Navas, Fernandinho, Y. Toure, David Silva, Aguero, Dzeko

United:

De Gea, Rafael, Rio Ferdinand, Vidic, Evra, Carrick, Cleverley, A Valencia, Welbeck, Rooney, RvP

Tottki:

Lloris, Walker, Dawson, Vertonghen, Rose, Sandro, Lennon, Paulinho, M. Dembele, Chadli, Soldado

Chelsea:

Cech, Ivanovic, Cahill, Terry, Cole, Ramires, Lampard, Juan Mata, Hazard, Oscar, Neto

Arsenal:

Szczęsny, Sagna, Per, Kosa, Gibbs, Arteta, Wilshere, Fijo, Podolski, Santi, Giroud

Leicester w Championship:

Schmeichel, De Laet, Morgan, Whitbread, Schlupp, Drinkwater, King, M. James, Nugent, Wood, Vardy

Wolves nawet nie podaje, bo grali w 3 lidze :D (Football League 1)

... Ten skład Liverpoolu i Tottków :D

Ogólnie to my i MU patrząc po składach zaliczyliśmy największy regres ;/

JonSnow5 komentarzy: 16631.12.2019, 12:40

@metjuAFC: każdy by chciał takiego zawodnika w środku pola..

Jacek1s komentarzy: 764631.12.2019, 12:38

Filo, nie szukaj dziewczyny. One zawsze Cię skrzywdzą, ja nie.
Więc jak widzisz, wybór jest oczywisty :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.12.2019, 12:33

@rreddevilss: dzięki! :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.12.2019, 12:33

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466931.12.2019, 12:32

@filo94:

Zle trafiłeś poprostu, ale nie zniechecaj sie w koncu trafi sie taka co Cie doceni :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.12.2019, 12:29

@rreddevilss: no troche się przejmuje... musiałem zrobic na niej fatalne wrazenie :D

mallen komentarzy: 2123831.12.2019, 12:17

Było jakieś info z wiarygodnego źródła o zdrowiu Chambersa? Bo na necie krążą ploty o więzadłach i 9 miesięcznej przerwie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.12.2019, 12:16

Mega przykre uczucie...

MajorSuchodolski komentarzy: 8631.12.2019, 12:10

@dami494: Nic nie jechało!

domino178 komentarzy: 241631.12.2019, 12:09

@madderns29: Jasne. Niech jeszcze dojdzie Kessie i Borini, żeby mu smutno nie było. Degrengolada w Arsenalu jeszcze nie jest tak bardzo widoczna :D A już całkiem poważnie to niech Piątek udowodni że jest zawodnikiem na TOP kluby(tak, tak Arsenal pomimo dołka nadal takim jest) i dopiero niech myśli o transferach, bo jak na razie to jemu w głowie pierdoły typu cieszynki i wzrost wartości a nie postawa na boisku.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.12.2019, 12:08

@MajorSuchodolski: Przyszedłeś, co z ust jechało?!

MajorSuchodolski komentarzy: 8631.12.2019, 12:04

@Dominik11: noo, nawet jak strzelił gola to się przewracał

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 131.12.2019, 11:58