Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1030230.12.2019, 13:42

@mallen: Koguty podobno też są zainteresowane Upamecano

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 930.12.2019, 13:41

@RIVALDO700: też lubię AC Milan i smutno się patrzy na ich regres w ostatnich 10 latach. Ale myślę, że Arsenal nawet jak straci Aube to nadal będzie mógł walczyć o najwyższe cele. Laca i Pepe jeszcze odpalą. jestem tego więcej niż pewien.
My mamy problem w obronie i w pomocy. O ile obrona może jeszcze wypalić jak się chłopaki wyleczą (Holding, Chambers, Tierney, Bellerin) i jak dokupią jednego ŚO, o tyle w pomocy nie mamy kompletnie nikogo a do tego jeszcze odejdzie Xhaca i Ozil.
Nie wyobrażam sobie Środka pomocy w Arsenalu po styczniowym oknie transferowym. I wk*a mnie niemiłosiernie pisanie, żebyśmy do środka wzięli Ericsena czy innego top-playera.

Uwaga, to może zaboleć: Nikt topowy do nas nie przyjdzie w zimie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 13:36

@mallen napisał: "Było jakieś info co zaszło u nas w szatni wczoraj po meczy, bo podobno zarząd się do niej wybierał?"

Aubameyang rzucił 5 razy butem w Lace. Mustafi cały czas biegł do tyłu. Edu zapytał Artete czemu w City z guardiola zrobili 100 wygranych w 134 mecze w lidze , a tu nie moze wygrac 2 głupich meczów.

bizooon komentarzy: 693030.12.2019, 13:32

Jacek Willchair by mu krzyknal: Lucky Strike :)

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 13:30

bizooon komentarzy: 693030.12.2019, 13:30

Laca forme na lawie zgubil i tyle w temacie. Inna sprawa ze jakby lucas znal angielski i nie byl takim niemowa to by mu krzyknal wal z pierwszej bo masz plecy

Jacek1s komentarzy: 764630.12.2019, 13:28

@mallen napisał: "może przekonać Lojpcyś"

Pierwszy raz spotykam się z taką pisownią Lipska xd

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.12.2019, 13:28

A meeting between the leaders of Juventus and Véronique Rabiot [Adrien's mother & agent] was also held this weekend to clarify the situation of the main interested party [Arsenal FC]. But we understand that Juventus are categorical: they will not let Rabiot leave. [@footmercato]
Instead they wish to sacrifice Emre Can. Courted by PSG, the former Red is expected to pack up in January and head to Paris. No talks ongoing between AFC and Juventus.

Jacek1s komentarzy: 764630.12.2019, 13:27

Boateng na dwa sezony byłby całkiem spoko opcją, ale to też nie będzie obrońca na lata, który będzie pewnym punktem zespołu, więc to taki półśrodek.

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 13:27

Arsenal złoży w styczniu ofertę za Dayota Upamecano. Kwota ma oscylować w granicach 50 milionów funtów, które - mając na uwadze sytuację kontraktową Dayota - może przekonać Lojpcyś.

Alfredo Pedulla

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.12.2019, 13:26

@silvano95: Lisy mocno naciskają na Demirala, niby 35 mln f Juve chce.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1030.12.2019, 13:25

@miki9971: ja już dawno zmieniłem Salaha na Mane. Senegalczyk tyle samo kosztuje, jak ja go kupowałem to chyba był nawet tańszy, a punktuje bardziej regularnie.

@kamil9: Też się martwiłem po sobocie, bo miałem Pereire i Vardego za 0, a Grealish i Maddison mi zdobyli po jednym punkcie xd Wczoraj jeszcze Lundstram wypadł, ale KDB ładnie na C nadrobił.

@TomHen1990: Uu, ładnie.

@Vendeful: Ja na 400k dopiero, ale jeszcze niedawno byłem na 700, więc i tak się cieszę

silvano95 komentarzy: 981130.12.2019, 13:24

Arsenal spróbuje ściągnąć Upamecano , lecz info podają słabe źródła.
Osobiście wolałbym Demirala z Juve.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.12.2019, 13:21

Boateng? Spoko, ale on zaraz wyląduję w gabinecie i tyle go będziemy widzieć xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 13:20

@GenzoArs napisał: "trochę przeraża mnie perspektywa następnego sezonu pod względem naszej kadry.
wypisujecie tu nazwiska jak Upamecano, a realnie patrząc nikt z takiego topu do nas nie przyjedzie niestety. trzeba będzie liczyć na młodzież i na niedocenione talenty, które - być może - nagle się odblokują.

To już nie ten Arsenal, który zapewniał grę w LM. Jeszcze rok temu były perspektywy z Kasztanem i były argumenty. w tym sezonie ich nie ma.
Skoro nawet nasi kibice nie do końca wierzą w Artetę to jak potencjalni zawodnicy mieliby uwierzyć?"

IMO jesli Auba zrobi out w lato , a nie bedzie przynajmniej 2/3 wielkich nazwisk , a za liderowanie weźmie się nadal nieprzekonujący z forma Laca i Pepe , to AFC idzie droga mojego ulubionego klubu we Włoszech- Ac Milanu.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1430.12.2019, 13:18

@mikowhy: podobnie. Też narzekałem na początek, bo Aurier -1, potem same blanki bo Webster nie zagrał (szkoda, bo czyste konto by wpadło), VAR ukradł asyste Zahy, do tego rotacja w Lester. Miała być najgorsza kolejka wszech czasów. A potem punktowali jak szaleni i aż 74 punkty nazbierałem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.12.2019, 13:16

Musimy grac całe spotkania jak 1 połowę. Boje się, że nasi będą mega zmęczeni przez meczem z utd, do tego mamy tylko jeden trening przed tym meczem. Srednio

Vendeful komentarzy: 236830.12.2019, 13:12

Ja zapomniałem o transferach w tej kolejce ale i tak 68pkt wpadło. top 100k na swiecie

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 930.12.2019, 13:10

trochę przeraża mnie perspektywa następnego sezonu pod względem naszej kadry.

Liczę na to, że Arteta stanie na wysokości zadania w przyszłym sezonie i wprowadzi Arsenal do top4-6, co pozwoli na jakiekolwiek rozmowy z topowymi graczami. wszystko od 7 miejsca w dół gwarantuje brak klasowych nazwisk w Arsenalu.

W tym sezonie tylko LE może nas uratować. Jak Arteta popracuje z chłopakami to w Lutym w LE może nas czekać przyjemny widok

grzegorz1211 komentarzy: 1030230.12.2019, 13:08

Report: Arsenal want Jerome Boateng in January

Ech0z komentarzy: 1041630.12.2019, 12:56

Teraz nasi zaczną wygrywać mecze bo wszttskie ligowe to już mecze o pietruszkę więc bez presji zaczną wykanczac akcje

TomHen1990 komentarzy: 67430.12.2019, 12:42

@mikowhy:
Ja o dziwo aż 85 pkt

cwalin komentarzy: 236430.12.2019, 12:37

Xakha odchodzi a zimą znaleźć kogoś do środka będzie ciężko.Tak jak mówi Adams.Z tym całym Raulem i Edu to nawet z ambitnym Arteta daleko nie zajedziemy.

Kowal96 komentarzy: 1758930.12.2019, 12:32

@mikowhy:

U mnie też całkiem fajnie, 70 pkt, KDB na C troszkę podratował :D

miki9971 komentarzy: 6514 newsów: 230.12.2019, 12:28

Mane*

@mikowhy: 51 ... Salah mi naładował punktów , na C - aż 6...

Coraz bardziej zastanwiam się, czy go nie wymienić na Sane...

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1030.12.2019, 12:27

Tak narzekałem na tą ostatnią kolejkę fantasy, a 72 pkt uciułałem. A Wy jak tam?

miki9971 komentarzy: 6514 newsów: 230.12.2019, 12:26

@DoomSlayer napisał: "Jak Pepe nauczy się wracać do obrony to wbije za Nelsona. Mimo że Pepe lepszy jest w ataku od Anglika, to jednak spójność w obronie jest ważniejsza dla Artety."

Teraz tak, bo mamy tam biedę - ale strzelam, że jakbyśmy mieli obronę jak Liverpool np. to Pepe by grał po prostu "swoje".

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 12:24

@Marcinafc93

DM?

B2B i ŚO to PRIORYTET.

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2019, 12:22

A najlepsze, że byłem za spieniężeniem Auby latem, co by wzmocnić obronę i środek pola. Co prawda to gdybanie, ale dopiero byśmy byli w dupie bez goli Auby.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.12.2019, 12:21

Ziyech by się przydał, ale ważniejsza pozycja to ŚO i DM, no i LO

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2019, 12:21

@Marcinafc93: no, ale tu już nawet nie chodzi o ostatni mecz, a o trwający sezon.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.12.2019, 12:20

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.12.2019, 12:19

@schnor25: Bo w drugiej połowie grał z kontuzją, wczoraj o tym pisali.

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2019, 12:19

Laca jest w tak beznadziejnej formie, że nie wiem czy Giroud w czasach gdy bzykał inną pannę, miał swoje problemy i posadził go Sanogo, nie wyglądał lepiej. Francuz jest w katastrofalnej dyspozycji, wygląda jakby grał z ukrytą kontuzją, albo miał kur.vskie problemy rodzinne. Nic mu na boisku nie wychodzi, nic.

call_me komentarzy: 272730.12.2019, 12:18

@kwiatinho:

Mój błąd. Już przeprosiłem i poprawiłem się. Mam jeszcze kwiaty wysłać?

@mallen napisał: "Anglik bardziej angażuje się w zadania defensywne."

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jakiś balans w drużynie musi być zachowany. Jednak jeśli Arsenal w meczu z 16 drużyną PL (Bournemouth) wystawia gracza LEPSZEGO w DEFENSYWIE to chyba nie jest ok?

kwiatinho komentarzy: 1312830.12.2019, 12:16

@call_me:
Z CITY ???

kwiatinho komentarzy: 1312830.12.2019, 12:14

@XandeR:
Faul jak faul zdarzają się. 9 na 10 takich dośrodkowań na treningu Leno wybija a wczoraj przytrafił się ten jeden. Każdy bramkarz popełnia błędy. Niepotrzebnie wyjdzie źle poda nie trafi w piłkę wpadnie mu między nogi czy ręce i kibel.

W Lacy też nie upatrywał bym winy. Sporo było przyczyn tej porażki. Arteta nie mógł skorzystać z Sokratisa Holdinga Bellerina Tierneya Kolasinača Ceballosa Martinelliego Xhaki a po dwóch kwadransach wypadł Chambers. Nie było jak reagować z ławki. Pepe bez formy Willock przestrzelił piłkę meczową Mustafi był za daleko od Abrahama.
Do tego gola na 1:1 strzela grajek którego nie powinno być na boisku.

W normalnych okolicznościach Martinelli grały kosztem Lacy Xhaka Guendouziego a Sokratis Mustafiego czy Chambersa a Tierney za Sake. Na zmianę byłby Cebula Laca i Guendo. To ma sens i w tym też trzeba upatrywać szans. Niedługo część zawodników będzie dostępna i naszą ławka nie będzie wyglądała już tak tragicznie

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26730.12.2019, 12:14

Niestety mecze nie trwają po 45 minut, póki co w połowie sezonu do lidera mamy ponad 30pkt straty i ujemny bilans goli... :/
Z united remis to będzie przecież jak cud, potem kolejne tym razem agresywne wyjazdowe derby z orłami i tu na miliard procent będzie już w trąbe, potem podejmujemy sheffield gdzie remis będzie realnym rezultatem a potem mamy wyjazd na stamford i turf moor i tu żaden zwariowany wariat nie przekona mnie że wywieziemy z tych stadionów choć punkt...
Nie pisze tego żeby prowokować tylko kolejny raz uświadomiłem sobie jak niebezpiecznie się zrobi w lutym dla Arsenalu w tabeli. A warto zobaczyć ostatnie 6 spotkań jakie mamy do rozegrania w tym sezonie... - nawet w dobrej formie to minimum 3 z nich po prostu przegramy i nikogo to nie zdziwi.

call_me komentarzy: 272730.12.2019, 12:12

@FabsFAN:

Rozumiem, ale idąc takim tokiem rozumowania Arsenal będzie sobie wybierał, czy atakować będziemy w pierwszej połowie, czy w drugiej?
Nie napisałem, że mają grać na takiej intensywności cały mecz, ale chyba sam zauważyłeś, że w drugiej połowie po prostu kanonierzy nie istnieli.

TomekO komentarzy: 275030.12.2019, 12:12

@gunner1990: ilość bramek auby jest naprawdę powodem do radości ale taki mecz jak wczoraj gdzie biegał do obrony i był wszędzie to taki jego pierwszy mecz w sezonie więc nie przesadzaj że to tak zawsze wyglada

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 12:11

Pépé przegrywa rywalizację z Nelsonem o miejsce w składzie ze względu na to, iż Anglik bardziej angażuje się w zadania defensywne. Reiss wygrał cztery z siedmiu pojedynków w obronie przeciwko graczom Chelsea — najwięcej spośród graczy ofensywnych w tamtym meczu.

call_me komentarzy: 272730.12.2019, 12:09

No i w innym temacie. Oczywiście wiem, że niektórzy napiszą iż Pepe pewnie prezentuje się na treningach gorzej niż Nelson i takie tam.
Nie rozumiem jednak stawiania na tego drugiego. Owszem cofa się do obrony i "niby"robi wiele zamieszania z przodu. Wydaje mi się jednak, że jest chaotyczny i dokonuje kiepskich wyborów (jakieś szalone dryblingi z dwoma, trzema przeciwnikami).
Mimo wszystko moim zdaniem Pepe jest lepszy w ofensywie, a bez gry nie będzie wiedział, że należy również bronić.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 12:09

A jak Arteta dostał misję specjalną od Guardioli aby całkiem zniszczyć Arsenal i żeby spadł do Championship ? :oooo

gunner1990 komentarzy: 371430.12.2019, 12:09

Ciekawe czy już zima zglosi się ktoś po aubameyanga... życzyłbym mu tego bo wczoraj było najlepiej widać jak ważny i jak dobrym jest zawodnikiem , jeden z niewielu który pasuje do wielkiego klubu jakim powinien być i w jaki powinien mierzyć AFC. Zasuwa na całej linii strzela asystuje walczy i jaki jest kiedy za plecami w końcu te pacholki trochę więcej biegaja i wymieniają podań potrafi się urwać obrońcom kompletny ale niestety tutaj zbytnio nie ma kiedy pokazywać swoich umiejętności . Mam nadzieję ze gość pójdzie do lepszego top klubu i będzie tam a będzie na pewno zachwycał a my zarabiamy kaske za niego i wydajemy na wzmocnienie innych pozycji a młodemu dajemy szansę czyt. Martinelemu

miki9971 komentarzy: 6514 newsów: 230.12.2019, 12:08