Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Fiona98 komentarzy: 39430.12.2019, 00:36

@miki9971: @miki9971: nie, chodzi serio o kolegę. Jego była robi mu takie akcje a on nie wie jak ma postąpić a chciałby by dała im szanse ale żeby nie była toksyczna. Bo on chce mieć normalne życie a nie być ograniczonym.

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 230.12.2019, 00:33

Fionie po prostu chodzi o siebie, że odwala taką trzode. Ale zawsze lepiej napisać, że "wczujcie się, koleżanka, kolega" itd :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 00:32

Narzekacie na Pepe, Lingard jest juz 28 meczów z rzędu bez gola w Premier League.

Fiona98 komentarzy: 39430.12.2019, 00:28

No chłop ma probkem bo ja kocha a ona robi akcje i to ona uważa się za dojrzała.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 00:22

Goals scored in the Premier League last season by Álvaro Morata, Gonzalo Higuaín and Olivier Giroud combined: 12

Goals scored in the Premier League after 18 games this season by Tammy Abraham:-12/squawka/

Kiedys to Chelsea miała ogień hehe, ale sabotaz w koncu sie skończył i tak dluuuugo tam trwał.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 00:19

@Fiona98: no to zrąbana jest na maxa

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 00:18

Kevin de bruyne był był odpowiedzialny za 19 goli w tym sezonie City w PL/gole+asysty/ /squawka/

Takie staty powinien robic Ozil , ale niestety facet szybko sie skończył.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 00:18

@Damaks: te 20 wolałbym dac CP niż grubasowi

Fiona98 komentarzy: 39430.12.2019, 00:18

Dobra może chaotycznie napisałam wybaczcie..
wasza była po rozstaniu po prostu daje wam nadzieje ze może się zastanowić nad tym czy będziecie razem.. i wy wychodzicie sobie z kumplem na piwko pogadać, ona was widzi gdzieś przypadkiem i twierdzi „idź sobie do tego *****ego kolegi” i blokuje na fb, połączenia i wszystko inne. A wy nie wiecie nadal dlaczego się obraziła, nie wiecie co złego zrobiliście.

Simao12 komentarzy: 775230.12.2019, 00:17

@fiona98

Typowa sytuacja ze szkoły, po pewnym czasie zainteresowany zaczyna dostrzegać z*****ie drugiej osoby z pomocą przyjaciela. Odcinek 769

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.12.2019, 00:13

@Przyjaciel1990: Za Zahę CP sobie krzyknie 80 mln, słaby interes.

zdyp komentarzy: 458030.12.2019, 00:13

@Dawid04111 napisał: "Nic z tego nie rozumiem, ale jeśli ten kumpel jest kibicem Tottenhamu to popieram tę laskę co go nienawidzi."

LOL!! +1

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2019, 00:13

@Fiona98:
Napisz po prostu, jak to wyglądało z twojej perspektywy, zamiast bawić się w ciuciubabki.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 00:12

@Damaks: i z tego by prawie wszystko na niego przeznaczyli ? Nie lepiej Zahe ?

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 00:11

@Przyjaciel1990: wiem , że United i Chelsea to podobny poziom czyli niski ale jeśli chodzi o jakiś to no wiadomo

zdyp komentarzy: 458030.12.2019, 00:11

jak whu mogl zatr. mojsa.....
kibice mlotow tez maja krzyz...........
ugh..

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.12.2019, 00:11

@Przyjaciel1990: Czemu? Do wydania mają grubo ponad 150, i Frank dodatkowo potwierdził, że będzie szukał skrzydłowego w najbliższym okienku.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1430.12.2019, 00:10

@Fiona98 napisał: "Chodzi o taka ogólna sytuacje patrząc bedac np facetem. Bo chodzi o sprawę kolegi, Ale wczujcie się. Wasza była, miała obsesje na punkcie waszego przyjaciela, nienawidziła go, on wam nic nie zrobił. No i luz, jak z nią byliście to przyjaciela olaliscie bo laska ważniejsza ale i tak głupio postąpiliście i wiecie o tym z tylu głowy. Po rozstaniu, gdzie laska zrywa bo ma za mało motyli w brzuchu, leci do innego, wy odnawianie kontakt z przyjacielem i ona dostaje szajby i mówi ze chciała do was wrócić ale oj już nie wróci bo masz przecież przyjaciela. A Ty kochasz ta laske, ale z jednej strony wiesz ze to Twoi przyjaciel i ze nie chcesz ten drugi raz postąpić złe. I co robisz? Chcesz zmienić laske ale ona się nie ugnie i nie zaakceptuje twojego kumpla. A kumpel nic nie zrobił jej, ona po prostu czuje zazdrość ze jej nie dajesz 100% uwagi, a kochasz ja. Co byście postąpili w takiej sprawie?"

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 00:10

@Damaks: chodzi mi o pieniądze
Wątpię by Chelsea dała 120

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.12.2019, 00:09

@Przyjaciel1990: Najpierw piszesz, że nie przejdzie do słabszego klubu a teraz wspominasz o United? Wtf.

Fiona98 komentarzy: 39430.12.2019, 00:09

Chodzi o to ze laska wam zabroniła mieć kumpla bo go po prostu nie lubiła. Chyba zapomniałam a to właśnie najistotniejsze XD

Fiona98 komentarzy: 39430.12.2019, 00:07

I zapomniałam dodać ze gdy spotkasz sie z kumplem to laska uważa ze jej nie kochasz. Taki niemiły dodatek do opowieści

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2019, 00:06

@Fiona98:
Nic z tego nie rozumiem.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.12.2019, 00:06

Tak BVB wysłucha ofert za Sancho (skrzydłowy), bo przyszedł środkowy napastnik.

@majormati:
Ale po czym wnioskujesz? Zawsze mnie ciekawią argumenty ludzi którzy takie śmiałe tezy stawiają. Podważasz kompetencje ludzi którzy z tego żyją od długich lat.

Żeby nie było że tak tylko się czepiam warto przeanalizować. Piszesz o Raulu i Ivanie to może sprawdźmy 2 letnie okienka.