Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 16:07

Jeżeli to prawda to klątwa opaski (C) trwa w najlepsze.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 16:06

Przeciez to mega ujda z tym requestem a wy juz w panice.

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 16:06

Giroud i jego beka z AFC po wygraniu LE.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2430.12.2019, 16:06

Zrobił 1 głupote po alkoholu, ale nie celebrował bramki i zawsze z szacunkiem się wypowiadał o klubie. No ale mamy tu samych ideałów, którzy gardzą każdym w prywatnym życiu pewnie też są perfekcyjni i nigdy nie robią niczego głupiego. Patrząc na to, ze został wypchnięty na siłę z klubu

#olilegenda

NaliniAFC komentarzy: 96830.12.2019, 16:05

Widziałem filmik jak Arteta podnosił z murawy smutnego Sake, pamietam jak Mourinho mowil kiedys w wywiadzie ze jest zly na zespol ze sa smutni po przegranym meczu zamiast byc zlym na siebie ze sie przegralo mecz. Widac u nas tez jest to do poprawy.

lordpat komentarzy: 336630.12.2019, 16:05

Giroud chce przyjsc do Arsenalu...
Chyba faktycznie spadniemy z ligi.

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36430.12.2019, 16:04

Carefree raczej daje legitne info takze mozna sie czegos spodziewac.
Marina była na meczu a ona rzadko jezdzi na mecze wyjazdowe wiec mozliwe ze negocjowala jakis transfer.
Tylko pytanie czy do Chelsea czy do Arsenalu.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2430.12.2019, 16:03

WRACAJ OLI

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 16:03

Jeśli to prawda z tym transfer request Auby to jest DRAMAT.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.12.2019, 16:00

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 15:59

Ja ostatnio zamawiałem z Tootkey i niestety jakość materiału się pogorszyła.
Nie jest zła ale wyraźnie słabsza niż pierwsze ich produkcje.

ArekKanonier komentarzy: 191230.12.2019, 15:58

@gunner1990:
Ja Żiru rozpatruje wyłącznie jako uzupełnienie składu za praktycznie darmo. Sami wiemy jak to u nas wygląda z kontuzjami a Oli jak wszyscy wiemy z twardego drewna jest zrobiony. To tylko takie gdybanie. Oczywiście wolałbym żeby Auba został to oczywiste ale wiem że Żiru wciąż jest niezłym walczakiem a ja lubię walecznych zawodników.

mitmichael komentarzy: 4924330.12.2019, 15:55

Jak Auba odejdzie to raczej dopiero po sezonie, ma kontrakt do 2021 roku wiec jest jeszcze troche czasu, glupota byłoby teraz go oddawac, to głownie z jego bramek zyjemy a strata w takim momencie mogłaby byc dla nas tragiczna

gunner1990 komentarzy: 371430.12.2019, 15:52

Nie no auba niech odejdzie bo może grać w dużo lepszym większym klubie. Ale mam nadzieję że arteta nie myśli o polsrodkach sredniakach jak giroud. Lepiej zainwestować w inne pozycje a za aube dawać szansę martinellemu

Ranczomen komentarzy: 1233330.12.2019, 15:52

Giroud jest u mnie skreślony.

Thank you Giroud.

ArekKanonier komentarzy: 191230.12.2019, 15:39

Taki Żiru bardzo by nam się przydał na takie "fizyczne" mecze , ale nawet po odejściu Auby byłby dopiero trzecim napastnikiem. Chyba , że liczyć Gabiego na skrzydle to drugim. Bardziej od Francuza przydałby się nam teraz Santi. Tym bardziej , że grał on u nas razem z Mikelem. Szkoda , że tak się potoczyła ta historia...

macc komentarzy: 472830.12.2019, 15:37

Pytanko do osób, które ostatnio zamawiały ciuszki z Tootkeya, czy rozmiarówka koszulek jest zgodna z tabelą rozmiarów?
Pytam, bo jak zamawiałem 2 lata temu do XL była o 10 cm większa niż wymiary podane w tabeli.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.12.2019, 15:24

@softgreat napisał: "Sun twierdzi, że obrońca Dayot Upamecano dołączy do Arsenalu w styczniu. Brytyjski tabloid przytacza raport francuskiej gazety Le Parisien, który twierdzi, że Tanguy Kouassi z Paris St. Germain przejdzie do lipska"
To nie ma z tym żadnego związku, bo Tanguy Kouassi przejdzie z PSG do RB dopiero latem.

Craz komentarzy: 357730.12.2019, 15:23

Jak powrot Ziru to tylko w pakiecie z Fijo

miki9971 komentarzy: 6513 newsów: 230.12.2019, 15:19

@silvano95: Jeśli odejdzie, trudno mieć mu za złe... Liczby wykręcał, robił co mógł...

Na pomnik nie zasłużył, ale na szacunek owszem.

sidtsw komentarzy: 309530.12.2019, 15:13

Real ma Benzeme w zyciowej formie a Barca szuka kogos mlodego za suareza takze ploty

silvano95 komentarzy: 981130.12.2019, 15:07

Pierre-Emerick Aubameyang's representatives have made it very clear to Arsenal that their client wants to leave the club in January. There's definite interest from Real Madrid and Barcelona. Giroud would be open to rejoining Arsenal. [
@garbosj
]

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 930.12.2019, 15:06

@lordpat: być może. plotka nie czytuję :P nie wiem jak to wyglądało od stron prywatnej

gunner1990 komentarzy: 371430.12.2019, 15:03

Ej przed sezonem była mowa o jakimś bebenku na emirates... przyznam szczerze nie słyszałem od tamtej pory żadnego stukotu bębna^^

lordpat komentarzy: 336630.12.2019, 15:03

@GenzoArs:

Nie transferem, tylko imprezowaniem po transferze.
Przestalo mu zalezec, zgarnal troche hajsu, pobalowal.
A kariera? Po co.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 930.12.2019, 15:01

@TlicTlac: Kapustka zje*ał sobie karierę transferem do Leicester. Zamiast robić to jak należy to od razu poszedł do Mistrza Anglii. nie wiem, czego on oczekiwał.
Piątek przynajmniej zrobił to wolniej. najpierw Genoa a dopiero Milan. Akurat na przełomie Genoa-Milan miał swoje 5 minut.
Myślę, że jeszcze sporo przed nim i to w Milanie. Przy Zlatanie może dopiero zacząć grać.
Niech tylko drużyna zacznie grać.
Przypomnijcie sobie Lewego. Najpierw był strzelcem, który liczył na całą drużynę (najpierw Borussi a potem Bayernu). Dzisiejszy Milan to nie ówczesna Borussia ani Bayern. Lewy dopeiro niedawno wszedł na najwyższy poziom i zaczął brać ciężar gry na siebie. Wszystko przed Krzysztofem. Byle mu sodówka nie uderzyła do głowy o co się bardzo boję

MarioG komentarzy: 121930.12.2019, 14:57

@RIVALDO700: bo popełnił błąd.Milik też zrobił błąd idąc do Bundesligi ale potem się zreflektowal i poszedł do ligi która da mu grać i nauczy go wielu rzeczy. Jakby Kapustka miał normlanego menago to by mu doradzil Holandię która jest wprost dla niego na sam początek, zwłaszcza że koleś przecinek.

softgreat komentarzy: 208130.12.2019, 14:48

TlicTlac komentarzy: 600930.12.2019, 14:27

@RIVALDO700:

Kapustka leciał na zaangażowaniu, gryzieniu trawy,

normalne, że mu mentalność spadła, bo nie dostaje szans, gra w słabych klubach;
po prostu miał większe oczekiwania, ale coś się nie zgrały z jego zaangażowaniem;
naprawdę, jak jeździł na pupie w reprezentacji Polski to wyglądał na kawał dobrego zawodnika, mogącego zrobić karierę lepszą niż Zieliński.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 14:25

@schnor25 napisał: "Wiesz, może jakby Laca był sam, na nim spoczywało strzelanie bramek, to też by było inaczej, tego się nie dowiemy. Niemniej Laca wygląda obecnie jak jakiś napadzior z Ligue1 za 15 mln euro."

Do przesady Laca to klasowy napastnik, trzeba dac mu czas. Poprowadzi AFC jeszcze nieraz do wielkich,ogromnych sukcesów.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 14:21

@XandeR: oj de Gea na linii to kot. Jeśli chodzi o wrzutki czy gra nogami to miernie. Leno to samo.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 14:16

Facet pare dni temu skończył 23 lata. Raczej juz nic z niego nie bedzie, a kiedys miał swoje 5 minut w tv,internecie czy reprze.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 14:13

@kwiatinho: no własnie sam jestem ciekawy. Był kiedys
taki Kapustka. Grał w Leicester. Jego ostatnie kluby to....
rezerwy niemieckiego Freiburga i 2 ligowy klub belgijski.

To jest mega zjazd.

XandeR komentarzy: 968430.12.2019, 14:13

De Gea ma jeszcze wiecej bledow niz Leno. Ogolnie nasz obecny bramkarz to taki Fabian 2.0. Cos tam na linii wybroni, ale jak leci wrzutka to miejcie nas w opiece :D

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2019, 14:12

@RIVALDO700: Wiesz, może jakby Laca był sam, na nim spoczywało strzelanie bramek, to też by było inaczej, tego się nie dowiemy. Niemniej Laca wygląda obecnie jak jakiś napadzior z Ligue1 za 15 mln euro.

kwiatinho komentarzy: 1312830.12.2019, 14:08

Widziałem prócz jednego meczu Milanu w tym sezonie wszystkie. Powiem szczerze że mnóstwo pracy przed nim. Nie jest to absolutny top ale ma papiery na granie. Póki co zaliczył straszny zjazd. Może nie będzie to Lewandowski ale w takiej Bundeslidze czy La Lidze szło by mu lepiej.
W Milanie jest bardzo mizerny i powinien rozważyć conajmniej wypożyczenie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 14:08

@schnor25 napisał: "A najlepsze, że byłem za spieniężeniem Auby latem, co by wzmocnić obronę i środek pola. Co prawda to gdybanie, ale dopiero byśmy byli w dupie bez goli Auby."

oj wielu było, a ja sie turlałem ze smiechu po podłodze jak czytałem te posty. Teraz kazdy siedzi cicho.

kwiatinho komentarzy: 1312830.12.2019, 14:04

@kamil9:
Ederson Allison De Gea to są wydatki rzędu 70-100 mln
Ter Steven? Oblak? Przecież Ci nawet nie rozważyli by naszej oferty. Tu chodzi o ambicje sportowe

Jedynym rozsądnym wyborem byłby Donnaruma ale to podobne pieniądze obowiązuje go kontrakt chyba do 2023 r zarabia jako 20 latek już 6 mln za sezon i podkreśla przywiązanie do klubu. Niby to teraz nic nie znaczy aczkolwiek Maldini Baresi i kilku innych w tym samym klubie dotrzymali słowa

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 14:01

Tak z ciekawosci jest tu ktos, kto uwaza ze Piatek miał złoty strzał , a reszte kariery spedzi w jakimś mega średniaku sezon po sezonie i tyle o nim słyszeli jesli chodzi o top ?

kwiatinho komentarzy: 1312830.12.2019, 13:59

@call_me:
Kwiaty do Kwiatinho.... stanowczo nie

Wyluzuj. Czeski błąd. Każdy wiedział o który mecz chodziło. Z kontekstu komentarza jasne było że Chelsea

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 13:53

Dawać już ta środę. Nudy bez PL

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.12.2019, 13:52

Paradoksalnie obrona we wczorajszym meczu zagrała bardzo dobrze aż do tej ferelnej bramki. Potem się musieliśmy otworzyć, ale jako kolektyw graliśmy świetnie w defensywie. Nie widziałem tego od dłuższego czasu. Jeśli udało nam się nie tracić bramek to raczej po świetnym meczu Leno, a nie po tym, że piłka nie potrafiła przejść przez pomocników czy Luiza. Chelsea sobie nie wykreowała żadnej setki. Druga bramka była myślę konsekwencją tego, że podeszliśmy wyżej by strzelić bramkę, a saka czy Guendo nie mieli już sił by wrócił. Saka to az sie zmuszal by biec szybciej. Tak czy siak napawa to optymizmem na przyszłość, że gramy bardziej jak drużyna.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 930.12.2019, 13:50

@Przyjaciel1990: a czemu nie? na dzień dzisiejszy bardziej zachęcający klub niż AFC

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 13:49

@Jacek1s: to tylko The Sun tak pisze

Jacek1s komentarzy: 764630.12.2019, 13:47

Transfergerüchte: Upamecano noch im Winter zu Arsenal

Die "Sun" behauptet, dass Verteidiger Dayot Upamecano noch im Januar zum FC Arsenal wechselt. Das britische Boulevardblatt beruft sich auf einen Bericht der französischen Zeitung "Le Parisien", die behauptet, dass Tanguy Kouassi von Paris St. Germain den Weg dafür freimache.

Niech jakiś miły pan znający niemiecki przetłumaczy.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 13:46

@grzegorz1211: kuraki mogą sobie być zainteresowane

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 13:46

@GenzoArs: moze masz racje. Uwazam ze Lacazette i Pepe dadza za rok AFC top 4, najwazniejsze to wzmocnic obrone topem i bedzie git.