Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 11:03

Mlodziki mlodzikami ale prawda jest taka ze Afc walczy o utrzymanie bo to zawodowe wygi daja ciala po calosci.

Garfield_pl komentarzy: 2830730.12.2019, 11:02

@Alonso: wolę zbudować coś na dłużej, niż jarać się przez chwilę efektami nowej miotły...

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26730.12.2019, 10:59

Ci młodzi goście (guendo,saka,nelson,smith,martinelli,wilock,niles) mają potencjał ale to są goście do ogrywania się w ogonach meczów ligowych i meczach pucharowych. Jak by świat był tak prosty że wrzucisz młodego do podstawy i on gra w PL jak równy z równym z ogranymi zawodowcami kupowanymi za grube miliony to tych zawodowców nikt by nie kupował. My gramy nimi z musu bo nie mamy żadnej poważnej pierwszej kadry i nawet jak nasze chłopaszki jak teraz martinelli czy na początku guendo zachwycali to wiadomo że poziom choćby solidnego średniaka z PL grającego sezon na równym poziomie to dla nich jeszcze za wysokie progi.

ArsenalChampion komentarzy: 812330.12.2019, 10:55

@Alonso: przecież wczoraj było widać ogromną poprawę w grze, wkońcu oglądało się ten Arsenal z przyjemnością. A to że przegraliśmy pechowo przez sędziego i Leno to już inna sprawa. Więc takie durne komentarze zachowaj dla siebie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 10:54

O tym czy liverpool bedzie mial 0 z tylu zaczalbym roznawiac w kwietniu. Wczesniej nie ma zupelnego sensu.

To jeszcze do konca ligi...18 meczow. Gdzie lfc ma duzo wyjazdow na obce boiska.

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 230.12.2019, 10:48

@mallen napisał: "boje się o nasze INVICIBLES."

Ja myślę, że nie ma powodu... Liverpool gra teraz piłkę z innej galaktyki, ale wydaje mi się, że jak dojdzie Liga Mistrzów to się posypią.

Mistrzostwo już mają w garści, ale wątpię, zę powtórzą wyczyn Arsenalu.

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 10:41

@RIVALDO700

No jest, ale to nie zmienia faktu, że teraz na topie jest Live i boje się o nasze INVICIBLES.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.12.2019, 10:40

@Galithar: Wcześniej łapały go skurcze.

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 10:40

Liverpool też jeszcze niedawno był memem tak jak teraz Arsenal.
Mam nadzieję, że doczekamy się też lat sukcesów na Emirates.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 10:39

Tak juz znalazlem .

Chelsea nie przegrała w w PL 86 meczów z rzedu. Mieli passe od marca 2004 do października 2008. To jest dopiero wyczyn.

Taki komentarzy: 204630.12.2019, 10:33

@mallen napisał: "Liverpool jest od wczoraj niepokonany w ich ostatnich 50 meczach ligowych na Anfield! 40 zwycięstw, 10 remisów, 130 strzelone bramki i 28 czystych kont :/"
Wystarczy tylko równie silny przeciwnik, kilka kontuzji, jakaś czerwona kartka, ze dwa karne, słabszy dzień VVD, Alissona, TAA, Salaha, Mane oraz Firmino i skończy się rumakowanie i chwalenie seriami. ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 10:33

Akurat to pikus przy rekordzie Chelsea, która za mou chyba nie przegrała u siebie 4 czy 5 lat w PL.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 130.12.2019, 10:30

@FabsFAN napisał: "Robi to wszystko... o ile ma siłę. Wczoraj drużyna była dość wcześnie wypompowana. Jeśli sam Arteta twierdzi, że nie wytrzymali kondycyjnie , to ja się pytam, dlaczego tak zwlekal że zmianami."
Bo może nie miał za bardzo nikogo sensownego na ławce do środka pola?

Goonder komentarzy: 442 newsów: 130.12.2019, 10:28

@schnor25

Mnie też to wkurza, choć to wywieranie presji by jak najbardziej mu namieszać a głowie. Później w sytuacji gdy jest faul na kartkę/brak I obie decyzje się bronią to sędzia takiej osobie może nie odpuścić, żeby ją uspokoić.

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 230.12.2019, 10:23

@Simpllemann napisał: "Ktoś powinien z Guendouzim przeprowadzić męską rozmowę. Na przykładzie wczorajszego meczu - ma na koncie żółtą kartkę a wdaje się w głupie pyskówki z arbitrem, rywalami. Francuz za łatwo się gotuje, potrzebuje więcej chłodnej głowy."

Bo on chce być jak Vieira , tylko nie ma cojones.

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2019, 10:23

W ogóle zawsze mnie wkur... jak zawodnicy jeden (czy drugiej drużyny) wywierają naciski na arbitrze za byle faul. Rozumiem jakieś brutalne wejście (+ ewentualna ślepota sędziów), można się zagotować, ale przy byle pierdzie machać ręką (gest pokazywania kartki) i dyskutować? Po uj. Karałbym dzbanów żółtymi aż miło.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 10:21

Guardiola potrzebował tylko 134 meczów by wygrac w PL 100 meczów, ale ta statystyka pięknie pokazuje jak City znokautowało ta ligę i gdyby nie wyskok czerwonki 2 letni szliby po kolejne mistrzostwo od tak.

Kris3Tears komentarzy: 442730.12.2019, 10:16

Jestem fanem Guendo, ale muszę się zgodzić. Chociaż ma on dopiero 20 lat i myślę (mam nadzieję), że z czasem zmądrzeje.

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2019, 10:13

@Galithar: on już sił nie miał, tak jak Nelson i w sumie cały zespół. Przygotowanie fizyczne zostało perfekcyjnie skopane + boxing day + kontuzje, idealna recepta na spadanie w tabeli.

Galithar komentarzy: 920 newsów: 430.12.2019, 10:11

nie oglądałem wczoraj meczu tylko highlightsy. Czy saka miał kontuzje, że tak odpuścił sobie powrót przy akcji na 1-2?

xD"

W tottach nie ma efektu nowej miotły, Tottenham cały czas jest tym nieregularnym słabym zespołem jak na ich warunki kadrowe. Z chelsea istnieli z 10 minut, z Norwich równie dobrze mogli przegrać.

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 10:07

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32230.12.2019, 10:07

@sidtsw: wiecie jaka będzie taktyka MU.
Szybkie kontry.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 10:03

Chelsea jest pierwszym zespołem w historii, który wygrał z AFC na Emirates 5 meczów w PL /oficjalne konto PL na tt/

ziom komentarzy: 190030.12.2019, 10:03

W wczorajszym meczu gołym okiem widać było brak klasowej ósemki.Guendo-facet jest do sprzedania,gołym okiem widać,że nic z niego nie będzie w przyszłości.On ne ma szybkości,dynamiki,wydolności na tą pozycję.Nie ma on otwierającego podania i dobrze ułożonej nogi która gwarantowałaby mu bramki i asysty.Dodatkowo on fatalnie gra w obronie,wczoraj człapał w czasie kontry Chelsea po której straciliśmy bramkę.Ramsey w swej najgorszej formie nakryłby go czapką.Arsenal oprócz klasowego obrońcy musi kupić świetną ósemkę.Pytanie główne jest następujące.Ile Arteta dostanie środków na kupno piłkarzy w letnim okienku transferowym?Wczoraj byłem zły na Artetę z jednego powodu,trzymając na ławce rezerwowych jedynego klasowego skrzydłowego w drużynie-Pepe graliśmy bezproduktywnym Nelsonem.Od początku drugiej połowy mogliśmy kontrować Chelsea.Przy szybkości Pepe i jego technice mogliśmy zadać decydujący cios przeciwnikowi.

sidtsw komentarzy: 311330.12.2019, 10:01

@mallen: no to martwi najbardziej. Jestesmy wypruci fizycznie i mentalnie a muły wprost przeciwnie

Stoke,Newcastle-391

Wczoraj mecz AFC vs Chelsea zadecydował, ze AFC skończył w tej tabelce pod Tottenhamem. Swoja droga zobaczcie jak olbrzymia jest roznica miedzy juz Evertonem a AFC oraz Evertonem a WHU. Ta liga jest wyrównana pod katem 6 ekip , reszta to ładna przepaść była.

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 09:59

Ciekawe kto zostanie do dyspozycji na MU :/

pumeks komentarzy: 2080830.12.2019, 09:58

@FabsFAN:

Guendouzi jest lepszy fizycznie od Willocka. Rozpycha się, kosi, duzo biega stawiając pressing.....no i więcej macha łapkami.

a Willock? cóż....tylko biega

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2019, 09:58

@Skotii:
Saka grał z jakimś urazem po wslizgu, którym zatrzymał tego mlokosa z Chelsea, jeśli dobrze pamiętam. Nawet Willian go pytał, czy wszystko z nim w porządku.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2019, 09:57

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 09:57

Willock wszedł i truchtał.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2019, 09:56

@GenzoArs:
Kolego, od 45 minuty Arsenal grał głęboko, broniąc Częstochowy, zatem na boisku potrzebni byli świeży biegacze A nie ludzie "podnoszący " poziom. Drużyna, niestety , tylko ganiala za piłką, więc w teorii Wilocj czy Guendo nie powinno to zrobić różnicy, chyba że ktoś jest leniuszkiem.

Alonso komentarzy: 1282430.12.2019, 09:54

Mourinho przejmuje Tottenham - jest efekt nowej miotły

xD

sidtsw komentarzy: 311330.12.2019, 09:50

@Skotii: jak na swoj wiek to zagrał za duzo meczy na poziomie premiet league.

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 830.12.2019, 09:49

@Patriko: Byłem na meczu z City 2-2, gdzie każdy był do ostatniego gwizdka. Wyszedłem w minute ze stadionu, także bujdy. Wychodzili bo byli wkurzeni. :P

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 09:47

@Skotii

Widać było że kuleje.

pumeks komentarzy: 2080830.12.2019, 09:47

@Simpllemann:

Już się poprawiłem w kolejnym komentarzu...także,.... ;)

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 09:46

Saka wczoraj przy drugiej bramce ledwo biegł, chyba miał skórcze. Moim zdaniem Mustafi zawalił tego gola cofając się.

pumeks komentarzy: 2080830.12.2019, 09:46

Prawdopodobnie Giroud w styczniu trafi do West Ham

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2019, 09:46

@pumeks
Akurat pierwszy punkt błędny, bo to Maitland-Niles skierował piłkę w pole karne. Pepe stał wtedy 15 metrów przed bramką Arrizabalagi.

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 830.12.2019, 09:44

Nikt nie widział zawrotnej prędkości Saki przy kontrze Chelsea? Gość musi poćwiczyć cardio.

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 930.12.2019, 09:44

@FabsFAN: o jakich zmianach mówisz? Will(c)ock? Arteta miał 2 zmiany, a na ławce tylko jednego zawodnika mogącego zrobić różnicę (Pepe).
Willock właśnie fizycznie nie dał rady, co pokazał przy stracie bramki.

btw. możecie mi powiedzieć, dlaczego Pepe nie zaczyna w pierwszym składzie? moim zdaniem powinien. Dałoby mu to ogromną pewność siebie

thegunner4life komentarzy: 905630.12.2019, 09:44

@FabsFAN:
Nie martw się, w 2 lidze Pepe nabierze pewności siebie podczas meczy z:
Charlton, Reading, Derby.

pumeks komentarzy: 2080830.12.2019, 09:43

;) no prawie

Pepe (19) "wrzuca" piłkę w pole karne przez Nilesa (15)

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 830.12.2019, 09:43

Na dniach z obozu Chesea ma wypłynąć informacja, która zdenerwuje kibiców Arsenalu bardziej niż wczorajszy mecz.

anolis komentarzy: 107330.12.2019, 09:41

@Simpllemann: a widzisz... czyli pomyliło mi się.