Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.12.2019, 16:40

Giroud by kosztował grosze + jest jeszcze Martinelli, ale ofc jakby Auba odszedł to trzebaby kogoś jeszcze kupić bo Auba ciagnie ten klub za uszy w pojedynkę.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.12.2019, 16:40

Aubameyang odejdzie po sezonie bo zawodnik takiego kalibru nie będzie się kisił w klubie, który bryluje w 2 części tabeli. Przychodząc do Arsenalu z pewnością był zapewniany, że w Londynie będzie walczył o najwyższe cele i trofea, a na ten moment dzieli nas 6 punktów od strefy spadkowej. Mam nadzieję, że Arsenal postara się go sprzedać gdzieś za wyspy, a nie do naszych ,,rywali''. Nawet jeśli Aubameyang odejdzie do Mu czy Chelsea to nie będę miał mu tego za złe. On jak i Lacazette zasługują na grę w klubie, który regularnie występuje w LM i walczy o Mistrzostwo. A ci, którzy uważają lub uważali, że Aubameyang i Lacazette to cieniasy i chcieli ich sprzedawać są zwykłymi cebularzami, ignorantami i idiotami. Zobaczycie jeszcze, że na ES długo nie zawitają napastnicy pokroju Auby i Lacazette. Jedynie co wam zostanie to bryndzlowanie się nad Giroud i pochwalanie takich ruchów transferowych.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.12.2019, 16:39

@mallen napisał: "Giroud i jego beka z AFC po wygraniu LE." Nie jestem pewnie odpowiednią osobą żeby to pisać, ale jakby mnie klub wypchnął do innego klubu a potem praktycznie solo wygrałbym finał LE grając z tym byłym klubem to też bym czuł jakby karma wróciła do byłego klubu w mojej właśnie postaci. To było ironiczne thank you bo go wywalili z klubu a on im wywalił ligę europy dzięki temu.

Siller komentarzy: 174730.12.2019, 16:39

Sorry, lubię Żwirka, ale ten facet nie rozwiąże problemów wynikających z odejścia Auby. Inna sprawa, że mamy całą masę innych problemów i nie będziemy w stanie wszystkich rozwiązać w zimie, więc trzeba wybierać...

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 430.12.2019, 16:37

@Kris3Tears: Nie wiem czy trollujesz czy nie.. Nie uda się nam kupić za Aube nikogo jego pokroju to brać Giroud? No to niedługo Torreira pójdzie, Ndidi będzie poza zasięgiem no to weźmiemy Songa, bo czemu nie? Leno odejdzie, Oblak będzie poza zasięgiem no to Buffona się weźmie.

A Xhaka może dostać drugą szansę, bo ma 27lat i jest taki koszmarny tylko w oczach kibiców, którzy patrzą na niego wilkiem już dla zasady. W rzeczywistości nie gra tak źle.

Kris3Tears komentarzy: 442430.12.2019, 16:36

@lordpat: kto tak twierdzi?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 16:36

Wczesniej norwich podpisze kogos z k.com niz auba odejdzie w zime z Afc.

tomash473 komentarzy: 211530.12.2019, 16:36

@noth: prrrr rączy rumaku!! Nie popadajmy w skrajności.

lordpat komentarzy: 336630.12.2019, 16:34

Pozdro dla tych, ktorzy wierza, ze Martinelli w odpowiedni sposob zastapi Aube.

noth komentarzy: 264330.12.2019, 16:34

Transfer News
@TransferChecker
Pierre Emerick Aubameyang has not handed in an official transfer request.

Talks over a new contract have been rocky for months and he refused to sign a new deal while Emery was in charge. If he still won’t sign a new deal, Arsenal will sell him. No transfer request necessary.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.12.2019, 16:34

Jaki Auba do Chelsea? Prędzej do United.

noth komentarzy: 264330.12.2019, 16:32

martinelli bije giruda jak chce, nawet glowki ma lepsze

co w ogole z gabim sie stalo jaka kontuzja kiedy wraca?

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.12.2019, 16:32

Giroud? Powiem tak: XD

djmacius komentarzy: 379730.12.2019, 16:31

Jeśli Auba odejdzie teraz do Chelsea to będzie większe upokorzenie niż Van Persie do MU.

silvano95 komentarzy: 981130.12.2019, 16:31

Unai Emery says it was the club decision not him to let Ramsey leave on a free and not renew his contract at Arsenal

michal192837465 komentarzy: 765430.12.2019, 16:30

Giroud when he comes back to Arsenal to replace Aubameyang

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 16:30

Champion

Nie wcale Afc nie walczy o utrzymanie majac 6:pkt przewagi nad strefa spadkowa.... majac 5 wygranych na 20 meczy , wcale.

Ranczomen komentarzy: 1233330.12.2019, 16:28

To co, jak już Haland zgarnięty to bierzemy Malena :P ?

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 130.12.2019, 16:27

@silvano95: cóż trudno, trzeba będzie szukać zastępstwa. Oschodził Henry, Adebayor, Van Persie, Sanchez i wielu innych. Ważne jest żeby pozyskać równie klasowego napastnika.

silvano95 komentarzy: 981130.12.2019, 16:27

Dortmund paid €45m in total to sign Erling Braut Håland.

€20m to RB Salzburg
€15m commission to his agent Mino Raiola
€10m signing-on fee going to the player’s father, Alf-Inge Håland

Kris3Tears komentarzy: 442430.12.2019, 16:27

@KapitanJack10: niestety muszę Cię zasmucić ponieważ wszystko wskazuje na to, że Auba odejdzie i to prędko, a napastnika tego samego kalibru co Gabończyk na pewno nie znajdziemy. Ja bym brał Giroud bez zastanowienia. Na podmęczonego rywala idealny zawodnik. Naprawdę muszę Wam przypominać, że nadal ma miejsce w reprezentacji Francji? I co, Xhaka zasługuje na drugą szansę a Giroud nie? Lol

Siller komentarzy: 174730.12.2019, 16:26

Auba złożył transfer request - czy ktokolwiek jest zaskoczony takim obrotem spraw?

Ranczomen komentarzy: 1233330.12.2019, 16:26

Jeszcze jeden krok i możemy być w dolnej części.

Tevez komentarzy: 408730.12.2019, 16:25

Po meczu nasz "kapitan" heheszkował sobie z Jorginho. Kto wie może już sobie załatwił transfer do Chelsea.

ArsenalChampion komentarzy: 806130.12.2019, 16:24

Jesteśmy w środku tabeli, bez przesady z tą walka o utrzymanie, w główkę się dzisiaj za mocno uderzyliscie?

thegunner4life komentarzy: 899930.12.2019, 16:24

Może Stan nas sprzeda wreszcie jak spadniemy, no i sezonowców już nie będzie. Zawsze jakieś nowe emocje nowe drużyny.

silvano95 komentarzy: 981130.12.2019, 16:23

@metjuAFC Dobre źródło i to nie pierwszy news dziś o nim , że chce odejść.

lordpat komentarzy: 336630.12.2019, 16:22

@GunnersFan9: Dlaczego. Przeciez nasi rywale o utrzymanie go nie kupia.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.12.2019, 16:22

Dziwicie się Aubie? Arsenal jest w grubej budowie, ma swoje lata i chce coś wygrać jeszcze

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 830.12.2019, 16:21

Jeśli Auba chce odejść proszę bardzo. Wielu zawodników odchodziło już z naszego klubu. Fabregas, Adebayor, Nasri, van Persie, więc kolejny najemnik do odstrzału nie zrobi nam różnicy. Najważniejsze to sprzedać go za granicę.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 130.12.2019, 16:21

@silvano95 napisał: "Aubameyang handed in a transfer request last night"
Ktoś poważy o tym wspomina czy póki co to zwykłe pogłoski?

Ranczomen komentarzy: 1233330.12.2019, 16:20

Starczy już sabotażystów z Chelsea :X

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 16:20

Dopiero po stracie auby czy xhaki piszecie ze Afc walczyc bedzie o utrzymanie?

Kochani Afc tu od dobrych 10 kolejek to robi co tydzien.

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2430.12.2019, 16:20

@Tevez

Zwłaszcza jak zostawał w klubie nie dostając szans, całując herb i skaczac po bramkach z Tottenhamem do kibiców. Ehh

ArsenalChampion komentarzy: 806130.12.2019, 16:19

Aube jedynie gdzie można sprzedać to do Realu, ale w zamian musieli by na dać na wypożyczenie Jovica z opcją wykupu za 30-35 mln

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 430.12.2019, 16:19

@Kris3Tears: Hmm pomyślmy.. Oli miał swój prime w Arsenalu i nigdy nie był topowym napadziorem. Teraz jest 33-letnim gościem, który od pół roku jest 3 wyborem w Chelsea, ale nadaje się na jokera? Nie żartuj.
Teraz mamy Aube, więc myślę, że jeśli chcemy poprawiać naszą sytuację to zastąpienie Gabończyka Francuzem to idiotyzm.

mallen komentarzy: 2123930.12.2019, 16:18

Auba nam doszczętnie już szatnie chce rozwalić.

Tevez komentarzy: 408730.12.2019, 16:18

Żiru zawsze był na swój sposób arogancki. Wystarczy na niego spojrzeć. Kompletnie nie dziwi mnie jego zachowanie po finale Ligi Europy. Dla niego Arsenal był tylko kolejnym klubem w karierze. Nic więcej.

thegunner4life komentarzy: 899930.12.2019, 16:17

@silvano95:
Czyli Championship wita na 95% :D

silvano95 komentarzy: 981130.12.2019, 16:16

Aubameyang handed in a transfer request last night.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.12.2019, 16:16

Giroud to najlepszy napastnik Afc ostatnich lat. Brac, brac nawet za 60 mln i nie pytac o cene.

Tevez komentarzy: 408730.12.2019, 16:15

Jeśli Auba i Xhaka opuszczą klub w zimowym okienku to czeka nas walka o utrzymanie.

silvano95 komentarzy: 981130.12.2019, 16:15

Arsenal are set to recall Eddie Nketiah next month - he'll go back out on loan.

ArsenalChampion komentarzy: 806130.12.2019, 16:14

Giroud to niech sobie idzie do West hamu

softgreat komentarzy: 208130.12.2019, 16:13

@hot995: to tylko tlumaczenie tego co wkleil inny kolega

Kris3Tears komentarzy: 442430.12.2019, 16:13

Giroud - najlepszy joker Premier League a kibice Arsenalu go nie chca, bo.. no wlasnie dlaczego? Chyba sami tego nie wiedza. Zaslugujemy na to by spasc do Czempionszip.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2019, 16:13

@Traitor napisał: "Sprzedac Lacazette, sciagnac Giroud i dac Gabonowi podwyzke - starczy na dobrego obronce bez wkladu wlasnego"

Giroud zgrywajacy GAbonowi pilki ! Juz sie rozmarzylem. Bylby ogien :D I Ozil by poasystowal dzieki wrzutkom ;P

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2430.12.2019, 16:12

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.12.2019, 16:11

Sprzedaż Auby da spore środki na wzmocnienie obrony, jakiś plan jest. Martinelli dostanie więcej szans