Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal

Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal 03.12.2011, 16:51, Sebastian Czarnecki 1606 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Wigan a londyńskim Arsenalem. Obyło się bez żadnych niespodzianek, a Kanonierzy pewnie uporali się z bardzo przeciętnymi gospodarzami. Pewne 4:0 sprawia, że podopieczni Arsene Wengera wyprzedzają w ligowej tabeli drużynę Newcastle. Po tym meczu możemy śmiało stwierdzić, że Wigan Athletic nie jest drużyną na miarę Premier League, gdyż zaprezentowali całkowity pokaz bezsilności i brak jakichkolwiek chęci do podjęcia walki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W składzie Arsenalu nie było żadnych zmian, bowiem na boisku pojawiła się standardowa jedenastka: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Co ciekawe, pierwszą bramkową sytuację w 6. minucie przeprowadzili gospodarze. Podopiecznych Arsene Wengera najpierw uratowała dobra interwencja Szczęsnego, a następnie pogubienie się zawodników Wigan. Minutę później z kontratakiem wyszli Kanonierzy. Dobre podanie Gervinho trafiło pod nogi Ramseya, który nie opanował futbolówki i nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Al-Habsiego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Obie ekipy próbowały w jakiś sposób rozpracować swojego rywala, ale bezskutecznie. Gra skupiła się w środku pola, oglądaliśmy głównie ataki pozycyjne, które rzadko kiedy były w stanie przeforsować którąś z linii defensywnych.

W 27. minucie stało się coś, czego nie oglądamy zbyt często w grze Arsenalu. Mikel Arteta zdecydował się na potężny strzał z dystansu i nie dał nim żadnych szans źle ustawionemu Al-Habsiemu. 1:0 dla Arsenalu!

Minęły raptem dwie minuty, a drużyna gości podwyższyła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Van Persie, a futbolówka spadła prosto na głowę wyskakującego Vermaelena, który pokonał omańskiego golkipera. 2:0!

W 35. minucie mogło być już 3:0! Dobre podanie Gervinho spadło na nogę Robina van Persiego, który oddał piękny strzał na bramkę gospodarzy. Ali Al-Habsi stanął jednak na wysokości zadania i w dobrym stylu sparował futbolówkę.

Cztery minuty później sam na sam z Al-Habsim wyszedł Gervinho i kolejny raz w tym sezonie zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie gola. Tym razem nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż obywatel WKS i tak znajdował się na na pozycji spalonej.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy zeszli na przerwę z dwubramkowym i jak najbardziej zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od kontrowersyjnej decyzji Marka Clattenburga. Po tym, jak Gohouri powstrzymał w polu karnym Aarona Ramseya, arbiter nie odgwizdał przewinienia. Czy rzut karny powinien był zostać podyktowany? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak.

W 61. minucie było już praktycznie po meczu. Piękna solowa akcja Van Persiego zakończyła się strzałem Holendra i obroną Al-Habsiego. Do bezpańskiej futbolówki podbiegł Gervinho, który dopełnił formalności i wpakował ją do praktycznie pustej bramki. 3:0 dla Arsenalu.

Dwie minuty później Van Persie mógł już całkowicie dobić bezradnych zawodników Wigan. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się podaniem do kapitana Arsenalu, który oddał niecelny strzał z bardzo bliskiej odległości.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Gospodarze stwarzali już wrażenie wyczerpanych i prawie w ogóle nie zagrażali już bramce Wojtka Szczęsnego. Kanonierzy całkowicie zdominowali środek pola i co jakiś czas oblegali bramkę Al-Habsiego.

W 78. minucie tradycji musiało stać się zadość! Prawym skrzydłem samodzielny rajd przeprowadził Theo Walcott, a następnie wyłożył piłkę jak na tacy Robinowi van Persiemu. Holender nie mógł zmarnować tak idealnej sytuacji. 4:0!

Minutę później Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się: Coquelin, Benayoun i Arszawin, którzy zmienili odpowiednio: Songa, Walcotta i Gervinho.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Mieliśmy przyjemność oglądać jednostronne widowisko, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu 4:0. Widowisko może nie stało na najwyższym poziomie, aczkolwiek nikt nie ma powodów do narzekania. Wysokie zwycięstwo jak najbardziej cieszy. Zabrakło jedynie Oxlade-Chamberlaina, który przy tak wysokim prowadzeniu mógłby otrzymać kilkanaście minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jak nie teraz, to kiedy?

Premier LeagueWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2011, 18:48

I dobrze, podtrzymałeś passe 6 lat bez trofeum :PP

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2011, 18:07

Ja sobie w piątek elegancko obstawiłem kuponik za 5 zł i miałem do wygrania 140.
Postawiłem na wygraną Chelsea, Arsenalu, Marsylii, Celticu, City, Tottenhamu (z góry przepraszam ^^) i coś mnie podkusiło żeby postawić ręczną na moją Wisełkę Płock w LM no i oczywiście zremisowali... (z Koprem :P)

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2011, 18:01

@sWinny
Akurat za Nasriego wyciągneliśmy najwięcej ile się dało bo za rok by odszedł za darmo. Co do Cesca to nawet nie chcę mi się komentować tej kwoty za ile go sprzedaliśmy...
@henry147
Wejść to na pewno nie wejdzie ^^ no ale możesz próbować szczęścia ;)

sWinny komentarzy: 781805.12.2011, 17:30

heh a kto jeszcze z najlepszych nie byl na liscie realu, barcy czy mc?

a to ciekawostka:

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/nemanja-vidic-na-liscie-zyczen-realu-madryt,1,4957281,wiadomosc.html

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 905.12.2011, 17:02

bo Cesc wcale nie musiał odchodzić, po prostu Wenger poszedł mu na rękę, mógł spokojnie nadal odmawiać Barcy. do końca kontraktu miał jeszcze sporo więc za pond 40 mln mogliśmy go sprzedać. a że Nasriemu kończył się kontrakt to cena automatycznie w dół..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2011, 17:02

Z Webbem mam na pieńku -.-
Chyba z 1/5 sędziów mam jakieś niemiłe wspomnienia.

sWinny komentarzy: 781805.12.2011, 16:57

tez wlasnie tego nie rozumiem, wypuscilismy cesca za 35 a jest warty jakies 65. To samo z Nasrim. A jak my chcemy kogos kupic to taki eden jest wyceniony na 50 mln.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 905.12.2011, 16:57

Francja to jednak wyższa półka. Jeśli ma tam regularnie grać to dlaczego nie?

mitmichael komentarzy: 4924305.12.2011, 16:54

Wg goal.com Ryo w styczniu zostanie wypozyczony do Valenciennes. Juz bym wolał Feyenoord, w ktorym juz wystepował

sWinny komentarzy: 781805.12.2011, 16:18

Sciagniecie Mario i Edena to marzenia, ciekawe na ile mozliwe?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2011, 16:15

Twitter strikes again :P

4R53NAL komentarzy: 43105.12.2011, 16:15

A jak myslicie. Czy transfer Hulka do $hity moze okazac sie prawda? Podobna chca dac 88 baniek

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2011, 16:11

Mats Hummels groził Perowi ,że jak jutro nie wygramy to Mats skopie tyłek naszemu graczowi :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2011, 16:08

Borussia Dortmund's Mario Goetze wins the Golden Boy Award

arsenal33fan komentarzy: 149805.12.2011, 15:56

aha. to dzieki za odp;p

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 905.12.2011, 15:53

było już, że nie zafarbuje. przepraszał, że tego nie zrobi. miał obawy, że matka wyrzuci go z domu czy coś w tym stylu :D

arsenal33fan komentarzy: 149805.12.2011, 15:51

a ja sie pytam gdzie te rozowe wlsoy frimponga??

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 905.12.2011, 15:44

arsenal.com/news/news-archive/szczesny-i-ll-grow-my-hair-like-tomaszewski

a więc Wojtek jednak zapuszcza włosy?! :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2011, 15:36

sWinny, myślę, że Gervinho nie jest głupi:) Chce grać z dobrymi zawodnikami i wygrywać trofea. Jeżeli przyszedłby Eden lub Mario to większą konkrecję tworzyliby Aaronowi niż Gervinho.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2011, 15:35

arsenal.com/news/news-archive/wenger-names-18-man-squad-for-olympiacos

Kadra na jutro .
W kadrze jest Rosicky , Santos czy Vermaelen .

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997305.12.2011, 15:35

bo przenosi dobro klubu nad wlasne malostkowe ambicje...

sWinny komentarzy: 781805.12.2011, 15:29

moze mi ktos powiedziec czemu gervazy namawia do sciagniecia zawodnika wlasnie na jego pozycje?

damiansport3 komentarzy: 4205.12.2011, 15:29

watpie zeby MU dal rade z Bayernem ze schweinsteogerem w skladzie, ostatnio ich wyellimonowali a teraz graja jeszcze lepiej

Barcelona - OM

Wytypowałem sobie wygranych i mi wyszło tak.
Chelsea - Barcelona vs Befica - Leverkusen
Real - Arsenal vs Man U - Milan.

To by była najtrudniejsza droga do finału :P.

yatq komentarzy: 146705.12.2011, 15:09

Strasznie dużo mówi się o tym Goetze. Może rzeczywiście Wenger walczy z własnym zarządem o niego?

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 305.12.2011, 14:46

Na Goetze i Sowa bym się nie obraził co więcej trudno by sobie wybrać lepszych do zasilenia Arsenalu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2011, 14:45

Z ploteczek.
Juve chce wymiany: Krasic+kasa=Walcott
Podobno Arsenal jest zainteresowany Fabianem Monzonem, lewym obrońcą Nicei
Salomon Kalou może zostać sprzedany do Arsenalu.

Wiem bzdury do potęgi entej:-) ale o tym piszą portale.

Arteta chwali van Persiego. Pada nawet zdanie "He is a superstar."

Eboue strzelił pierwszego gola dla nowego klubu:
youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L2hgmvKOWS0

sWinny komentarzy: 781805.12.2011, 14:40

Diaby diaby diaby. Zawodnik moim zdaniem z wielkimi umiejetnosciami. Szkoda ze tak drecza go te kontuzje, to nie jego wina, predzej naszych 'medykow' czy jakos tak :/

janek_4 komentarzy: 123505.12.2011, 14:29

Arsenal_1886 - dziękuję.
To się Diaby nagrał, oj nagrał..

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 905.12.2011, 14:26

tak, Diaby znowu kontuzja. jak ma tak 'grać' albo raczej w ogóle nie grać to niech pakuje walizki w lecie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2011, 14:26

Podobno skauci Arsenalu byli na hitowym meczu Bundesligi Gladbach-BVB i obserwowali Goetzego (Reus kontuzjowany). Sam oglądałem, słaby mecz Mario.
Mi bardziej odpowiada Hazarda, ale podobno to Goetze jest bliżej. W każdym razie czy przyjdzie Hazard czy Goetze nie będę wybrzydzał;p

Jeszcze Sow: "‘Oglądam mecze (Arsenalu) z zazdrością w TV. Marzę, aby kiedyś tam zagrać. Arsenal to wielki klub, ale zobaczymy..."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2011, 14:17

Gdzie są nowe newsy? :O
Diaby kolejny raz kontuzjowany.

Gervinho powiedział: "Jeśli tylko bym mógł, doradziłbym Bossowi postaranie się o Edena Hazarda. Jego styl gry idealnie pasowałby do Arsenalu." i się z nim zgadzam.

Podolski: ""Najpierw usiądę do rozmów z Koln i zobaczę co oni mają do powiedzenia. Oczywiście dostaję wiele ofert i przewiduję, że przyjdzie ich więcej do mnie i mojego agenta w najbliższych tygodniach. Ale powtarzam, muszę najpierw porozmawiać z Koln...blabla...Nie ma pośpiechu. blabla :D

Wenger: "Robin i Thierry nauczyli się sztuki strzelania..."

Wenger: "“Van Persie ma niesamowity sezon więc miejmy nadzieję, że utrzymamy go w zdrowiu. Myślę, że rozegrał 48 gier w tym roku kalendarzowym. To najwięcej kiedykolwiek rozegrał."

Mertesacker: "Obrońcy ufają sobie nawzajem"

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2011, 14:16

janek_4 > Wszystko z nim jest ok .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.12.2011, 14:15

gettyimages.co.uk/Search/Search.aspx?EventId=135179054&EditorialProduct=Sport

Zdjęcia z treningu . Na fotkach widać ,że z zespołem trenowali tacy gracze jak - Mertesacker , Kosa , Vermaelen , Arteta , Song czy Rosicky .

janek_4 komentarzy: 123505.12.2011, 14:14

właśnie, właśnie wiecie co z Songiem? Bo też zauważyłam, że schodził trochę kuśtykając. A co do meczu z Wigan, to Boss mnie wkurzył, bo po raz kolejny nie doczekałam się wystawienie AOC wrr