Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal

Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal 03.12.2011, 16:51, Sebastian Czarnecki 1606 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Wigan a londyńskim Arsenalem. Obyło się bez żadnych niespodzianek, a Kanonierzy pewnie uporali się z bardzo przeciętnymi gospodarzami. Pewne 4:0 sprawia, że podopieczni Arsene Wengera wyprzedzają w ligowej tabeli drużynę Newcastle. Po tym meczu możemy śmiało stwierdzić, że Wigan Athletic nie jest drużyną na miarę Premier League, gdyż zaprezentowali całkowity pokaz bezsilności i brak jakichkolwiek chęci do podjęcia walki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W składzie Arsenalu nie było żadnych zmian, bowiem na boisku pojawiła się standardowa jedenastka: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Co ciekawe, pierwszą bramkową sytuację w 6. minucie przeprowadzili gospodarze. Podopiecznych Arsene Wengera najpierw uratowała dobra interwencja Szczęsnego, a następnie pogubienie się zawodników Wigan. Minutę później z kontratakiem wyszli Kanonierzy. Dobre podanie Gervinho trafiło pod nogi Ramseya, który nie opanował futbolówki i nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Al-Habsiego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Obie ekipy próbowały w jakiś sposób rozpracować swojego rywala, ale bezskutecznie. Gra skupiła się w środku pola, oglądaliśmy głównie ataki pozycyjne, które rzadko kiedy były w stanie przeforsować którąś z linii defensywnych.

W 27. minucie stało się coś, czego nie oglądamy zbyt często w grze Arsenalu. Mikel Arteta zdecydował się na potężny strzał z dystansu i nie dał nim żadnych szans źle ustawionemu Al-Habsiemu. 1:0 dla Arsenalu!

Minęły raptem dwie minuty, a drużyna gości podwyższyła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Van Persie, a futbolówka spadła prosto na głowę wyskakującego Vermaelena, który pokonał omańskiego golkipera. 2:0!

W 35. minucie mogło być już 3:0! Dobre podanie Gervinho spadło na nogę Robina van Persiego, który oddał piękny strzał na bramkę gospodarzy. Ali Al-Habsi stanął jednak na wysokości zadania i w dobrym stylu sparował futbolówkę.

Cztery minuty później sam na sam z Al-Habsim wyszedł Gervinho i kolejny raz w tym sezonie zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie gola. Tym razem nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż obywatel WKS i tak znajdował się na na pozycji spalonej.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy zeszli na przerwę z dwubramkowym i jak najbardziej zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od kontrowersyjnej decyzji Marka Clattenburga. Po tym, jak Gohouri powstrzymał w polu karnym Aarona Ramseya, arbiter nie odgwizdał przewinienia. Czy rzut karny powinien był zostać podyktowany? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak.

W 61. minucie było już praktycznie po meczu. Piękna solowa akcja Van Persiego zakończyła się strzałem Holendra i obroną Al-Habsiego. Do bezpańskiej futbolówki podbiegł Gervinho, który dopełnił formalności i wpakował ją do praktycznie pustej bramki. 3:0 dla Arsenalu.

Dwie minuty później Van Persie mógł już całkowicie dobić bezradnych zawodników Wigan. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się podaniem do kapitana Arsenalu, który oddał niecelny strzał z bardzo bliskiej odległości.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Gospodarze stwarzali już wrażenie wyczerpanych i prawie w ogóle nie zagrażali już bramce Wojtka Szczęsnego. Kanonierzy całkowicie zdominowali środek pola i co jakiś czas oblegali bramkę Al-Habsiego.

W 78. minucie tradycji musiało stać się zadość! Prawym skrzydłem samodzielny rajd przeprowadził Theo Walcott, a następnie wyłożył piłkę jak na tacy Robinowi van Persiemu. Holender nie mógł zmarnować tak idealnej sytuacji. 4:0!

Minutę później Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się: Coquelin, Benayoun i Arszawin, którzy zmienili odpowiednio: Songa, Walcotta i Gervinho.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Mieliśmy przyjemność oglądać jednostronne widowisko, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu 4:0. Widowisko może nie stało na najwyższym poziomie, aczkolwiek nikt nie ma powodów do narzekania. Wysokie zwycięstwo jak najbardziej cieszy. Zabrakło jedynie Oxlade-Chamberlaina, który przy tak wysokim prowadzeniu mógłby otrzymać kilkanaście minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jak nie teraz, to kiedy?

Premier LeagueWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:51

arsenal33fan

Ja nie mam nic do Chamakha , inaczej . Ja go lubie nawet . Park mnie trochę nie przekonał do siebie i według mnie Wenger nie zrobił dobrze , kupując go . Ale zobaczymy , chciałbym się mylić .

arsenal33fan komentarzy: 149804.12.2011, 23:48

JA nie rozumiem co wy macie do Chamaka i Parka
Jesli zawodnik wychodzi Raz na Dwa miesiace na boisku nie moze strzelac i Grac jak RVP

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:48

Podolski , Papis Cisse , Ba .

Insekt

Tak się składa że oglądam każdy mecz Borussi i fakt , Lewandowski jest dobry . Ale nie na miarę Arsenalu . Gdzie CI napisałem że jest lepszy Park ? Nie byłem i wciąż nie jestem za tym posunięciem Bossa .

Insekt komentarzy: 148704.12.2011, 23:47

to wymien kogos lepszego na ten moment jako zmiennika dla rvp

Insekt komentarzy: 148704.12.2011, 23:46

nie ironizuj - gosciu strzela prawie w kazdej kolejce bramke ostatnio, ogladasz bundeslige w ogole... ?Ale racja lepszy Park, ktory biega jak zyd po pustym sklepie.

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:45

No panowie , nie róbmy sobie jaj , szanujmy się . Ci piłkarze nie są na miarę Arsenalu . Nawet wielbiony pod niebiosa Lewandowski .

arsenal33fan komentarzy: 149804.12.2011, 23:44

GFL- ja to bym szczerze chcial sobote;]

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:41

Ja to bym jeszcze Piszczka kupił do tego na zmianę dla Sagna'y + Kube , to by były transfery . Ewentualnie jak starczy środków to jeszcze może Wawrzyniak . No Sobota też jest dobry w sumie i Mila do tego i jedziemy na Majstra !

Insekt komentarzy: 148704.12.2011, 23:39

wiecie co? Ja z kazdym dniem sie przekonuje, ze lewy bylby dobrym zmiennikiem dla robina...

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:35

Gigi

Najbardziej sie tego boje że ktoś z te trójki(tfu) nie podpisze kontraktu . Najlepszy argumentem żeby Ci zostali jest mocny transfer , ale czy papcio to zrobi ? Te lato będzie dla nas równie , jak nie bardziej emocjonujące co ostatnie .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4804.12.2011, 23:32

@GFL

Akurat środek pola mamy mocno obsadzony. Ja dalej będę obstawał, że priorytetem powinien być solidny zmiennik dla RvP przy jednoczesnym pozbyciu się Chamakha/Parka i skrzydłowy, jeżeli sprzedamy Andrzeja (a w sumie sporo na to wskazuje, zwłaszcza latem). Dlatego najlepiej kupić Hazarda/Goetze, którzy mogą grać z powodzeniem w środku jak i na skrzydle. Przy zatrzymaniu Songa, RvP i Theo, mamy mocną kadrę, pytanie czy się to uda..

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:31

Ale chyba w styczniu Taarabt pójdzie do PSG , sam mówił w lecie że chce iść do francuskiego klubu ale QPR się nie zgadza .

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:27

Oglądałem kilka komplikacji z nim + jego mecze w zeszłym sezonie i powiem am ze jestem wielkim fanem jego talentu . A chyba była o nim mowa w czasie letniego okienka ? a teraz jest trochę obrażony na trenera bo odebrał mu opaskę kapitańską + możliwość wykonywania rzutów karnych na rzecz bartona . TO myślę ze oferta z Arsenalu i by żegnał się z QPR .

crisadus komentarzy: 850704.12.2011, 23:27

Adel moim zdaniem zbędny. Są lepsi, w składzie mamy równie dobrych.

pelek komentarzy: 214604.12.2011, 23:23

GFL
a co w tym dziwnego? alles klar, że tak powiem.

Co do transferów w zimę to osobiście wątpię w kogokolwiek.

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:22

offtop . Co uważacie ( tyko przypuszczenia) gdyby Boss w zimę sprowadził Taarabt'a ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.12.2011, 23:20

Dlaczego mają buczeć na Mikela ? Nic złego nie zrobił nie odszedł przecież do LFC ...

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 23:19

youtube.com/watch?v=mK9OvAlAUVE&feature=related

Hmm , trochę dziwne jak dla mnie .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4804.12.2011, 23:14

Artetę? A jak mają przywitać. Na pewno brawami, w końcu dobrych parę lat był liderem zespołu. Może trochę świństwo zrobił Moyesowi, że odszedł tak na ostatnią chwilę i nie było jak go zastąpić, ale przecież nigdy nie ukrywał, że pragnie grać w LM.

crisadus komentarzy: 850704.12.2011, 23:04

Ale to troszkę inna sytuacja. Zobaczymy jak przywitają Artete.

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 204.12.2011, 22:59

@GunnerForLife - Nie wiem dlaczego wystąpiło u Ciebie takie zdziwienie... Zapłacili by oglądać mecz, a nie patrzyć jak zbiera się z murawy bramkarz Stoke... Nie ma litości... :D

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 22:52

To jak zachowywali się dzisiaj jak bramkarz Stoke leżał po mocnym uderzeniu w głowę ( w skutek czego zszedł z boiska ) to coś skandalicznego .

crisadus komentarzy: 850704.12.2011, 22:50

GunnerForLife

Myślę, że przywitają go dobrze. Grał w Evertonie kilka lat, odszedł dla gry o najwyższe cele, nie dla pieniędzy. Kibice The Toffees powinni to zrozumieć.

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 22:48

Crisadus

Wiem o tym , jednak nawet jak będzie kibiców 3 tysiące . TO będzie można słyszeć ich reakcje .

miki9971

To by było coś , chciałbym zobaczyć w meczu z Evertonem tak grającego Hiszpana jak w meczu z Wigan ;)

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 22:47

można by było *

givemefootball.com/premier-league/fabregas-i-was-100-focused-on-arsenal

Można by z tego newsa zrobić ;)

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 204.12.2011, 22:46

@ GunnerForLife - nie przesadzajmy, Arteta teraz ma w sercu Arsenal, więc raczej wątpię, żeby grał asekuracyjnie. Co więcej myślę, że strzeli Evertonowi bramkę :)

crisadus komentarzy: 850704.12.2011, 22:45

Aby się dowiedzieć jaka będzie reakcja musimy poczekać na spotkanie rewanżowe, bo w weekend gramy na The Emirates, gdzie nie będzie tylu kibiców The Toffees.

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 22:40

Ciekawe jaka będzie reakcja kibiców Evertonu , gdy piłkę będzie miał Arteta i czy będzie grał tak jak z Wigan czy asekuracyjnie , żeby swojej dawnej drużynie nie strzelić bramki .

sWinny komentarzy: 783604.12.2011, 22:34

No przynajmniej komentatorów można będzie posłuchać !!

arsenal33fan komentarzy: 149804.12.2011, 22:33

A1994 co sie stalo ze nas puszczaja????

crisadus komentarzy: 850704.12.2011, 22:33

Arsenal1994

To było do przewidzenia! Zapowiada się ciekawy mecz, Arteta zagra przeciwko byłemu zespołowi, ciekawe jak się spisze :)

Arsenal1994 komentarzy: 749704.12.2011, 22:31

Jest Jest Jest! 10 grudnia puszczają nasz mecz z Evertonem w c+! :) Mimo, że w tym samym czasie leci MU, czy Liverpool :)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 22:29