Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal

Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal 03.12.2011, 16:51, Sebastian Czarnecki 1606 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Wigan a londyńskim Arsenalem. Obyło się bez żadnych niespodzianek, a Kanonierzy pewnie uporali się z bardzo przeciętnymi gospodarzami. Pewne 4:0 sprawia, że podopieczni Arsene Wengera wyprzedzają w ligowej tabeli drużynę Newcastle. Po tym meczu możemy śmiało stwierdzić, że Wigan Athletic nie jest drużyną na miarę Premier League, gdyż zaprezentowali całkowity pokaz bezsilności i brak jakichkolwiek chęci do podjęcia walki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W składzie Arsenalu nie było żadnych zmian, bowiem na boisku pojawiła się standardowa jedenastka: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Co ciekawe, pierwszą bramkową sytuację w 6. minucie przeprowadzili gospodarze. Podopiecznych Arsene Wengera najpierw uratowała dobra interwencja Szczęsnego, a następnie pogubienie się zawodników Wigan. Minutę później z kontratakiem wyszli Kanonierzy. Dobre podanie Gervinho trafiło pod nogi Ramseya, który nie opanował futbolówki i nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Al-Habsiego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Obie ekipy próbowały w jakiś sposób rozpracować swojego rywala, ale bezskutecznie. Gra skupiła się w środku pola, oglądaliśmy głównie ataki pozycyjne, które rzadko kiedy były w stanie przeforsować którąś z linii defensywnych.

W 27. minucie stało się coś, czego nie oglądamy zbyt często w grze Arsenalu. Mikel Arteta zdecydował się na potężny strzał z dystansu i nie dał nim żadnych szans źle ustawionemu Al-Habsiemu. 1:0 dla Arsenalu!

Minęły raptem dwie minuty, a drużyna gości podwyższyła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Van Persie, a futbolówka spadła prosto na głowę wyskakującego Vermaelena, który pokonał omańskiego golkipera. 2:0!

W 35. minucie mogło być już 3:0! Dobre podanie Gervinho spadło na nogę Robina van Persiego, który oddał piękny strzał na bramkę gospodarzy. Ali Al-Habsi stanął jednak na wysokości zadania i w dobrym stylu sparował futbolówkę.

Cztery minuty później sam na sam z Al-Habsim wyszedł Gervinho i kolejny raz w tym sezonie zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie gola. Tym razem nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż obywatel WKS i tak znajdował się na na pozycji spalonej.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy zeszli na przerwę z dwubramkowym i jak najbardziej zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od kontrowersyjnej decyzji Marka Clattenburga. Po tym, jak Gohouri powstrzymał w polu karnym Aarona Ramseya, arbiter nie odgwizdał przewinienia. Czy rzut karny powinien był zostać podyktowany? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak.

W 61. minucie było już praktycznie po meczu. Piękna solowa akcja Van Persiego zakończyła się strzałem Holendra i obroną Al-Habsiego. Do bezpańskiej futbolówki podbiegł Gervinho, który dopełnił formalności i wpakował ją do praktycznie pustej bramki. 3:0 dla Arsenalu.

Dwie minuty później Van Persie mógł już całkowicie dobić bezradnych zawodników Wigan. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się podaniem do kapitana Arsenalu, który oddał niecelny strzał z bardzo bliskiej odległości.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Gospodarze stwarzali już wrażenie wyczerpanych i prawie w ogóle nie zagrażali już bramce Wojtka Szczęsnego. Kanonierzy całkowicie zdominowali środek pola i co jakiś czas oblegali bramkę Al-Habsiego.

W 78. minucie tradycji musiało stać się zadość! Prawym skrzydłem samodzielny rajd przeprowadził Theo Walcott, a następnie wyłożył piłkę jak na tacy Robinowi van Persiemu. Holender nie mógł zmarnować tak idealnej sytuacji. 4:0!

Minutę później Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się: Coquelin, Benayoun i Arszawin, którzy zmienili odpowiednio: Songa, Walcotta i Gervinho.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Mieliśmy przyjemność oglądać jednostronne widowisko, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu 4:0. Widowisko może nie stało na najwyższym poziomie, aczkolwiek nikt nie ma powodów do narzekania. Wysokie zwycięstwo jak najbardziej cieszy. Zabrakło jedynie Oxlade-Chamberlaina, który przy tak wysokim prowadzeniu mógłby otrzymać kilkanaście minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jak nie teraz, to kiedy?

Premier LeagueWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 22:05

Beton - i to prawdziwego! Kompletnie bez sensu :) Dzięki Dennis!

concrete13 komentarzy: 869804.12.2011, 22:05

ale sobie panowie redaktorzy wieczór spamu zrobili :)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 22:04

cudi

oj tam, oj tam^^
mysle, ze warn wystarczy, poza tym nie pialem kompletnych glupot.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.12.2011, 22:04

@stefcio: Widać, że nie oglądałeś. ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 22:03

Olek - youtube.com/watch?v=90eBA-ANbUk

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 22:02

Cudi - twoje też nie robi szału, ale nie chciałem, żeby Ci się przykro zrobiło :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.12.2011, 22:01

@D_B: 100 nabitych komentarzy? Nie wiem jak IceMan, ale ja sądzę, że to się pod bana kwalifikuje!

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 22:01

ajsman

ten twoj filmik ja widzialem na zywo^^

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.12.2011, 22:01

Userzy nie spamują, bo zaraz ich wypowiedzi toną w głębi, przez spam redaktorów :( Prawo silniejszego jest wszędzie -_-

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:58

Olek - o! Dobrze, że wysyłasz, nie widziałem tego!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:56

youtube.com/watch?v=t_hylJX8_98

Pewnie większość z was to widziała, ale... :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:54

"Van Persie had a fight with Vermaelen, now he is at Arsenal

Van Persie had a fight with Arteta, now he is at Arsenal

Van Persie please have a fight with Gotze and Hazard now :D"

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:53

Olek - dobra dobra! Wygrałeś, dalej się nie cofnę! Chyba, że zacznę coś mówić o pierwotniakach ^^

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 21:53

sory, ze sie wtracam, ale podobno oboz lecha sie rozbil niedaleko wisly.

schade komentarzy: 386204.12.2011, 21:52

youtube.com/watch?v=RaHqTTrFgLE&feature=related

Pewnie większość z was to widziała :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:51

Olek - no i podobno Noe nie wziął na arkę jednorożców!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:49

Olek - haha :D a Wikingowie podbijają nowe lądy!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:47

Olek - na pewno, ale słyszałem, że Budapeszt woła za Puskasa całe 10 tysięcy :/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:44

Olek - nie ma co! Ale trzeba też myśleć o bramce, podobno Kanonierzy chcą kupić Jaszyna!

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 21:44

kociek

youtube.com/watch?v=2Svwm_k9hYk

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:41

Olek - oj tam może być różnie! Zaraz udam się przed telewizor i będę trzymał kciuki za Bayern.

Mam multi transmisję, Maradona przed chwilą ręką strzelił! Mówię Ci! Takie jaja!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:40

Kociek - sorry, TVP1

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:39

Olek - wiem przecież! To było słabiutkie, cicho :D

Kociek komentarzy: 116104.12.2011, 21:39

stefcio na TVP2 jakis film leci :|

Olek - nie wyszło mi to, zapomnijmy o tym. Chciałem po prostu zahaczyć o 125-lecie :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:38

Kociek - na TVP2

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:37

Olek - no bo chciałem, żebyś tak z niczego przymierzył jakiś roczek ^^ Chcę ogarnąć do jakiego przedziału czasowego skoczyliśmy

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 21:37

Dobra, zdobyli ;)

Dennis - to nie ten rok! Przed chwilą Campbell strzelił na 1-0!

Kociek komentarzy: 116104.12.2011, 21:36

na jakim kanale

rvparsen komentarzy: 204104.12.2011, 21:36

Niezłą polewkę mam z Betisu Sewilla, po tak dobrym początku w lidze 4 mecze 4 wygrane i lider tabeli, w następnych 10 meczach 9 przegranych i jeden remis. Nie dosyć że spadli na 16 miejsce to jeszcze komentarze kibiców na stronie goal "Wstyd i żenada, tyle mozna powiedziec na ten temat, dosyc kibicowania im i rycia sobie nerwów ;/ super początek a teraz...żenada" Się uśmiałem :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:36