Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal

Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal 03.12.2011, 16:51, Sebastian Czarnecki 1606 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Wigan a londyńskim Arsenalem. Obyło się bez żadnych niespodzianek, a Kanonierzy pewnie uporali się z bardzo przeciętnymi gospodarzami. Pewne 4:0 sprawia, że podopieczni Arsene Wengera wyprzedzają w ligowej tabeli drużynę Newcastle. Po tym meczu możemy śmiało stwierdzić, że Wigan Athletic nie jest drużyną na miarę Premier League, gdyż zaprezentowali całkowity pokaz bezsilności i brak jakichkolwiek chęci do podjęcia walki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W składzie Arsenalu nie było żadnych zmian, bowiem na boisku pojawiła się standardowa jedenastka: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Co ciekawe, pierwszą bramkową sytuację w 6. minucie przeprowadzili gospodarze. Podopiecznych Arsene Wengera najpierw uratowała dobra interwencja Szczęsnego, a następnie pogubienie się zawodników Wigan. Minutę później z kontratakiem wyszli Kanonierzy. Dobre podanie Gervinho trafiło pod nogi Ramseya, który nie opanował futbolówki i nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Al-Habsiego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Obie ekipy próbowały w jakiś sposób rozpracować swojego rywala, ale bezskutecznie. Gra skupiła się w środku pola, oglądaliśmy głównie ataki pozycyjne, które rzadko kiedy były w stanie przeforsować którąś z linii defensywnych.

W 27. minucie stało się coś, czego nie oglądamy zbyt często w grze Arsenalu. Mikel Arteta zdecydował się na potężny strzał z dystansu i nie dał nim żadnych szans źle ustawionemu Al-Habsiemu. 1:0 dla Arsenalu!

Minęły raptem dwie minuty, a drużyna gości podwyższyła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Van Persie, a futbolówka spadła prosto na głowę wyskakującego Vermaelena, który pokonał omańskiego golkipera. 2:0!

W 35. minucie mogło być już 3:0! Dobre podanie Gervinho spadło na nogę Robina van Persiego, który oddał piękny strzał na bramkę gospodarzy. Ali Al-Habsi stanął jednak na wysokości zadania i w dobrym stylu sparował futbolówkę.

Cztery minuty później sam na sam z Al-Habsim wyszedł Gervinho i kolejny raz w tym sezonie zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie gola. Tym razem nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż obywatel WKS i tak znajdował się na na pozycji spalonej.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy zeszli na przerwę z dwubramkowym i jak najbardziej zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od kontrowersyjnej decyzji Marka Clattenburga. Po tym, jak Gohouri powstrzymał w polu karnym Aarona Ramseya, arbiter nie odgwizdał przewinienia. Czy rzut karny powinien był zostać podyktowany? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak.

W 61. minucie było już praktycznie po meczu. Piękna solowa akcja Van Persiego zakończyła się strzałem Holendra i obroną Al-Habsiego. Do bezpańskiej futbolówki podbiegł Gervinho, który dopełnił formalności i wpakował ją do praktycznie pustej bramki. 3:0 dla Arsenalu.

Dwie minuty później Van Persie mógł już całkowicie dobić bezradnych zawodników Wigan. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się podaniem do kapitana Arsenalu, który oddał niecelny strzał z bardzo bliskiej odległości.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Gospodarze stwarzali już wrażenie wyczerpanych i prawie w ogóle nie zagrażali już bramce Wojtka Szczęsnego. Kanonierzy całkowicie zdominowali środek pola i co jakiś czas oblegali bramkę Al-Habsiego.

W 78. minucie tradycji musiało stać się zadość! Prawym skrzydłem samodzielny rajd przeprowadził Theo Walcott, a następnie wyłożył piłkę jak na tacy Robinowi van Persiemu. Holender nie mógł zmarnować tak idealnej sytuacji. 4:0!

Minutę później Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się: Coquelin, Benayoun i Arszawin, którzy zmienili odpowiednio: Songa, Walcotta i Gervinho.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Mieliśmy przyjemność oglądać jednostronne widowisko, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu 4:0. Widowisko może nie stało na najwyższym poziomie, aczkolwiek nikt nie ma powodów do narzekania. Wysokie zwycięstwo jak najbardziej cieszy. Zabrakło jedynie Oxlade-Chamberlaina, który przy tak wysokim prowadzeniu mógłby otrzymać kilkanaście minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jak nie teraz, to kiedy?

Premier LeagueWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 21:29

a wiecie, ze w anglii ludzie zaczynaja grac w nowa gre?
nazywa sie pilka nogowa...nozna....czy jakos tak...:D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:28

My tu gadu gadu a "ktoś tu" zaczyna karierę!

HellSpawn komentarzy: 618504.12.2011, 21:27

w koszulkach O2 i z DNA Barcy w tle :D

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 21:26

My tu gadu, gadu, a Arsenal dalej niepokonany w PL ;)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 21:24

ajsman

a szlyszales, ze niedawo jakis nowy klub powstal?
to ten ham, czy jakos tak...
cos czuje, ze nie bede lubil tego zespolu...

kamil_malin komentarzy: 933204.12.2011, 21:24

Zdjęcie z wczorajszego spotkania:

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 21:22

ajsman

widze, ze tym razem wrociles na dobre, bo ostatnio tez wpadales, ale po chwili znikales...

kamil_malin komentarzy: 933204.12.2011, 21:21

Domyśliłem się, wykrzyknik był kluczowy. ;)

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 21:20

Ice: ale że Ljungberg do Japonii przeszedł!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:19

I Ca$hley do Chelsea!

kamil_malin komentarzy: 933204.12.2011, 21:18

@ IceMan
Oczernianie? A gdzie tam, pokazanie że Dennis kiedy trzeba pokazał obrońcy gdzie jego miejsce.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 21:07

popo - ja nie mialem do czego porownywać.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.12.2011, 21:07

Czyli jednak Dennis to artysta z pazurkiem^^

Zaloguj komentarzy: 216604.12.2011, 21:06

@kamil
Oglądałam końcówkę tego i na łokcie się akurat załapałam:D Wcześniej jeszcze o Thierrym leciał. Dziś za godzinę jakoś ma być znowu.

pietraz komentarzy: 158804.12.2011, 21:05

Kto ma niech włącza ESPN, Mr.Arsenal!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34104.12.2011, 21:04

@ToMo
Ja ferie mam od 30 stycznia, więc i tak dość wcześnie :p Zresztą po świętach to w szkole będą głównie poprawki, a ja na szczęście na chwilę obecną z niczego poprawiać się nie muszę :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.12.2011, 21:03

@Ice
Niestety, ale Leo Messiemu nie dorównuje :(

@bmwz5
Spokojnie ... :D Nie długo święta i se odsapniesz, a w moim wypadku po świętach dwa tygodnie i nastają ferie! :D

kamil_malin komentarzy: 933204.12.2011, 21:02

@ IceMan
A'propos Pana z Twojego avka, ostatnio na ESPN był dokument o Dennisie.
Przyznam szczerze, że nie wiedziałem że Holender tak bardzo dawał się we znaki obrońcom (łokcie, chamskie odzywki itp). ;)

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 21:00

Stefciu: aha, to Ty porównywałeś? Kurczę =|

Ice: noł-lajfy udają, że mają życie ;P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34104.12.2011, 21:00

No, wygrana z Wigan i pewna wygrana z Olympiakosem to będą idealne prezenty na moje jutrzejsze urodziny :)
Aczkolwiek inaczej je sobie wyobrażałem, na pewno nie planowałem pisać w ich czasie 4 sprawdzianów :p

concrete13 komentarzy: 869804.12.2011, 20:59

Mizzou - > czyżby to był ten przepłacony transfer Smerfów ?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:59

Mizzou - utożsamiasz się z nim?

Co wy macie do Fabregasa ? Przecież to przykład prawdziwego kapitana, który jest wdzięczny, że zrobiliśmy z niego gwiazdę i w każdym swoim meczu dawał z siebie 100%, a w dodatku gdy przegrywaliśmy motywował nas do ciężkiej gry ... od niego Robin się powinien uczyć :)

Mizzou komentarzy: 605304.12.2011, 20:58

za to ja jakiego gracza mam w avku :*

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:56

popo - ... supcio porównanie :)

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 20:55

Stefcio: a Ty Theo ;)

C13: czasem. Ale bardziej mi czas leci. I nie musisz być taki niemiły.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 204.12.2011, 20:54

Ma ktoś tu konto na allgoals.pl? Bo ja swoje niedawno założyłam, ale nie wysłali mi na maila żadnego linka aktywacyjnego. Jest w tym jakiś haczyk, czy coś?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:46

Taka regularność skończyła się na końcu października, więc to będzie 8tygodni.

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 20:46

Stefciu: no dobra, parę tygodni ;P Ostatnio mam skłonności do przesady ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:45

Beton - Popo kłamie :D

concrete13 komentarzy: 869804.12.2011, 20:45

popo - > to tyle już zleciało..? jak ten czas zap..

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:44

popo - paręnaście? Nie przesadzaj ^^

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 20:42

Na powrót Olka czekałem już paręnaście tygodni ;) Mam nadzieję, że zapowiedź będzie bardzo dobra. A z Marcina ostatnio spamer się zrobił jeżeli chodzi o wstawianie wiadomości ;)

Reamoner komentarzy: 467404.12.2011, 20:41

RafiQ---> ja jestem tuż za tobą o 2 ptk na 7 miejscu ale mam nadzieje że jutro dzięki Adam-owi cię wyprzedzę :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:40

Olek - mimo wszystko cały czas liczę na powrót ^^ (wydaje mi się, że nie tylko ja)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:38