Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal

Bez niespodzianek, Wigan 0:4 Arsenal 03.12.2011, 16:51, Sebastian Czarnecki 1606 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Wigan a londyńskim Arsenalem. Obyło się bez żadnych niespodzianek, a Kanonierzy pewnie uporali się z bardzo przeciętnymi gospodarzami. Pewne 4:0 sprawia, że podopieczni Arsene Wengera wyprzedzają w ligowej tabeli drużynę Newcastle. Po tym meczu możemy śmiało stwierdzić, że Wigan Athletic nie jest drużyną na miarę Premier League, gdyż zaprezentowali całkowity pokaz bezsilności i brak jakichkolwiek chęci do podjęcia walki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W składzie Arsenalu nie było żadnych zmian, bowiem na boisku pojawiła się standardowa jedenastka: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Co ciekawe, pierwszą bramkową sytuację w 6. minucie przeprowadzili gospodarze. Podopiecznych Arsene Wengera najpierw uratowała dobra interwencja Szczęsnego, a następnie pogubienie się zawodników Wigan. Minutę później z kontratakiem wyszli Kanonierzy. Dobre podanie Gervinho trafiło pod nogi Ramseya, który nie opanował futbolówki i nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Al-Habsiego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Obie ekipy próbowały w jakiś sposób rozpracować swojego rywala, ale bezskutecznie. Gra skupiła się w środku pola, oglądaliśmy głównie ataki pozycyjne, które rzadko kiedy były w stanie przeforsować którąś z linii defensywnych.

W 27. minucie stało się coś, czego nie oglądamy zbyt często w grze Arsenalu. Mikel Arteta zdecydował się na potężny strzał z dystansu i nie dał nim żadnych szans źle ustawionemu Al-Habsiemu. 1:0 dla Arsenalu!

Minęły raptem dwie minuty, a drużyna gości podwyższyła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Van Persie, a futbolówka spadła prosto na głowę wyskakującego Vermaelena, który pokonał omańskiego golkipera. 2:0!

W 35. minucie mogło być już 3:0! Dobre podanie Gervinho spadło na nogę Robina van Persiego, który oddał piękny strzał na bramkę gospodarzy. Ali Al-Habsi stanął jednak na wysokości zadania i w dobrym stylu sparował futbolówkę.

Cztery minuty później sam na sam z Al-Habsim wyszedł Gervinho i kolejny raz w tym sezonie zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie gola. Tym razem nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż obywatel WKS i tak znajdował się na na pozycji spalonej.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy zeszli na przerwę z dwubramkowym i jak najbardziej zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od kontrowersyjnej decyzji Marka Clattenburga. Po tym, jak Gohouri powstrzymał w polu karnym Aarona Ramseya, arbiter nie odgwizdał przewinienia. Czy rzut karny powinien był zostać podyktowany? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak.

W 61. minucie było już praktycznie po meczu. Piękna solowa akcja Van Persiego zakończyła się strzałem Holendra i obroną Al-Habsiego. Do bezpańskiej futbolówki podbiegł Gervinho, który dopełnił formalności i wpakował ją do praktycznie pustej bramki. 3:0 dla Arsenalu.

Dwie minuty później Van Persie mógł już całkowicie dobić bezradnych zawodników Wigan. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się podaniem do kapitana Arsenalu, który oddał niecelny strzał z bardzo bliskiej odległości.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Gospodarze stwarzali już wrażenie wyczerpanych i prawie w ogóle nie zagrażali już bramce Wojtka Szczęsnego. Kanonierzy całkowicie zdominowali środek pola i co jakiś czas oblegali bramkę Al-Habsiego.

W 78. minucie tradycji musiało stać się zadość! Prawym skrzydłem samodzielny rajd przeprowadził Theo Walcott, a następnie wyłożył piłkę jak na tacy Robinowi van Persiemu. Holender nie mógł zmarnować tak idealnej sytuacji. 4:0!

Minutę później Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się: Coquelin, Benayoun i Arszawin, którzy zmienili odpowiednio: Songa, Walcotta i Gervinho.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Mieliśmy przyjemność oglądać jednostronne widowisko, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu 4:0. Widowisko może nie stało na najwyższym poziomie, aczkolwiek nikt nie ma powodów do narzekania. Wysokie zwycięstwo jak najbardziej cieszy. Zabrakło jedynie Oxlade-Chamberlaina, który przy tak wysokim prowadzeniu mógłby otrzymać kilkanaście minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jak nie teraz, to kiedy?

Premier LeagueWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:32

Olek - ktoś tę pałeczkę przejąć musiał... haha ^^

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148904.12.2011, 20:31

Ja w tym tygodniu cienko 63 i jutro Suarez gra.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:31

To kiedy do pisania wracasz? :P

RafiQ komentarzy: 5604.12.2011, 20:29

Mi w ten weekend w FPL poszlo bardzo dobrze 77 pkt tylko jeszcze bez bonusow. Awansowalem na 6 miejsce :D

concrete13 komentarzy: 869804.12.2011, 20:28

stefcio15,IceMan - > jestem ciekaw jak tam u Mnie idzie..ciekawe jak się ma Bacary Sagna na prawej obronie..w sumie to jestem okrutny trzymając kontuzjowanego gracza w pierwszej 11 ..:/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:27

Olek - no mi się właśnie teraz dosyć powiodło i podniosłem się z 12. na 10. Do tego znacznie przybliżyłem się do pierwszej ósemki.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.12.2011, 20:24

RvP currently has 113 #Arsenal goals. Just 2 behind Alan Smith, and needs 8 more to overtake Bergkamp (120) in the Top 10 list.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:23

Olek - widziałem, że życiowa forma w FPL dobiegła końca i lecisz w dół? ^^

BudziK - Bojan się bawił w Aguero z MŚ 2010

Xdkarol komentarzy: 98804.12.2011, 20:23

Ale Vela bramke strzelił. Chciałbym aby dostał szanse kilku meczy w Arsenalu.

BudziK komentarzy: 103004.12.2011, 20:22

hahaha widzieliście 3 czerwień dla Romy? :D i to nie byle kto bo Bojan dostał haha obczajcie sobie. jeszcze polecam kol Aguero z Norwich, majstersztyk :)

concrete13 komentarzy: 869804.12.2011, 20:22

Reamoner - > to łączę się z Tobą w bólu w tym okrutnym czasie

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:22

Co tam u Ciebie? Dawno Cię tutaj(w sumie nie tylko tutaj) nie "widziałem".

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148904.12.2011, 20:22

Reamoner
Ile pkt.?

Reamoner komentarzy: 467804.12.2011, 20:20

Ja pier.....
Wczoraj miałem bajeczną kolejeczkę w FPL a dziś Larsson nie wykorzystał karniaka a Benio nic nie strzelił i jeszcze żółtą kartkę dostał :(

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223704.12.2011, 20:19

Olek co ty tutaj robisz? :O

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2011, 20:18

Osz kurde - zawodnicy Romy zarobili dzisiaj 3 czerwone kartki.

Reamoner komentarzy: 467804.12.2011, 20:17

Vela powinien pójść na środek ataku mimo że nie nadaje się na tę pozycję to i tak byłby lepszy od Hamaka i Parka Carlos przynajmniej ma zmysł strzelecki :)

popekns komentarzy: 742004.12.2011, 20:17

Ice: Charlie ma na imię Mariusz ;P

concrete13 komentarzy: 869804.12.2011, 20:16

IceMan - > że niby tak..mówił, że coś naskrobie ..ale widzę, że jednak się cyka:)..

a tak poważnie , dobrze, że wróciłeś :)

RafiQ komentarzy: 5604.12.2011, 20:14

Widzieliscie jaka bramke Vela walnal z przewrotki?

concrete13 komentarzy: 869804.12.2011, 20:14

IceMan -> user , który stracił kiedyś jednorożca

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148904.12.2011, 20:14

GFL
No to jest dobre, jak się tak wspinasz z ligi do ligi, bo inaczej to raczej nie ma sensu. Ja np. w poprzedniej Fifie zacząłem Arsenalem, potem były: Everton, Aston Villa, Bolton, Blackburn i po 7 latach wylądowałem w Newcastle Utd.

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 20:10

SzczecinWGrze90

Fajna sprawa zacząć od 4 ligi i stopniowo się wspinać do BPL , to jest mój 6 sezon i zarazem pierwszy w BPL gram na legendarnym o po 15 meczach zajmuje 11 miejsce . Nie jest w sumie źle , Wilshere już ma 91 i planuje go kupić ;)

SZczecinWGrze90

Ja zacząłem Accaringhton , 4 liga angielska . PO czasue kupiłem Coquelina , Frimponga , Lansbutyego , Jenkinsona itp . Teraz mam taki skład i staty :

----------------Courtois(82)----------------
jenkinson(80)--Bartley(82)Miquel(83)Boilsen(82)
-----Coquelin(84)----Frimpong(85)----------
-------------Lansbury(85)----------------------
Aoc(86)--------Cambpell(84)-----------Ryo(86)

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148904.12.2011, 19:59

Pinguite
Concordia Knurów
DB
Myślałem właśnie coś w stylu Southampton, Leeds Utd., albo np. Las Palmas.

kamil_malin komentarzy: 933204.12.2011, 19:59

@ KanonierChris
Dobrze to on miał grać ale w WBA. Jeśli tam pokazałby się z dobrej strony, wtedy można było mieć jakieś nadzieje.
Wypożyczenie do Hiszpanii to dla mnie jasny sygnał, za rok Vela przeniesie się tam na stałe.

Talent miał ogromny, ale go zmarnował. 4-5 lat temu był jednym z najlepszych młodych napastników na świecie. Od tamtego czasu nie rozwinął się tak jak wszyscy tego oczekiwali.

Witam.
Ma ktoś może jakieś pomysły, którym zespołem zacząć karierę w Fifie 12?

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 19:55

?*

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277004.12.2011, 19:54

ajsman

jak tam na fcfarsa.com:P

KanonierChris komentarzy: 292404.12.2011, 19:53

Skreślony nie skreślony wypożyczenie ma jakiś cel. Może będzie w końcu najlepszym Meksykańskim piłkarzem w Anglii?

GunnerForLife komentarzy: 335504.12.2011, 19:52

Vandal

Widziałem to chyba na kwejku , to Artur ?

kamil_malin komentarzy: 933204.12.2011, 19:50

Vela? Gdyby miał jaja to w tej chwili to on byłby najlepszym meksykańskim piłkarzem w Anglii, a nie Hernandez.
Dla mnie i myślę, że dla większości Vela jest skreślony w Arsenalu. Miejsce dla takiego lenia jest w Hiszpanii.

KanonierChris komentarzy: 292404.12.2011, 19:48

Jeden pikny gol to jeszcze nie jest złapanie niesamowitej formy i powrót do optymalnej dyspozycji. Dobrze, że strzela ale poczekajmy jak to się rozwinie:)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.12.2011, 19:48