Bez rewelacji, ale awans jest, Arsenal 3-1 Shrewsbury Town!

Bez rewelacji, ale awans jest, Arsenal 3-1 Shrewsbury Town! 20.09.2011, 21:59, IceMan 1258 komentarzy

O 20:45 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego w meczu 3. rundy Carling Cup między Arsenalem i czwartoligowym Shrewsbury Town.

Kanonierzy rozpoczęli to spotkanie z przytupem, a do siatki w pierwszych minutach dwukrotnie trafić powinien był Marouane Chamakh. Marokańczyk jednak swoje szanse zaprzepaścił, a z grą The Gunners stało się coś, czego przez brak jakiejkolwiek relacji telewizyjnej nie jesteśmy w stanie stwierdzić.

Zobacz skrót tego pojedynku

W każdym razie inicjatywę przejęli goście, którzy zaczęli masowo napierać na bramkę Łukasza Fabiańskiego i uzyskali przygniatającą wręcz przewagę w posiadaniu piłki. W 13. minucie Shrewbury wydało pierwsze gromkie ostrzeżenie oddając strzał, bo którym futbolówka zatrzymała się na słupku.

180 sekund później konsternacja ogarnęła The Emirates Stadium. Do siatki trafił James Collins, który pokonał Fabiańskiego strzałem głową z wewnątrz pola bramkowego. 1-0 dla gości!

Potem rozpoczęła się salwa gwizdów na stadionie, a gospodarze mozolnie i powoli przejmowali inicjatywę.

Wyrównać Arsenalowi udało się dopiero w 32. minucie. Po dośrodkowaniu Carla Jenkinsona na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się Kieran Gibbs.

O obrazie gry powiedzieć możemy niewiele, bowiem jedynym dostępnym źródłem są relacje tekstowe i radiowe. Wiele wskazuje jednak na to, że wielkiego widowiska dzisiaj nie tracimy, a czwartoligowe Shrewsbury okazało się dla przeżywających kryzys Kanonierów ciężkim orzechem do zgryzienia. Najlepszym graczem gospodarzy na boisku jest ponoć Francis Coquelin, natomiast debiutujący Park Chu-Young pozostaje niewidoczny.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy wrócili na murawę, a arbiter wznowił grę.

13 minut czekali gospodarze na zdobycie prowadzenia. Zbawcą Arsenalu okazał się nieco nerwowy w pierwszej odsłonie meczu Alex Oxlade-Chamberlain, który strzałem z ponad 20 metrów umieścił piłkę w rogu strzeżonej przez golkipera Shrewbury bramki. Warto wspomnieć, że asystę przy tym golu zaliczył Yossi Benayoun.

Od tego momentu gra znacznie się uspokoiła, a pewni swego The Gunners nie dopuszczali już go głosu czwartoligowej ekipy. Szczególnie aktywny był Alex Oxlade Chamberlain oraz Ryo Miyaichi, który zameldował się na boisku w 70. minucie.

Niedługo później z ławki wszedł również Oguzhan Ozyakup, który okazał się instrumentalną postacią w końcówce spotkania. Holenderskii pomocnik siał spustoszenie pod polem karnym gości i posyłał świetne podania do kolegów.

Jedna z piłek holenderskiego rozgrywającego otworzyłą drogę do bramki Yossiemu Benayounowi. Izraelczyk umieścił futbolówkę w bramce Shrewsbury Town i przesądził o losie spotkania.

Arsenal nie wykorzystał w końcówce kilku okazji na podwyższenie prowadzenie i ostatecznie musiał zadowolić się zwycięstwem 3-1.

The Gunners uniknęli kompromitacji i mimo problemów w pierwszej połowie zdobyli przepustkę do kolejnej fazy Carling Cup po, jak to było przewidywane, meczu bez historii. Cieszy na pewno świetna dyspozycja Francisa Coquelina, Oguzhana Ozyakupa oraz Alexa Oxlade-Chamberlaina i efektywność Yossiego Benayouna. Jednak nawet w starciu z tak marnym rywalem nie udało się uniknąć nerwowości w szeregach obronnych.

Jednak najważniejszym aspektem tego meczu, a być może nawet przełomowym w dłuższej perspektywie, była nie dyspozycja poszczególnych piłkarzy, a strategia zastosowana przez Arsene'a Wengera. Francuz wysłuchał chyba apelów fanów i ustawił swój zespół w formacji 4-4-2 z Marouanem Chamakhiem i Park Chu-Youngiem w roli dwóch współpracujących snajperów.

autor: IceMan źrodło: Własne
Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 22:13

LOL. A ten znów wyskakuje z Arboledą. Brak mi słów.

Adamoss komentarzy: 19223.09.2011, 22:12

Mnie nie przekonuje Mierzejewski w środku - on zawsze schodzi do skrzydeł obojętnie na jakiej pozycji gra...

MArteta8 komentarzy: 7223.09.2011, 22:11

ew coś takiego można by praktykować:
SZ13-piszczek,perquis,Arboleda,Boenisch-Murawski-Matuszczyk/Dudka/Polański-kuba,ObraniakMelikson-Lewy

concrete13 komentarzy: 869823.09.2011, 22:11

Adamoss > to , że w BVB być może będzie grzał ławkę to jedna sprawa..ale to , że jest kapitanem i nawet siedząc na ławce w BVB jest o wiele lepszy od reszty nawet regularnie grających pomocników to już inna kwestia

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 22:09

Dajcie spokój z tym Meliksonem. Prasa przekręca jego słowa. Gdyby chciał grac u nas to nie pojechałby na zgrupowania Izraela.

Skład dream team of Poland :P
Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenish - Błaszczykowski, Murawski, Mierzejewski, Dudka, Obraniak - Lewandowski.

Amen.

concrete13 komentarzy: 869823.09.2011, 22:08

z tym Wasylem w środku to można by spróbować.. lepszy On niż pseudo-środkowi, którzy do tej pory się tam sprawdzali

Brożek

Mam nadzieje że Smuda przejrzy na oczy i powoła Żewłakowa. Błaszczykowskiego nie ma w tym składzie, ponieważ w najbliższym sezonie prawdopodobnie będzie grzał ławkę.

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2011, 22:05

Nieźle Adamoss, podwieszony RvP za Theo. Nie ma szans na taki skład, ale mi się podoba

fabregas1987 komentarzy: 2581523.09.2011, 22:04

czekamy na zapowiedz vs bolton !!!

concrete13 komentarzy: 869823.09.2011, 22:04

i mamy 3:0 dla rywali Lecha..to już jest bardzo dziwne :)

concrete13 komentarzy: 869823.09.2011, 22:00

ja bym wolał kogoś innego niż Glik..a za Polańskiego dał Murawskiego..ostatnio dobrze się pokazał ..reszta ok..

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 21:59

MArtera8 -> A gdzie Dudka, który ostatnio dobrze gra?

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 21:57

Melikson? Arboleda? Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Tylko nie to... co z tą Polską? :(

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2011, 21:54

zgubiłeś gdzieś Obraniaka, on wydaje się mieć pewne miejsce w kadrze. Melikson raczej nie będzie u nas w kadrze, to samo Arboleda.

concrete13 komentarzy: 869823.09.2011, 21:51

marteta - > melikson w środku jak już by miał grać..zresztą gramy zazwyczaj jednym napastnikiem

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 21:43

Nie, za Chamberlaina Walcott, za Rosickiego Ramsey. Tak chyba będzie.

KondzioElite
To nie tylko Lech ogólnie dziwny, po prostu taką mamy lige, że każdy może wygrać z każdym i nie ma tak naprawde jakiegos konkretnego faworyta do mistrzostwa. Legia też ladnie grala, w lidze byla wysoko, Spartak ograla a pozniej przegrala z Podbeskidziem. Wisła tez strasznie nierowna, mozliwe ze znow Śląsk sie wlaczy do walki o mistrza

JackVanSzczesny komentarzy: 13223.09.2011, 21:23

Wie ktoś na jakim kanale jutro będzie transmisja?

Mizzou komentarzy: 605323.09.2011, 21:22

jeszcze nie przegrał meczu

KondzioElite komentarzy: 618723.09.2011, 21:18

Lech jest ogólnie dziwny w tym sezonie. Wygra kilka meczy, dwa przegra, znowu wygra, i znów przegra. Taka przeplatanka ;p

concrete13 komentarzy: 869823.09.2011, 21:16

a Lech póki co dostaje 2:0 ze Śląskiem..dziwne..

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 20:55

WoW, zakładałeś specjalnie konto na betfair na potrzeby konkursu czy już miałeś? :)

Mizzou komentarzy: 605323.09.2011, 20:54

Hell... pogratulować :P

HellSpawn komentarzy: 618523.09.2011, 20:54

Zająłem 5 miejsce w konkursie o.O! A miałem nie wysyłać maila...

manu1234 komentarzy: 128123.09.2011, 20:42

DLA KONESERÓW DŻEMU:

youtube.com/watch?v=wo0qsu7dXgg

POLECAM Z CAŁEGO SERCA !!!!

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2011, 20:34

ja to oglądałem jakoś z 13? lat temu :P Są teraz też śmieszne rzeczy na Eurosport 2, siłują się na rękę, psy skaczą w dal i robią jakieś sztuczki :P polecam coś przykopcić i pooglądać z kumplami :)

KondzioElite komentarzy: 618723.09.2011, 20:34

Nie przepadam za różnymi sztukami walk. Czasem obejrzę boks, ale tylko tyle.

MatArsenal9870 komentarzy: 216723.09.2011, 20:32

Nie wiem jak inni ale np. MMA jest nudne a walki tylko czasami ciekawe i wtedy gdy jest jaki ciekawszy cios to wszyscy tym się tak jarają a o komentatorach nie wspomnę. I czym tak się jarać? Że Pudzian rozwalił np. Baterbina w niecałą minutę? Gdzie efekty? Czasem jest krew ale tylko jak naprawdę dobrzy walczą. Nudny sport jak dla mnie.

kamil_9414 komentarzy: 282823.09.2011, 20:29

Osobiście się żegnam, odpalam Lecha na Internecie, ciekawi mnie jaką tam taktykę obrał na nich Lenczyk. Milego spamowania, czesc!

kamil_9414 komentarzy: 282823.09.2011, 20:28

nie kojarzę.

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2011, 20:28

kiedyś na Eurosporcie pokazywali różne ciekawe sporty. Najlepiej pamiętam takie wyścigi traktorów, każdy miał jakieś tam obciążenie i ciągnęli te przyczepki :D traktory po 1000+ koni mechanicznych i jazda. Albo takie dziwne fury, które miały opony z mega silnikiem i bieżnikiem i jechały pod prawie pionową górkę. Pamięta ktoś ? :P