Bez rewelacji, ale awans jest, Arsenal 3-1 Shrewsbury Town!

Bez rewelacji, ale awans jest, Arsenal 3-1 Shrewsbury Town! 20.09.2011, 21:59, IceMan 1258 komentarzy

O 20:45 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego w meczu 3. rundy Carling Cup między Arsenalem i czwartoligowym Shrewsbury Town.

Kanonierzy rozpoczęli to spotkanie z przytupem, a do siatki w pierwszych minutach dwukrotnie trafić powinien był Marouane Chamakh. Marokańczyk jednak swoje szanse zaprzepaścił, a z grą The Gunners stało się coś, czego przez brak jakiejkolwiek relacji telewizyjnej nie jesteśmy w stanie stwierdzić.

Zobacz skrót tego pojedynku

W każdym razie inicjatywę przejęli goście, którzy zaczęli masowo napierać na bramkę Łukasza Fabiańskiego i uzyskali przygniatającą wręcz przewagę w posiadaniu piłki. W 13. minucie Shrewbury wydało pierwsze gromkie ostrzeżenie oddając strzał, bo którym futbolówka zatrzymała się na słupku.

180 sekund później konsternacja ogarnęła The Emirates Stadium. Do siatki trafił James Collins, który pokonał Fabiańskiego strzałem głową z wewnątrz pola bramkowego. 1-0 dla gości!

Potem rozpoczęła się salwa gwizdów na stadionie, a gospodarze mozolnie i powoli przejmowali inicjatywę.

Wyrównać Arsenalowi udało się dopiero w 32. minucie. Po dośrodkowaniu Carla Jenkinsona na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się Kieran Gibbs.

O obrazie gry powiedzieć możemy niewiele, bowiem jedynym dostępnym źródłem są relacje tekstowe i radiowe. Wiele wskazuje jednak na to, że wielkiego widowiska dzisiaj nie tracimy, a czwartoligowe Shrewsbury okazało się dla przeżywających kryzys Kanonierów ciężkim orzechem do zgryzienia. Najlepszym graczem gospodarzy na boisku jest ponoć Francis Coquelin, natomiast debiutujący Park Chu-Young pozostaje niewidoczny.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy wrócili na murawę, a arbiter wznowił grę.

13 minut czekali gospodarze na zdobycie prowadzenia. Zbawcą Arsenalu okazał się nieco nerwowy w pierwszej odsłonie meczu Alex Oxlade-Chamberlain, który strzałem z ponad 20 metrów umieścił piłkę w rogu strzeżonej przez golkipera Shrewbury bramki. Warto wspomnieć, że asystę przy tym golu zaliczył Yossi Benayoun.

Od tego momentu gra znacznie się uspokoiła, a pewni swego The Gunners nie dopuszczali już go głosu czwartoligowej ekipy. Szczególnie aktywny był Alex Oxlade Chamberlain oraz Ryo Miyaichi, który zameldował się na boisku w 70. minucie.

Niedługo później z ławki wszedł również Oguzhan Ozyakup, który okazał się instrumentalną postacią w końcówce spotkania. Holenderskii pomocnik siał spustoszenie pod polem karnym gości i posyłał świetne podania do kolegów.

Jedna z piłek holenderskiego rozgrywającego otworzyłą drogę do bramki Yossiemu Benayounowi. Izraelczyk umieścił futbolówkę w bramce Shrewsbury Town i przesądził o losie spotkania.

Arsenal nie wykorzystał w końcówce kilku okazji na podwyższenie prowadzenie i ostatecznie musiał zadowolić się zwycięstwem 3-1.

The Gunners uniknęli kompromitacji i mimo problemów w pierwszej połowie zdobyli przepustkę do kolejnej fazy Carling Cup po, jak to było przewidywane, meczu bez historii. Cieszy na pewno świetna dyspozycja Francisa Coquelina, Oguzhana Ozyakupa oraz Alexa Oxlade-Chamberlaina i efektywność Yossiego Benayouna. Jednak nawet w starciu z tak marnym rywalem nie udało się uniknąć nerwowości w szeregach obronnych.

Jednak najważniejszym aspektem tego meczu, a być może nawet przełomowym w dłuższej perspektywie, była nie dyspozycja poszczególnych piłkarzy, a strategia zastosowana przez Arsene'a Wengera. Francuz wysłuchał chyba apelów fanów i ustawił swój zespół w formacji 4-4-2 z Marouanem Chamakhiem i Park Chu-Youngiem w roli dwóch współpracujących snajperów.

autor: IceMan źrodło: Własne
scKanonier94sc komentarzy: 318923.09.2011, 17:31

ze wszystkimi da sie przegrac , ale tez wygrac;p

KondzioElite komentarzy: 618723.09.2011, 17:29

Szalai: z Shrewsbury też miało nie dać się stracić bramki. Z B'burn też ponoć nie dało się przegrać :D

Szalai005 komentarzy: 37023.09.2011, 17:28

MiEvo --> 100% racji.
KondzioElite--> Oj, co jak co, ale z Boltonem to się przegrać nie da.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.09.2011, 17:25

@Szalai005 I dobrze, że się odwracają. Wolę być w małej grupie ludzi którzy prawdziwie kochają Arsenal niż ogromnej którzy robią to na pokaz.

KondzioElite komentarzy: 618723.09.2011, 17:25

W przypadku AFC nie ma słowa "na pewno". Tutaj wszystko może się wydarzyć. Stawiam na 2:1 dla Boltonu.

Szalai005 komentarzy: 37023.09.2011, 17:23

Pytam się, bo niektórzy kibice się od drużyn odwracają. MiEvo --> Dobry ten tekst z City.
A z Boltonem to na pewno wygramy.

schade komentarzy: 386223.09.2011, 17:21

Szalai -> Tak, ale byłoby ciężko.

scKanonier94sc komentarzy: 318923.09.2011, 17:21

Szalai005
kocham Arsenal i nawet nie mysle o tym ze moga spasc, skad takie mysli wogole?

schade komentarzy: 386223.09.2011, 17:20

Tak jeszcze w tym samym miejscu i o tej samej godzinie. To byłaby sieka ;)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.09.2011, 17:20

@Szalai005 No pewnie, że nie. Zaraz bym przefarbował koszulkę na błękitno i bym kochał City

Szalai005 komentarzy: 37023.09.2011, 17:19

Gdyby AFC spadł do niższej ligi nadal byście kibicowali tej drużynie???????? Bo ja tak. Obojętnie co się stanie. I LOVE ARSENAL.

KondzioElite komentarzy: 618723.09.2011, 17:17

MiEvo: swoją drogę, zaskakująco długo z nią jest.

Szalai005 komentarzy: 37023.09.2011, 17:16

KondzioElite --> Po prostu nie lubię Barcy i zawsze gdy mogę im docinam;D

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.09.2011, 17:15

@shade CR7 z jakaś modelką Iriną Shayk a Iniesta z Anną Ortiz. Podobno biorą ślub tego samego dnia 12 lipca

scKanonier94sc komentarzy: 318923.09.2011, 17:14

CR7 -dobija mnie ten przydomek , jakby w mediach nie mogli czegos lepszego wymyslec ;p

Szalai005 komentarzy: 37023.09.2011, 17:11

Ciekawe, która taka głupia, że z Iniestą ślub bierze?? Albo który...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.09.2011, 17:04

Będzie jak zwykle. Arsenal zrobi z niego piłkarza a jak zacznie grać dobrze to nagle stanie się wychowankiem Barcelony która kocha go jak rodzona matka.

Cesc1994 komentarzy: 447023.09.2011, 17:00

oj widze, że ktoś był szybszy ;/

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.09.2011, 17:00

@Gigi To może oznaczać tylko jedno! W krwi zamiast hemoglobiny ma barcelonę

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4823.09.2011, 16:50

Skoro Fabs miał DNA Farsy, to co z synem Laporty?

adipetre komentarzy: 79723.09.2011, 16:32

Rafal1987,

ja bym tego transfermarktu nie traktowal powaznie, wg. tego 'fachowego' serwisu Robin van Persie jest wart mniej niz Thomas Muller.

Szalai005 komentarzy: 37023.09.2011, 16:31

RelicT --> Dzięki. Zapomniałem o tym.

RelicT komentarzy: 407 newsów: 123.09.2011, 16:29

@Szalai005

Wystarczy kliknąć po prawej stronie "następny mecz" ;o

Szalai005 komentarzy: 37023.09.2011, 16:20

Kiedy i o której z Boltonem gramy?? Nie chce mi się sprawdzać.

sebastianf komentarzy: 331823.09.2011, 16:11

Nie zdziwiłbym się wcale gdyby młody Pan Laporta był częścią transferu Fabregasa. Ewentualnie jeszcze możliwa jest opcja, że chłopak podobnie jak Fabregas będzie tutaj trenował, żeby w późniejszym czasie uzyskać status gwiazdy i zostać... sprzedanym.

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2011, 16:04

W weekend stream, w srode stream :/ Marsylia - Dortmund na Polshicie i glownym Nsport

grand92 komentarzy: 793723.09.2011, 16:02

sport.wp.pl/kat,1750,title,Barcelona-stracila-mlodego-pilkarza,wid,13820366,wiadomosc.html?ticaid=1d137

no proszę bardzo Wenger chyba zauważył że z Jenkinsona nic nie będzie to sięgnął po 14 letni talent z Farsy :D

KondzioElite komentarzy: 618723.09.2011, 15:55

Deus Ex to POEZJA! Ta gra ma to coś! Czekam teraz na Skyrima. Mam nadzieję, że Bethesda nie zawiedzie!

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2011, 15:42

@Pinguite
Na razie nowej gry tego typu nie ma w planach (przynajmniej z tego co Ja wiem). Ja przeszedlem Deus Exa jakis miesiac temu i bardzo mi sie spodobała mimo, ze np na gry-online wielu wybrzydzalo - ale w dzisiejszych czasach graczom nie dogodzisz :)

Barney komentarzy: 2095223.09.2011, 15:37

Jak myslicie za 10 wejdzie taki kupon pewniaków. Jak znam życie zawsze ktoś wtopi tylko oby nie Arsenal.

AFC, Milan, City, CFC, MU, Napoli, Bayern

maq komentarzy: 996 newsów: 15523.09.2011, 15:21

Nie ma szans

RelicT komentarzy: 407 newsów: 123.09.2011, 15:17

Niestety będziesz skazany na internet - nie transmitują.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 223.09.2011, 15:11

Witam, nie wiecie może czy na C+ będzie jutro mecz Arsenalu?? Bo mnie nerwy biorą jak mam kolejny raz oglądać w internecie ;/

Barney komentarzy: 2095223.09.2011, 15:09

nie lubię takich gier więc ci nie pomogę.

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 15:08

A tak jak już gadamy o grach, to właśnie niedawno przeszedłem całą grę Deus Ex Human Revolution. Znacie jakieś dobre, dobrze zrobione gry jak Deus Ex? Bo nie wiem w co grac, a trzeba w coś pograc, bo studia wkrótce xD

szym254 komentarzy: 255623.09.2011, 15:03

@Arsneal

Podwyższą sobie liczniki :D

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 15:02

generalnie, ja zawsze w anglii do profesjonalnego treningu dawałem już 17 latków. ale tych najbardziej utalentowanych.

Barney komentarzy: 2095223.09.2011, 15:00

aha dzięki

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.09.2011, 14:59

Barney@
18-19 lat.

Pinguite komentarzy: 1502023.09.2011, 14:59

jak najmniej. najlepiej jak najwcześniej rozpocząć trening dla profesjonalistów.

Barney komentarzy: 2095223.09.2011, 14:58

Hey do jakiego wieku w fm powinno sie dawac trening dla juniorów?

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2011, 14:28

Całe szczęście, że Sturridge już wrócił do Chelsea :D

maciekbe komentarzy: 1245823.09.2011, 14:21

@gigi to już ostatnio ustaliliśmy :D Też chciałbym zobaczyć Coqa, chociaż na kilkanaście minut.

tak sobie obczajam składzik Boltonu i muszę powiedzieć, że nieźle to wygląda. Co prawda nie zagra z nami Klasnic(dostał reda w meczu z kanarkami) ale mają dużo nowych zawodników. Kupili N'goga i Chrisa Eaglesa, który fajnie grał dla Burnley. Do tego wypożyczyli sobie Tuncay'a, który swego czasu ładnie ładował z dystansu w barwach Middlesbrough. No i jest oczywiście K. Davies i ten koreaniec śmieszny, który w tamtym sezonie nas ładnie jeździł. Będzie ciężko

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4823.09.2011, 13:54

W sumie Aaron z Blackburn nie zagrał tak źle. Co prawda początek miał w swoim (ostatnim) stylu - kiepski, ale z czasem się rozkręcał. Niemniej jednak Rosa w ostatniej formie jest bardziej wartościowy, a i Coq mi wygląda na niezłego b2b, w stylu Jacka. Nie mówię, żeby od pierwszej minuty, ale warto dać mu szansę z poważniejszym rywalem.