Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach

Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach 13.06.2012, 22:55, Marcin Stefaniak 610 komentarzy

Przed chwilą dobiegła końca druga kolejka spotkań w grupie B. Dzisiejsze pojedynki zapowiadały się niezwykle ciekawie, gdyż wszystkie cztery drużyny miały o co walczyć. Od początku mogliśmy się spodziewać zaciętej rywalizacji i wielkiej determinacji, szczególnie ze strony Portugalczyków i Holendrów, dla których porażka oznaczałaby niemal na pewno odpadnięcie z turnieju. Oczywiście Niemcy i Duńczycy znajdowali się w odmiennej sytuacji, ale nie zamierzali odpuszczać, bowiem wygrana dałaby im awans do ćwierćfinału.

Punktualnie o 18:00 Craig Thomson rozpoczął pierwsze spotkanie tego wieczora, w którym zmierzyły się Portugalia i Dania. Na początku spotkanie było toczone w wolnym tempie. Obie drużyny próbowały uzyskać przewagę nad przeciwnikiem i z czasem więcej pola zaczęli zdobywać podopieczni Bento. Poskutkowało to golem z rzutu rożnego strzelonym w 24. minucie. Po dośrodkowaniu Joao Moutinho najszybciej do piłki dopadł Pepe i mierzonym strzałem głową umieścił ją przy krótkim słupku bramki strzeżonej przez Stephana Andersena.

Portugalczycy nie zamierzali poprzestawać na jednym trafieniu i poszli za ciosem. Już 12 minut później było 2-0 za sprawą Heldera Postigi, który wykorzystał świetne podanie Naniego i po dobrym strzale pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Dopiero po drugim straconym golu Duńczycy ruszyli do przodu. Podopieczni Olsena już po chwili złapali kontakt. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki Portugalczyków trafił Nicklas Bendtner. Kilka minut później sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

Przez znaczną część drugiej połowy akcja toczyła się w środku pola. Portugalczycy dwukrotnie mogli podwyższyć na 3-1 za sprawą Cristiano Ronaldo, jednak gwiazdor Realu Madryt zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje. Rywalizację na nowo ożywiło dopiero trafienie Nicklasa Bendtnera, napastnik Arsenalu po raz kolejny popisał się świetnym strzałem głową i wyrównał na 2-2.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Bento załamią się, jednak Ci pokusili się jeszcze o odpowiedź. W 84. minucie na boisku pojawił się Silvestre Varela i 3 minuty później został bohaterem. Zawodnik Porto najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i strzałem przy krótkim słupku pokonał Andersena, zapewniając swojej reprezentacji niezmiernie ważne 3 punkty.

PORTUGALIA 3-2 DANIA

Data: 13 czerwca 2013, środa

Miejsce: Arena Lwów

Arbiter spotkania: C. Thomson

Portugalia: Rui Patricio – Pereira, Alves, Pepe, Coentrao – Meireles (84’ Varela), Veloso, Moutinho – Nani (89’ Rolando), Helder Postiga (64’ Oliveira), Ronaldo

Dania: Andersen – Jacobsen, Kjaer, Agger, Poulsen – Kvist, Zimling (16’ Poulsen) – Rommedahl (60’ Mikkelsen), Eriksen, Krohn–Dehli (90’ Schone) – Bendtner

O godzinie 20:45 rozpoczęło się spotkanie zapowiadane jako jedno z najciekawszych starć w całej fazie grupowej, Holandia – Niemcy. Niestety, jak się po chwili okazało, pojedynek był interesujący tylko za sprawą podopiecznych Loewa. Ekipa Oranje po raz kolejny znacznie zawiodła swoich kibiców.

Takich problemów nie mieli natomiast nasi zachodni sąsiedzi, którzy z łatwością przebijali się przez bezradną defensywę przeciwnika. Poskutkowało to świetnym trafieniem Mario Gomeza z 24. minuty. Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał świetne podanie klubowego kolegi – Bastiana Schweinschteigera i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Mimo straty gola Holendrzy nie ożywili się i nie próbowali atakować, a chwilę później Marten Stekelenburg po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. W 38. minucie obejrzeliśmy kopię akcji sprzed 12 minut i swoje 3. trafienie na turnieju zaliczył Mario Gomez. Obraz gry nie zmienił się do końca pierwszej części spotkania. Niemcy nadal atakowali i byli bliscy strzelenia gola na 3-0, ale honor Holendrów ratował Stekelenburg.

W połowie spotkania Bert van Marwijk przeprowadził dwie zmiany, na boisku pojawili się Klaas Jan Huntelaar i Rafael van der Vaart. Mimo wprowadzenia ofensywnych graczy ekipa Oranje nadal nie miała pomysłu na sforsowanie dobrze usposobionej niemieckiej defensywy.

Dopiero w 73. minucie po świetnej indywidualnej akcji i dobrym strzale z dystansu Neuera pokonał Robin van Persie. Niemcy szybko jednak zapomnieli o straconej bramce i znów zaczęli panować na boisku. Do samego końca spotkania pewnie utrzymywali się przy futbolówce i nie dali przeciwnikowi najmniejszych szans na wyrównanie.

Po drugiej porażce na mistrzostwach Europy szanse Holendrów na awans są już tylko iluzoryczne. Niemcy natomiast po raz kolejny udowodnili swoją siłę i jedną nogą zameldowali się w ćwierćfinale.

HOLANDIA 1-2 NIEMCY

Data: 13 czerwca 2012, środa

Miejsce: Stadion Metalist, Charków

Arbiter spotkania: J. Eriksson

Holandia: Stekelenburg – van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems – van Bommel(46' van der Vaart), De Jong – Afellay(46' Huntelaar), Sneijder, Robben(83' Kuyt) – van Persie

Niemcy: Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Mueller(90' Bender), Oezil(81' Kroos), Podolski – Gomez(72' Klose)

Euro 2012Reprezentacja HolandiiReprezentacja Niemiec autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne

Marzag
To prawda co do NOLF ;) giera fajna byla, przyjemnie sie grało. Polecic mogę.

I jeszcze coś kojarze Project IGI czy cos takeigo, niby nic wielkiego ale tez nawet sie grało x lat temu

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 00:57

RvPersie, hitman fajna sprawa :-)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 00:56

The Operative: No One Lives Forever, ludzie niektorzy baaardzo sobie chwala, mowia ze to najlepsza gra w jaka zagrali w zyciu, ale ja w to nigdy nie gralem.

RvPersie komentarzy: 1145814.06.2012, 00:56

imprecis@
Nie chodzi mi o SF chce sobie na ludziach postrzelać :D

Marzag@
No właśnie się nam nim zastanawiam np. ; p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.06.2012, 00:56

Skysport czasami wypisuje głupoty. BBC jedno z pewniejszych źródłem podobnie jak goonertalk.
Pozostaje tylko czekać na oficjalne info albo jakiś wywiad z Giroud lub Nicolinem.

@seba9196

Nie jestem Holendrem, ale utożsamiam sie z tą drużyną, podobnie jak z Arsenalem.
Od dawna im kibicuję i liczyłem na to, że będa tutaj maszerować po złoto ( bo patrząc realistycznie na potencjał kazdego z zespoółów, to mieli na to spore szanse ).
Niestety, w wiekszości je zaprzepaścili.
Ale dopóki jest możliwość, dopóty ja wierze w Oranje!

Ale nie moge im oszczędzić krytyki, kiedy takowa sie należy.

I zapomniałem dodać.
Cenie bardzo Steka szczególnie za to, co zrobił dla Ajaxu, ale IMO w bramce przeciw Portugalii powinien stać Krul. Marten nie jest pewnym punktem drużyny na tym turnieju.

Podobna informacja do tej z Giroudem .
Oba kluby uzgodniły cenę i teraz tylko pozostaje czekać na podpis samego zawodnika .
Z Kagawą się sprawdziło .
BBC podało ,że BVB i United uzgodnili cenę ,a po jakimś czasie było można przeczytać na stronie United ,że Japończyk oficjalnie zawodnikiem Manchesteru .

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 00:48

maja byc bez zombie, tak?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.06.2012, 00:48

imprecis

Ja się wolę nie nastawiać. Wciąż mam w pamięci sytuację z Matą sprzed roku.

rvpersie, ales ty wybredny ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.06.2012, 00:47

imprecis

Nie tak dawno SkySport zrobił z siebie coś na wzór Pudelka i pisali głupoty. Rok temu podali, że transfer Hondy jest blisko i przyjechał do Londynu na testy medyczne, a facet wtedy leczył poważną kontuzję.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 00:42

RvPersie, niby tak, ale to nie jest skomplikowane, operujesz w sumie spacja tylko celujesz gdzie maja isc

Mid > Tak mi się wydaje ;p
BBC podało ,że do końca tygodnia ma odbyć się transfer . Dla mnie to jest bardzo wiarygodne źródło .

Marzag@
Tutaj też jak w Ghost Reconie musisz mówić tym twoim padalcom gdzie mają iść?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.06.2012, 00:36

Trener Gladbach powiedział ,że chcieli zakupić Girouda ,ale również dodał ,że przegrali pojedynek po Francuza z Arsenalem .

ArsenW komentarzy: 56314.06.2012, 00:36

wie ktos gdize mozna ogladnąc film:Dyktator(2012) na jakiej stronie.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 00:34

A rainbow six las vegas? zobacz czy ci pojdzie i czy klimat gry ci pasuje (wygoogluj)

RvPersie komentarzy: 1145814.06.2012, 00:18

Nie wiem kto jest głupszy, kanapka czy FA?

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 00:16

hue hue, Redknapp po Ojro będzie trenejro reprezentacji Albinosów :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.06.2012, 00:16

@Szogun, kogo jeszcze do ofensywy? :P Nie ma po co. Ewentualnie jakiś CAM. Teraz trzeba się skupić na bramkarzu i obrońcy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.06.2012, 00:14

Fajny jest tytuł artykułu na "Just Arsenal":

"Arsenal reject Nicklas Bendtner outshines Ronaldo-honestly!"

Bali komentarzy: 40914.06.2012, 00:13

Marzag
Tu masz rację, ale chodzi mi o takie ogólne nie tylko Arsenal bo ciągłe odświeżanie arsenal.com gdzie nic się nie dzieje to troche wkurza :D

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 314.06.2012, 00:13

Giroud sądzę,iż na jakieś 90 procent już gra u Nas. Także jeszcze M'Villa zostanie do sfinalizowania chodź wolałbym jakiegoś ofensywnego zawodnika

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.06.2012, 00:12

Swoją drogą to Harry ma niezły rok. Wydymało go FA, wydymała Chelsea z Ligi Mistrzów i teraz wydymali Spursi. Mógł jeszcze za te zeznania podatkowe beknąć, albo Terry'ego w sypialni znaleźć - byłby komplet.