Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach

Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach 13.06.2012, 22:55, Marcin Stefaniak 610 komentarzy

Przed chwilą dobiegła końca druga kolejka spotkań w grupie B. Dzisiejsze pojedynki zapowiadały się niezwykle ciekawie, gdyż wszystkie cztery drużyny miały o co walczyć. Od początku mogliśmy się spodziewać zaciętej rywalizacji i wielkiej determinacji, szczególnie ze strony Portugalczyków i Holendrów, dla których porażka oznaczałaby niemal na pewno odpadnięcie z turnieju. Oczywiście Niemcy i Duńczycy znajdowali się w odmiennej sytuacji, ale nie zamierzali odpuszczać, bowiem wygrana dałaby im awans do ćwierćfinału.

Punktualnie o 18:00 Craig Thomson rozpoczął pierwsze spotkanie tego wieczora, w którym zmierzyły się Portugalia i Dania. Na początku spotkanie było toczone w wolnym tempie. Obie drużyny próbowały uzyskać przewagę nad przeciwnikiem i z czasem więcej pola zaczęli zdobywać podopieczni Bento. Poskutkowało to golem z rzutu rożnego strzelonym w 24. minucie. Po dośrodkowaniu Joao Moutinho najszybciej do piłki dopadł Pepe i mierzonym strzałem głową umieścił ją przy krótkim słupku bramki strzeżonej przez Stephana Andersena.

Portugalczycy nie zamierzali poprzestawać na jednym trafieniu i poszli za ciosem. Już 12 minut później było 2-0 za sprawą Heldera Postigi, który wykorzystał świetne podanie Naniego i po dobrym strzale pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Dopiero po drugim straconym golu Duńczycy ruszyli do przodu. Podopieczni Olsena już po chwili złapali kontakt. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki Portugalczyków trafił Nicklas Bendtner. Kilka minut później sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

Przez znaczną część drugiej połowy akcja toczyła się w środku pola. Portugalczycy dwukrotnie mogli podwyższyć na 3-1 za sprawą Cristiano Ronaldo, jednak gwiazdor Realu Madryt zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje. Rywalizację na nowo ożywiło dopiero trafienie Nicklasa Bendtnera, napastnik Arsenalu po raz kolejny popisał się świetnym strzałem głową i wyrównał na 2-2.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Bento załamią się, jednak Ci pokusili się jeszcze o odpowiedź. W 84. minucie na boisku pojawił się Silvestre Varela i 3 minuty później został bohaterem. Zawodnik Porto najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i strzałem przy krótkim słupku pokonał Andersena, zapewniając swojej reprezentacji niezmiernie ważne 3 punkty.

PORTUGALIA 3-2 DANIA

Data: 13 czerwca 2013, środa

Miejsce: Arena Lwów

Arbiter spotkania: C. Thomson

Portugalia: Rui Patricio – Pereira, Alves, Pepe, Coentrao – Meireles (84’ Varela), Veloso, Moutinho – Nani (89’ Rolando), Helder Postiga (64’ Oliveira), Ronaldo

Dania: Andersen – Jacobsen, Kjaer, Agger, Poulsen – Kvist, Zimling (16’ Poulsen) – Rommedahl (60’ Mikkelsen), Eriksen, Krohn–Dehli (90’ Schone) – Bendtner

O godzinie 20:45 rozpoczęło się spotkanie zapowiadane jako jedno z najciekawszych starć w całej fazie grupowej, Holandia – Niemcy. Niestety, jak się po chwili okazało, pojedynek był interesujący tylko za sprawą podopiecznych Loewa. Ekipa Oranje po raz kolejny znacznie zawiodła swoich kibiców.

Takich problemów nie mieli natomiast nasi zachodni sąsiedzi, którzy z łatwością przebijali się przez bezradną defensywę przeciwnika. Poskutkowało to świetnym trafieniem Mario Gomeza z 24. minuty. Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał świetne podanie klubowego kolegi – Bastiana Schweinschteigera i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Mimo straty gola Holendrzy nie ożywili się i nie próbowali atakować, a chwilę później Marten Stekelenburg po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. W 38. minucie obejrzeliśmy kopię akcji sprzed 12 minut i swoje 3. trafienie na turnieju zaliczył Mario Gomez. Obraz gry nie zmienił się do końca pierwszej części spotkania. Niemcy nadal atakowali i byli bliscy strzelenia gola na 3-0, ale honor Holendrów ratował Stekelenburg.

W połowie spotkania Bert van Marwijk przeprowadził dwie zmiany, na boisku pojawili się Klaas Jan Huntelaar i Rafael van der Vaart. Mimo wprowadzenia ofensywnych graczy ekipa Oranje nadal nie miała pomysłu na sforsowanie dobrze usposobionej niemieckiej defensywy.

Dopiero w 73. minucie po świetnej indywidualnej akcji i dobrym strzale z dystansu Neuera pokonał Robin van Persie. Niemcy szybko jednak zapomnieli o straconej bramce i znów zaczęli panować na boisku. Do samego końca spotkania pewnie utrzymywali się przy futbolówce i nie dali przeciwnikowi najmniejszych szans na wyrównanie.

Po drugiej porażce na mistrzostwach Europy szanse Holendrów na awans są już tylko iluzoryczne. Niemcy natomiast po raz kolejny udowodnili swoją siłę i jedną nogą zameldowali się w ćwierćfinale.

HOLANDIA 1-2 NIEMCY

Data: 13 czerwca 2012, środa

Miejsce: Stadion Metalist, Charków

Arbiter spotkania: J. Eriksson

Holandia: Stekelenburg – van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems – van Bommel(46' van der Vaart), De Jong – Afellay(46' Huntelaar), Sneijder, Robben(83' Kuyt) – van Persie

Niemcy: Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Mueller(90' Bender), Oezil(81' Kroos), Podolski – Gomez(72' Klose)

Euro 2012Reprezentacja HolandiiReprezentacja Niemiec autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Jarson komentarzy: 107914.06.2012, 15:23

Ja bym widział chętnie Błaszczykowskiego, a co do Lewandowskiego chyba jeszcze za wysokie progi.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.06.2012, 15:20

Kredens

bo mnie bramkarze zalamuja, ja jakos tak wykombinowalem, ze po pierwszej rundzie udalo mi sie zostac z -2 za Wojtka:P a teraz tez nie lepiej:D

i zaskocze Was, nie chce zadnego zawodnika z bloku wschodniego w AFC...oczywiscie oprocz Lewego, ale u niego widac poprawna mentalnosc zawodowca...

Jarson komentarzy: 107914.06.2012, 15:19

Akurat w Danie wierzyłem bo Holandia wypalona totalnie Van persie odejdzie po mojemu bo gdyby zdobył Europe to może by się trochę nasycił trofeami a tak to facet jeszcze bardziej będzie wygłodniały :P ale lepiej nie poruszać tutaj tego tematu.

shark31 komentarzy: 601314.06.2012, 15:17

Ja narazie w tej kolejce 47pkt i jeszcze 6 gra.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 15:17

W takim razie nie pytaj tylko stawiaj na tych w ktorych wierzysz ;d

Jarson komentarzy: 107914.06.2012, 15:15

a 2 sprawa marzag że gram małymi kwotami max 5zł tak żeby na piwko się uzbierało także o wrzucaniu po 50zł i w górę nie ma mowy wczoraj santos przegrał i w plecy 2zł :P to samo gremio także widze że ta liga mało przewidywalna

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 15:15

Jarson, jak nie ogladasz meczy to nazwiska tez niewiele dadza ;p kto by pomyslal ze Dania wygra z druzyna ktora ma w skladzie RvP, Robbena, Sneijdera, Afellaya, Huntelaara itd? nikt kto nie ogladal tych dwoch druzyn jakis czas. Lepiej postaw na polakow ;d

wronka23 komentarzy: 408914.06.2012, 15:13

dailystar.co.uk/football/view/256711/Arsenal-launch-13m-raid-for-Alan-Dzagoev/

Jarson komentarzy: 107914.06.2012, 15:13

haha marzag :D w Denilsona wierzę :] no i oni mają chyba tego lucasa jak się nie mylę przed chwilą koreańska liga siadła :P

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 15:11

Rownie dobrze mozesz mi przelac pieniadze na konto ;p

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 15:10

Jarson, nie obstawial lepiej na brazylijska jesli masz polegac na czyichs przeczuciach, to jest bez sensu.

Jarson komentarzy: 107914.06.2012, 15:08

jest ktoś mocny tutaj z ligi brazyliskiej ?bo zastanawiam się czy postawić na sao paulo z cortibą także proszę o jakieś informacje

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 114.06.2012, 15:08

Cholera, niech Irlandia pokona dziś Hiszpanów!

Czyżby zwariował :)

"- Wygrałem setki meczów, w których moje zespoły strzelały masę bramek, ale i tak wszędzie gadają, że Trapattoni jest defensywny. To w czwartek nie będę, zobaczycie..."

Kredens komentarzy: 370814.06.2012, 14:49

Ja jakoś nie lubię Włochów i żadnego nie mam, ale zobaczymy co dzisiaj pokażą to na ostatnią kolejkę pewnie Afallaya wymienię na jakiegoś, bo prawdopodobnie ni e zagra.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.06.2012, 14:48

goal.com/en-au/news/4037/euro-2012/2012/06/14/3173031/cartoon-of-the-day-bendtner-takes-ronaldo-back-to-school

Boskie :]

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.06.2012, 14:47

@Kredens

do mnie o bramkarzach to juz lepiej nic nie mow i nie denerwuj mnie!!!

a dzis to kapitan Chiellini i jego gol po dosrodkowaniu z rogu Pirlo:P

Kredens komentarzy: 370814.06.2012, 14:45

Ja z Czechami obstawiam 2:0 dla nas, chyba że będzie grał Rosa, to 2:1 może być.

Kredens komentarzy: 370814.06.2012, 14:44

A no i miałem dwóch bramkarzy, którzy nie grali.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.06.2012, 14:43

Tak ale Boenish jest wolny i mało zwrotny, a ci zapierdalają jak wariaci.

Kredens komentarzy: 370814.06.2012, 14:40

Ja za kapitana miałem Błaszczykowskiego, więc nie zamierzam nic zmieniać. W pierwszej kolejce była lipa, bo miałem RvP,a zanim się sczaiłem to już mogłem tylko Kose. Ale i tak nie wiem czy bym wziął kogoś innego. W sumie to nie jest tak tragicznie, bo mam 85 pkt, wczoraj byłem nawet w pierwszej setce :)

A dzisiaj trzymam kciuki za Chorwację i gole Joveticia i asysty Srny :)

RvPersie komentarzy: 1145814.06.2012, 14:39

Arsenal23@
Ahhh ale we mnie wstąpił demon!
Pirlo na kapitana! : DDDDD

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 14:35

Ten rok dla Arsenalu będzie przełomowy, wiem to.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 14:35

Arsenal23, masz na mysli to ze beda przechodzic po jego stronie? Ja mysle ze boenisch jak zwykle zaliczy duzo odbiorow

Error. Captcha expired.
You have reached your daily limit of entering captcha codes.
Don`t want to wait? Buy Premium right now!

lul po jednym pobraniu muszę czekać cały dzień na kolejne?xd

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 14:31

Wartość zespołu 100,2 w sumie to chyba ciezko sprawic by wartosc zespolu spadla ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.06.2012, 14:30

Team value
100.1

:)

RvPersie komentarzy: 1145814.06.2012, 14:28

Wątpię że Eriksen pójdzie za 25 mln.. stawiam że pogra w Ajaxie jeszcze rok i 30+ ;d

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.06.2012, 14:27

triumphst666, może nie odstawić, a zapisać do dalszej obserwacji.

25mln za Eriksena to nie jest mała wada ;p Za tyle to mamy Podolskiego i Giroud ;-)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.06.2012, 14:27

wronka23, nom, jak Nie odejdzie wiecej graczy z Borussi w tym on, to chyba znow mistrz bedzie ;p

wronka23 komentarzy: 408914.06.2012, 14:22

Marzag -- Hummels co wyprawia na obronie to jest niemozliwe wrecz czysci wszystko. JAk narazie najlepszy obronca mistrzostw

RvPersie komentarzy: 1145814.06.2012, 14:21