Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal

Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal 28.02.2016, 16:07, Łukasz Wandzel 2340 komentarzy

W ostatnim czasie ekipa United i Arsenalu nie prezentowały się w szczytowej formie, a każda z drużyn borykała się z problemami w grze biorąc pod uwagę ostatnie mecze. Dziś nie byliśmy świadkami oszałamiającego występu żadnego z zespołów. Gra nie obfitowała w piękne zagrania, niezwykle groźne strzały czy kombinacyjne akcje które zapierałyby dech w piersiach.

Mimo to w meczu padło aż pięć bramek. Zdołał zabłysnąć młodziutki Rashford, który bez żadnych skrupułów zdołał strzelić Arsenalowi dwie bramki. Jednakże nie była to dominacja ze strony gospodarzy, więc goście byli jeszcze w stanie zdobyć przed przerwą gola kontaktowego, który zapowiadał naprawdę arcyciekawą drugą połowę. W kolejnej części podwyższył Manchester, a później bezskutecznie, do ostatniej minuty, gonić wynik próbował Arsenal.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (63' Giroud), Özil, Alexis - Welbeck (83' Iwobi).

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (55' Fosu-Mensah) - Schneiderlin, Herrera (90+5' Weir) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (80' Januzaj).

Wydawało się, że pierwsze minuty rozpoczęły się z impetem i obie ekipy będą starały się nadać wysokie tempo już od samego początku spotkania. Mimo to nie dochodziło do zbyt wielu okazji strzeleckich.

W 7. minucie niepowtarzalną okazję do zdobycia bramki miał Monreal. Wbiegający za plecy obrońców Hiszpan, dostał futbolówkę od Mesuta Özila w pole karne, ale nie zdołał pokonać swojego rodaka, Davida De Gei.

Kilka minut później można było odnieść wrażenie, że Petr Cech będzie musiał bronić rzut karny, lecz sędzia słusznie podjął decyzję, że Rashford został faulowany przed szesnastką i odgwizdał jedynie rzut wolny dla gospodarzy.

Gra w kolejnych minutach nabrała statyczności. Futbolówka była najczęściej rozgrywana w środku pola, czasem jedynie biorąc udział w niezbyt udanych sytuacjach ofensywnych, które nie stwarzały realnego zagrożenia.

Młody Rashford dał prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie! Zwyczajne dośrodkowanie, po niefortunnym zagraniu Gabriela, bez żadnych kompleksów wykorzystał zawodnik Manchesteru United, 1-0!

Piłkarze Arsenalu nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a tymczasem znowu zostali zmuszeni do wyciągnięcia piłki z siatki. Gola z wrzutki zdobył Rashford, ale tym razem głową zaskoczył Petra Cecha, 2-0!

W 40. minucie Arsenal postanowił jeszcze powalczyć i wrócić do gry! Po niepozornym rzucie wolnym i zagranej futbolówce przez Özila, Danny Welbeck zdobył gola kontaktowego! 2-1!

Przez kolejne kilka minut The Gunners oblegali bramkę gospodarzy. Jednak do przerwy nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się delikatną przewagą Arsenalu. To właśnie londyńczycy częściej pojawiali się na połowie rywala, ale nie osiągali w tym żadnych skutków.

W 55. minucie Fosu-Mensah został wpuszczony na murawę, zmieniając tym samym Rojo, który prawdopodobnie padł ofiarą urazu niepozwalającego kontynuować gry.

Mogliśmy oglądać usypiające tempo w następnych minutach i brak jakichkolwiek okazji bramkowych. Choć gospodarzom nie trzeba się dziwić, o tyle przegrywający Arsenal również nie spieszył się pod bramkę De Gei.

Lekarstwem dla ofensywy Kanonierów, w 63. minucie, miał być Giroud. Arsene Wenger pozwolił mu wkroczyć na boisko kosztem Walcotta.

W 64. minucie bramkę na 3-1 zdobył Ander Herrera! Piłkarz United oddał niezły strzał z okolicy pola karnego, który dodatkowo rykoszetem odbił się od ciała Koscielnego. Taka piłka całkowicie zmyliła, w tej sytuacji niezdolnego do interwencji, Cecha.

Kilka minut wystarczyło, żeby Arsenal odpowiedział na tę bramkę! Drugiego gola dla londyńczyków w tym spotkaniu zdobył Özil. Wrzutkę Sancheza mógł wykorzystać Welbeck, ale zmuszony do poprawki po nim był właśnie reprezentant Niemiec, 3-2!

W 80. minucie jedną z niewielu okazji kreowanych przez obie ekipy miał Olivier Giroud. Francuz powalczył o piłkę w powietrzu zagraną z dośrodkowania, ale uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Po chwili szansę na pokazanie się w meczu otrzymał od Wengera Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk zastąpił na placu gry Danny'ego Welbecka.

W 85. minucie długą piłkę Mesuta Özila w pole karne na strzał głową zamienił Koscielny. Niestety francuski obrońca skierował futbolówkę prosto w bramkarza.

Do końca spotkania Arsenalowi nie udało się już zmienić rezultatu. Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:54

Najlepsze zdjęcie sezonu 2015/16 połączone z najlepszym zdjęciem sezonu 2013/14

twitter.com/VanGaalMemes/status/703999797297074178

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 22:54

Rivaldo---> Za pierwszym razem 4-1 dla Silvy, ale po ponownym obejrzeniu walki dałem jeszcze jedną rundę dla Bispinga. Anderson cały czas jest świetny i uważam, że gdyby chciał to by go znokautował. Myślał pewnie, że to wygrywał na punkty. Tak czy siak walka roku.

Glik to dobry piłkarz. Za słaby na Bayern i Barcelonę, ale na pewno nie na Arsenal.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:54

Gunnerssaurus

dobre xD

lajcik_84 komentarzy: 31828.02.2016, 22:53

Ludzie nikt od nas nie odejdzie z czołowych graczy zrozumcie to . Wenger nie pozwoli na to rym razem.

ZielonyLisc komentarzy: 2029428.02.2016, 22:53

Oczywiście, że potrzeba dużo transferów! Giroud dobry napastnik jednak nie gwarantuje tego czego trzeba, Welbeck - czekamy na kontuzje... Skrzydła w Arsenalu leżą. Sanchez bez formy, Walcott może odnalazłby się w Southampton albo w innym klubie tego pokroju. To samo OX. Przez ich kontuzje Arsenal traci bardzo dużo, kontuzja 3-6 miesiecy, powrót formy albo i nie +/- 2 miesiace -> kontuzja i tak w kółko. Ramsey/Wilshere. Oni kochają klub, kibice kochają ich ale dla dobra klubu i samego siebie powinni zmienić barwy. Sytuacja podobna jak w przypadku Theo/OXa. Linię obrony też by wypadało odświeżyć. Gabriel to też taki dobry chłopak na opak. W Arsenalu brakuje mi transferów w stylu City/Chelsea. Mają hajs i z niego korzystają. Oni jakoś zawsze wyciągają zawodników, a Wenger dalej o tej swojej jakości.

Novazzy komentarzy: 351028.02.2016, 22:53

youtube.com/watch?v=NRAd8TKTFR0

Poruszajcie sb myszką/WASD
Pierwszy raz widze film tak nagrany, wokół, 360*.
Jak myślicie ta technologia sie rozwinie?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.02.2016, 22:53

Klopp też trochę niefartowny - przegrał 4 z rzędu puchar w którym grał.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:52

arsenallord
Myślę, że lewy jest nie do wyciągnięcia z Bayernu

schnor25 komentarzy: 1854628.02.2016, 22:52

Milik jest strasznie chaotyczny w Eredevisie. Raz zostaje bohaterem Ajaxu, a raz cieniuje tak, żeby najchętniej się go pozbyli.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 22:51

lord

Dla kogo punktowales wczorajsza walke wieczoru?, tez odniosles wrazenie ze Silva nie chcial skonczyc bispinga?

Radek97 komentarzy: 138128.02.2016, 22:51

Trzeba się szykować na możliwe odejścia Alexisa i Mesuta,niestety ale taka jest prawda,ile mogą się męczyć w tak słabej drużynie. Druga sprawa że Alexis jest w okropnej formie i jak na niego patrzę od jakiegoś czasu to strasznie mnie irytuje.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:51

Wenger będzie wpuszczał Walcotta na boisko, aż za jakieś 2 lata ten zagra dobry mecz, a wtedy Arsene powie: no i co, gdzie są ci którzy mówili, żebym na niego nie stawiał? Widzicie, on tylko potrzebował czasu, żeby się odblokować, co z tego, że przez niego spadliśmy w zeszłym sezonie do Championship

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:51

Jak dobrze pojdzie to jeszcze w top4 nasz Chelsea wyprzedzi jak utrzymaja serie do konca i to dopiero bedzie wstyd ;p

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:51

@Gunnerrsaurus- ok. Myślę że jakbyś zobaczył opcje i ceny to nie wybrałbyś Glika jeśli tylko nie chciałbyś udowodnić swojej racji. Ja widziałbym 10 lepszych obrońców w porównywalnej cenie. Myślę że temat zamknięty.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:51

@RIVALDO700

To już tyle czasu? Nic dziwnego, że dajemy ciała, jak nasi napastnicy są tacy skuteczni.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 22:50

Rivaldo---> Tak na szybko to tak: lewy i środkowy obrońca, defensywny pomocnik, prawoskrzydłowy, napastnik.

zejaz komentarzy: 175628.02.2016, 22:49

@arsenal159
@pauleta

dzięki, to jednak dobrze że nie mogłem oglądać. :)

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:49

Glik jest wyceniany przez transfermarkt na 11mln ale wiadomo ze troche wiecej by chceli mysle ze za 15 by poszedl mlody juz nie jest 28lat ma

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 22:48

A ziru ostatni gol 13 stycznia, a czas leci.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:47

@RIVALDO700

No Campbell nie jest pupilkiem Wengera, tak to grałby nawet jakby był bez formy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:47

Milik znowu strzela. Dwa gole dziś. Ciekawe jaki poziom ostatecznie osiągnie.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:47

RIVALDO700

Wenger jest niezadowolony z meczu , ale potem dostrzega na treningu blysk w oku Theo i mysli dzisiaj jest jego dzien wpuszcza go a tu dalej dupa xD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:47

Nie znam wartości wszystkich obrońców, nie wiem też ile by chcieli za Glika, więc ciężko mi powiedzieć czy bym go kupił, ale to dobry obrońca i myślę, że by się sprawdził w Arsenalu bardziej niż Per i Gabriel

Radek97 komentarzy: 138128.02.2016, 22:46

Ile Arsenal zagrał dobrych meczów w tym sezonie? Ja naliczyłem kilka; Bayern,Man City,Man Utd,koniec to jest drużyna która chce coś wygrać w tym sezonie,u siebie męczymy się z każdą nawet najsłabszą drużyną a na wyjeździe jesteśmy przeważnie chłopcami do bicia.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 22:45

User lord pisze, ze tu potrzeba duzo wzmocnien. Cos w tym jest. Ziru i Cazorla juz 30 , wiec napasthnik i pomocnik jak najbardziej. Wenga widac, ze niezadowolny z pera i gabriela ostatnio, wiec nowy obronca, skrzydla - ox,theo,campbell. 2 pierwszych bez formy, campbell nawet jakby gral jak neymar to Wenger ,,go nie lubi'' to widac i czuc , wiec nowy skrzydlowy.

4 transfery in to na luzie, taka prawda.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:45

@maciek4646

Tak sobie narzekamy, bo co innego nam pozostaje. Wenger co roku popełnia te same błędy.

ZielonyLisc komentarzy: 2029428.02.2016, 22:45

maciek4646

chyba po to jest forum aby o tym dyskutować.

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:44

@Gunnerrsasus- Zapytam tak żeby bała jasność o co mi chodzi i zakończmy ten temat. Jeśli miałbyś możliwość wybrania ŚÓ za 20-30 mln i wziecia odpowiedzialności za tego obrońce i zrobić progres w grze defensywnej w drodze po majstra to kogo byś wzioł Glika?

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:44

@Gunnerrsaurus

Teraz to nawet nie przegrywamy w pięknym stylu, chociaż 3:2 to nie jest tragedia, ale gramy brzydko bez polotu, nasza gra nie jest nawet przyjemna dla oka.

ZielonyLisc komentarzy: 2029428.02.2016, 22:44

Wenger po sezonie powinien odejść.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:43

Coraz bardziej zaczyna mnie denerwowac forum , bo tylko gdybamy kto by sie przydal , kto powinien odejsc , kto siedziec na lawce , kto zostac trenerem , ale i tak mamy chu.. do powiedzenia w tej sprawie ,a potem sie tylko denerwujemy ze nas Boss nie posluchal itp. xDDDDDD

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:43

Jak co roku, w drugiej części sezonu straciliśmy rozpęd i teraz zbieramy baty.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:43

Faktycznie, wtedy Smalling nie był w dobrej formie, dlatego też jakoś bardzo się nie dziwię

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:41

RIVALDO700

To że z rezerwami to jeszcze nic, ale tam nie było żadnego normalnego obrońcy, a my... ach szkoda gadać

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:40

@maciek4646- Myślę że Tery był wybrany do 11 sezonu po 1. bo był solidny po 2. bo defensywa zespołu czelsi spisywała się dobrze po 3. czelsi zdobyła mistrza. Tery po prostu popełniał mało błędów i grał w najlepszej prawdopodobnie defensywie w lidze. Tyle.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:40

Gunnerrsaurus, pamiętamy, ale też wtedy kibice United chętnie by dopłacili byle się go pozbyć.

cwalin komentarzy: 236928.02.2016, 22:39

Wiem ze jest we mnie frustracja po meczu,ale liga mistrzow out,liga out,no a jak Jeszcze polegna z Hull to chyba bedzie ostatni sezon Bossa.Przeciez 2016 to Zenada,fuksiarsko wygrany mecz z lisami I zenujace skutecznosc.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:39

MikiAFC

Ty równiez czytaj ze zrozumieniem bo ja nie pisalem ze Glik jest najlepszy , ale jest jednym z lepszych obroncow a raczej nie mamy szans wyciagnac z klubow Boatenga,Ramosa czy Kompanego , a Glik bylby za 15mln do wziecia wiec moim zdaniem bylby dobrym wzmocnieniem , no chyba ze Wenger liczy ze uda mu sie kupic drugigo kose za 5mln albo wychodowac drugiego Bellerina za free

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 22:39

Przeraza to , ze AFC dzis z rezerwami united oprocz 2 goli stworzyl tylko ta akcje monreala 1 na 1 , a tak nic.

Ciezko mi w to uwierzyc do tej pory.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:39

@RIVALDO700

Dzisiaj po tym względem, nawet Manu nas przewyższyło, było widać u nich chęć zwycięstwa, podczas gdy nasi grali jakby z przymusu, paru zawodników jedynie się starało. Ozil nawet po bramce się nie cieszył, bo wiedział, że nadal przegrywamy, a reszta robi wielkie G.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:39

Barca dziś znowu wygrała. Nawet nie ma jak zrzucić na zmęczenie :(

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:39

Pamiętam jak pojawiła się plotka, że Wenger chce Smallinga i wszyscy byli oburzeni, a teraz jeden z najlepszych obrońców w lidze.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:38

Pamiętam jak się plotka Wenger chpojawice SmzeSmSmallingai wszyscy byli oburzeni,

DexteR_000 komentarzy: 764328.02.2016, 22:37

Hmm, nasi mogli byc tez podlamani meczem z Barca. Zagrali calkiem dobrze i duzo biegali a nic to nie dalo. I tu jest rola ttrenera zeby zmotywowac.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:36

Już dzwoniłem, powiedział, że nie kupimy Glika, bo jest przecież Chambers na ławce xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 22:36

Juz to dzis pisalem, w AFC brakuje mi mentalnosci i charakteru w graczach w wielkich meczach . Szczerze za duzo tu ciepłych kluch i bezplciowych chlopaczkow.

Tego ,,zeba'' to w AFC nie wiem czy ma nawet 5 pilkarzy na ta chwile.

Pod tym wzgledem podaja mi sie WHU,lisy i Tottki tam widze te zaciecie i chec wygrywania.

Hubertus888 komentarzy: 367428.02.2016, 22:35

Szczerze to nawet z zawodników którym kończy się kontrakt można dobrą ekipę zrobić na następny sezon.

Ibra, Feghouli, Ben Arfa, Zivkovic, N'Kolou, Van der Wiel, Caceres, Didavi, Srna, Banega, Vilhena, Rybus ;D

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:35

@maciek4646- Nie napisałem że Glik jest cienki. Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem że jest wielu lepszych obrońców. I jeśli mielibyśmy większe aspiracje to Glik nie jest na piedestale ŚO na świecie i tego mi nikt nie wmówi. Każdy ma swoje zdanie ale myślę że ci co się znają na piłce by to potwierdzili.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:35