Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal

Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal 28.02.2016, 16:07, Łukasz Wandzel 2340 komentarzy

W ostatnim czasie ekipa United i Arsenalu nie prezentowały się w szczytowej formie, a każda z drużyn borykała się z problemami w grze biorąc pod uwagę ostatnie mecze. Dziś nie byliśmy świadkami oszałamiającego występu żadnego z zespołów. Gra nie obfitowała w piękne zagrania, niezwykle groźne strzały czy kombinacyjne akcje które zapierałyby dech w piersiach.

Mimo to w meczu padło aż pięć bramek. Zdołał zabłysnąć młodziutki Rashford, który bez żadnych skrupułów zdołał strzelić Arsenalowi dwie bramki. Jednakże nie była to dominacja ze strony gospodarzy, więc goście byli jeszcze w stanie zdobyć przed przerwą gola kontaktowego, który zapowiadał naprawdę arcyciekawą drugą połowę. W kolejnej części podwyższył Manchester, a później bezskutecznie, do ostatniej minuty, gonić wynik próbował Arsenal.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (63' Giroud), Özil, Alexis - Welbeck (83' Iwobi).

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (55' Fosu-Mensah) - Schneiderlin, Herrera (90+5' Weir) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (80' Januzaj).

Wydawało się, że pierwsze minuty rozpoczęły się z impetem i obie ekipy będą starały się nadać wysokie tempo już od samego początku spotkania. Mimo to nie dochodziło do zbyt wielu okazji strzeleckich.

W 7. minucie niepowtarzalną okazję do zdobycia bramki miał Monreal. Wbiegający za plecy obrońców Hiszpan, dostał futbolówkę od Mesuta Özila w pole karne, ale nie zdołał pokonać swojego rodaka, Davida De Gei.

Kilka minut później można było odnieść wrażenie, że Petr Cech będzie musiał bronić rzut karny, lecz sędzia słusznie podjął decyzję, że Rashford został faulowany przed szesnastką i odgwizdał jedynie rzut wolny dla gospodarzy.

Gra w kolejnych minutach nabrała statyczności. Futbolówka była najczęściej rozgrywana w środku pola, czasem jedynie biorąc udział w niezbyt udanych sytuacjach ofensywnych, które nie stwarzały realnego zagrożenia.

Młody Rashford dał prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie! Zwyczajne dośrodkowanie, po niefortunnym zagraniu Gabriela, bez żadnych kompleksów wykorzystał zawodnik Manchesteru United, 1-0!

Piłkarze Arsenalu nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a tymczasem znowu zostali zmuszeni do wyciągnięcia piłki z siatki. Gola z wrzutki zdobył Rashford, ale tym razem głową zaskoczył Petra Cecha, 2-0!

W 40. minucie Arsenal postanowił jeszcze powalczyć i wrócić do gry! Po niepozornym rzucie wolnym i zagranej futbolówce przez Özila, Danny Welbeck zdobył gola kontaktowego! 2-1!

Przez kolejne kilka minut The Gunners oblegali bramkę gospodarzy. Jednak do przerwy nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się delikatną przewagą Arsenalu. To właśnie londyńczycy częściej pojawiali się na połowie rywala, ale nie osiągali w tym żadnych skutków.

W 55. minucie Fosu-Mensah został wpuszczony na murawę, zmieniając tym samym Rojo, który prawdopodobnie padł ofiarą urazu niepozwalającego kontynuować gry.

Mogliśmy oglądać usypiające tempo w następnych minutach i brak jakichkolwiek okazji bramkowych. Choć gospodarzom nie trzeba się dziwić, o tyle przegrywający Arsenal również nie spieszył się pod bramkę De Gei.

Lekarstwem dla ofensywy Kanonierów, w 63. minucie, miał być Giroud. Arsene Wenger pozwolił mu wkroczyć na boisko kosztem Walcotta.

W 64. minucie bramkę na 3-1 zdobył Ander Herrera! Piłkarz United oddał niezły strzał z okolicy pola karnego, który dodatkowo rykoszetem odbił się od ciała Koscielnego. Taka piłka całkowicie zmyliła, w tej sytuacji niezdolnego do interwencji, Cecha.

Kilka minut wystarczyło, żeby Arsenal odpowiedział na tę bramkę! Drugiego gola dla londyńczyków w tym spotkaniu zdobył Özil. Wrzutkę Sancheza mógł wykorzystać Welbeck, ale zmuszony do poprawki po nim był właśnie reprezentant Niemiec, 3-2!

W 80. minucie jedną z niewielu okazji kreowanych przez obie ekipy miał Olivier Giroud. Francuz powalczył o piłkę w powietrzu zagraną z dośrodkowania, ale uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Po chwili szansę na pokazanie się w meczu otrzymał od Wengera Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk zastąpił na placu gry Danny'ego Welbecka.

W 85. minucie długą piłkę Mesuta Özila w pole karne na strzał głową zamienił Koscielny. Niestety francuski obrońca skierował futbolówkę prosto w bramkarza.

Do końca spotkania Arsenalowi nie udało się już zmienić rezultatu. Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Archu komentarzy: 16228.02.2016, 22:35

@haczker teraz i nigdy transferow nie zrobimy*, poprawilem :) Z resztą się prawie zgadzam. Sądzę ,że Cazorla jedynie moglby nam pomoc. Wilshere wróci i znowu wypadnie. Jego miejsce w składzie jest jak puste miejsce na trybunie Emirates. Niby puste ,ale ktoś kupił bilet więc nie siadam. Taka sytuacja nasz czeka w lato ,że nikt do klubu nie przyjdzie bo przeciez zdrowy jack ox i diaby. Ah diaby juz tu nie gra..(Juz tu sie nie leczy,sry )

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:34

Zrzuta po 50gr na Glika

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:33

Czyli co, uzgodniliśmy, że kupujemy Glika? Dzwońcie do Arsena

ronix11 komentarzy: 73028.02.2016, 22:33

trzeba przyznać racje ze nasze lata swiatlosci już dawno minely a została tylko nazwa poprosstu jesteśmy przecietna druzyna i nie zapowiada się żeby to przez najbliższy czas uleglo zmianie

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:32

MikiAFC

Terry to sprinter albo jakis magik jesli chodzi o technike???? drewno z dobrym przegladem pola i dobrze grajacy glowa tyle a byl w 11 sezonu

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:31

zejaz, gorsza. Od początku nie chciało im się nawet biegać. Biegali może 5 minut pod koniec 1. połowy co skończyło się strzeleniem gola.

ZielonyLisc komentarzy: 2029428.02.2016, 22:30

Arsenal od kilku ładnych lat stoi w miejscu. Wenger trzyma poziom jednak nie umie wskoczyć jeszcze o ten jeden poziom wyżej by zdobyć majstra. Wenger praktycznie gwarantuje tylko miejsce w TOP4 o majstru ciężko mówić. Wengera ratuje to, że nie spotkał go kryzys podobny do Mourinho. Wenger trzyma poziom, z którego nic nie wynika. Poza tym pora zawodników tutaj po prostu kariery nie zrobi. Mimo wielkiej więzi do klubu paru zawodników powinno odejść.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:30

Mihex, w reprezentacji Polski podczas el. do Euro był równie ważny dla zespołu co Krychowiak czy Lewandowski.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:30

MikiAFC
Nic się nie włancza, Glik jest dobry, ma idealne warunki. Pomyślałbys przed tym sezonem, że Vertonghen + Alderweilerd będą najlepszą parą obrońców? Oni właśnie mi przypominają Glika. Podobny wzrost, w miarę szybcy, dobrze grają głową, niebezpieczni przy różnych i waleczni...

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:30

@haczker - na podstawie gry w Kadrze i Torino. Chyba mi nie powiesz że jest to kompletny obrońca? Popatrz na szybkość i technikę czołowych ŚO i porównaj.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:29

MikiAFC

No sorry , ale Glik juz niejednokrotnie zatrzymywal najlepszych napastnikow w Serie A a przeciez to jesli chodzi o deffa najlepsza liga swiata wiec chyba jesli Glik jest szefem defensywy i w tamtym roku byl wybrany do 11 sezonu to cienki nie jest , a to ze gra obecnie w ligowym sredniaku to zaniza tylko jego faktyczny poziom a nie na odwrot , bo gdy ma sie w bramce Per'a a na partnera Kose to wtedy gra sie pewniej

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.02.2016, 22:29

Zejaz

Byli beznadziejni.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:29

@arsenal159

Też o tym pomyślałem, że o to mu chodzi, tylko nie każdy Polak trzyma poziom leniwców z polskiej ligi.

@MikiAFC
Popatrz na to, jakich zawodników sprowadza Wenger. Taki Glik byłby akurat sporym wzmocnieniem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.02.2016, 22:29

Tak patrze najsmieszniejsze momenty 27. kolejki to Van Gaal i Khazri najlepsi :D

Mihex komentarzy: 2360428.02.2016, 22:28

pauleta
Z tym, że jeśli chodzi o Glika to go rozsławiły głównie te gole w zeszłym sezonie. W statystykach defensywnych przegrywa raczej z czołowymi defensorami ligi.

zejaz komentarzy: 175628.02.2016, 22:28

Jesteśmy frajerami.

Na szczęście byłem w pracy i meczu nie oglądałem, gra taka jak wynik??

Archu komentarzy: 16228.02.2016, 22:27

Gunnerrsaurus Szkoda, że trener z najdłuższym stażem w lidze na starość o tym zapomniał. W naszym przypadku należałoby uwzględnić również to ,że kontuzje u nas występują 2x częsciej niz w innych klubach bpl

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:27

Gofer999

Na skrzydle świetnie spisuje się Walcott, a na ataku dobrze gra Walcott. Czego chcieć więcej?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:26

W ogóle mam wrażenie, że gdyby Lewandowski, Krychoowiak i Glik nie byli tak cenieni zagranicą to w Polsce nadal uchodziliby za co najwyżej dobrych graczy. Jak Brazylijczyk to musi być lepszy od Polaka. Nie rozumiem takiego podejścia.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:26

@Archu

Pisałem o sytuacji na ten moment, niestety teraz transferu nie zrobimy, więc powrót któregoś z zawodników byłby jak transfer. Wcześniej pisałem też o tym, że mamy zawsze szpital i nie mamy klasowych zawodników na zmianę, bo nie oszukujmy się, taki Flamini, to nie zawodnik na miarę Arsenalu.

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:26

Nie mówię że Glik to dno ale jeśli klub chciałby być wyżej niż 4 miejsce i zajść dalej w LM niż 1/8 to Glik nie jest wybawcą jest wielu lepszych obrońców a według mnie skład układa się od obrony i jeśli Glik miałby być nową lepszą kartą w Arsenalu to sorry.... Moglibyśmy nazywać się Everton albo zostać Arsenalem na 4 miejscu i 1/8 LM. Myślę że wszystko chodzi o ambicję. O gliku nawet bym nie pomyślał budując drużyna na Mistrza Angli i 1/2 LM. Jeśli was to dziwi to pewnie włancza się patriotyzm.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:25

No z van Gaala niezła beka na internetach, ale jak tylko to zobaczyłem to wiedziałem, że zaraz będzie o tym głośno

Gofer999 komentarzy: 1473228.02.2016, 22:25

@Gunnerrsaurus; No jeszcze może jakiś napastnik i skrzydłowy by się przydał. ;)

strug210 komentarzy: 100028.02.2016, 22:24

Ja już nie chce żadnych graczy, żadnych trenerów, żadnych trofeów. Co będzie to będzie nie chce się znowu na coś napalić bo będzie jak zawsze :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:23

Taka jest liga angielska. Dużo meczów i niestety w drużynach które grają w europejskich pucharach będą kontuzje. Taki Bayern to może w lidze ze słabszymi wyjść 3 składem, albo zagrać nas luzaczku, a i tak wygrają

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:23

Jesli chodzi o zaangazowanie i walke o kazda pilke to fakt Glik jest dobry nawet jesli chodzi o wyprowadzanie pilki to jest duzo lepszy od Kosy czy Gabriela a pewnie nawet Pera ktory akurat u nas jest pod tym wzgledem najlepszy , a w drugiej linii Kryche ktory urywa nogi a do tego bardzo poprawdil technike i wiecej rozgrywa

Archu komentarzy: 16228.02.2016, 22:23

@haczker Wiem, że mamy wąską ławkę, ale jako klub z ambicjami nie powinniśmy pokładadać swoich nadziei w "człowieka kontuzja". Powinny na ten moment istnieć inne warianty ,których myśl wengerowska nam nie zapewnia.

Mihex komentarzy: 2360428.02.2016, 22:23

Co to się dzieje :O PSG przegrywa swój pierwszy mecz w L1! Znaczy pewnie i tak go wygrają. Skończy się pewnie 2-5 albo coś, ale zaskoczenie lekkie jest xD

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.02.2016, 22:22

Tylko, że i szybkość Gabriela przestaje być atutem.

ronix11 komentarzy: 73028.02.2016, 22:21

Juve ma skład zajefajny, sa młodzi zawodnicy Morata Pogba Dybala i ci doświadczeni Buffon Chielinni, Bonucci. i w Arsenalu tez tak powinno byc

zupa1 komentarzy: 2428.02.2016, 22:21

Witam wszystkich, mecz bardzo słaby w naszym wykonaniu. Zagrali słabo, jak nie Arsenal. Patrzyłem i cierpialem, jak oni na boisku. Dobrze że kasy nie postawiłem ech. No ale jeszcze piłka w grze, ale słabo to wygląda.

DexteR_000 komentarzy: 764328.02.2016, 22:21

Jedyne co mnie smieszy po tym meczu to memy Van Gaala

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:21

@MikiAFC

W takim razie, na jakiej podstawie oceniasz Glika? Przecież on gra w zupełnie innej lidze, ale i tak spisuje się bardzo dobrze.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:21

Przecież już mieliśmy Rasiaka, tylko że czarnego, ale teraz poszedł gdzieś na wypożyczenie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:21

Gabriel jest szybki zwinny, zwrotny, skoczny, ale co z tego jak co mecz ładuje 1-2 babole, które nie powinny zdarzać się na takim poziomie?

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:20

Co do kontuzji to mysle ze zmiana trenera by pomogla , czemu ciagle kontuzjowany Thomas po przejsciu do Barcy gra bez kontuzji ??? ( nie liczac kontuzji rocznej z ktora przyszedl z AFC) Ozil pierwsze co zrobil po przejsciu to co ??? dostal kontuzji , nawet takiego tytana jak Sanchez zaoral a to maja powiedziec zadownicy bardziej podatni na kontuzje??? Jack , Webz to sa zawodnicy ktorzy odpowiednio prowadzeni i niprzeciarzani sa mega , ale nie mozna ich zaorac

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:20

@simpllemann

No chłop się nie przemęcza, nawet nie próbuje przejść czasami na drugą stronę boiska :D

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 22:20

Gunnerrsaurus----> Potrzeba i to dużo więcej.

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:19

@haczker- od Gabriela może nie wiele ale chociażby i przede wszystkim- szybkość zwinność i zwrotność. Choć myślę że Gabriela nie można jeszcze ostatecznie oceniać bo nie zagrał wielu meczów a przyszedł przecież nie dawno.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:19

Kante i jakiś obrońca do Arsenalu!!! Więcej nam nie potrzeba. I w przyszłym sezonie majster. Xd

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:19

@pauleta19

O to właśnie chodzi, że Glik jest lepszy od Gabriela i Pera, więc nie wiem o co chodzi Mikiemu.

Kowal96 komentarzy: 1759128.02.2016, 22:19

Glik może nie jest top obrońcą, ale uwielbiam jego zaangażowanie poczas meczu. Widać, że chce pomóc drużynie. W Arsenalu brakuje takich zawodników.

@Archu

A gdzie ja liczę na Jacka? Mamy wąską ławkę i przydałby się ktoś na zmianę z Ramseyem, który jest kompletnie bez formy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:17

MikiAFC

Glik gra na bardzo wysokim poziomie i jest młody i strzela bramki. Moim zdaniem jest lepszy od Gabriela i Mertesackera

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:15