Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal

Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal 28.02.2016, 16:07, Łukasz Wandzel 2340 komentarzy

W ostatnim czasie ekipa United i Arsenalu nie prezentowały się w szczytowej formie, a każda z drużyn borykała się z problemami w grze biorąc pod uwagę ostatnie mecze. Dziś nie byliśmy świadkami oszałamiającego występu żadnego z zespołów. Gra nie obfitowała w piękne zagrania, niezwykle groźne strzały czy kombinacyjne akcje które zapierałyby dech w piersiach.

Mimo to w meczu padło aż pięć bramek. Zdołał zabłysnąć młodziutki Rashford, który bez żadnych skrupułów zdołał strzelić Arsenalowi dwie bramki. Jednakże nie była to dominacja ze strony gospodarzy, więc goście byli jeszcze w stanie zdobyć przed przerwą gola kontaktowego, który zapowiadał naprawdę arcyciekawą drugą połowę. W kolejnej części podwyższył Manchester, a później bezskutecznie, do ostatniej minuty, gonić wynik próbował Arsenal.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (63' Giroud), Özil, Alexis - Welbeck (83' Iwobi).

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (55' Fosu-Mensah) - Schneiderlin, Herrera (90+5' Weir) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (80' Januzaj).

Wydawało się, że pierwsze minuty rozpoczęły się z impetem i obie ekipy będą starały się nadać wysokie tempo już od samego początku spotkania. Mimo to nie dochodziło do zbyt wielu okazji strzeleckich.

W 7. minucie niepowtarzalną okazję do zdobycia bramki miał Monreal. Wbiegający za plecy obrońców Hiszpan, dostał futbolówkę od Mesuta Özila w pole karne, ale nie zdołał pokonać swojego rodaka, Davida De Gei.

Kilka minut później można było odnieść wrażenie, że Petr Cech będzie musiał bronić rzut karny, lecz sędzia słusznie podjął decyzję, że Rashford został faulowany przed szesnastką i odgwizdał jedynie rzut wolny dla gospodarzy.

Gra w kolejnych minutach nabrała statyczności. Futbolówka była najczęściej rozgrywana w środku pola, czasem jedynie biorąc udział w niezbyt udanych sytuacjach ofensywnych, które nie stwarzały realnego zagrożenia.

Młody Rashford dał prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie! Zwyczajne dośrodkowanie, po niefortunnym zagraniu Gabriela, bez żadnych kompleksów wykorzystał zawodnik Manchesteru United, 1-0!

Piłkarze Arsenalu nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a tymczasem znowu zostali zmuszeni do wyciągnięcia piłki z siatki. Gola z wrzutki zdobył Rashford, ale tym razem głową zaskoczył Petra Cecha, 2-0!

W 40. minucie Arsenal postanowił jeszcze powalczyć i wrócić do gry! Po niepozornym rzucie wolnym i zagranej futbolówce przez Özila, Danny Welbeck zdobył gola kontaktowego! 2-1!

Przez kolejne kilka minut The Gunners oblegali bramkę gospodarzy. Jednak do przerwy nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się delikatną przewagą Arsenalu. To właśnie londyńczycy częściej pojawiali się na połowie rywala, ale nie osiągali w tym żadnych skutków.

W 55. minucie Fosu-Mensah został wpuszczony na murawę, zmieniając tym samym Rojo, który prawdopodobnie padł ofiarą urazu niepozwalającego kontynuować gry.

Mogliśmy oglądać usypiające tempo w następnych minutach i brak jakichkolwiek okazji bramkowych. Choć gospodarzom nie trzeba się dziwić, o tyle przegrywający Arsenal również nie spieszył się pod bramkę De Gei.

Lekarstwem dla ofensywy Kanonierów, w 63. minucie, miał być Giroud. Arsene Wenger pozwolił mu wkroczyć na boisko kosztem Walcotta.

W 64. minucie bramkę na 3-1 zdobył Ander Herrera! Piłkarz United oddał niezły strzał z okolicy pola karnego, który dodatkowo rykoszetem odbił się od ciała Koscielnego. Taka piłka całkowicie zmyliła, w tej sytuacji niezdolnego do interwencji, Cecha.

Kilka minut wystarczyło, żeby Arsenal odpowiedział na tę bramkę! Drugiego gola dla londyńczyków w tym spotkaniu zdobył Özil. Wrzutkę Sancheza mógł wykorzystać Welbeck, ale zmuszony do poprawki po nim był właśnie reprezentant Niemiec, 3-2!

W 80. minucie jedną z niewielu okazji kreowanych przez obie ekipy miał Olivier Giroud. Francuz powalczył o piłkę w powietrzu zagraną z dośrodkowania, ale uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Po chwili szansę na pokazanie się w meczu otrzymał od Wengera Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk zastąpił na placu gry Danny'ego Welbecka.

W 85. minucie długą piłkę Mesuta Özila w pole karne na strzał głową zamienił Koscielny. Niestety francuski obrońca skierował futbolówkę prosto w bramkarza.

Do końca spotkania Arsenalowi nie udało się już zmienić rezultatu. Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
marimoshi komentarzy: 473028.02.2016, 22:15

Potrzebny jest nam impuls. Powrót Welbecka to za mało. Sam jeden nie wyręczy Walcotta,Sancheza czy Giroud. Oby Santi wyglądał lepiej niż Coq po kontuzji.

Kowal96 komentarzy: 1759128.02.2016, 22:15

Przecież z Kroenke pisałem ironicznie :D

Archu komentarzy: 16228.02.2016, 22:15

Czy wy nie widzicie ,że co sezon liczycie na Jacka,a on co sezon jest kontuzjowany? Zostaliście zarażeni Wengeryzmem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:15

Kurde zapomniałem że my mamy jeszcze Wilshera i Cazorle

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:15

Sprzedać ??? hmm moze i tak ale ja bym wolal zaczac od nieprzedluzania kontraktow z Flamem, Rosą i Arteta , niby taki jest zamiar ale jak juz to bylo w ostatnich sezonach , wroci po kontuzji Rosa zagra jeden mecz i Wenger da mu kontrakt itd. wiec najpierw trzeba sie modlic o to zeby wenger nie dal im z sentymentu nowych a wtedy zwolni sie mejsce i troche kasy na wynagrodzenia

ronix11 komentarzy: 73028.02.2016, 22:15

kurde ten Dybala to koksu, a Icardi nie gorszy zawital bym ktoregos z nich tutaj latem

Kowal96 komentarzy: 1759128.02.2016, 22:14

Gunnerrasurus

Też tak myślę :P

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:14

@Gunnerrsaurus- no tak Glik ratujący Arsenal z marazmu i wynoszący go na solony Europy. Haha niezłe. On jest kimś z twojej rodziny?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:14

Zgadza się

Gofer999 komentarzy: 1473228.02.2016, 22:13

@Rosomak; Dokładnie tak, patrząc na naszą formę uważam że jeszcze spor punktów stracimy. Niestety niektórzy patrzą tylko na wyliczenia matematyczne a nie na takie rzeczy jak obecna forma zespołów.

Fanatic komentarzy: 599128.02.2016, 22:13

Kowal96

kroenke to czeka na raport posezonowy finansowy AFC aby podebrac troche kasy i kupic jakies inne ranczo albo posiadlosc

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:13

@maciek4646

Jakby Alexis złapał formę, a Santi i Jack wróciliby do gry, to może byś coś z tego było, ale to tylko gdybanie.

pedroklub komentarzy: 22528.02.2016, 22:12

Tabelę na tej stronie musi uzupełniać jakiś automat, bo codziennie są błędy. Wczoraj za mało pkt. miał Leicester, dziś dwa mecze przełożone ale wszystkie drużyny maja ich po 27. Man. City, Liverpool, Everton, Newcastle mają rozegranych 26 meczy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:12

Zanim kogoś kupimy to przydałoby się sprzedać:

No właśnie, zacząłem wypisywać i okazało się, że sami Brytyjczycy prawie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:11

Od Walcotta tylko 33-letni Defoe ma mniejszą średnią podań na mecz wśród zawodników, którzy zagrali w EPL co najmniej 15 meczów podst. składzie. Jak na piłkarza piłkarza z klubu, którego styl polega na wymianie dużej liczby podań to całkiem zabawnie.

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:11

@Kowal9- Pieniądze to on ma ale nie na Arsenal...

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:11

@darek250s

Co będzie? :)

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:10

arsenallord

Kazdy widzi ze moze nie mamy skladu tak mocnego jak MC czy CFC ale czy obecny sklad gra na 100% swoich mozliwosci??? Moim zdaniem mamy na tyle potencjalu ze w tym sezonie przy tak wielu wpadkach MC , CFC i pladze kontuzji MU i LFC ze powinnismy byc na czele z 10pkt przewaga , nie mowie tu ze powinnismy rozklepac druzyny z topu ale przegrywamy walke o mistrza tylko dzieki temu ze nie wykorzystujemy okazji takich jak dzisiejsza czy ta z Chelsea'i , L'poolem czy wiele innych z zespolami duzo slabszymi slabszymi a juz mecz z pograzonym w tamtym czasie w kryzysie Sotonem przelal czare goryczy

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:09

Glik to nie najgorszy pomysl

Kowal96 komentarzy: 1759128.02.2016, 22:09

MikiAFC

Są, ale Kroenke nie ma tyle pieniędzy.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 22:08

maciek---> Z tymi wieloma może przesadziłem, ale jest ich sporo. Posiedź trochę na k.com to zobaczysz.

Rosomak komentarzy: 254928.02.2016, 22:08

Gofer999

Jeśli odzyskamy formę to wygranie 11 spotkań z rzędu nie jest nie możliwe :). Piszesz o połowie spotkań można zdobyć jeszcze 33 pkt, czyli muszą stracić około 15-18 pkt, czyli zakładasz że stracimy jeszcze około 10-13 pkt do końca sezonu według mnie jakbyśmy odzyskali formę to stracimy jeszcze jakieś 3-8 pkt. Według mnie wystarczyłoby jakby nasi rywale stracili punkty 3-5 meczach co jest bardzo możliwe (dalej mniej niż połowa). Gorzej że jakoś nie wierzę w nagłe odzyskanie przez nas formy.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 528.02.2016, 22:07

Powiem wam tak, piszecie WengerOUT, zobaczycie jak ten człowiek odejdzie... nie chce o tym myslec nawet

Kowal96 komentarzy: 1759128.02.2016, 22:07

K204

Nie, to są letnie transfery Wengera :D

Catalonczyk komentarzy: 519828.02.2016, 22:06

Lyon 2-0 prowadzi z PSG :D

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 22:06

@Kowal96 - Glik? Serio? Serio nie ma lepszych obrońców niż Glik? To może jeszcze Szukała? Byłby dobry na SFG.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 22:05

Ostatnio bardzo zawodzi mnie Gabriel. Fakt, że ciężko jest grać dobrze bez rytmu meczowego, ale tych błędów jest za dużo. Uważam, że Arsenal potrzebuje więcej wzmocnień niż się wszystkim wydaje.

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:04

@maciek4646

My już chyba gramy tak schematycznie, że nie potrafimy zaskoczyć żadnej drużyny, walimy później głową w mur. Jak porówna się drużynę z czasów, kiedy jeszcze grał u nas Fabregas, to wtedy była to zupełnie inna drużyna, szybkie klepki, kontry, wtedy przyjemnie oglądało się nasze mecze, a teraz jakieś wrzutki rozpaczy w pole karne, bo zawodnicy nie wiedzą co zrobić.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:04

arsenallord

jakich ty tutaj widzisz ludzi co pisza o porgresie a tym bardziej wielu??? chyba ci sie literowka wkradla i chodzilo ci ze wilu pisze o "regresie"

Gofer999 komentarzy: 1473228.02.2016, 22:03

@MaciekGoooner; Dlaczego bzdura? Wierzysz że wygramy wszystkie nasz spotkania do końca sezonu? Przecież to jest niemożliwe i na pewno gdzieś pogubimy punkty. I nawet taki hurra optymista powinien zdawać sobie z tego sprawę. :)

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 22:03

Wielu pisze tutaj o progresie Arsenalu. Ja go nie widzę. To błędne odczucie przez tabelę ligową. Gramy dużo gorzej niż w ostatnich 3 latach, a mamy teoretycznie lepszy skład. Arsenal i Wenger idą w bardzo złym kierunku. Ciężko widzę nasz przyszły sezon. Chelsea, City, United, Tottenham, Liverpool. To może być ten sezon bez TOP 4.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:02

lasy

Mam tak samo, nawet po porażce 2:0 z Barcą zobaczyłem że przegrywają u siebie dzisiaj i stwierdziłem, że może się uda wygrać 3:1 na camp nou

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:01

Jak by to powiedziec Arsenal ma tak ospala druzyne i trenera tak jak i kibicow ktorzy w kazdym meczu tak dopinguja druzyne ze hohohoho , wiec moze po prostu taka harmonia odpowiada wszystkim dookola???

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:01

@lays

To jest właśnie to, jesteśmy stabilni finansowo, stadion spłacony, bilety najdroższe, a My kupujemy Cecha, który akurat był strzałem w dziesiątkę, wtedy może to wydawał się jedyny potrzebny transfer, ale każdy z nas wie, jaki mamy szpital, każdy prócz Wengera, który podczas zimowego okienka uzupełnił braki kadrowe tylko Elnenym.

lays komentarzy: 3987128.02.2016, 22:01

Mecz był nudny. Arsenal MISTRZOWIE KLEPKI I PODAŃ, mała BARCELONA - nie potrafili wymienic celnych 3-4 podan w srodku boiska... nei wiem czy 2 sie udawaly. Jedyne celne podania to te miedzy Kosą, a Gabrielem, czy Cechem, a obrona.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.02.2016, 22:00

Fanatic > +1

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:00

W ogóle zdziwiła mnie straszna cisza po drugiej bramce dla AFC. Ja przez długi czas myślałem, że sędziowie nie uznali z jakiegoś powodu gola, bo nas trybunach cicho, zawodnicy się nie cieszą...

lays komentarzy: 3987128.02.2016, 21:59

Kibice Arsenalu wgl sa naiwni, widze to po sobie.

Po meczu z United nie widzialem szans na majstra, patrze w tabele widze tylko strate 5 pkt do Lester i 3 do KFC, z czego mamy mecz z KFC i juz odpala sie lampka. A CO JAK POKONAMY KFC? :)

Ehh..................

Fanatic komentarzy: 599128.02.2016, 21:59

Czy to ważne do kiedy Wenger ma kontrakt? Odejdzie kiedy mu się zechce.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 21:59

Dancer---> Tak samo dla United, LFC, KFC, WHU czy Chelsea. Wszystkie te zespoły mają dużo lepsze kadry i większy budżet niż Lester.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 21:58

Któraś stronka na tv napisała, że to był jeden z lepszych meczów w tym sezonie... zgadzacie się z tym? Dla mnie dość przeciętny, po prostu wpadło dosyć sporo bramek

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.02.2016, 21:57

Gdybyśmy wygrali teraz wszystkie spotkania do końca i cofnęli się o rok to i tak byśmy nie zdobyli mistrzostwa.

lays komentarzy: 3987128.02.2016, 21:57

Ja uwielbiam Wenge jako czlowieka i duzo tu zrobil, bardzo duzo.

Ale po dzisiejszym meczu juz szczerze mowiac chcialbym zeby odsszedl. Po prostu z Arsenem nie wygramy juz ligi. Nie potrafimy zdominowac tak slabej ligi, nie pozbywajac sie graczy, a wzmacniajac sie tylko PIterem... Stabilizacja jest, wszystko jest, kibice placa najwiecej za bilety, a wyniku nie ma.

Za rok ma sie to zmienic? Zmieni sie, ale City bedzie MOCNIEJSZE, Chelsea wroci do TOPU, United bedzie mocniejsze jak dojdzie Mou, LFC bedzie mocniejsze bo Klopp zacznie dzialac na powaznie, Tottki juz sa grozne.

Nie ma zartow. Wenger nie przeprowadzi latem rewolucji BO TO nie w jego stylu. Tutaj potrzebna jest wymiana kadry 4-5 graczy... nawet kosztem walki o majstra w przyszlym sez, ale pora cholera odmlodzic sklad i dodac JAKOSCI, ktora wenger mysli, ze mamy, a nie mamy.

Jestesmy malo kreatywni, strzelamy malo goli

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 21:57

@Gunnerrsaurus

Każdy widzi, że Campbell jest lepszy, ale Wenger stawia na Walcotta, który nie daje nic, Campbell zjada go w każdym aspekcie, nawet we wsparciu obrony.

MikiAFC komentarzy: 12328.02.2016, 21:57

Patrząc na Juve to Dybała Zaje biscie się rozwija ale gdzie mu do naszego Tijusia... Po co nam progres? Wenger woli regres.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 728.02.2016, 21:57

jakies typy na lige angielska na wtorek i srodek kto cos?