Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal

Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal 28.02.2016, 16:07, Łukasz Wandzel 2340 komentarzy

W ostatnim czasie ekipa United i Arsenalu nie prezentowały się w szczytowej formie, a każda z drużyn borykała się z problemami w grze biorąc pod uwagę ostatnie mecze. Dziś nie byliśmy świadkami oszałamiającego występu żadnego z zespołów. Gra nie obfitowała w piękne zagrania, niezwykle groźne strzały czy kombinacyjne akcje które zapierałyby dech w piersiach.

Mimo to w meczu padło aż pięć bramek. Zdołał zabłysnąć młodziutki Rashford, który bez żadnych skrupułów zdołał strzelić Arsenalowi dwie bramki. Jednakże nie była to dominacja ze strony gospodarzy, więc goście byli jeszcze w stanie zdobyć przed przerwą gola kontaktowego, który zapowiadał naprawdę arcyciekawą drugą połowę. W kolejnej części podwyższył Manchester, a później bezskutecznie, do ostatniej minuty, gonić wynik próbował Arsenal.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (63' Giroud), Özil, Alexis - Welbeck (83' Iwobi).

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (55' Fosu-Mensah) - Schneiderlin, Herrera (90+5' Weir) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (80' Januzaj).

Wydawało się, że pierwsze minuty rozpoczęły się z impetem i obie ekipy będą starały się nadać wysokie tempo już od samego początku spotkania. Mimo to nie dochodziło do zbyt wielu okazji strzeleckich.

W 7. minucie niepowtarzalną okazję do zdobycia bramki miał Monreal. Wbiegający za plecy obrońców Hiszpan, dostał futbolówkę od Mesuta Özila w pole karne, ale nie zdołał pokonać swojego rodaka, Davida De Gei.

Kilka minut później można było odnieść wrażenie, że Petr Cech będzie musiał bronić rzut karny, lecz sędzia słusznie podjął decyzję, że Rashford został faulowany przed szesnastką i odgwizdał jedynie rzut wolny dla gospodarzy.

Gra w kolejnych minutach nabrała statyczności. Futbolówka była najczęściej rozgrywana w środku pola, czasem jedynie biorąc udział w niezbyt udanych sytuacjach ofensywnych, które nie stwarzały realnego zagrożenia.

Młody Rashford dał prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie! Zwyczajne dośrodkowanie, po niefortunnym zagraniu Gabriela, bez żadnych kompleksów wykorzystał zawodnik Manchesteru United, 1-0!

Piłkarze Arsenalu nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a tymczasem znowu zostali zmuszeni do wyciągnięcia piłki z siatki. Gola z wrzutki zdobył Rashford, ale tym razem głową zaskoczył Petra Cecha, 2-0!

W 40. minucie Arsenal postanowił jeszcze powalczyć i wrócić do gry! Po niepozornym rzucie wolnym i zagranej futbolówce przez Özila, Danny Welbeck zdobył gola kontaktowego! 2-1!

Przez kolejne kilka minut The Gunners oblegali bramkę gospodarzy. Jednak do przerwy nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się delikatną przewagą Arsenalu. To właśnie londyńczycy częściej pojawiali się na połowie rywala, ale nie osiągali w tym żadnych skutków.

W 55. minucie Fosu-Mensah został wpuszczony na murawę, zmieniając tym samym Rojo, który prawdopodobnie padł ofiarą urazu niepozwalającego kontynuować gry.

Mogliśmy oglądać usypiające tempo w następnych minutach i brak jakichkolwiek okazji bramkowych. Choć gospodarzom nie trzeba się dziwić, o tyle przegrywający Arsenal również nie spieszył się pod bramkę De Gei.

Lekarstwem dla ofensywy Kanonierów, w 63. minucie, miał być Giroud. Arsene Wenger pozwolił mu wkroczyć na boisko kosztem Walcotta.

W 64. minucie bramkę na 3-1 zdobył Ander Herrera! Piłkarz United oddał niezły strzał z okolicy pola karnego, który dodatkowo rykoszetem odbił się od ciała Koscielnego. Taka piłka całkowicie zmyliła, w tej sytuacji niezdolnego do interwencji, Cecha.

Kilka minut wystarczyło, żeby Arsenal odpowiedział na tę bramkę! Drugiego gola dla londyńczyków w tym spotkaniu zdobył Özil. Wrzutkę Sancheza mógł wykorzystać Welbeck, ale zmuszony do poprawki po nim był właśnie reprezentant Niemiec, 3-2!

W 80. minucie jedną z niewielu okazji kreowanych przez obie ekipy miał Olivier Giroud. Francuz powalczył o piłkę w powietrzu zagraną z dośrodkowania, ale uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Po chwili szansę na pokazanie się w meczu otrzymał od Wengera Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk zastąpił na placu gry Danny'ego Welbecka.

W 85. minucie długą piłkę Mesuta Özila w pole karne na strzał głową zamienił Koscielny. Niestety francuski obrońca skierował futbolówkę prosto w bramkarza.

Do końca spotkania Arsenalowi nie udało się już zmienić rezultatu. Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarcinQT komentarzy: 260429.02.2016, 02:00

Gdzie tam jest backwards? Tu i tu 51 pkt, jest bez zmian, żeby było do tyłu musiałoby być 50 lub mniej :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.02.2016, 01:54

Ronix

Ogladasz Pierwsza milosc jeszcze? Ten serial zaczyna mnie irytowac jak Ramsey I Walcott ;D

We've actually gone backwards.

Nadal liczymy się w walce o mistrzostwo tylko dlatego, że rywalem w tym sezonie są tacy słabi.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.02.2016, 01:19

"Co by nie mówić, ale tak jak mówisz" - hehe, ładnie, ładnie. Chciałem się oczywiście odnieść do wypowiedzi @Doktora. Wybaczcie, ale już jest troszkę późno :P

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 01:17

a do kiedy ma Tijo łolkot kontrakt?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.02.2016, 01:17

Ramsey w obecnej formie, to mnie tak irytuje. Rzadko kiedy przyjmie spokojnie i poda w jakiś ciekawy sposób. Większość jego podań kończy się stratą lub posyłane jest do Pera lub Kosy. Co by nie mówić, ale tak jak mówisz, Cazorla przynajmniej potrafił utrzymać się przy piłce, mimo słabych warunków fizycznych. Przecież Aaron obecnie przechodzi samego siebie, jego gry nie da się oglądać, ale zastanawia mnie to, czy Wenger tego nie widzi. Chociaż Walijczyka w składzie jeszcze można zrozumieć, bo za niego to ewentualnie Elneny mógłby zagrać, ale widać, że Arsene póki co nie widzi w nim pierwszego składu. No ale Theo? Gość nie istnieje przez całe spotkanie, a Campbell, który nawet kiedy gra źle, to i tak jest lepszy od Anglika. Joel przynajmniej próbuje, walczy w obronie, a i potrafi popisać się kluczowym podaniem.

Nie da się oglądać ich meczów po prostu. Dzisiaj to była wyjątkowa katorga. Po spotkaniu z Barceloną liczyłem, że może chociaż w tej lidze powalczą, bo pokazali się z naprawdę niezłej strony. Niestety nic bardziej mylnego. Oni albo tej ligi nie chcą wygrać, albo nie wiem o co chodzi. Jak nie teraz, to kiedy? :/

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 01:16

pozegnac się w tym sezonie z mistrzostwem i poszczególnymi piłkarzami

Gibbs, Mertesacker, Gabriel, Flamini Arteta Rosicky, Walcott najlepiej do Chin ich sprzedać xD
a naprawdę szanse dac Iwobiemu Reine Adelaide Chambersowi i Bielikowi xD

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 01:12

serio? Mu nic nie wychodzi On nawet nie umie pilki przejąć a gdzie tutaj dokładnie podac a o strzeleniu to można zapomniec

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2016, 01:10

Czekajcie az Walcott zacznie negocjowac nowy kontrakt. Bedzie smiesznie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.02.2016, 01:09

Theo to na początku zaczął na "9" ;D Przecież według niego samego on nadaje się na atak idealnie :D

Doktor komentarzy: 770629.02.2016, 01:08

Niech Cazorla wraca, bo Ramsey gra kupę, ale trudno oczekiwać, by to naprawdę jakoś wiele zmieniło. Musimy się liczyć z tym, że Kazik ma 31 lat i kontuzja wiązadła w jego wieku może źle wróżyć na jego przyszłą karierę, a na dodatek od początku rozgrywał bardzo średni sezon. Przypomnijmy sobie początek - gra Arsenalu szczególnie na wyjazdach to i tak nieraz była katorga. Ale jedno trzeba mu przyznać - potrafił utrzymywać się przy piłce. Teraz Arsenal tego nie umie, straty są bardzo często i bardzo pomaga temu Ramsey oraz... Sanchez, który jest bez formy. Oczywiście Walcotta przemilczam.

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 01:08

arsenal159

Tijo to jakas porazka od dwóch sezonow, dobrze ze Gibbsa nie wpuscil

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2016, 01:07

ronix11
Ej, ale serio mwie. Ogladam mecz i tka widze, Danny aktywny, Monreal szarpie na lewej, Ozil cos tam podaje i tak sei zaczalem zastanawiac, kto jeszcze na skrzydle gra. I nie moglem sie domyslic.

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 01:06

FabsFAN

był widziany jak odbylo się przywitanie się na srodku boiska i po tym poszedł do szatni i graliśmy w 10ciu xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2016, 01:05

a ten Rashford bardzo ciekawy zawodnik. WIdac, ze wzoruje sie na Martialu :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.02.2016, 01:04

ronix

Wszyscy lepsi. Tak jak ktoś wcześniej napisał, nawet Kapustka zagrałby lepiej :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2016, 01:01

ronix11
JA nawet nie wiedzialem, ze Walcott gra . xD Bo ni sprawdzilem skladu przed meczem ;d;d

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 01:01

lepiej Ramsey na skrzydle niż Walcott w pierwszym xD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.02.2016, 00:58

Oby jak najszybciej wrócił Cazorla. Tyle że wtedy Ramsey powędruje na skrzydło :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2016, 00:58

Chcialem pohejtowac znowu Garego N., ale gdy patrze, czego Negredo nie strzela, to az mi sie smutno robi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2016, 00:57

Kyrtap
Tez pisalem, ze Ramsey to ma technike podan mierna, to samo przyjecia pilki. Gosc zdecydowanie za wolno mysli.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 129.02.2016, 00:49

Ja już dobrych parę tygodniu temu pisałem, że Ramsey nie ma pojęcia o rozgrywaniu piłki. Jeśli gra na AMF i ma za sobą zdyscyplinowanego, dobrego taktycznie rozgrywającego, to gra Walijczyka może się podobać. Jednak kiedy to on ma kontrolować tempo gry i przez niego ma przechodzić większość akcji, to Aaron wygląda mizernie, bo zwyczajnie brak mu do tego umiejętności. Potrzebujemy gracza na pozycję '8', bo mimo, że niedługo wraca Cazorla, to wiadomo, że ma on już swoje lata i przyda się ktoś, kto go zastąpi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2016, 00:49

MAm dla was zla wiadomosc przed rewanzem LM :P Messi osiagnal wysoka forme fizyczna ( dzis z pilka uciekal zawodnikom SEvilli ), wiec na LM zapewne bedzie w gazie ;p

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 00:46

ma ktoś skrot meczu City Liverpool w polskim komentarzu?

Doktor komentarzy: 770629.02.2016, 00:45

Ja też bym chyba wyszedł Chambersem na Swansea, z Leicester błędu nie popełnił, choć jakoś jego wielkim fanem nie jestem, ale Per i Gabriel dali okropnie dupy w ostatnich dwóch meczach.

A jakby na złość - Kosa też z United zagrał słabo, lepiej niż Gabriel, ale słabo.

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 00:41

ja bym dal szanse Chambersowi na DF

konrii komentarzy: 40629.02.2016, 00:41

nie dośc ze arsenal przegrał to jeszcze |leicester fartownie wygrał i tottenham tez soboie poradził i jest 3 miejsce w lidze

Doktor komentarzy: 770629.02.2016, 00:37

A kto ma zastąpić Ramseya? Chyba nie Elneny, który w większości akcji obronnych był najzwyczajniej w swiecie spóźniony.

Doktor komentarzy: 770629.02.2016, 00:34

Nie chciałem nigdy, by Arsenal był jak Chelsea - multum ważnych bramek z rogów, czasami nic z gry, no i... mamy.

Tak, Arsenal w ataku pozycyjnym prezentuje się fatalnie. Narzekałem na Kazika, bo nie wyrabiał fizycznie w niektórych momentach, ale Ramsey przy nim niestety odpada w przedbiegach. Teraz często odpowiedzialność spada na Coquelina, który w rozegraniu jest cienki, gdyż Walijczyka po prostu nie ma. Aaron musi mieć kogoś a'la Arteta (ale ten stary) obok siebie, bo to będzie wyglądało kiepsko. I wygląda. Ciężar gry zespołu zawsze leży na jednym z cofniętych pomocników i Aaron wywiązuje się z tego zadania koszmarnie.

Smutne trochę, bo zawsze go broniłem, ale od kilku tygodni gra naprawdę wielką padakę.

Na Walcotta już wylałem żale, nie mam siły, w życiu nie widziałem tak koszmarnego meczu napastnika, same straty, nawet te mecze z niewidzialnym Podolskim wyglądały 3x lepiej.

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 00:32

czemu Calum nie znalazł się na ławce?

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 00:28

TlicTlac

Dzisiaj Ozil 6 otwierajacych podań. Mnie zastanawia właśnie fenomen Ozila bo on większość asyst i tych sytuacji stwarza po dośrodkowaniach, tyle że on zawsze miał dobrze ułożoną nogę a tych asyst tak dużo nie zaliczał.

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 00:25

WojO

Nie wiem o czym mowa, ja nie mówię nuc na temat Walcotta abi Welbecka idź spać najlepiej.

Fanatic

Tak masz rację. Czasami mu brakuje sczescia i tu nie można tego kwestionowac a czasami mam wrażenie że on się zaniża do poziomu innych zawodników.

chrom komentarzy: 32029.02.2016, 00:24

ten mecz niestety ale zawalił nam gabriel, przy 1 bramce nie trafił w piłke, przy 2 bramce stał na 1m od raszforda i patrzył sie co zrobi..

WojO komentarzy: 225229.02.2016, 00:23

Hubertus888 "had quality" jego ulubiony zwrot ;]

lays komentarzy: 3987129.02.2016, 00:23

Ozil w tym 20-16 roku wykreowal tez sporo sytuacji, ale bylismy tragicznie nieskuteczni........

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 00:20

Wenger po meczu

"Let's not got overboard. They had a very experienced midfield and spent a lot of money,” the Arsenal boss said.

"They stopped us a lot with little fouls, that was frustrating, I could not question our commitment or desire."

“We lost three points, but we have to show we are up for the fight. Yes, their strikers were young, but they had quality.”

TlicTlac komentarzy: 600929.02.2016, 00:20

@K4n0ni3R;

No w tym roku - w 8 meczach Ozil ma 2 bramki i 2 asysty(licząc United);

tak to ciągnął zespół praktycznie jak robot - praktycznie asysta/2 co mecz/2;

"spuścił z tonu" - nie znaczy, że teraz gra słabo, tylko po prostu nie gra, tak jak w tamtym roku - a przynajmniej nie robi takich statystyk(szczerze, to nie chce mi się patrzeć na bardziej szczegółowe - a mianowicie - na liczbę stworzonych klarownych sytuacji czy jak to się tam nazywa).