Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal

Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal 28.02.2016, 16:07, Łukasz Wandzel 2340 komentarzy

W ostatnim czasie ekipa United i Arsenalu nie prezentowały się w szczytowej formie, a każda z drużyn borykała się z problemami w grze biorąc pod uwagę ostatnie mecze. Dziś nie byliśmy świadkami oszałamiającego występu żadnego z zespołów. Gra nie obfitowała w piękne zagrania, niezwykle groźne strzały czy kombinacyjne akcje które zapierałyby dech w piersiach.

Mimo to w meczu padło aż pięć bramek. Zdołał zabłysnąć młodziutki Rashford, który bez żadnych skrupułów zdołał strzelić Arsenalowi dwie bramki. Jednakże nie była to dominacja ze strony gospodarzy, więc goście byli jeszcze w stanie zdobyć przed przerwą gola kontaktowego, który zapowiadał naprawdę arcyciekawą drugą połowę. W kolejnej części podwyższył Manchester, a później bezskutecznie, do ostatniej minuty, gonić wynik próbował Arsenal.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (63' Giroud), Özil, Alexis - Welbeck (83' Iwobi).

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (55' Fosu-Mensah) - Schneiderlin, Herrera (90+5' Weir) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (80' Januzaj).

Wydawało się, że pierwsze minuty rozpoczęły się z impetem i obie ekipy będą starały się nadać wysokie tempo już od samego początku spotkania. Mimo to nie dochodziło do zbyt wielu okazji strzeleckich.

W 7. minucie niepowtarzalną okazję do zdobycia bramki miał Monreal. Wbiegający za plecy obrońców Hiszpan, dostał futbolówkę od Mesuta Özila w pole karne, ale nie zdołał pokonać swojego rodaka, Davida De Gei.

Kilka minut później można było odnieść wrażenie, że Petr Cech będzie musiał bronić rzut karny, lecz sędzia słusznie podjął decyzję, że Rashford został faulowany przed szesnastką i odgwizdał jedynie rzut wolny dla gospodarzy.

Gra w kolejnych minutach nabrała statyczności. Futbolówka była najczęściej rozgrywana w środku pola, czasem jedynie biorąc udział w niezbyt udanych sytuacjach ofensywnych, które nie stwarzały realnego zagrożenia.

Młody Rashford dał prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie! Zwyczajne dośrodkowanie, po niefortunnym zagraniu Gabriela, bez żadnych kompleksów wykorzystał zawodnik Manchesteru United, 1-0!

Piłkarze Arsenalu nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a tymczasem znowu zostali zmuszeni do wyciągnięcia piłki z siatki. Gola z wrzutki zdobył Rashford, ale tym razem głową zaskoczył Petra Cecha, 2-0!

W 40. minucie Arsenal postanowił jeszcze powalczyć i wrócić do gry! Po niepozornym rzucie wolnym i zagranej futbolówce przez Özila, Danny Welbeck zdobył gola kontaktowego! 2-1!

Przez kolejne kilka minut The Gunners oblegali bramkę gospodarzy. Jednak do przerwy nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się delikatną przewagą Arsenalu. To właśnie londyńczycy częściej pojawiali się na połowie rywala, ale nie osiągali w tym żadnych skutków.

W 55. minucie Fosu-Mensah został wpuszczony na murawę, zmieniając tym samym Rojo, który prawdopodobnie padł ofiarą urazu niepozwalającego kontynuować gry.

Mogliśmy oglądać usypiające tempo w następnych minutach i brak jakichkolwiek okazji bramkowych. Choć gospodarzom nie trzeba się dziwić, o tyle przegrywający Arsenal również nie spieszył się pod bramkę De Gei.

Lekarstwem dla ofensywy Kanonierów, w 63. minucie, miał być Giroud. Arsene Wenger pozwolił mu wkroczyć na boisko kosztem Walcotta.

W 64. minucie bramkę na 3-1 zdobył Ander Herrera! Piłkarz United oddał niezły strzał z okolicy pola karnego, który dodatkowo rykoszetem odbił się od ciała Koscielnego. Taka piłka całkowicie zmyliła, w tej sytuacji niezdolnego do interwencji, Cecha.

Kilka minut wystarczyło, żeby Arsenal odpowiedział na tę bramkę! Drugiego gola dla londyńczyków w tym spotkaniu zdobył Özil. Wrzutkę Sancheza mógł wykorzystać Welbeck, ale zmuszony do poprawki po nim był właśnie reprezentant Niemiec, 3-2!

W 80. minucie jedną z niewielu okazji kreowanych przez obie ekipy miał Olivier Giroud. Francuz powalczył o piłkę w powietrzu zagraną z dośrodkowania, ale uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Po chwili szansę na pokazanie się w meczu otrzymał od Wengera Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk zastąpił na placu gry Danny'ego Welbecka.

W 85. minucie długą piłkę Mesuta Özila w pole karne na strzał głową zamienił Koscielny. Niestety francuski obrońca skierował futbolówkę prosto w bramkarza.

Do końca spotkania Arsenalowi nie udało się już zmienić rezultatu. Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.02.2016, 23:16

Nie wierze XDDDD

vine.co/v/igBZBw5B2qU

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 23:16

Wenger ma taka taktyke ze w kadym sezonie ma 1 dobrze dysponowanego gracza kiedys byl to Fabs, potem Santi , Sanchez a teraz Ozil , to po miec caly sklad w formie skoro na top4 wystarczy 1 xD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.02.2016, 23:16

lajcik_84

Bo to jest właśnie Arsenal :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 23:14

Ja wiem, ze w tabeli tego nie widac/ 4 mecze wygrane w lidze na ostatnie 10/, ale dawno nie pamietam takiego kryzyzu AFC, a szczegolnie by tyle grajkow jednoczesnie bylo bez formy.

DavidSilva21 komentarzy: 338228.02.2016, 23:14

R700 masz rację, Ozil w tym sezonie nas ciągnie. Bez niego ciężko by było nam walczyć o Top 4...

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 23:14

Skoro Boss ma taki sentyment do Theo to moze sciagnie z emerytury Titiego, Vieire i Dennis'a ???

RVP87 komentarzy: 116428.02.2016, 23:12

w Arsenalu najlepszy piłkarz to zdecydowanie Kościelny, reszta wygląda jak banda dzieciaków jeszcze raz napiszę, jeśli miałbym kogoś wziążć do Juve z Arsenalu to jedynie Bellerina na prawą, a tak to nie chciał bym żadnego gracza, no może Sanchez bo we Włoszech by go odbudowali. reszta są zbyt słabi np dla mistrza Włoch.

Hubertus888 komentarzy: 367428.02.2016, 23:12

Gunnerrsaurus
Drybling zawsze wiąże się z ryzykiem. Sanchez tak gra zawsze dużo ryzykuje a nie klepie bez sensu bezproduktywnie. Zresztą z jego podaniami jest tak samo on szuka tylko trudnych rozwiązań. Południowo Amerykański styl :D

lajcik_84 komentarzy: 31828.02.2016, 23:12

Właśnie oglądam skrót Totków, czemu my nie mieliśmy takiego farta.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.02.2016, 23:12

Tottenham gra dobrze w tym sezonie. Do tego jeszcze burmistrz Londynu zaakceptował plan budowy nowego stadionu.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 23:12

A co do jego obecnej formy to kazdy widzi ze jej nie ma i tylko sie mota , ale czemu Wenger ma go sciagac skoro w pierwszym skladzie graja Ramsey czy Theo ktorzy graja jeszcze gorzej od niego

schnor25 komentarzy: 1854628.02.2016, 23:11

Ostatnio Chambers jak wchodził to się fajnie prezentował, ale co z tego... Kosa podstawa i w zależności od humoru Bossa albo Per, albo Gabriel partnerują Francuzowi. Nikt w zespole w sumie nie ma formy, ale Kosa to ostatnio strasznie cieniuje, jest trochę chaotyczny i zagubiony (przemęczony?). A jak nie Francuz to kto ma ratować tyłki w obronie?

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 23:10

Dajcie spokoj Sanchezowi , jak gral jeszcze w Barcelonie a Messi doznal kontuzji , to kto pchal ten wozek???? Sanchez wymiatal jak nie wiem co , i u nas pokazal to juz niejednokrotnie ale to on moze jak go tak Wenger katuje

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 23:09

W sumie racja, bardzo wkurza mnie jego nadużywanie dryblingu. Może często kończy się to hejtem z mojej strony.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 23:08

Obecnie na ta chwile AFC ciagnie Ozil i Welbeck.
Reszta daleko w tyle.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.02.2016, 23:08

Ja to bym chcial sule albo umtitiego

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 23:08

Najlepszy drybler... Ale przez te dryblingi jego to my bardzo się na niebezpieczne kontry narażamy. Ja rozumiem czasami kiwnąć w sytuacji 1na1, ale nie kręcić się w kółko bez sensu

Hubertus888 komentarzy: 367428.02.2016, 23:07

Tak Ben Arfa w Arsenalu. Lewa noga, dobry drybling i dobry strzał. Lass Diarra nasz były piłkarz w OM gra kosmos.

No i nie tłumacz się bo śledzę Twoje posty ciśniesz Alexisa na każdym kroku. Jak by to była jego wina że Wenger go zjeżdża i wprowadza do sezonu bez okresu przygotowawczego...

schnor25 komentarzy: 1854628.02.2016, 23:06

Sanchez bez gazu, nie ma kto pchać tego wózka i jeszcze bardziej uwidacznia się fakt jak przeciętną drużyną dysponujemy (albo inaczej, Wenger nie potrafi wykorzystać materiału). Generalnie chciałbym, żeby Lisy zgarnęły majstra (są na dobrej drodze), ale jak widzę co Tottki robią w tej słabej w tym sezonie lidze, to w sumie nie zdziwiłbym się gdyby to oni wygrali, bo są w mega gazie.

RVP87 komentarzy: 116428.02.2016, 23:06

Masakra jak Arsenal powoli traci mistrza. dalej w niego wierze ale Arsenal wygląda jak banda dzieciaków, mecze zaczynają dostaja bramki itd. potem coś gonią, Sanchez miał być mega gwiazda a nic nie wnosi do gry. pomoc to mamy żenującą. dobrze że Egipcjanin zaczyna grać.

a właśnie skończył się mecz w Turynie Juve standardowo 2-0 tym razem z Interem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 23:06

p19

Hazard jest w gorszej , niby 2 gole w sezonie ale z karnego i wolnego, caly czas od 3 maja bez gola z gry.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 23:05

A sorry korekta nie bylo dodanych jeszcze pkt dla Lyon'u

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.02.2016, 23:04

Wenger zabronil dsnchezowi strzelac z daleka to sie chlopak buntuje hehe

Hubertus888 komentarzy: 367428.02.2016, 23:04

Pauleta19
Alexis grał cały sezon w Barcelonie, później na mundialu, później w Arsenalu prawie każde spotkanie aż do stycznia, tam kontuzja w efekcie zajazd. Druga część sezonu to wyraźna zniżka formy (fizycznej) ale po sezonie znów był turniej Copa America i tam Sanchez wyglądał bardzo blado jeśli chodzi o formę fizyczną. Wrócił po turnieju z wakacji i po jednym treningu Wenger go powołał na mecz z West Hamem (wszedł w drugiej połowie). Najlepsze jest to że Wenger mówił że Alexis będzie mieć 2-3 tygodnie wolnego bo musi się przygotowywać do sezonu po czym ledwo jeszcze z wakacji nie wrócił a już do gry go wysłał. Nie ma w ogóle opcji żeby piłkarz bez okresu przygotowawczego wszedł w sezon i robił swoją robotę na poziomie. Piłkarze jeżdżą na obozy trenują miesiąc czasu a kolejne 2 tygodnie to są dni kiedy nabierają świeżości i te optymalną formę na cały sezon. Jak się tego nie przepracuje to nie ma co liczyć na formę w ciągu sezonu. Chyba każdy wie ile znaczy Alexis dla Arsenalu i jakie płyną korzyści kiedy on jest w formie. Nie dość że Chilijczyk wszedł z marszu w sezon to wciąż był katowany do póki nie dostanie kontuzji. Mięsień strzelił i w efekcie pauzował 2 razy dłużej niż powinien. Teraz wrócił po kontuzji ale formy to on prędko nie znajdzie... co to ma do Hazarda który nie miał kontuzji cały poprzedni sezon, miał okres przygotowawczy ? Alexis i tak wykreca lepsze staty najlepszy drybler LM, 2 najlepszy drybler w lidze i 10 goli.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 23:04

Gunnesrsaurus

No obecnie Lyon to nie jest top4 Ligue1 a prawie srodek tabeli , wiec szalu nie ma.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.02.2016, 23:03

Arsenal nie oferuje duYch zarobkow? Zobacz ile cienki walcott zarabia a ile zarobilby no griezmann

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 23:02

PSG przegrało, ale nie z byle kim

DavidSilva21 komentarzy: 338228.02.2016, 23:02

Sanchez bez formy to jedno ale gorzej z prawym skrzydłem. Dziś z Theo jak w 10 graliśmy. Co gość ma zjazd to nie ogarniam. :(

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 23:02

Przciez Di Maria przesiedzial pol sezonu na lawce i to pol sezonu z rundy wiosennej z przed transferu do PSG wiec nie gral prawie wogole , Lukaku nie wachal boiska w Chelsea'i tak samo a poszedl za 35mln do Evertonu , Scherrle to samo , tu nie chodzi o to ze ma slabszych kilka meczy nikt nie pusci gracza takiego pokroju za 15-20mln

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 23:02

Na tym wlasnie polega tragizm AFC, Alexis to mial byc zawodnik w top 2, ktory ciagnie ten sezon dla AFC, a tu pupa, ani dokladnych podan ani strzałow.

Mihex komentarzy: 2360428.02.2016, 23:00

No i PSG jednak nie przejdzie ligi bez porażki. W sumie to jedyne o co jeszcze w tej śmiesznej lidze walczyli :P
Masakra co się z tą ligą dzieje, kiedyś silna, z kilkoma drużynami na szczycie... Oby EPL tak nie skończyła :C

Wenger kupi tak:
20 mln za 3-4 piłkarzy o nazwiskach zupełnie nam nieznanych :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.02.2016, 23:00

Sanchez musi przepracować okres przygotowawczy. Zobaczcie jak na Ozila podziałało przed sezonowe tourne.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.02.2016, 23:00

Novazzy
Masz rację. Zabrakło dopisania, że chodzi o finałowe spotkania.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.02.2016, 22:59

Sanchez jest bez formy i to jest wina Wengera.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:59

Kurza stopa PSG przewalilo xD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:58

Oj nie nie nie, ja Sancheza nie hejtuje, bardzo go lubię, ale ostatnio jest w tragicznej formie i może czasami zwrócę uwagę na jego błędy, które często są tragiczne w skutkach

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 22:58

maciek4646

nie kupuje tego argumentu, Alexis na dzis dzien ma nawet problem zagrac celna pilke do kolegi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.02.2016, 22:58

Sanchez jest w formie Hazarda. Tak się chłopaki zsynchronizowali. Najpierw najlepsi w lidze, a teraz największe rozczarowania sezonu.

maciek4646 komentarzy: 48528.02.2016, 22:57

RIVALDO700

Co z tego ze obecnie jest bez formy, Di Maria tez byl bez formy a mimo to PSG wywalilo na jego transfer kupe kasy , to ze nie ma formy jest raczje spowodowane tym ze caly sklad jest pod forma i nie potrafia 3-4 podan bez straty wymienic

Hubertus888 komentarzy: 367428.02.2016, 22:57

Ty jesteś jego naczelnym hejterem więc wiadomo że ty byś nie płakał za chilijczykiem :)

3rdpitch komentarzy: 456728.02.2016, 22:57

Sanchez, Ozil, Bellerin out w lecie. Wspaniałą przyszłość nam wróżę, z naszymi 30+latkami i jedynym młodym zdolnym Iwobim. Skończymy w środku tabeli, kwestia czasu ale i tak się długo trzymamy.

ronix11 komentarzy: 73028.02.2016, 22:56

potrzebujemy takiego Krychowiaka w srodku pola, jakiegoś srodkowego obronce Huwedes hummels skrzydłowego np. Coman i napastnika Cavani lub Auba.

w marzeniach Lewy Grizmann

haczker komentarzy: 135928.02.2016, 22:56

@Gunnerrsaurus

Myślę, że chodziło mu o lewego obrońcę :)

Ale sam Lewy jest nie do wyciągnięcia, na pewno nie przeszedłby do nas, dlatego troszkę bawiły mnie marzenia niektórych o Lewandowskim, Wenger doprowadził do sytuacji, w której wielu zawodników nie przejdzie do nas, bo po pierwsze, nie oferujemy dużych zarobków, po drugie, nie zapewniamy wygrywania pucharów.

ZielonyLisc komentarzy: 2029428.02.2016, 22:56

Tak samo Flamini. Wenger chyba zbyt uczuciowy jest. Już 2 lata temu powinno go tu nie być. Arteta to samo.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.02.2016, 22:54

Szczerze jak czytam, ze Alexis odejdzie , bo itp to mnie smiech ogarnia, bo facet obecnie jest bez formy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190928.02.2016, 22:54

Na ten moment nie płakałbym za bardzo za Sanchezem. Druga sprawa, że wtedy byśmy nie mieli już w ogóle skrzydłowych

Novazzy komentarzy: 351028.02.2016, 22:54